Plaće programera u inozemstvu?

poruka: 238
|
čitano: 108.976
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
Tracer kaže...

Bome lijepo... Pitam se samo koliko mu ostane na kraju nakon što plati troškove, stan i hranu.

 

Pa koliko znam žive normalno, znaći on žena i dvoje djece, klasika .... :) mislim za naše pojmove je to velik novac ali kod njih ( Hamburg ) je to čisto dovoljno da mogu normalno živjet i priuštit si normlne stvari.

http://www.woodgamesfx.com
15 godina
protjeran
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
woodgamesfx kaže...
Tracer kaže...

Bome lijepo... Pitam se samo koliko mu ostane na kraju nakon što plati troškove, stan i hranu.

 

Pa koliko znam žive normalno, znaći on žena i dvoje djece, klasika .... :) mislim za naše pojmove je to velik novac ali kod njih ( Hamburg ) je to čisto dovoljno da mogu normalno živjet i priuštit si normlne stvari.

E pa u tome i jest stvar. Ljudi ovdje misle da je tamo ogromna plaća a život jeftin kao kod nas.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
Pa ovdje je ta normalna placa da mozes lijepo zivjeti od 6000 do 8000 kuna...

Vjerujte... moze se sasvim lijepo i sasvime zivjeti s time...


Druga stvar sto vecina zeli bijesne aute koje ce kupovati na xyz godina kredit uz xy kamatu... Takvi ljudi su idioti...

Vani gdje god sam bio, i tko god je od mojih rodjaka, nitko nije kupio auto na kredit, nego stede i 10 godina da ga kupe.... i to gotovinom
In Control
16 godina
neaktivan
offline
Plaće programera u inozemstvu?

Takve priče o 8000 eura su vjerojatno isprazna hvalisanja i ništa drugo, koliko ja znam plaća od 3500 eura je i više nego dobra za današnje njemačke uvjete

Dovoljno se osvrnuti oko sebe, ne vozi njemačka srednja klasa baš neke super autombile, a tko vani misli zaraditi lovu, on mora živjeti "gastarbajterski", dakle

bez komfora i provoda i iznajmljivanja i prosječnih stanova.

Da se na zapadu može živjeti luksuznim životom, i istovremeno steći ušteđevinu na banci, e ne može to.

Nismo mi više kao ona naša gastarbajterska generacija koja je tamo živjela u lošim uvjetima da bi štedjeli za povratak i budući život.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2010 12:31 (Floki).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
Floki kaže...

Takve priče o 8000 eura su vjerojatno isprazna hvalisanja i ništa drugo, koliko ja znam plaća od 3500 eura je i više nego dobra za današnje njemačke uvjete

Dovoljno se osvrnuti oko sebe, ne vozi njemačka srednja klasa baš neke super autombile, a tko vani misli zaraditi lovu, on mora živjeti "gastarbajterski", dakle

bez komfora i provoda i iznajmljivanja i prosječnih stanova.

 

Čekaj onda hočeš reć da mi je od ujaka sin lagao :) , mislim ako čovjek ide po terenu i servisira uređaje po cjeloj njemačkoj onda očito i zaradi. Znam neke ljude u HR koji rade konkretno u Siemens-u i imaju astronomske plaće, dok neki imaju standardnu crkavicu ( to je informacija od prije 3-4 godine kak je danas u Siemens-u nemam pojma ) :) Rezlika između jednih i drugih je terenska plaća. 

 

http://www.woodgamesfx.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
woodgamesfx kaže...
Floki kaže...

Takve priče o 8000 eura su vjerojatno isprazna hvalisanja i ništa drugo, koliko ja znam plaća od 3500 eura je i više nego dobra za današnje njemačke uvjete

Dovoljno se osvrnuti oko sebe, ne vozi njemačka srednja klasa baš neke super autombile, a tko vani misli zaraditi lovu, on mora živjeti "gastarbajterski", dakle

bez komfora i provoda i iznajmljivanja i prosječnih stanova.

 

Čekaj onda hočeš reć da mi je od ujaka sin lagao :) , mislim ako čovjek ide po terenu i servisira uređaje po cjeloj njemačkoj onda očito i zaradi. Znam neke ljude u HR koji rade konkretno u Siemens-u i imaju astronomske plaće, dok neki imaju standardnu crkavicu ( to je informacija od prije 3-4 godine kak je danas u Siemens-u nemam pojma ) :) Rezlika između jednih i drugih je terenska plaća. 

 

 Ne kažem ja da nitko laže, ja samo vidim da prosječni Njemac nema bolji auto od mene, pretpostavljam da bi većina programera tamo skakala od sreće da imaju plaću 5000 eura

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
A gle... mozda nije lagao nego malo pretjerao...

Mozda je rekao u bruttu :)
In Control
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
EnlightenedPhoenix kaže...
A gle... mozda nije lagao nego malo pretjerao...

Mozda je rekao u bruttu :)

 

Ne mislim da je neto :) , mada ne kužim zašto vam je to svima prosto nevjerojatno i čudno ? Eto Vam par činjenica ,recimo jedan moj poznanik je ovdje kod nas zidarski radnik i zarađuje više od tvojih top programera :) u neto plaći. Jedan poznanik je auto-mehaničar i isto tako zarađuje negdje u razini ove vaše plaće, a da ne kažem da znam i par NKV radnika koji rade na ciglanama i imaju plaće preko 6000 kuna neto :)  S druge strane od frenda sestra radi u jednoj banci kod nas na poslovima programiranja i ima plaću za dva zidara + automehaničara :) , dok recimo jedan frend koji radi na izradi web aplikacija zarađuje duplo manje od nje a vjerujem da se namući ko sam varg. 

 

http://www.woodgamesfx.com
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?

Dakle,prvi rodjak živi u Švicarskoj i radi kao programer(Java i Ruby on Rails) te ima plaću 5000 franaka,to je malo više od 25000 kuna.

On mi kaže da ima i večih plaća,ali da mu je na ovom poslu dosta dobro(opuštena atmosfera,pije kavu s šefom,što za Švicarsku baš i nije uobičajeno).Što Tracer govori je donekle istina,ali moram naglasiti da se na Zapadu skupo plača luksuz-izlasci su puno skuplji(nočni pogotovo),cigarete,večerice u restoranima,ali što se tiče prehrambenih proizvoda,oni su jeftiniji(i kvalitetniji) u Švicarskoj nego kod nas.

Tako da ko vodi normalan život,bez puno nočarenja da se gore fino živit s ovakvim plaćama.Kao dokaz rodjak je nedavno kupio BMW 3,za koji je štedio circa godinu i pol...teško izvedivo s našom programerskom plaćom!!

 

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
woodgamesfx kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...
A gle... mozda nije lagao nego malo pretjerao...

Mozda je rekao u bruttu :)

 

Ne mislim da je neto :) , mada ne kužim zašto vam je to svima prosto nevjerojatno i čudno ? Eto Vam par činjenica ,recimo jedan moj poznanik je ovdje kod nas zidarski radnik i zarađuje više od tvojih top programera :) u neto plaći. Jedan poznanik je auto-mehaničar i isto tako zarađuje negdje u razini ove vaše plaće, a da ne kažem da znam i par NKV radnika koji rade na ciglanama i imaju plaće preko 6000 kuna neto :)   S druge strane od frenda sestra radi u jednoj banci kod nas na poslovima programiranja i ima plaću za dva zidara + automehaničara :) , dok recimo jedan frend koji radi na izradi web aplikacija zarađuje duplo manje od nje a vjerujem da se namući ko sam varg.

 

Zato sto sam ipak u tom biznisu (je da sam pocetnik, ali vjeruj pripremao sam se godinama) i vise manje znam kakve su place vani...

 

Toliku placu ne moze imati programer koji nije ujedno i menadžer i voditelj tima... sto ti dodje na 16 radnih sati dnevno, vise manje bez slobodnih vikedna...

 

suludi8 kaže...

Dakle,prvi rodjak živi u Švicarskoj i radi kao programer(Java i Ruby on Rails) te ima plaću 5000 franaka,to je malo više od 25000 kuna.

On mi kaže da ima i večih plaća,ali da mu je na ovom poslu dosta dobro(opuštena atmosfera,pije kavu s šefom,što za Švicarsku baš i nije uobičajeno).Što Tracer govori je donekle istina,ali moram naglasiti da se na Zapadu skupo plača luksuz-izlasci su puno skuplji(nočni pogotovo),cigarete,večerice u restoranima,ali što se tiče prehrambenih proizvoda,oni su jeftiniji(i kvalitetniji) u Švicarskoj nego kod nas.

Tako da ko vodi normalan život,bez puno nočarenja da se gore fino živit s ovakvim plaćama.Kao dokaz rodjak je nedavno kupio BMW 3,za koji je štedio circa godinu i pol...teško izvedivo s našom programerskom plaćom!!

 

 

 

  Pa do kojih 4000 (znaci skoro 30k kuna) eura su vjerodostojne place...

 

Sve iznad nije... U hrv te place idu do 2000 eura u IBM-u, a cesto su oko 1000 eura... cak i puno manje ako si zavrsio fakultet (da... paradox, ali vrijedniji si ako nemaš završen, jer su vecinom takvi usredotoceni na jedan do dva programska jezika i vjeruj mi puno su bolji... normalno uvijek ima ljudi s fakulteta koji su super... ali... moram reci da je zanemariv broj)

 

In Control
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
suludi8 kaže...

Dakle,prvi rodjak živi u Švicarskoj i radi kao programer(Java i Ruby on Rails) te ima plaću 5000 franaka,to je malo više od 25000 kuna.

On mi kaže da ima i večih plaća,ali da mu je na ovom poslu dosta dobro(opuštena atmosfera,pije kavu s šefom,što za Švicarsku baš i nije uobičajeno).Što Tracer govori je donekle istina,ali moram naglasiti da se na Zapadu skupo plača luksuz-izlasci su puno skuplji(nočni pogotovo),cigarete,večerice u restoranima,ali što se tiče prehrambenih proizvoda,oni su jeftiniji(i kvalitetniji) u Švicarskoj nego kod nas.

Tako da ko vodi normalan život,bez puno nočarenja da se gore fino živit s ovakvim plaćama.Kao dokaz rodjak je nedavno kupio BMW 3,za koji je štedio circa godinu i pol...teško izvedivo s našom programerskom plaćom!!

 

 

 

Slažem se , još recimo zamisli situaciju ista firma , par različitih odjela, a razlike u plaći od odjela do odjela astronomske, recimo to je kod nas normalno za srednje velike IT firme ili one koje imaju integriran visoki stupanj IT-a u smislu razvoja  :) 

Manje firme kod nas rade kako rade, razlika između pojedinih je nebo zemlja, plaće su manje više iste ( 6000 - 9000 kuna  neto ) , ali radni uvjeti totalno različiti. E sada pitanje dal je bolje raditi u manjim firmama ( do 20 zaposlenih ) ili većim ( preko 100 zaposlenih ) to mora svatko sam sa sobom rasčistiti. 

Mada sam siguran da u veće firme ljudi bez završenog faksa tj. formalnog obrazovanja nemaju što tražiti, dok recimo manje firme više manje traže SSS stupanj obrazovanja sa završenim strukovnim tečajom ( web dizajn, programiranje, sys admin, isl. ). 

 

 

http://www.woodgamesfx.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
woodgamesfx kaže...
suludi8 kaže...

Dakle,prvi rodjak živi u Švicarskoj i radi kao programer(Java i Ruby on Rails) te ima plaću 5000 franaka,to je malo više od 25000 kuna.

On mi kaže da ima i večih plaća,ali da mu je na ovom poslu dosta dobro(opuštena atmosfera,pije kavu s šefom,što za Švicarsku baš i nije uobičajeno).Što Tracer govori je donekle istina,ali moram naglasiti da se na Zapadu skupo plača luksuz-izlasci su puno skuplji(nočni pogotovo),cigarete,večerice u restoranima,ali što se tiče prehrambenih proizvoda,oni su jeftiniji(i kvalitetniji) u Švicarskoj nego kod nas.

Tako da ko vodi normalan život,bez puno nočarenja da se gore fino živit s ovakvim plaćama.Kao dokaz rodjak je nedavno kupio BMW 3,za koji je štedio circa godinu i pol...teško izvedivo s našom programerskom plaćom!!

 

 

 

Slažem se , još recimo zamisli situaciju ista firma , par različitih odjela, a razlike u plaći od odjela do odjela astronomske, recimo to je kod nas normalno za srednje velike IT firme ili one koje imaju integriran visoki stupanj IT-a u smislu razvoja   :)

Manje firme kod nas rade kako rade, razlika između pojedinih je nebo zemlja, plaće su manje više iste ( 6000 - 9000 kuna   neto ) , ali radni uvjeti totalno različiti. E sada pitanje dal je bolje raditi u manjim firmama ( do 20 zaposlenih ) ili većim ( preko 100 zaposlenih ) to mora svatko sam sa sobom rasčistiti.

Mada sam siguran da u veće firme ljudi bez završenog faksa tj. formalnog obrazovanja nemaju što tražiti, dok recimo manje firme više manje traže SSS stupanj obrazovanja sa završenim strukovnim tečajom ( web dizajn, programiranje, sys admin, isl. ).

 

 

  Nije da te opovrgavam....

 

ali... pogledaj samo IBM Hrvatska i strukturu zaposlenih i odnos njihovih placa naspram onih koji su zavrsili fax...

 

A to nije mala tvrtka.... jel tako?

 

Iako si u načelu u pravu...

In Control
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
EnlightenedPhoenix kaže...

  Pa do kojih 4000 (znaci skoro 30k kuna) eura su vjerodostojne place...

 

Sve iznad nije... U hrv te place idu do 2000 eura u IBM-u, a cesto su oko 1000 eura... cak i puno manje ako si zavrsio fakultet (da... paradox, ali vrijedniji si ako nemaš završen, jer su vecinom takvi usredotoceni na jedan do dva programska jezika i vjeruj mi puno su bolji... normalno uvijek ima ljudi s fakulteta koji su super... ali... moram reci da je zanemariv broj)

 

 

 

Da glavni problem kod nas je kada čovjek završi faks misli da je završio i šklovanje, a to niti na jednom području nije točno. Drugo osobno mislim da je sustav opbrazovanja kod nas katastrofalan počevši od srednjo škloskog do studija. Konkretno za IT ljude se ući stvarima koje su im neprimjenjive, previše opširne materije , premalo uske specijalizacije. Tako da recimo osoba kada završi visok stupanj obrazovanja mora samoinicijativno se usavršavat godinu - dvije na području na području na kojem misli raditi, znaći u naboljem slućaju s 22-23 godine počinje s usavršavanjem, zatim sa 25 je recimo izgrađen pripravnik , znaći u najmanju ruku 6 godina mora proć da bi bio sposoban uopće što raditi, e sada tu uzmite trošak društva i pomnožite sa brojem studenata dobit čete nevjerojatanu količnu sredstava koje se u jalovo troše.

Po meni je to glupo i besmisleno. Logičnije je da odmah sa studija izađe pripremljen za određeno područje, a ne da nakon toga mora krenut individualno tražiti znanje. Kažem glupo, bezveze i neogranizirano, i sve če nas to koštat, mada nas već i košta kao društvo.

 

 

http://www.woodgamesfx.com
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
EnlightenedPhoenix kaže...
woodgamesfx kaže...
suludi8 kaže...

Dakle,prvi rodjak živi u Švicarskoj i radi kao programer(Java i Ruby on Rails) te ima plaću 5000 franaka,to je malo više od 25000 kuna.

On mi kaže da ima i večih plaća,ali da mu je na ovom poslu dosta dobro(opuštena atmosfera,pije kavu s šefom,što za Švicarsku baš i nije uobičajeno).Što Tracer govori je donekle istina,ali moram naglasiti da se na Zapadu skupo plača luksuz-izlasci su puno skuplji(nočni pogotovo),cigarete,večerice u restoranima,ali što se tiče prehrambenih proizvoda,oni su jeftiniji(i kvalitetniji) u Švicarskoj nego kod nas.

Tako da ko vodi normalan život,bez puno nočarenja da se gore fino živit s ovakvim plaćama.Kao dokaz rodjak je nedavno kupio BMW 3,za koji je štedio circa godinu i pol...teško izvedivo s našom programerskom plaćom!!

 

 

 

Slažem se , još recimo zamisli situaciju ista firma , par različitih odjela, a razlike u plaći od odjela do odjela astronomske, recimo to je kod nas normalno za srednje velike IT firme ili one koje imaju integriran visoki stupanj IT-a u smislu razvoja   :)

Manje firme kod nas rade kako rade, razlika između pojedinih je nebo zemlja, plaće su manje više iste ( 6000 - 9000 kuna   neto ) , ali radni uvjeti totalno različiti. E sada pitanje dal je bolje raditi u manjim firmama ( do 20 zaposlenih ) ili većim ( preko 100 zaposlenih ) to mora svatko sam sa sobom rasčistiti.

Mada sam siguran da u veće firme ljudi bez završenog faksa tj. formalnog obrazovanja nemaju što tražiti, dok recimo manje firme više manje traže SSS stupanj obrazovanja sa završenim strukovnim tečajom ( web dizajn, programiranje, sys admin, isl. ).

 

 

  Nije da te opovrgavam....

 

ali... pogledaj samo IBM Hrvatska i strukturu zaposlenih i odnos njihovih placa naspram onih koji su zavrsili fax...

 

A to nije mala tvrtka.... jel tako?

 

Iako si u načelu u pravu...

 

Iskreno ne znam da IBM zapošljava ljude bez VSS-a . Ovo što sam napiso je bilo vezano za banke u nas i zapošljavanje u istima. Eto još jednom kažem ne znam da IBM zapošljava ljude bez formalnog obrazovanja, pogotovo ne na aplikativnom razvoju, znao sam da se tu i tamo zna zaletjet pokoji Linux sistemaš bez VSS-a ali kažem za aplikativni razvoj nisam znao.

Ajd znaći da se je situacija promjenila u nazad godinu - dvije. 

PS.

Pitam se samo za što nas onda studij priprema ?

 

 

 

http://www.woodgamesfx.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?

 

Iskreno ne znam da IBM zapošljava ljude bez VSS-a . Ovo što sam napiso je bilo vezano za banke u nas i zapošljavanje u istima. Eto još jednom kažem ne znam da IBM zapošljava ljude bez formalnog obrazovanja, pogotovo ne na aplikativnom razvoju, znao sam da se tu i tamo zna zaletjet pokoji Linux sistemaš bez VSS-a ali kažem za aplikativni razvoj nisam znao.

Ajd znaći da se je situacija promjenila u nazad godinu - dvije.

PS.

Pitam se samo za što nas onda studij priprema ?

 

 

 

  Znam dvoje svojih kolega, pisali smo botove i skripte za mmorpgeve prije 4 - 5 godina, a da ne govorim botove za tada rising browser igrice... i zaradili smo nesto....

 

Oboje sada tamo rade, odustali su od faxa na prvoj godini (ja sam uspio do četvrte dogurati :) i tu je stalo (a 6 godina fax)), a kazu mi (a nemaju razloga lagati)) da ih ima slicnih njima jos tona...

Ne znam... ne mogu nista tvrditi s 100%, ali sam prilicno siguran... Nazalost ja sam propustio svoj vlak tu... pa sada moram kuburiti s svojim pokusajem biznisa :)

In Control
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
woodgamesfx kaže...

PS.

Pitam se samo za što nas onda studij priprema ?

 

U IT-u? Za jako malo toga. Stvari koje se uče su ili a) zastarjele, b) nepotrebne, c) čista teorija koja bez prakse ne vrijedi ništa, d) ...

 

Da skratim: ako želiš postići nešto u IT sektoru i dogurati do dobro plaćenog posla i ugodnog radnog okruženja savjetujem ti da se što ranije rukama i nogama grebeš za svaku priliku da odradiš nešto u praksi, čak i ako je loše plaćeno. Faksevi su uglavnom čista teorija i to znaju svi... Mogu neki tvrditi da to nije tako, ali to je njihovo mišljenje. Ja ti kažem da će firme u pravilu uvijek radije uzimati "gotovog čovjeka" (čitaj: čovjek s praktičnim iskustvom) nego nekog koga će morati obučavati još sljedeće 3-4 godine. Izuzeci su oni poslovi gdje fali ljudi i gdje firme nemaju izbora.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
EnlightenedPhoenix kaže...

 

Iskreno ne znam da IBM zapošljava ljude bez VSS-a . Ovo što sam napiso je bilo vezano za banke u nas i zapošljavanje u istima. Eto još jednom kažem ne znam da IBM zapošljava ljude bez formalnog obrazovanja, pogotovo ne na aplikativnom razvoju, znao sam da se tu i tamo zna zaletjet pokoji Linux sistemaš bez VSS-a ali kažem za aplikativni razvoj nisam znao.

Ajd znaći da se je situacija promjenila u nazad godinu - dvije.

PS.

Pitam se samo za što nas onda studij priprema ?

 

 

 

  Znam dvoje svojih kolega, pisali smo botove i skripte za mmorpgeve prije 4 - 5 godina, a da ne govorim botove za tada rising browser igrice... i zaradili smo nesto....

 

Oboje sada tamo rade, odustali su od faxa na prvoj godini (ja sam uspio do četvrte dogurati :) i tu je stalo (a 6 godina fax)), a kazu mi (a nemaju razloga lagati)) da ih ima slicnih njima jos tona...

Ne znam... ne mogu nista tvrditi s 100%, ali sam prilicno siguran... Nazalost ja sam propustio svoj vlak tu... pa sada moram kuburiti s svojim pokusajem biznisa :)

 

 

Ajd svaka čast za vlastitom inicijativom  i želim ti uspjeha u poslu. 

 

 

http://www.woodgamesfx.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
woodgamesfx kaže...

 

 

Ajd svaka čast za vlastitom inicijativom   i želim ti uspjeha u poslu.

 

 

  Ako ne uspije bankama i vjerovnicima cu dugovati vise od 2 mil eura... pa ono... mora uspjeti :)

In Control
15 godina
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?

Radio sam u Njemackoj tako da znam kolike su place.

 

U prosjeku, place su oko 60.000 EUR bruto godisnje. To mjesecno iznosi oko 5.000 EUR bruto, iliti 2700 EUR neto ako si neozenjen (ledig). Kako se placa u Njemackoj oporezuje prema bracnom statusu (ozenjen, sa djecom ili bez djece), tako se i bruto placa oporezuje prema poreznom razredu. Ako si ozenjen sa djecom, neto placa ti moze porasti preko 3.000 EUR u ovom slucaju.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
woodgamesfx kaže...

 

A koju vrstu aplikacija razvijaju ?

  To iskreno nije moj posao, a vecinom ne smiju ni raspravljati previse o onom sto rade, sto shvacam, ista klauzula je i u mojem biznisu... Tako da ono... IJDC...

In Control
15 godina
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
NiGHT_RiDER92 kaže...

Pozdrav, evo da vas pitam, zanima me kolike su plaće (recimo početničke, prosječne)

programera (C++) u inozemstvu (recimo Njemačkoj i slično).

 

Ja sam na nekim forumima procitao da dosežu i do 6000€-7000€ pa me zanima koliko je to istina?

Pocetnicke place, recimo ako si tek stigao sa fakulteta su dosta manje, u prosjeku 30-40.000 EUR, ali rastu s vremenom.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
zzib kaže...
NiGHT_RiDER92 kaže...

Pozdrav, evo da vas pitam, zanima me kolike su plaće (recimo početničke, prosječne)

programera (C++) u inozemstvu (recimo Njemačkoj i slično).

 

Ja sam na nekim forumima procitao da dosežu i do 6000€-7000€ pa me zanima koliko je to istina?

Pocetnicke place, recimo ako si tek stigao sa fakulteta su dosta manje, u prosjeku 30-40.000 EUR, ali rastu s vremenom.

  Ali nikako na 6 - 7 k eura netto.... OSIM ako nisi spreman raditi 16 sati dnevno 7 dana u tjednu... a sto onda imas od zivota...

In Control
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
EnlightenedPhoenix kaže...
zzib kaže...
NiGHT_RiDER92 kaže...

Pozdrav, evo da vas pitam, zanima me kolike su plaće (recimo početničke, prosječne)

programera (C++) u inozemstvu (recimo Njemačkoj i slično).

 

Ja sam na nekim forumima procitao da dosežu i do 6000€-7000€ pa me zanima koliko je to istina?

Pocetnicke place, recimo ako si tek stigao sa fakulteta su dosta manje, u prosjeku 30-40.000 EUR, ali rastu s vremenom.

  Ali nikako na 6 - 7 k eura netto.... OSIM ako nisi spreman raditi 16 sati dnevno 7 dana u tjednu... a sto onda imas od zivota...

 

Da slazem se, onda nemas nista od zivota, nego o ovim ciframa sam ja citao po forumima, pa mi je cudno bilo, pa reko ajd da pitam ljude koji mozda rade vani pa ce bolje znat...

15 godina
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
NiGHT_RiDER92 kaže...
Tracer kaže...

Nisam baš sklon tome vjerovati. Onak, to je plaća od 50 000kn! Ako je to praksa negdje vani recite mi gdje i odmah se selim.

 

Kod nas su plaće uglavnom od 4000-9000 kn, zavisno o kakvom programiranju je riječ, na kojoj poziciji radiš i koliko imaš iskustva. Jasno, ako se ti uspješ dogovoriti za veću cijenu - super. Ali to su već izuzetci.

Znam svjestan sam toga koliko je to para, ali ja sam malo gledao po netu i sad vidim da ljudi pisu o takvim novcima

(sad ja neznam dali su to plaće već iskusnijih ljudi koji duze vrijeme rade u firmi ili ne).

 

Inaće isto imam tetu u njemačkoj pa je nešto slično rekla (isto neznam koliko ja to mogu vjerovati buduci da se ona ne bavi tim stvarima, racunalima i slicno) pa onda pitam dali ima ljudi koji znaju tocno o kakvim plaćama je riječ!?

 

Evo tu se priča (ali za PHP programera) o cifri od 100Eura po satu u Njemačkoj

 

 

100 EUR po satu je tocno, ali to se odnosi na ono sto jedna firma placa drugoj. Kao fizicka osoba nikada ne mozes dobiti toliko po satu: Tu najvise zarade freelanceri, ali oni moraju placati porez od 50% plus provizija agenciji jer niti jedna firma ne zaposljava freelancere direktno, uvijek se ide preko agencije. Cesto su te agencije u vlasnistvu ili suvlasnistvu nekog od sefova firme koja potrazuje slobodne radnike.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
zzib kaže...
NiGHT_RiDER92 kaže...
Tracer kaže...

Nisam baš sklon tome vjerovati. Onak, to je plaća od 50 000kn! Ako je to praksa negdje vani recite mi gdje i odmah se selim.

 

Kod nas su plaće uglavnom od 4000-9000 kn, zavisno o kakvom programiranju je riječ, na kojoj poziciji radiš i koliko imaš iskustva. Jasno, ako se ti uspješ dogovoriti za veću cijenu - super. Ali to su već izuzetci.

Znam svjestan sam toga koliko je to para, ali ja sam malo gledao po netu i sad vidim da ljudi pisu o takvim novcima

(sad ja neznam dali su to plaće već iskusnijih ljudi koji duze vrijeme rade u firmi ili ne).

 

Inaće isto imam tetu u njemačkoj pa je nešto slično rekla (isto neznam koliko ja to mogu vjerovati buduci da se ona ne bavi tim stvarima, racunalima i slicno) pa onda pitam dali ima ljudi koji znaju tocno o kakvim plaćama je riječ!?

 

Evo tu se priča (ali za PHP programera) o cifri od 100Eura po satu u Njemačkoj

 

 

100 EUR po satu je tocno, ali to se odnosi na ono sto jedna firma placa drugoj. Kao fizicka osoba nikada ne mozes dobiti toliko po satu: Tu najvise zarade freelanceri, ali oni moraju placati porez od 50% plus provizija agenciji jer niti jedna firma ne zaposljava freelancere direktno, uvijek se ide preko agencije. Cesto su te agencije u vlasnistvu ili suvlasnistvu nekog od sefova firme koja potrazuje slobodne radnike.

 

Dobro dečki vi ste se uhvatili jedne branše, možda programeri imaju tu plaću, ja vam kažem koliko čovjek zarađuje, a sad ako nekome nije jasno da od posla do posla i od plaće do plaće ovisi puno onda je bezveze uopće raspravljati. Recimo za isti posao jedan čovjek u jednoj firmi može imati daleko veću plaću od drugog čovjeka u drugoj firmi, to je samo jedan primjer kada je rijeć o istom poslu.

Očito zanemarujete činjenicu da recimo kod nas neki ljudi ( majstori ) na bauštelama zarade cca 1500 - 2000 eura na mjesec bruto dok neki zarade ne zarade nit 5000 kuna bruto ( pomagaći , OFR -ovci ili kičma trans  ). Znaći jedan građevinski majstor može zaraditi preko 10000 kuna u neto plaći mjesećno . Recimo kategorija iznad su krovopokrivaći, instalateri ( vodo - plino ) i sam vrh su parketari i ekipa koja postavlja sanitarne pločice, recimo znam da je prije 4-5 godina lik u fušu za 1 dan zarađivao 150 DEM na dan postavljajući pločice po moru :) . 

Mislim ne znam jel netko od Vas kada plačao nekog majstora kod nas pa da vidi što su cjene, lako možete pomnožiti s brojem dana u mjesecu pa da vidite koliko dotični majstori zarađuju. 

 

 

 

 

 

http://www.woodgamesfx.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
Ovdje govorimo o legalnoj, proknjizenoj i oporezovanoj zaradi, ne fušu i slicno...
In Control
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
EnlightenedPhoenix kaže...
Ovdje govorimo o legalnoj, proknjizenoj i oporezovanoj zaradi, ne fušu i slicno...

 

Istina i taj majstor i večina njih ima povlaštene mirovine ( 90% su razni borci ).

Mislim ne znam jeli Vam jasno da ovdje kod nas neki zarađuju ogromne novce i to na "običnim" polsovima, dok neki krpaju kraj s krajem i rade po 100 sati uber normale. 

 

http://www.woodgamesfx.com
15 godina
protjeran
offline
Plaće programera u inozemstvu?

Ma ja vjerujem da to sve opet se svodi na isto. Bilo gdje da radiš. Možda ćeš imati manju plaću na jednom mjestu ali zato više fusha. Uostalom, rijetko tko da baš živi samo od plaće.

 

Možda je zapravo najbolja stvar Internet trgovina. Ako znaš napraviti proizvod svejedno ti je gdje se nalaziš u svijetu jer ga samo staviš na Internet i ostvaruješ prodaju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
Gle wood... svi znamo da od fakulteta nema velike love... osim za par sretnika...

Najveca lova je u obrtima ako si kvalitetan radnik...
In Control
15 godina
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
woodgamesfx kaže...
zzib kaže...
NiGHT_RiDER92 kaže...
Tracer kaže...

Nisam baš sklon tome vjerovati. Onak, to je plaća od 50 000kn! Ako je to praksa negdje vani recite mi gdje i odmah se selim.

 

Kod nas su plaće uglavnom od 4000-9000 kn, zavisno o kakvom programiranju je riječ, na kojoj poziciji radiš i koliko imaš iskustva. Jasno, ako se ti uspješ dogovoriti za veću cijenu - super. Ali to su već izuzetci.

Znam svjestan sam toga koliko je to para, ali ja sam malo gledao po netu i sad vidim da ljudi pisu o takvim novcima

(sad ja neznam dali su to plaće već iskusnijih ljudi koji duze vrijeme rade u firmi ili ne).

 

Inaće isto imam tetu u njemačkoj pa je nešto slično rekla (isto neznam koliko ja to mogu vjerovati buduci da se ona ne bavi tim stvarima, racunalima i slicno) pa onda pitam dali ima ljudi koji znaju tocno o kakvim plaćama je riječ!?

 

Evo tu se priča (ali za PHP programera) o cifri od 100Eura po satu u Njemačkoj

 

 

100 EUR po satu je tocno, ali to se odnosi na ono sto jedna firma placa drugoj. Kao fizicka osoba nikada ne mozes dobiti toliko po satu: Tu najvise zarade freelanceri, ali oni moraju placati porez od 50% plus provizija agenciji jer niti jedna firma ne zaposljava freelancere direktno, uvijek se ide preko agencije. Cesto su te agencije u vlasnistvu ili suvlasnistvu nekog od sefova firme koja potrazuje slobodne radnike.

 

Dobro dečki vi ste se uhvatili jedne branše, možda programeri imaju tu plaću, ja vam kažem koliko čovjek zarađuje, a sad ako nekome nije jasno da od posla do posla i od plaće do plaće ovisi puno onda je bezveze uopće raspravljati. Recimo za isti posao jedan čovjek u jednoj firmi može imati daleko veću plaću od drugog čovjeka u drugoj firmi, to je samo jedan primjer kada je rijeć o istom poslu.

Očito zanemarujete činjenicu da recimo kod nas neki ljudi ( majstori ) na bauštelama zarade cca 1500 - 2000 eura na mjesec bruto dok neki zarade ne zarade nit 5000 kuna bruto ( pomagaći , OFR -ovci ili kičma trans  ). Znaći jedan građevinski majstor može zaraditi preko 10000 kuna u neto plaći mjesećno . Recimo kategorija iznad su krovopokrivaći, instalateri ( vodo - plino ) i sam vrh su parketari i ekipa koja postavlja sanitarne pločice, recimo znam da je prije 4-5 godina lik u fušu za 1 dan zarađivao 150 DEM na dan postavljajući pločice po moru :) . 

Mislim ne znam jel netko od Vas kada plačao nekog majstora kod nas pa da vidi što su cjene, lako možete pomnožiti s brojem dana u mjesecu pa da vidite koliko dotični majstori zarađuju. 

 

 

 

 

 

Pitanje je bilo: prosjecna i pocetnicka placa. To sto netko moze zaraditi daleko vise od prosjeka (recimo manageri) je druga stvar.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice