Gigabyte GA-M52S-S3P v1

poruka: 39
|
čitano: 12.816
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Gigabyte GA-M52S-S3P v1

dal mogu na ovu ploću stavit Phenoma II 940 ?

AMD Duron 800 Mhz, 128 Mb SDRAM, GeForce2 32 Mb, WIN 98 .... Crysis neradi, da je možda problem u konfi, al ja mislim kad bi gore stavio Vistu da bi sve radilo...
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Gigabyte GA-M52S-S3P v1

mislim da ne.

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Gigabyte GA-M52S-S3P v1

nek napiše netko ko zna a ne netko ko misli

AMD Duron 800 Mhz, 128 Mb SDRAM, GeForce2 32 Mb, WIN 98 .... Crysis neradi, da je možda problem u konfi, al ja mislim kad bi gore stavio Vistu da bi sve radilo...
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Gigabyte GA-M52S-S3P v1
korg11 kaže...

dal mogu na ovu ploću stavit Phenoma II 940 ?

Da mozes stavit bez problema tj taj proc je na listi koju podrzava maticna i to za Reviziju 1.0 te maticne a to ti pise i tu dole na linku!Cool

 

http://www.gigabyte.eu/Support/Motherboard/CPUSupport_Model.aspx?ProductID=2567

16 godina
offline
RE: Gigabyte GA-M52S-S3P v1
rambox kaže...
korg11 kaže...

dal mogu na ovu ploću stavit Phenoma II 940 ?

Da mozes stavit bez problema tj taj proc je na listi koju podrzava maticna i to za Reviziju 1.0 te maticne a to ti pise i tu dole na linku!Cool

 

http://www.gigabyte.eu/Support/Motherboard/CPUSupport_Model.aspx?ProductID=2567

eh to, hvala ....

AMD Duron 800 Mhz, 128 Mb SDRAM, GeForce2 32 Mb, WIN 98 .... Crysis neradi, da je možda problem u konfi, al ja mislim kad bi gore stavio Vistu da bi sve radilo...
14 godina
protjeran
offline
Gigabyte GA-M52S-S3P v1

kolko vidim na kraju piše N/A, dakle ništa.

a i bilo bi preoptimisitcno ocekivati id cipseta starog preko 2 godine da je sposoban za taj procesor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Gigabyte GA-M52S-S3P v1

a fuck, sad još i pare za ploču ....

AMD Duron 800 Mhz, 128 Mb SDRAM, GeForce2 32 Mb, WIN 98 .... Crysis neradi, da je možda problem u konfi, al ja mislim kad bi gore stavio Vistu da bi sve radilo...
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Gigabyte GA-M52S-S3P v1

radije uzmi nesto drugo, koji sad proc imas?

procesor je danas najbrza komponenta u racunalu, pa proracunaj koliko ces na perfomansama profitirat.

puno bi vise dobio uz raid polje.

16 godina
offline
RE: Gigabyte GA-M52S-S3P v1
korg11 kaže...

a fuck, sad još i pare za ploču ....

Radit ce ti taj proc na toj tvojoj maticnoj sigurno samo kaj nece bit prepoznat u windowsima ali drugih problema nece bit!Cool

16 godina
offline
Gigabyte GA-M52S-S3P v1

ma probat ću ak neće onda ću kupit i matičnu ......

AMD Duron 800 Mhz, 128 Mb SDRAM, GeForce2 32 Mb, WIN 98 .... Crysis neradi, da je možda problem u konfi, al ja mislim kad bi gore stavio Vistu da bi sve radilo...
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-M52S-S3P v1

Da ne otvaram novu temu. Zanimaju me informacije o ploči GIGABYTE M52L-S3P

 

Kakva su vaša iskustva s ovom pločom? Naime tražim jeftinu ploču (max. 350-400kn) za Athlon 64 3000+, sa DDR2, SATA, (G)LAN, LPT, PCI-E, PCI utorima (zbog dodatnog RAID kontrolera i dodatne mrežne kartice)

kao zamjenu za Asrock AM2NF6G-VSTA, koja je izgleda više ne želi izdržavati torturu testnog stroja.

 

Ili netko zna možda bolju alternativu u tom cjenovnom rangu?

UTERE SED NE ABUTERE!
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2009 13:45 (Prometej).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Gigabyte GA-M52S-S3P v1
Prometej kaže...

Da ne otvaram novu temu. Zanimaju me informacije o ploči GIGABYTE M52L-S3P

 

Kakva su vaša iskustva s ovom pločom? Naime tražim jeftinu ploču (max. 350-400kn) za Athlon 64 3000+, sa DDR2, SATA, (G)LAN, LPT, PCI-E, PCI utorima (zbog dodatnog RAID kontrolera i dodatne mrežne kartice)

kao zamjenu za Asrock AM2NF6G-VSTA, koja je izgleda više ne želi izdržavati torturu testnog stroja.

 

Ili netko zna možda bolju alternativu u tom cjenovnom rangu?

za taj procesor će biti dovoljno dobra

http://downloadzona.blog.hr/ http://hardwarezona.blog.hr/
15 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-M52S-S3P v1

  ja je imam, osim nekih pocetnicikih muka sto sam imao s njom, sada mogu rec da je za te pare super

ako ne mislis rusiti rekorde sa clockanjem odradit ce svoje

amd 7750, 2 gb ram kingmax, m52l-s3p, 8400 gs
 
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gigabyte GA-M52S-S3P v1
varg kaže...

  ja je imam, osim nekih pocetnicikih muka sto sam imao s njom, sada mogu rec da je za te pare super

ako ne mislis rusiti rekorde sa clockanjem odradit ce svoje

ne uopće ne kanim raditi overclock, treba mi za raznorazna testiranja.

 

@igy , @varg hvala na pomoći.

UTERE SED NE ABUTERE!
16 godina
offline
Gigabyte GA-M52S-S3P v1

Ček, otkud tom smeću tolika cijena? WTF???

 

Za 400 Kn pogledaj si npr Asrock A770DE+.

 

NForce 520 je prevaziđen već godinama...

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Gigabyte GA-M52S-S3P v1

ja imam tu matičnu i zadovoljava moje potrebe. jedino što razmišljam o kupnji novog procesora, a čuo sam da ne podržava procesore novije generacije pa me to malo zabrinjava. zna netko nešto više?

Atomska bubamara. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gigabyte GA-M52S-S3P v1
191x7 kaže...

Ček, otkud tom smeću tolika cijena? WTF???

 

Za 400 Kn pogledaj si npr Asrock A770DE+.

 

NForce 520 je prevaziđen već godinama...

ma znam da je prevelika cijena, ali za taj procesor meni niti ne treba nešto bolje.. meni to treba za svakojaka testiranja i gaženja sustava i sl.

 

jurluk kaže...

ja imam tu matičnu i zadovoljava moje potrebe. jedino što razmišljam o kupnji novog procesora, a čuo sam da ne podržava procesore novije generacije pa me to malo zabrinjava. zna netko nešto više?

ja sam baš bio gledao malo detalje i razgovarao  s ljudima u trgovinama, i prema Gigabyte-u, navodno podržava... ovisno naravno o kojem je procesoru riječ.

 

No ono što sam još razmatrao je potpuno pomlađivanje tog računala u obliku AMD Athlona II 240 + Gigabyte GA-MA770-UD3.

Iako je ukupna cijena oko 900kn (dakle skoro 550 kn više, od početnog plana) čak mi se činiji dugotrajnijim i sigurnijim rješenjem.

 

No ova ploča mi je i dalje interesantna jer je jedna od rijetkih koja još koristi LPT i COM portove, a o floppy-u da i ne govorim :-)

UTERE SED NE ABUTERE!
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2009 21:00 (Prometej).
14 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-M52S-S3P v1
e ekipa trebam pomoć ide li ovaj procesor AMD Athlon II X3 440 3.0 GHz na ovu matičnu ploču GA-M52S-S3P trebam pomoć jer mislim staviti taj procesor a nisam siguran dali ide koliko sam ja pročitao mislim da ne ide ali provjerite vi jer ja nisam baš siguran.
Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte GA-M52S-S3P v1
CANABIS kaže...
e ekipa trebam pomoć ide li ovaj procesor AMD Athlon II X3 440 3.0 GHz na ovu matičnu ploču GA-M52S-S3P trebam pomoć jer mislim staviti taj procesor a nisam siguran dali ide koliko sam ja pročitao mislim da ne ide ali provjerite vi jer ja nisam baš siguran.
Hvala

Ide samo moraš flashat bios na verziju F4F.

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=2567

World Championships: 7, GP started: 272, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,447
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte GA-M52S-S3P v1
F1-IVO kaže...
CANABIS kaže...
e ekipa trebam pomoć ide li ovaj procesor AMD Athlon II X3 440 3.0 GHz na ovu matičnu ploču GA-M52S-S3P trebam pomoć jer mislim staviti taj procesor a nisam siguran dali ide koliko sam ja pročitao mislim da ne ide ali provjerite vi jer ja nisam baš siguran.
Hvala

Ide samo moraš flashat bios na verziju F4F.

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=2567

 hvala na odguvoru sad mi je malo lakše, ali imam jedan problem ja nikad nisam radio  flash bios  koliko je to komplicirano može li se nešto shebati mislim mogu li shebati matičnu i dali se to može odraditi sa Teamvieware

15 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte GA-M52S-S3P v1
CANABIS kaže...

hvala na odguvoru sad mi je malo lakše, ali imam jedan problem ja nikad nisam radio  flash bios  koliko je to komplicirano može li se nešto shebati mislim mogu li shebati matičnu i dali se to može odraditi sa Teamvieware

Kod Gigabytea je postupak relativno jednostavan.

Skine se BIOS utility, novija verzija biosa i napravi se flash iz samih Windowsa.

Radio sam to više od 50 puta i nikad nikakvih problema.

(neki dan sam baš flešnuo M55S-S3 od frenda).

Može se i putem TV-a jer ovim BIOS utilityjem se fleša iz samih Windowsa.

Rizik uvijek postoji jer ako bi u tom trenutku nestalo struje onda bi tvoja ploča mogla ostat mrtva.

EDIT:

Ako budeš trebao rado ću ti to sredit preko TV-a.

World Championships: 7, GP started: 272, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,447
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2011 20:10 (F1-IVO).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte GA-M52S-S3P v1
F1-IVO kaže...
CANABIS kaže...

Kod Gigabytea je postupak relativno jednostavan.

Skine se BIOS utility, novija verzija biosa i napravi se flash iz samih Windowsa.

Radio sam to više od 50 puta i nikad nikakvih problema.

(neki dan sam baš flešnuo M55S-S3 od frenda).

Može se i putem TV-a jer ovim BIOS utilityjem se fleša iz samih Windowsa.

Rizik uvijek postoji jer ako bi u tom trenutku nestalo struje onda bi tvoja ploča mogla ostat mrtva.

 dali se  uopće isplati  to raditi mislim flash biosa jer trenutno imam AMD ATHLON 64X2 DUAL CORE 5200 dali ću dobiti šta sa time

i ako flasham biose dali će mi raditi ovaj stari procesor dualac

15 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte GA-M52S-S3P v1
CANABIS kaže...
dali se  uopće isplati  to raditi mislim flash biosa jer trenutno imam AMD ATHLON 64X2 DUAL CORE 5200 dali ću dobiti šta sa time

i ako flasham biose dali će mi raditi ovaj stari procesor dualac

Ako misliš stavljat onaj Athlon II x3 gore onda moraš flešnut bios u suprotnom nemaš potrebe.

World Championships: 7, GP started: 272, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,447
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte GA-M52S-S3P v1
F1-IVO kaže...
CANABIS kaže...
dali se  uopće isplati  to raditi mislim flash biosa jer trenutno imam AMD ATHLON 64X2 DUAL CORE 5200 dali ću dobiti šta sa time

i ako flasham biose dali će mi raditi ovaj stari procesor dualac

Ako misliš stavljat onaj Athlon II x3 gore onda moraš flešnut bios u suprotnom nemaš potrebe.

 Pa mislim  staviti  Athlon II x3 , jer mislim da je puno jači od mog trenutnog procesora.

ali mene zanima dali prvo moram staviti  Athlon II x3 da bi flashao biose ili mogu i kasnije ubaciti  Athlon II x3

nadam se da sam dobro objasnio šta me zanima

 

Edit: i još jedno pitanje dali ću morati poslije svake  instalacije win.  flashat biose

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2011 20:59 (CANABIS).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte GA-M52S-S3P v1
CANABIS kaže...
Pa mislim  staviti  Athlon II x3 , jer mislim da je puno jači od mog trenutnog procesora.

ali mene zanima dali prvo moram staviti  Athlon II x3 da bi flashao biose ili mogu i kasnije ubaciti  Athlon II x3

nadam se da sam dobro objasnio šta me zanima

Prvo flešnut bios dok je stari proc gore jer postoji mogućnost da ako staviš prvo novi proc a nisi flešao bios da ti ga matična ne prepozna.

EDIT:

Kad jednom flešaš bios na noviju verziju ona trajno ostaje dok opet ne flešaš drugom.

Windowse možeš instaliravat normalno. BIOS ostaje netaknut:)

World Championships: 7, GP started: 272, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,447
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2011 21:00 (F1-IVO).
14 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-M52S-S3P v1
e super ako si dobre volje da mi to odradiš preko TV ja sam već skinuo drivere
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte GA-M52S-S3P v1
CANABIS kaže...
e super ako si dobre volje da mi to odradiš preko TV ja sam već skinuo drivere

Misliš bios?:)

Provjeri reviziju matične dal je 1.0, 1.1 ili 2.0?

Ovdje skini BIOS utility:

http://download.gigabyte.asia/FileList/Utility/motherboard_utility_gbttools_gbt_atbios.exe

World Championships: 7, GP started: 272, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,447
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2011 21:08 (F1-IVO).
14 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-M52S-S3P v1

šta da napravim da mi ostane tirst boot hdd jer nakon svakog restarta moram ići u ovim redoslijedom vidi sliku

nemam uopće opciju save and exit

prvi korak prvi korak
drugi korak drugi korak
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2011 22:28 (CANABIS).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte GA-M52S-S3P v1
CANABIS kaže...

šta da napravim da mi ostane tirst boot hdd jer nakon svakog restarta moram ići u ovim redoslijedom vidi sliku

nemam uopće opciju save and exit

Podesi kako treba i ionda stisni F10 i kad te pita dal želiš spremiti promjene klikni na Y da potvrdiš i to je to.

World Championships: 7, GP started: 272, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,447
14 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-M52S-S3P v1
kako da podesim kad nemam uopće druge opcije osim
"EXIT"________________ vraća me nazad
"ACCEPT"____________pokreće win.i nemogu više niša podesiti


Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice