Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965

poruka: 49
|
čitano: 8.315
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965

Poslao sam matičnu ploču MSI P45 NEO2-FR u servis zbog dva neispravna memorijska slota i pošto je nemaju u ponudi čekaju od dobavljača da mi nabave identičnu ploču. Pošto se to oteglo već 2 sedmice prilikom razgovora dobio sam ponudu da iz cjenika izaberem matičnu ploču slične cijene  (230 KM) i da će mi je dostaviti.

Pošto sam na toj matičnoj ploči imao procesor E5200 i memoriju G.SKILL DDR2 4GB 1066 Mhz (kupljeno 2009. godine) i razmišljao o nabavci Quad procesora otvorile su se nove opcije u nadogradnji kompjutera, te naravno nove dileme.

 

Raspolažem sa 2200 Kuna za komponente s obzirom da ću ih naručivati iz Hrvatske, a matičnu bi uzeo/zamjenio iz Geneleca - BiH.

 

Nekako mi najisplativije rješenje izgleda da izaberem neku AMD matičnu ploču koja podržava DDR II memoriju zbog 4GB G.Skilla i da uzmem Phenom II 965 BE i prošao bih sa troškom od nekih 1400 Kuna samo za procesor.

Trenutno u njihovoj ponudi najbolje što ima za takvo rješenje (da podržava DDR II) su ove dvije matične ploče, i volio bih da mi preporučite jednu od njih.

 

 MSI 790XT-G45 AMD 790GX AM2+ 4XDDR2 - 1066

 

BIOSTAR TA790GXBE A2+ AMD 790GX 4XDDR2-1066

 

Problem je jedino što su ove matične ploče koje bih uzeo u zamjenu dosta jeftinije od moje koju sam poslao na servis pa bi možda došlo do problema oko razlike u novcu, povrata istog i zahebancije sa računima itd. 

 

 

Razmišljao sam i o soluciji Intel Core I5 750 i zamjenskoj matičnoj ploči ali bih onda morao kupovati i novi DDR3 RAM, a i nešto su mjenjali cijenik tako da mi ove matične sa P55 čipsetom nisu nešto ili su preskupe. 

 

Evo link do CJENIKA pa ako ima netko pametan koji bi čitavu situaciju sagledao iz druge perspektive i predložio nešto pametno.

 

 

Nemogu više da gledam ovo novo kućište i razbacane djelove po sobi i, a i ovaj P4 3 Ghz koji sada koristim me počinje živcirati sa jadnom snagom (Sony Vegas trza do bola).

 

Uglavnom, igram na rezoluciji 1920x1080, kompjuter bi služio za svašta, a najviše igranje, amatersko video editiranje, filmovi i volio bih kad sada uzmem što mi treba da nemjenjam bar 2 godine i neka ide sve u PM sa ovim nadogradnjama.

 

Unaprijed Hvala na bilo kakvom savjetu i pomoći.

 

 

Radio, ne radio, svira radio!
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2010 20:51 (boxer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965

Evo uzmi ovu ploču DFI LanParty Junior JR 790GXM2RS am2+ za zamjenu jel košta  227km tako da nećeš imati problema s računima, itd. i ovaj proc http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_256_215&products_id=8411, a ako ti je 200kn preskupo onda 965 ili 1055T

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2010 18:48 (mrog 33).
16 godina
offline
Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965

To su cijene bez PDV, tako da ta matična dođe 266 KM sa PDV-om, mada nije velika razlika.

Podržava moju memoriju i Phenom II 965.

Po specifikacijama ne podržava ove najnovije AMD procesore.

Ne sviđa mi se jedino ovaj mali format ploče, razmislit ću.

Radio, ne radio, svira radio!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965

jesi tazmušljo o novim sixcore amd?

Neznam di se ide za to .
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965
RPG vs TENK kaže...

jesi tazmušljo o novim sixcore amd?

Nemam u planu da kupujem 6-jezgreni procesor.

Radio, ne radio, svira radio!
14 godina
offline
Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965

a što ne prodaš taj ddr2,možeš dobiti za njih dobru cijenu,i onda preci na ddr3,jer recimo novi i5 750 i 4gb rama ti dođe oko 2400kn,ili ako više preferiraš amd opet mislim da ti je bolje preći na ddr3 jer možeš dobro dobit za svoj ddr2!

recimo negdije sam vidio ramove kao moje na oglasu za 800kn sa garom u linksu!

na tebi je da vidiš što ti je bolje!Belji se

[url=http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/dart_tom%20%5BCRO%5D][img]http://bfbc2.statsverse.com/sig/clean6/pc/dart_tom%20%5BCRO%5D.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965

U ovom slučaju nema smisla prelazak na Intela.Mislim još bi bilo uredu da kupuje novu platformu,al ovak kad ima iskoristiv DDR2 mislim da kupnja PII 965 i zamijena matične u sličnom cijenovnom rangu je najpametniji i najisplativiji izbor.

I'll be back
Moj PC  
5 0 hvala 2
16 godina
offline
Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965

 Da vjerojatno moje RipjawseOsmijeh koje prodajem za 800KN i šaljem gdje treba o svom troškuOsmijeh ima ih na njuškalu i bilo je na PCE forumu gdje se tržnica ukinulaMršti se

Semprom140 stiže bolji 5BE...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965

Umoran od posla, evo nešto sam gledao neke reviewe na netu, za BIOSTAR TA790GXBE A2+ AMD 790GX 4XDDR2-1066 izdali podršku i za six core amd procesore.

 

Ne planiram Crossfire praviti, može Phenom II 965 i DDR II memorija, a u zalihi imam još i 2GB DDR II 667 Transcenda. Biostar ima prijatelj (doduše P35), nije dosada imao problema sa njom.

Nekako mi se čini da je ta matična zasada najbolji izbor.

 

 

Radio, ne radio, svira radio!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965

Daš meni taj pentium iv na 3.ghz

ako tebi nevalja Smijeh

Neznam šta da napišem :) xf:cerina14
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2010 21:09 (Cerina15).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965

Uzmi Biostarku i Phenom II X4 965, ploča je vrlo solidna (stabilna, sluzi svrsi, dovoljno brza za sve vrste posla, i sto je najvaznije puna je mogucnosti i konektora tako da ti nikad ih nece zafalit). Procesor nema ni rjeci, jedan od najisplativijih i najboljih procesora.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
16 godina
offline
RE: Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965
dart_tom kaže...

a što ne prodaš taj ddr2,možeš dobiti za njih dobru cijenu,i onda preci na ddr3,jer recimo novi i5 750 i 4gb rama ti dođe oko 2400kn,ili ako više preferiraš amd opet mislim da ti je bolje preći na ddr3 jer možeš dobro dobit za svoj ddr2!

recimo negdije sam vidio ramove kao moje na oglasu za 800kn sa garom u linksu!

na tebi je da vidiš što ti je bolje!Belji se

Kada bi našao kupca možda bih i prodao, mada mi se neda baš ganjati kupce, eventaulno u BiH. 

Inače imam ovu dole memoriju samo što je moja 1066 Mhz, a ima i garanciju, G.Skill zapravo daje LIFETIME garanciju za ovu memoriju. Šta ću, malo sam se zaletio kad sam kupovao.

 

http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_artikl=051.207.138

 

http://www.gskill.com/products.php?index=57

Radio, ne radio, svira radio!
15 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965
boxer kaže...
dart_tom kaže...

a što ne prodaš taj ddr2,možeš dobiti za njih dobru cijenu,i onda preci na ddr3,jer recimo novi i5 750 i 4gb rama ti dođe oko 2400kn,ili ako više preferiraš amd opet mislim da ti je bolje preći na ddr3 jer možeš dobro dobit za svoj ddr2!

recimo negdije sam vidio ramove kao moje na oglasu za 800kn sa garom u linksu!

na tebi je da vidiš što ti je bolje!Belji se

Kada bi našao kupca možda bih i prodao, mada mi se neda baš ganjati kupce, eventaulno u BiH. 

Inače imam ovu dole memoriju samo što je moja 1066 Mhz, a ima i garanciju, G.Skill zapravo daje LIFETIME garanciju za ovu memoriju. Šta ću, malo sam se zaletio kad sam kupovao.

 

http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_artikl=051.207.138

 

http://www.gskill.com/products.php?index=57

Za koliko prodaješ RAM-e? Može na pp

http://zekidagames.webs.com /// http://www.youtube.com/user/ZeKiDaGames
14 godina
offline
RE: Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965
Smille kaže...

 Da vjerojatno moje RipjawseOsmijeh koje prodajem za 800KN i šaljem gdje treba o svom troškuOsmijeh ima ih na njuškalu i bilo je na PCE forumu gdje se tržnica ukinulaMršti se

e upravo taj sam mislio,da imam viska para vijerovatno bi uzeo ih,jos mislim da smo u blizini ak se ne varam osijek!

usput strasan ram,bas sam se malo igro i bez ebemti 1800mhz na 8-7-7-24 sa 1.65v

[url=http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/dart_tom%20%5BCRO%5D][img]http://bfbc2.statsverse.com/sig/clean6/pc/dart_tom%20%5BCRO%5D.png[/img][/url]
16 godina
offline
Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965

Samo se javi nije problem i memorija je stvarno odlična i vrijedi svake kuneOsmijeh.Da točnije u Višnjevc-u samOsmijeh.

Semprom140 stiže bolji 5BE...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965

Update:

Već par dana sam u kontaktu sa firmom, dogovaram nabavku. Sudeći prema zadnjem e-mailu ide dobrim putem, najvjerovatnije će doći gore spomenuta Biostarova ploča, a razlika u cijeni će biti sanirana sa DVD pržilicom i mišem LOGITECH MX 518, uz moju manju nadoplatu.

 

Ostaje za vidjeti kako će sve na kraju završiti.

 

Radio, ne radio, svira radio!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965

Komponente su stigle.

Matična ploča je Biostar 790GXBE, procesor AMD Phenom II X4 965 BE. Kasnije u toku dana kada dođem sa posla ću prebaciti slike.

 

Imam jedan problem sa hladnjakom procesora. Veoma je glasan i cvili, brzina mu se kreće uglavnom oko 3900 rpm ali zna doći do 4000.

Neugodno sam se iznenadio, plus što je ventilator manji nego na Intelovim procesorima.

Sinoć sam pokušao da smanjim vrtnju ventilatora sa SpeedFanom i spustio sam je na 2000 rpm što je prihvatljivo što se tiče buke, ali sam onda nakon 1 minute dobio BSOD, ali nisam siguran dali je povezan sa time. Inače temperatura procesora se uglavnom kreće oko 30 C, mada ga nisam opterećivao za ovo kratko vrijeme dok sam instalirao OS i potrebne programe.

Malo sam prćkao u Biosu i našao sam neke opcije za brzinu ventilatora, ali nisam ništa dirao dok ne vidim na forumu.

 

Može li par preporuka kako namjestiti u Biosu brzinu ventilatora, jer ovako imam dojam da će izletiti koliko bruji.

Radio, ne radio, svira radio!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965

Morala bi se zvat cool and quiet... BSOD ti se pojavio najvjerojatnije jer kolko ja znam Speedafan radi samo s Gigabyte-icama.

http://www.bug.hr/forum/topic/softver-literatura-usluge/prodaja-led-diode/56455.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.6.2010 10:46 (Batista).
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965
Batista kaže...

Morala bi se zvat cool and quiet... BSOD ti se pojavio najvjerojatnije jer kolko ja znam Speedafan radi samo s Gigabyte-icama.

  Speedfan je neovisan o marki matične ploče....

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
16 godina
offline
Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965

... prvom prilikom cu probat...

http://www.bug.hr/forum/topic/softver-literatura-usluge/prodaja-led-diode/56455.aspx
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965

Radio bez problema i na Asrok i Abit MBO koje sam imaoOsmijeh tako da nemaš problema glede kompaktibilnosti softwera sa MBO.

Intel E2160
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965

Ma radi SpeedFan, samo me zanima kako u Biosu namjestiti da broj okretaja hladnjaka prati temperaturu procesora. Nema smisla da je na 3900 a procesor 30 C. Može li kakvo uputstvo.

Radio, ne radio, svira radio!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965

Mislim da bi ti najbolje bilo promijeniti hladnjak. Ovaj "stock" cooler od Phenoma II će ti uvijek biti bučan, a još kad se na njemu nakupi malo prašine... Ako ti kućište zatvoreno, može biti da hladnjak ne uspijeva hladiti procesor, pa se događaju BSOD-ovi.

 

U bilo kojem slučaju najbolje je kupiti novi hladnjak. Imam Phenoma II 955 i bio sam nezadovoljan temperaturama u loadu i bukom dobivenog ventilatora, pa sam kupio Scythe Katanu 3 za nekih 200kn i jako sam zadovoljan što temperaturama, što tišinom. Naravno, mislim da u tom cjenovnom rangu postoje i bolji cooleri, pa neka ti ljudi ovdje preporuče.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965

Došao jaran danas  i instalirao BF:BC i Asssassins Creed 2 (originali) i počeo igrati  AC i dobijem dva BSOD-a odmah nakon pokretanja igre. Prvi puta pri namještanju grafičkih postavki, a drugi puta nakon loadinga profila i 1 minute igranja.

Ventilator procesora bruji u 3 pm. Temperatura procesora 37C.

 

Kako da otvorim minidump datoteke?

 

Radio, ne radio, svira radio!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965

Jesi flashao zadnji BIOS za ploču?

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
16 godina
offline
RE: Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965
Weky kaže...

Jesi flashao zadnji BIOS za ploču?

Nisam flashao jer bih sigurno nešto zajebo kakav sam baksuz, a radilo je sve normalno po sastavljanju komponenti.

Dok sam u Windowsu sve ok, čim sam pokrenuo AC omdah BSOD. Nisam zapisao grešku, pa sam par puta pokretao AC da vidim šta će izbaciti međutim nije mi izbacio BSoD nego se dva puta smrznuo kompjuter.

Radio, ne radio, svira radio!
14 godina
odjavljen
offline
RE: Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965
boxer kaže...
Weky kaže...

Jesi flashao zadnji BIOS za ploču?

Nisam flashao jer bih sigurno nešto zajebo kakav sam baksuz, a radilo je sve normalno po sastavljanju komponenti.

Dok sam u Windowsu sve ok, čim sam pokrenuo AC omdah BSOD. Nisam zapisao grešku, pa sam par puta pokretao AC da vidim šta će izbaciti međutim nije mi izbacio BSoD nego se dva puta smrznuo kompjuter.

  Jbg vjerovatno ćeš morat flashat bios jer je vjerovatno u tome problem, i sanse su minimalne da zajebes, jedino da nestane struje usred flasha.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
16 godina
offline
Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965

Vidit ću sutra za flashanje najnovijeg biosa, a ne mogu vjerovati da je ovaj ventilator na cpu hladnjaku toliko sranje.

Radio, ne radio, svira radio!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965

Hebemu i komponente i kompjuter, nek se gone u tri pm.

 

Izbombardiran sam BSOD-ovima. Prvo nvlddmkm.sys., pa volsnaps.sys i onda rdybot.sys.

Reinstalirao sam grafičke drivere i stavio ponovno 197.45.

 

CoD2 mogu igrati maksimalno pola sata i onda se sistem zamrzne i moram restartovati. Slično je i sa Assassins Creed 2.

Temperatura procesora je maksimalno 40C, a grafičke kartice je oko 50. Sumnjam jedino na čipset koji se kreće oko 47-49C.

Radio, ne radio, svira radio!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965
boxer kaže...

Sumnjam jedino na čipset koji se kreće oko 47-49C.

Nije ni do njega,dobro je dok je ispod 60C.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice