Ryzen bios postavke-performanse

poruka: 13
|
čitano: 1.285
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Ryzen bios postavke-performanse

Pozdrav,

 

Zanima me savjet kako postići čim bolje performanse na Ryzen 5 5600, Rx 6650 xt oc, 32gb ram 3200, b450m gaming. Nebi htio OC, nego me zanima jel sam možda nešto zaboravio podesiti u biosu ili u Win? Uključio sam xmp profil za ram, pbo za Ryzen, ugasio Cool & Quiet jer dobivam bolji score na 3dmark, SAM (Rebar Nvidia) je također uključen. Ako netko ima iskusva ili neku ideju, bio bi zahvalan?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ryzen bios postavke-performanse

Deluje da si sve osnovne stvari pokrio. Možda bi ti undervolt pomogao da duže držiš boost, a u specifičnim slučajevima sekundarne latencije (koje XMP profil ne pokriva) mogu napravit interesantnu razliku, no to je jedan veliki trial and error. Jesu li performanse u okviru onoga što bi trebalo?

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Ryzen bios postavke-performanse

Hvala ti na odgovoru. Jesu, performanse su ok, temperature su do 70C. U Windowsu sam powerplan stavio na balance, pa nadalje u slideru stavio na prefer performance, jer mi je 3dmark pokazao bolji rezultat nego na high perfomance ili ultimate performace. Za grafičku koliko sam uspio naći nema neki power plan kako ima Nvidia "prefer maximum performace". Htio sam maksimalno izvući iz hardwera jer igram igru Squad koja je jako loše optimizirana u Unreal Engine 4, pa pokušavam pokriti sve da mogu čim kvalitetnije igrat.

8 godina
offline
Ryzen bios postavke-performanse

eventualno u biosu core boost?

 

ne znam na koliko ti dize boost, 4.6 bi trebao bez problema, barem na jednoj jezgri......

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Ryzen bios postavke-performanse

Upali si još i ResizableBAR zajedno s 4G Decoding tako da imaš Smart Access Memory. Neće ti učiniti čuda, ali će ti pomoći kod nekih igrada gdje ćeš dobiti lijepi boost u FPS-u.

I want to believe
4 godine
offline
Re: Ryzen bios postavke-performanse

Jesam, to je taj SAM kao. Above 4 decoding i resizable bar. Red dead redemption je čak nekih 5 fps-a veći s tim.

4 godine
offline
Re: Ryzen bios postavke-performanse

E to moram vidit još da. Mislim da je to po defaultu upaljeno, ali provjerit ću danas kad dodjem doma. Mislim da je to na Auto stavljeno, a ima samo Auto i Disable, ali provjerit ću. 

4 godine
offline
Re: Ryzen bios postavke-performanse
Damir22 kaže...

eventualno u biosu core boost?

 

ne znam na koliko ti dize boost, 4.6 bi trebao bez problema, barem na jednoj jezgri......

 E to moram vidit još da. Mislim da je to po defaultu upaljeno, ali provjerit ću danas kad dodjem doma. Mislim da je to na Auto stavljeno, a ima samo Auto i Disable, ali provjerit ću.

2 godine
offline
Ryzen bios postavke-performanse

Jos ti jedino preostaje auto oveclock u Adrenalinu. To digle clock za 200 mhz i u Cinebenc-u dobijes cca 10% bolje performanske a koliko u igrama, to trebas testirati.

 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Ryzen bios postavke-performanse

Na ryzenu najbolje curve optimizer i eventualno dodat parsto mhz... Skini CPU-Z i provjeri "stepping" ili "revision", ako je B2 onda se taj procesor da jako dobro nastelat...

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2024 18:58 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Ryzen bios postavke-performanse
hahhaajaads kaže...

Na ryzenu najbolje curve optimizer i eventualno dodat parsto mhz... Skini CPU-Z i provjeri "stepping" ili "revision", ako je B2 onda se taj procesor da jako dobro nastelat...

 Stepping 2, VMR-B2. Dal da pokrenem curve optimizer u Amd Ryzen Masteru? 

8 godina
offline
Ryzen bios postavke-performanse

ryzen master nije sreca sto se tice detekcije, eventualno da vidis koja je najbrza jezgra.....

 

stavi +200mhz all cores u biosu,i bit ce ti ok, sve ostalo je puno isprobavanja i nastimavanja......

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ryzen bios postavke-performanse
Zeppelin Graf kaže...
hahhaajaads kaže...

Na ryzenu najbolje curve optimizer i eventualno dodat parsto mhz... Skini CPU-Z i provjeri "stepping" ili "revision", ako je B2 onda se taj procesor da jako dobro nastelat...

 Stepping 2, VMR-B2. Dal da pokrenem curve optimizer u Amd Ryzen Masteru? 

Odlicno, ali mislim da je ono prek ryzen mastera gubljenje vremena na B2... Drmi ti odma na sve jezgre -30 negativno i napravi stress test jedno pol sata-sat, ak prodje onda mozes clock override povecavat malo po malo...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice