AMD Trinity APU

poruka: 449
|
čitano: 110.571
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Trinity APU
zvonac kaže...

Otišel s i7 2600k na A10 5700 Q4+Asrock A85 ex4...

Daj molim te malo onako jedan realan info kakav je prvi dojam u samo m radu računala, responzivnosti, pokretanju programa i slično, znači čisto ovim više ajmo reć "poslovnim" rabotama?

16 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
miki1981 kaže...
zvonac kaže...

Otišel s i7 2600k na A10 5700 Q4+Asrock A85 ex4...

Daj molim te malo onako jedan realan info kakav je prvi dojam u samo m radu računala, responzivnosti, pokretanju programa i slično, znači čisto ovim više ajmo reć "poslovnim" rabotama?

Javim ti, sad sam moral winse stavit druge... Onak na prvu, ne vidim razliku...

Al razlika u integriranim grafama je dan i noć...

Javim posle dok sistem uštimam:D

 

EDIT:

 

 

Imam cooler AC Alpine 64+ solidan je, u BIOSu sam stavil na automatski tj na najnižu vrtnu venta, idle je oko 41c, a load COD4 oko 64c, možda jesu temp veće malo, al smeta mi buka koju proizvodi ova 92mm vent pa sam smanjil, mada se i dalje čuje...

Tak da bum u dogledno vrijeme nabavil bolji hladnjak s 120mm ventom tj da je tih i učinkovit..

Piriform Speccy prikazije dobre temp tj točnije, spram ostalih kaj su bacali nebulozne cifre (6, 9, 15c itd)

Otpakiraval sam file oko 4gb, i mislim da se osjeti tu razlika i7 2600k vs a10 5700, s potonjim to malo duže traje, al ovak u svakodnevnom radu  ne osjetim( surfanje, muzika, filmovi), čak štoviše, bootanje je brzo (valda radi Asrock ploče, a poznate su po tom fijučeru)..

 

E sad ono najbitnije intel HD 3000 vs 7660D, potonja je brutala, razlika je primjetna, i općenito za gledanje težih (bluray 1080p) filmova nema štucanja itd ko npr na HD3000 di se malo osjetilo..

Imam spojenu telku s HDMIijem, i dok je istovremeno spojena telka i monitor, tj paralelan rad, na AMDu nema štekanja, zastajkivanja i sl.. dok sam to na HD 3000 imal onak u tragovima i  bilo je primjetno..

HD3000 grafa jedva je vrtila na LOW, 1680, sve off u COD4 tj nije baš tak sad loša bila, al na 7660D vrtim sve na HIGH 1680, AA-AF malo pojačano, i vrti oko 60-tak fps, a u žešćim scenama padne na 20fps; a ak se smanji aa tj af onda je oko 27-28fps dok je žestoko.. Iznenađen sam skroz...

Sad skidam COD BO2 pa bumo vidli kak to guta...

 

Imal sam win 8 al vratil sam se na win7, di puno bolje to sve radi, al opet tu je i zaslužan ssd..

Mislil sam uzet jači proc, al taj je 100w, a ovaj je (65w) za kaj meni treba, dušu dalo... Tak da sumnjam da ima kakvih razlika..

Kak se podesi da rade skupa grafe ona na ploči (7000) i ova u procu, tj kaj u Biosu treba štelat?

 

Sad čak razmišljam da ubodem neku grafu pa stavit u cross, puno muzike za malo para, pa to ima samo kod AMDa:D

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2013 16:11 (zvonac).
16 godina
offline
AMD Trinity APU

Konfa iz siga, koristim win8 x64, u biosu upaljen Cool 'n' Quiet, al i dalje mi cpu vrti u idleu 3.54-3.70 GHz... Najnoviji BIOS imam gore...Ima ko kakvo rješenje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD Trinity APU

grafe na ploči nema, samo na procu

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Trinity APU

Nemam grafu, neg koristim onu od proca.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD Trinity APU

si stavio poweroptions u windowsima na balanced?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Trinity APU
zvonac kaže...

Imal sam win 8 al vratil sam se na win7, di puno bolje to sve radi, al opet tu je i zaslužan ssd..

Mislil sam uzet jači proc, al taj je 100w, a ovaj je (65w) za kaj meni treba, dušu dalo... Tak da sumnjam da ima kakvih razlika..

Kak se podesi da rade skupa grafe ona na ploči (7000) i ova u procu, tj kaj u Biosu treba štelat?

 

Sad čak razmišljam da ubodem neku grafu pa stavit u cross, puno muzike za malo para, pa to ima samo kod AMDa:D

 

 

Na što ovdje točno misliš...pretpostavljam da govoriš o grafi u procu, i vanjskoj. AKo govoriš o tome, tada ti je 6670 najjača diskretna koju možeš upogonit natakavb način.

16 godina
offline
AMD Trinity APU

Lagani osvrt na nove komponente i sam rad sistema.

Stavio u power option na balanced, zasad je sve ok, btw, stavil sam win7 x64 gore..

Ma gledam da piknem neku grafu, mislil sam 7770, al onda je bolje 6670 koja je praktički u rangu sa 7770 a jeftinija 200-tinjak kn...

Kaj jača grafa nejde u cross osim 6670?

AC Alpine 64+, nisam baš zadovoljan s tim hladnjakom, idle 42c, load oko 60-65c.. i za moje uho (ipak je to 92mm vent gore) je dost glasan:D

Tak da gledam neki malo žešći hladnjak s 120 ventom..

 

S intelom nisam imal tih mušica, imal sam win7/8, sve je radilo ko podmazano, kak s intergriranom hd 3000 tak i s ati (7970) karticama..

A s ovim AMDom, ima povremeno tih gluposti kaj mu dođu... Prije par dana flešal sam novi BIOS 1.20..

 

Jučer mi se dogodil (mada sam koristil još jedan program za tvikanje win7-SMART gasi nepotrebne servise pa bi i to bil mogući jedan od uzroka) čudni restart, surfam po netu, i odjedanput monitor se ugasi i za cca 2-3sec, piše dal oću podignut windowse i blabla, al pretpostavljam da bi mogel bit uzrok tomu, instaliral sam  program (sličan Aidi 64) speccy, al nakon kaj ga pokrenem javi mi da fali neki dll file, i onda se smrzne sve, zanimljivo da nisam ni jedanput još dobil BSOD, a htio bi baš da vidim kaj ga muči..

Još jedan fušeraj, prije par dana (točnije osam dana) dok sam kupil ploču i proc imal sam gore win7, i podesim u BIOSu da palim komp prek miša, inače sve spojeno na USB 3.0, i ok; bilo je dobro nakon 3-4 gašenja kompa, al nakon petog-šestog puta, kliknem na miš, komp se upali, kod loadanja winsa čekam dobrih 2min, da uđe desktop... Naravno da sam ugasio tu opciju u BIOSu dok ne skužim di je konflikt, malo sam picajzlast po tom pitanju, zato kaj oću da sve 100% radi bez greške, valda me Asus razmazil:D

 

Da rezimiramo, od kupnje komponenti pa do sad, prošlo je osam dana, s tim da sam tri put winse instaliral..

Prvo sam imal win7, al dok sam videl da je počel monitor blinkat onda sam stavil win8, al tam sam pak primjetil da mi u task manageru cpu vrti u idle oko 2.5-2.7GHz, s tim da je napon dobar, oko 0.900v, opet neki issue; al i tu sam isto videl ko i na win7 da monitor blinka. I opet (po treći put instaliral winse) se vratil na win7, tu sam primjetil isto (dvaput, u intervalima po 1sec) blinkanje, al niš strašno.. Al primjetil sam da dok odpojim DVI konektor i nazad ga vratim da je ok onda, hmmm...

E sad mogući uzroci za blinkanje bi bili (instaliral one kaj sam dobil s driverima, čini mi se 12.8, al i na ver.13 sam imal isti incident) driveri, DVI je uštekan čvrsto, tak da nema gubljenje kontakata s pločom...

 

Zasad radi sve ok...

 

Generalno gledajući, ak stavim te probleme na stranu, za 1600kn, se nemre složit niš bolje a da je novo..Intel je oho skuplji, i to dost... Razlike u svakodnevnom radu nisam primjetil..

Moral bi opet instalirat COD BO, jel po svemu viđenom, imal sam fps viši spram hd 3000 prek 15-tak fpsa, a to je dosta.. Još da ubodem neku grafu za sitne novce i stavim u cross sa 7660, pa di ćeš bolje..

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Trinity APU
zvonac kaže...

Generalno gledajući, ak stavim te probleme na stranu, za 1600kn, se nemre složit niš bolje a da je novo..Intel je oho skuplji, i to dost... Razlike u svakodnevnom radu nisam primjetil..

Moral bi opet instalirat COD BO, jel po svemu viđenom, imal sam fps viši spram hd 3000 prek 15-tak fpsa, a to je dosta.. Još da ubodem neku grafu za sitne novce i stavim u cross sa 7660, pa di ćeš bolje..

 

 

U biti, ono što se stalno govorim (o) a što su i u zadnjem Bugu istestirali...bolja je solucija Intelov neki Pentium jeftini i diskretna grafa...

Konkretno u zadnjem Bugu je G2010 ako se ne varam + 7770 daje bolje rezultate nego A10+6670, a za iste novce.

A ako se koristi jača grafa onda je razlika naravno samo još veća.

 

Po meni A10 je odličan proc ako netko već ima 6670 pa da je iskoristi, ili ako ide u komp na kojem uoopće nije u planu diskretna grafa.

 

16 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
miki1981 kaže...

U biti, ono što se stalno govorim (o) a što su i u zadnjem Bugu istestirali...bolja je solucija Intelov neki Pentium jeftini i diskretna grafa...

Konkretno u zadnjem Bugu je G2010 ako se ne varam + 7770 daje bolje rezultate nego A10+6670, a za iste novce.

A ako se koristi jača grafa onda je razlika naravno samo još veća.

 

Po meni A10 je odličan proc ako netko već ima 6670 pa da je iskoristi, ili ako ide u komp na kojem uoopće nije u planu diskretna grafa.

 

Al opet taj pentium je dual core..

A ovaj A10 kak bi se reklo, all arounder...

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Trinity APU
zvonac kaže...

Al opet taj pentium je dual core..

A ovaj A10 kak bi se reklo, all arounder...

Bez obzira na broj jezgri ta komobinacija Pnetiuma i grafe daje bolje rezultate za manje novaca.

 

Kao što rekoh...onaj tko će uzimat A10 da koristi samo integrirku, ili da već ima od prije 6670 npr njemu se isplati uzet A10. Međutim u drugim slučajevima ne.

Al to je samo moje mišljenje temeljeno na mom iskustvu, a ne neka globalna istina uklesana u titaniju.

14 godina
offline
AMD Trinity APU

Ja koristim A10 5800K već nekih mjesec dana i vrlo sam zadovoljan. Možda varijanta intel + diskretna grafička iziđe jeftinije, ali mislim da je A10 varijanta otvorenija ka budućnosti (OC, dodavanje diskretne grafike, prelazak na noviji procesor uz zadržavanje matične itd.). Super komp za ispod 3000 Kn (bez monitora i periferije).

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
AMD Trinity APU

Za svoje koje koriste program AIDA 64, a ne prikazuje vam ispravno temperaturu cpu jezgri, evo odgovora: " Modern AMD processors (including FX Series, Trinity, Richland) implement such a temperature diode that only provides meaningful values when the system is under heavy load.  This is a hardware limitation, and not the fault of AIDA64"..

 

Totalna glupost na kvadrat, od s939 pa prek 1156, 1155 pa do AM3s, nisam imal problema s tim, sve do FM2..{#}

 

O ovome se radi

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.4.2013 14:04 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Trinity APU
Punti kaže...

Ja koristim A10 5800K već nekih mjesec dana i vrlo sam zadovoljan. Možda varijanta intel + diskretna grafička iziđe jeftinije, ali mislim da je A10 varijanta otvorenija ka budućnosti (OC, dodavanje diskretne grafike, prelazak na noviji procesor uz zadržavanje matične itd.). Super komp za ispod 3000 Kn (bez monitora i periferije).

 

ja baš mislim suprotno nekako, budući da A10 možeš nadograditi sa 6670 i to je to. Tko želi  jače multimedijsko računalo to će mu biti i više nego dovoljno. A i ovisi na koji intel proc misliš.

16 godina
offline
AMD Trinity APU

Jel ko probal od vas OC-at 5700?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Trinity APU

Instaliral AMD OverDrive, pod cpu status, sve prikazuje osim temperaturi jezgri.. Opće mi nije jasno zakaj je to tak na FM2{#}.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Trinity APU

Duxy007 kaže...
Punti kaže...

Ja koristim A10 5800K već nekih mjesec dana i vrlo sam zadovoljan. Možda varijanta intel + diskretna grafička iziđe jeftinije, ali mislim da je A10 varijanta otvorenija ka budućnosti (OC, dodavanje diskretne grafike, prelazak na noviji procesor uz zadržavanje matične itd.). Super komp za ispod 3000 Kn (bez monitora i periferije).

 

ja baš mislim suprotno nekako, budući da A10 možeš nadograditi sa 6670 i to je to. Tko želi  jače multimedijsko računalo to će mu biti i više nego dovoljno. A i ovisi na koji intel proc misliš.

 

A10 možeš nadograditi sa 6670 za rad u dual graphics, ili bilo kom drugom karticom za rad u single graphics.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2013 14:36 (Punti).
16 godina
offline
AMD Trinity APU

Ma za to znam da može u cross sa 6670..

 

Nego koristim Asrock ex tuning (da se ne šetam do BIOSa stalno) i pošto imam dva venta na procu 4pinska, kak podesit da mi se pojača vrtnja venta  paralelno s opterećenjem proca?

 

Podesil sam target fan speed na 4..

target cpu temp. 47c.. Najniže je 45c..

U BIOSU ima opcija automatic i full..

Može malo objašnjenje?

 

Znači nebi htel imat konstantu brzinu venta..

 

Evo o čem se radi..

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.4.2013 19:10 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AMD Trinity APU

Ne znam jel tko na ovom forumu već spominjao, ali - i AMD-ov Trinity, kao Intelovi Ivy i Haswell, ima pastu ispod IHS-a. link1link2

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.7.2013 19:13 (Penryn).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
Penryn kaže...

Ne znam jel tko na ovom forumu već spominjao, ali - i AMD-ov Trinity, kao Intelovi Ivy i Haswell, ima pastu ispod IHS-a. link1link2

To da oni koji kojupuju top Haswele i Ivyje imaju na čemu vježbati {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
AMD Trinity APU

Imam pitanje u vezi tih APU procesora.. Izašao je novi APU A10 6800k.Zanima me kada se ta grafička u procu upari sa ati 6670 dali su onda te dvije grafike dobre što se gaminga tiče? Za rezoluciju 1024x768 (tu rezoluciju koristim jer mi veće smetaju zbog vida) ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD Trinity APU

Ja recimo koristim 5600k.

A baš sam gledao za parenje s tom grafickom i htio sam si je uzeti, ali rezultati su pokazivali otprilike iste performanse kao sama graficka a negdje cak i gore.

Jedino gdje je bas davala rezultate 30+% jest u igrama tipa minecraft ili portal 2 gdje vec i sam APU ima super rezultate.

Pasteao bih link ali ga stvarno ne mogu naci.

Radije kupi neku noviju graficku i obavezno novi hladnjak na procesor ako mislis koristit turbo boost.

Naravno A85 chipset ti valjda ne treba pa uštedi malo i uzmi A75

 

EDIT: a za tu rez mos uzet i geforce2, vec sami APU ce ti jako dobro pokrecati vecinu igara.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2013 12:59 (freforuka).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
Penryn kaže...

Ne znam jel tko na ovom forumu već spominjao, ali - i AMD-ov Trinity, kao Intelovi Ivy i Haswell, ima pastu ispod IHS-a. link1link2

To je več neko spomenul čini mi se,Nevinašce no to i nije zapravo tolko bitno na jednom APU jer AMD ima razloga za štednju pa onda i štedi tak to ide.No kojeg razloga ima Intel da na proc Ivy/Haswell od 300+dolara, stavi ovakvu pastu zar i oni moraju štedit možda ili samo seru bezveze u Intel stilu jel.Smijeh

tino26 kaže...

Imam pitanje u vezi tih APU procesora.. Izašao je novi APU A10 6800k.Zanima me kada se ta grafička u procu upari sa ati 6670 dali su onda te dvije grafike dobre što se gaminga tiče? Za rezoluciju 1024x768 (tu rezoluciju koristim jer mi veće smetaju zbog vida) ?

Na takvoj rezoluciji taj APU je i previše za igranje na toj rezoluciji onak malo šaljivo rečeno jel fučkaj ga.Smijeh

 

Dakle ne treba ti nikakva posebna grafa, s tim Richland APU igraš kak hočeš pa i na osjetno večoj rezoluciji recimo 16-9/1280-720 i nema frke.Cool

 

 

Na toj tvojoj rezoluciji od 1024x768, moš ugodno igrat igrice i sa ovim dole starim FM1/Liano APU koji sad trenutno košta 300kn i to je to.Izlanuo se

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-a4-x2-3400/141524.aspx?page=0&jumpto=2713969&sort=asc&view=flat

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2013 15:57 (rambox).
12 godina
offline
AMD Trinity APU

Hvala na pomoći i odgovoru.. Zanima me koja grafička za stolni komp se moze usporediti sa onom u tom apu 5600K ili u 6800K?

Dali su te grafičke recimo jače/bolje od Nvidije 9800GT 1gb ddr3 ?

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2013 0:07 (tino26).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD Trinity APU

Evo malo testova našeg čovjeka od kojeg upravo nabavljam apu+mbo+ram+cooler iz ovog testa :) usporedba samo iGPU vs diskretna HD7750 vs crossfire hibrid........

Konkretno ću linkati za Skyrim, al ovdje ima usporedbe i s drugim jeftinijim grafama u drugim igrama.

Ot, sorry:

Dvoumim se koji monitor za ovaj APU, imao sam do sad AOC-ov IPS na 1920x1080, a sad bih nabavio - Dell U2212HM 81920x1080) ili LG 24EB23TM-BC 24 (1920x1200), razlika u cijeni je ogromna cca 400kn, al ne kupuje se monitor svaki čas. I da li ovaj Dell rabljeni s garom još 2god vrijedi 1100kn ?

hvala

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.10.2013 15:21 (Asta).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Trinity APU

Jel tko probao iz prve ruke (citao sam i ja vec na tom site-u i rekli su da bas nije bajno rjesenje - Hybrid cross) uparit dvije grafe ?

Kako se to ponasa u igrama, na papiru izgleda odlicno (def best buy) ?

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
Batista kaže...

Jel tko probao iz prve ruke (citao sam i ja vec na tom site-u i rekli su da bas nije bajno rjesenje - Hybrid cross) uparit dvije grafe ?

Kako se to ponasa u igrama, na papiru izgleda odlicno (def best buy) ?

Kaj slažeš neki komp sa Trinity APU ili šta,Nevinašce uglavnom da na Trinity APU Crossfire znači integrirana grafa+posebna grafa baš i ne radi kak treba kaj se može ništa.No takvih problema sigurno neče bit na Kaveri APU, dakle pričekaj dok na tržište ne izađe ovaj novi APU jer zapravo i bez Crossfire moš ugodno igrat igrice to sigurno.Cool

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-kaveri-apus-socket-fm2/188400.aspx?page=0&jumpto=3950220&sort=asc&view=flat

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
16 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
rambox kaže...

Kaj slažeš neki komp sa Trinity APU ili šta,Nevinašce uglavnom da na Trinity APU Crossfire znači integrirana grafa+posebna grafa baš i ne radi kak treba kaj se može ništa.No takvih problema sigurno neče bit na Kaveri APU, dakle pričekaj dok na tržište ne izađe ovaj novi APU jer zapravo i bez Crossfire moš ugodno igrat igrice to sigurno.Cool

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-kaveri-apus-socket-fm2/188400.aspx?page=0&jumpto=3950220&sort=asc&view=flat

pikiram ga za HTPC pa snjofam uokolo i vrtim svakojake solucije :)

da, def cu pricekat kaveri

Truth in engineering.
16 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
Batista kaže...
rambox kaže...

Kaj slažeš neki komp sa Trinity APU ili šta,Nevinašce uglavnom da na Trinity APU Crossfire znači integrirana grafa+posebna grafa baš i ne radi kak treba kaj se može ništa.No takvih problema sigurno neče bit na Kaveri APU, dakle pričekaj dok na tržište ne izađe ovaj novi APU jer zapravo i bez Crossfire moš ugodno igrat igrice to sigurno.Cool

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-kaveri-apus-socket-fm2/188400.aspx?page=0&jumpto=3950220&sort=asc&view=flat

pikiram ga za HTPC pa snjofam uokolo i vrtim svakojake solucije :)

da, def cu pricekat kaveri

Ako možda trebaš klasičan HTPC komp, gdje igrice nisu bitne iako ih se može igrat na manjoj rezoluciji onda moš izabrat neku Mini-ITX matičnu sa Kabini APU.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-kabini-temash-apu/176292.aspx?page=0&jumpto=3677957&sort=asc&view=flat

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice