Visual Studio i portable app

poruka: 8
|
čitano: 2.824
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Visual Studio i portable app
pitanje

 

Pozdrav svima, imam jedno pitanje koje me pati pa da pitam ako je netko radio ovdje s takvim stvarima...

 

Naime trebam napraviti program u C# ili VB koji treba biti na sticku i da se može pokrenuti na svakom kompu....

Znači bez .Net ili takvih library-ja i treba imati acess bazu.

 

Sada me zanima jeli to moguće izvesti tako ili ne????

 

 


d@le
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Visual Studio i portable app
Jedino uz pomoc nekog alata poput ovog komercijalnog: http://www.xenocode.com/Products/Postbuild/
16 godina
neaktivan
offline
RE: Visual Studio i portable app
Malo više nam objasni,što želiš i kako želiš...da možemo odgovorit sigurno i točno!
16 godina
offline
RE: Visual Studio i portable app

Hm..  to će ići malo teže ako client računalo nema .NET library na sebi uopće, a ti koliko sam shvatio želiš da ga tvoj program utilizira za pristupanje acess bazama (možda neke web forme ili nešto)?

 

Opiši malo detaljnije ideju programa..

 

 


Intel Core2 Duo E8400, 4GB OCZ 800, GF8800GTS 640MB, nForce650iUltra
16 godina
neaktivan
offline
Visual Studio i portable app
autorov komentar

Evo ovako

 

Program treba sadržavati jednu bazu gdje će se svi unosi pohranjivati...

Sve treba biti na sticku i po mogućnosti samo exe datoteka i baza podataka

 

E sada ako je to vama malo jasnije...ako nije probam se ja malo mučiti ili jednostavno ponesem .Net na sticku i kod svakog instaliram

i gotovo da ne patim sebe i Vas zajedno


d@le
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Visual Studio i portable app

to će po mom mišljenju teško ići s C#-om i .NET okruženjem ... uz to da instalacija .NET frameworka sa sticka baš i ne znači da je aplikacija portabilna ;)

 

ako si u mogućnosti, uzmi Delphi ili neki drugi klasični Win32 alat (toplo preporučam Delphi 7 za ovu namjenu) pa napravi to zaista portabilno ...

nemoj čak ni neke eventualne postavke pisati u registry ili slično - već fino u klasične INI datoteke.

 

onda ti je zaista dovoljno EXE + MDB (+INI ako ti treba) u jednu mapu na sticku i gotov si.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Visual Studio i portable app
autorov komentar

 

Morat ću nekako nešta smisliti

 

Hvala svima na odgovorima


d@le
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Visual Studio i portable app
NaniteBoy kaže...

ako si u mogućnosti, uzmi Delphi ili neki drugi klasični Win32 alat (toplo preporučam Delphi 7 za ovu namjenu) pa napravi to zaista portabilno ...

nemoj čak ni neke eventualne postavke pisati u registry ili slično - već fino u klasične INI datoteke.

 

onda ti je zaista dovoljno EXE + MDB (+INI ako ti treba) u jednu mapu na sticku i gotov si.

Potpisujem. S tim da preporucujem Turbo Delphi (i dbGo komponente) jer je besplatan.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice