Prodaja vlastitog software-a putem interneta

poruka: 20
|
čitano: 9.927
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Prodaja vlastitog software-a putem interneta
pitanje

Recimo da imamo određen proizvod (aplikaciju) koju smo sami napravili i koju želimo prodati. Međutim, nismo u mogućnosti napraviti sve potrebno za reklamu, distribuciju i općenito sve što je potrebno da bi se taj proizvod prepoznao i počeo prodavati. Gdje se tada obratiti?

 

Koliko sam vidio, postoji stranica www.shareit.com koja nudi takve usluge. Naime, ona će sama tražiti kupce a ti zauzvrat plaćaš postotak od prodaje. Oni vrše i distribuciju ili ju prepuste samom autoru aplikacije, a metode plaćanja su u proizvoljnim vremenskim razdobljima (kvartalim). Međutim, ima tu još dosta parametara koji mi uopće nisu jasni na toj stranici pa me zanima ima li kakvih alternativa? Ima li još kakvih drugih web stranica koje pružaju ovakve usluge, po mogućnosti iz HR?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Prodaja vlastitog software-a putem interneta

o kakvom je softwaru rijec

Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz (2 CPUs) 2048MB RAM 250 GB Total ASUS EAH3650 Series 1024 MB xFire-->ddoxy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Prodaja vlastitog software-a putem interneta
autorov komentar
doxy kaže...

o kakvom je softwaru rijec

 Primjerice, poslovne i mrežne aplikacije, software za učenje...
16 godina
neaktivan
offline
Prodaja vlastitog software-a putem interneta

Pa, ja mislim da je najbolji način da imaš nekog ko bi te preporučio nekoj firmi. Ako se još niste bavili prodajom softvera, teško da će to proći prek interneta, najbolje je da uživo prezentirate svoj proizvod u firmi.

 

To ovisi i o vrsti softvera koje radite, nisu svi jednako traženi. Kakvu vrstu softvera uopće radite?

Rambo is watching you!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Prodaja vlastitog software-a putem interneta
autorov komentar
i_rambo_plache kaže...

Pa, ja mislim da je najbolji način da imaš nekog ko bi te preporučio nekoj firmi. Ako se još niste bavili prodajom softvera, teško da će to proći prek interneta, najbolje je da uživo prezentirate svoj proizvod u firmi.

 

To ovisi i o vrsti softvera koje radite, nisu svi jednako traženi. Kakvu vrstu softvera uopće radite?

 Pa u pravilu najviše radim sa bazama podataka i mrežnim protokolima. Znači, uglavnom poslovne aplikacije s više-klijentskim okruženjem, sustavom za autorizaciju korisnika, eventualno s podrškom za razmjenu podataka putem mreže TCP, UDP, FTP, TFTP... Iako, u zadnje vrijeme sam počeo i sa raznim software-ima za interaktivno učenje i sl..
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prodaja vlastitog software-a putem interneta

Kakvo je to "neinteraktivno sučelje"?

If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
15 godina
protjeran
offline
RE: Prodaja vlastitog software-a putem interneta
autorov komentar
naxeem kaže...

Kakvo je to "neinteraktivno sučelje"?

 krivo si pročitao.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prodaja vlastitog software-a putem interneta
Tracer kaže...
 Pa u pravilu najviše radim sa bazama podataka i mrežnim protokolima. Znači, uglavnom poslovne aplikacije s više-klijentskim okruženjem, sustavom za autorizaciju korisnika, eventualno s podrškom za razmjenu podataka putem mreže TCP, UDP, FTP, TFTP... Iako, u zadnje vrijeme sam počeo i sa raznim software-ima za interaktivno učenje i sl..
Sučelje je samo po sebi interaktivno, a riječ "interaktivno" je binarna i nužno postoji ne-interaktivno X. S obzirom da si pronašao sučelja koja su interaktivna, kakva su ona koja to nisu?
If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prodaja vlastitog software-a putem interneta
naxeem kaže...
Tracer kaže...
 Pa u pravilu najviše radim sa bazama podataka i mrežnim protokolima. Znači, uglavnom poslovne aplikacije s više-klijentskim okruženjem, sustavom za autorizaciju korisnika, eventualno s podrškom za razmjenu podataka putem mreže TCP, UDP, FTP, TFTP... Iako, u zadnje vrijeme sam počeo i sa raznim software-ima za interaktivno učenje i sl..
Sučelje je samo po sebi interaktivno, a riječ "interaktivno" je binarna i nužno postoji ne-interaktivno X. S obzirom da si pronašao sučelja koja su interaktivna, kakva su ona koja to nisu?
 Napisao je učenje
U 16ercu se nije dobro za.......frkavat xD
16 godina
neaktivan
offline
Prodaja vlastitog software-a putem interneta

Preumoran sam... LOL Cool

 

Niš, onda je dobro.:)

 

 

Idem u krpe...

If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Prodaja vlastitog software-a putem interneta

Smijemo li provale moderatora stavljati u Hall of shame ili dobijamo za to ban :D

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prodaja vlastitog software-a putem interneta

Definitivno DA!:D

If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prodaja vlastitog software-a putem interneta
naxeem kaže...

Definitivno DA!:D

 Kaj da? Dobivamo banove :D:D:D

Još ćeš izbrisat svoje postove xD.
na moru do 16. srpnja...
16 godina
offline
Prodaja vlastitog software-a putem interneta

Evo ja sam ga riješio. I drugi puta :)

Zatvorite prozore. linuxzasve.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Prodaja vlastitog software-a putem interneta
Tracer kaže...

 

Koliko sam vidio, postoji stranica www.shareit.com koja nudi takve usluge. Naime, ona će sama tražiti kupce a ti zauzvrat plaćaš postotak od prodaje. Oni vrše i distribuciju ili ju prepuste samom autoru aplikacije, a metode plaćanja su u proizvoljnim vremenskim razdobljima (kvartalim). Međutim, ima tu još dosta parametara koji mi uopće nisu jasni na toj stranici pa me zanima ima li kakvih alternativa? Ima li još kakvih drugih web stranica koje pružaju ovakve usluge, po mogućnosti iz HR?

  Svojedobno kada sam bio malo mlađi i malo više naivniji, mislio sam raditi shareware softver. Raspitivao sam se dosta oko sustava naplate i najbolje rješenje je bilo da jedna takva "kuća" radi prodaju za tebe. Na svaki prodani komad su uzimali proviziju, sa tim da je kod većine minimalno bilo oko 5$ ako se dobro sjećam.

Oni naplate preko svojih sigurnih sustava, pa klijente onda nije frka plaćati karticom. Ujedno ti postave softver i na velike download portale kao što je download.com, pa si i tu uštediš vremena. Postoji još i situacija naplate poreza koju moraš rješiti sa lijepom našom jer ti ne može novac tek tako izvana sjedati na račun. Uglavnom odustao sam od svega prije nego što se cijela stvar privukla kraju tako da ti nažalost i ne mogu biti od neke pomoći.
Zatvorite prozore. linuxzasve.com
16 godina
protjeran
offline
RE: Prodaja vlastitog software-a putem interneta
naxeem kaže...

Definitivno DA!:D

Vec si se naspavao? CCCC
kompotko kaže...
naxeem kaže...

Definitivno DA!:D

 Kaj da? Dobivamo banove :D:D:D

Još ćeš izbrisat svoje postove xD.
 Ako nije zlonamjerno, zasto bi zaradio ban.

No sto se tice prodaje Software-a putem interneta, predlazem autoru teme da napravi svoj WebSite, gdje ce prezentirati svoj proizvod i usluge.
Isto tako napravi promidzbeni material i onda u obilazak potencijalnih musterija
Zlo i Naopako
16 godina
neaktivan
offline
Prodaja vlastitog software-a putem interneta

Pa od 20:00 do 22:00 su 2 sata spavanja. To je otprilike 50% koliko uobičajeno spavam u 24 sata.

 

Riješi to preko PayPala na ime nekoga vani. I onda fino odeš po čisti keš. :)

If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prodaja vlastitog software-a putem interneta

E još samo jedno pitanje...

 

Jel tu aplikaciju mislite prodati javnosti ili ju mislite prodati nekoj firmi/firmama?

Rambo is watching you!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Prodaja vlastitog software-a putem interneta
autorov komentar
i_rambo_plache kaže...

E još samo jedno pitanje...

 

Jel tu aplikaciju mislite prodati javnosti ili ju mislite prodati nekoj firmi/firmama?

 Svi su dobrodošli :D
16 godina
neaktivan
offline
Prodaja vlastitog software-a putem interneta

Mislim da bi najbolje bilo da prvo tu aplikaciju prodate određenim tvrtkama koje bi bile za nju zainteresirane.

Razmišljam da bi bilo dobro da pokušate nešto s Bugom ili nekim drugim informatičkim časopisom dogovorit da ju oni reklamiraju, stave na DVD ili sl. Vi dobijete publicitet, a Bug dio zarade Bogataš.

 

No dobro, to su samo moja razmišljanja, daleko sam ja još od poslovanja. Nadam se da će pomoći.

Rambo is watching you!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice