4k rezolucija

poruka: 50
|
čitano: 15.074
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
4k rezolucija

čak i meni radi video u MPC-u bez trzanja, al koristi 75% cpu i 21% gpu xD

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
4k rezolucija

 

Pa u sustini 4k rezolucije su ti 1920x1080 pa na vise, sto znaci da ti zavisi od monitora i graficke

 

Pitaj od Pirot do Vranje dali je Scarfaceee nekog zajebao
 
0 4 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 4k rezolucija
Scarfaceee kaže...

 

Pa u sustini 4k rezolucije su ti 1920x1080 pa na vise, sto znaci da ti zavisi od monitora i graficke

Otkud ti ova računica? Pa 4K znači da ima 4000 piksela širine.

12 godina
offline
4k rezolucija

Ekipa može mala pomoć,naime imam frenda koji se bavi igranjem online pokera,i sad je trenutno u nabavci novog monitora!!

Znaći sad im neki Philipsov fullHd 24" monitor i upgredao bih na 27" ,da može imat više stolovo u isto vrime otvoreno na desktopu!!(njegove riječi).E sad oko je bacio na Dellov 27" (2560 x 1440) koji košta oko 3.5-4000 kn(zavisi di ga kupuje),e sad ja mu savjetujem kupnju jeftinijeg 27" monitora Dell P2714H (2300-3000) jer ne vidim razlog za što mu treba tako velika rezolucija!!

E sad on mene uvjerava da na istoj dijagonali samo sa većom rezom( u ovom slučaju 2560x1440) će stat više stolova,mislim znam da veća rezolucija daje bolju i oštriju sliku ali po kojoj logici stane više stolova na istu dijagonalu,razumio bih da monitor koristi za nešto drugo ali poker stolovi i nisu nešto zahtjevni,ili sam ja totalno u krivu!!

 

Znam kad smanjim rezu na svom fullHd monitoru da sve postaje veće i manje mjesta ima,zar će tako biti i više mjesta za poker stolove na većoj rezi!!

 

 

Hvala!!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4k rezolucija

Ako je veca rezolucija, vise toga stane na ekran. Nebitno koliko je fizicka dijagonala. 27" i 2560x1440 je super pogotovo za to sto njega zanima.

12 godina
protjeran
offline
4k rezolucija

evo jedan odlican review  na cak 32 stranice{#} s najacom single karticom i 4k testovima!

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/gigabyte-gtx780-ti-windforce-oc-review-1080p-1600p-4k/4/

ocigledno se 4k reza nebu vrtila u prihvatljivom frejmretu jos minimalno 5 godina jer na ovoj rezi bf4 se nije u stanju vrtiti na cak 20fps-a!{#}lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.3.2014 23:18 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4k rezolucija

Kako si došao do broja od 20 fps!!

1600p 1600p
Ultra HD 4K Ultra HD 4K
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: 4k rezolucija
volegradele kaže...

Kako si došao do broja od 20 fps!!

 

Pa koliko sam ja procitao tekst bench nije raden na ultra postavkama zbog pre malog fpsa! Mozda sam pogrijesio neda mi se citati ponovno, ali sumnjam rijetko grijesim:) pogledaj svoj ss malo bolje!
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.3.2014 12:37 (Stjepanj).
12 godina
offline
4k rezolucija

Vidim da je custom preset,idem vidit i proćitat!!

Nastavimo raspravu ovdje,nema potrebe za PM!! :)

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.3.2014 18:28 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
4k rezolucija

bok ekipa, hitno mi ovo treba : 

 

dakle imam 25 k kn, hoću kupiti najbolju telku s tim parama, jedini uvijet je da ima kameru (konferencije) i da ima najbolju sliku za te pare. Zanima me ako uzmem UltraHD kakva će mi biti slika s PC čija grafa može samo do FullHDa recimo. Skupe su grafe koje vrte sve normalno na 4k, ili nisu?

 

bacio sam oko na ove modele:

 

http://www.r-plus.hr/product.asp?product=tv-samsung-ue55f9000-led-4k-ultra-hd-3d-smart-tv-140-cm&code=UE55F9000STXXH

 

http://www.ronis.hr/led-tv-65-incha-165-cm/644/tv-samsung-ue65f8000-led-3d-smart-tv-165-cm-poklon-produljeno-jamstvo-na-5-g-/UE65F8000STXXH/

 

http://www.lg.com/hr/televizori/lg-60LB870V-smart-3d-tv

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
4k rezolucija

Ovako, imam pitanje vezano upravo za 2K i 4K video zapise, nadam se da ću dobiti dobar i kvalitetan odgovor... Imam i koristim laptop, 4gb ram-a, dual core 1.90 Intel (1005M), te Intel HD grafika + Ivy Bridge Tehnologija... Ekran: 15,6 inch, rezolucija 1366x768. Mene jako interesira jedna stvar. Na laptopu puštam preko SMPlayer-a razne vide-e različitih rezolucija, spotovi, video isječci itd... Koliko je pametno i dali je uopće opasno na mome navedenom laptopu puštati video zapise u 2k (2560 x 1440p) te 4k (4096 x 2304p) rezoluciji, te kada ih skinem u navedenim rezolucijama i puštam u SM-u, ne štekaju mi ništa, ne trzaju, reproduciraju se normalnim tokom. Inače, puštam spotove i razne video isječke (!skinute!) preko youtube-a i nemam nikakvih problema. (www.clipconverter). Zanima me dali mi što opasno "po život" može da se desi mome laptopu, u slučaju samog GPU-a - GRAFIKE te procesora, ako ja puštam video zapise u 2k i 4k rezoluciji?! Ili da se ipak držim granice Full HD videa (1080p)?! Dali postoji tokom reproduciranja 2k i 4k videa na laptopu ikakva ozbiljna prijetnja grafici (mislim pregrijavanje itd...)?! Danas sam skinuo sa net-a video zapis u 4K rezoluciji, ali ima jako visok birate (48mbps), oko 300mb za nekih 55 sekundi, kratki video isječak... Pustio ga preko playera i malo-maaloo zna da zašteka ili slika ili zvuk. Zanima me, s obzirom na moj hardwer, dali mogu slobodno gledati vide-e u 2k i 4k ili... Laptop ne koristim za igranje igara već samo za video zapise, slike itd... Ivy Bridge tehnologija, prema wiki-u, ima mogućnost reproduciranja vide-a u 4K rezoluciji... Nadam se da ću ubrzo dobiti odgovor! 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4k rezolucija

Koja je svrh gledanja 2K i 4K videa na monitoru relolucije 1366X768??

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.9.2014 20:37 (volegradele).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: 4k rezolucija

Znam da nema neke svrhe gledanja 2k i 4k video rezolucije na rezoluciji monitora 1366 x 768p... Ali, inače, moj hobi je upravo "svijet videa" (codec-i, bitrate-s, fps, itd...). "Vrtim" HD (720p) te Full HD (1080p) video klipove, spotove itd., pjevajući, bez ikakvih problema... Također i 2K (2560 x 1440p) bez ikakvih problema! E sada! 4K??? Ovako, tu je stvar, prije svega "brzina prijenosa podataka" ili, kao npr. 21mbps... Imam video spot jedan, skinuti sa net-a, preko youtube-a, koristeći www.clipconverter, u sve tri rezolucije, odnosno, redom: Full HD (1080p), "Super HD" (1440p) i naravno, "Ultra HD" (2160p)... Ovaj, spot navedeni, u 4K rezoluciji, sa bitrate-om od 21mbps, slušam i gledam bez problema, nigdje ali nigdje da "trzne"... Link: 

 Super mi video i glazba idu! Slika je impresivna! Istina, da se kod toga spota, kada se gleda u tri rezolucije koje sam naveo da sam skinuo, kada se uspoređuju međusobno, i ne vidi se neka pretjerano velika razlika u kvaliteti samoj (!gledam u Full screenu preko SMplayer-a), ali, ako se "PRODORNIJE" i "DUBLJE" gleda sami spot, vrijedi ono u "praksi" - 4k je bolji od 2k a 2k je bolji od full hd... Mislim, kod 4k vide-a, slika je do 4 puta oštrija i boje su "jače" nego kod Full HD (1080p). Kontejner:mp4! Evo link videa, koji sam skinuo u sve moguće rezolucije, te se kod toga videa itekako vidi razlika, napominjem itekako (boje, oštrina...), kada se pregledava, u rezoluciji 4K i 1080p... Razlika se vidi itekako na mojem laptopu kada gledam ili sam ja "slijep", ali, evo link: 
 U 4K taj video izgleda nemoguće "lijep"... Mene zanima, budući da ne koristim laptop za igranje, čak i one tipa flash, dali je OPASNO da puštam video zapise rezolucije 2k i 4k na laptopu, ili da se držim granice Full HD-a?! Dali mi "Grafička" dosta trpi ili mogu gledati 2k i 4k, da nije opasno?! Neznam koga da pitam, pa sa tim UPITNIKOM sam se učlanio na bughr, očekivajući odgovor...

13 godina
offline
4k rezolucija

Pozdrav!

Kupio sam 4k tv (dolazi sutra), konkretno, radi se o Samsungu UE55HU7500 pa me zanima ta "upscaling" karakteristika...

Naime, kako mi je "striček" u trgovini objasnio, upscaling radi ako signal dolazi preko HDMI kabla (za razliku od scart i običnog antenskog priključka), a ja imam Evo TV koji je spojen na TV upravo preko HDMI-a.

Eh, sad, pošto mi je taj Evo TV receiver djeluje onako "vulgaris" {#}, ne znam da li bude TV odradio taj upscaling kako treba, ili moram uzeti baš neku "fensi-šmensi" televiziju tipa MaxTV, OptiTV ili slično...?

 

Totalno se ne kužim u takve stvari, pa se, eto, nadam da ima neka dobra duša da mi objasni kako najviše izvuč od navedenog TV-a!

 

Hvala!

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Yovitssa-2302/hero/17304910
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4k rezolucija
Yovitssa kaže...

Pozdrav!

Kupio sam 4k tv (dolazi sutra), konkretno, radi se o Samsungu UE55HU7500 pa me zanima ta "upscaling" karakteristika...

Naime, kako mi je "striček" u trgovini objasnio, upscaling radi ako signal dolazi preko HDMI kabla (za razliku od scart i običnog antenskog priključka), a ja imam Evo TV koji je spojen na TV upravo preko HDMI-a.

Eh, sad, pošto mi je taj Evo TV receiver djeluje onako "vulgaris" {#}, ne znam da li bude TV odradio taj upscaling kako treba, ili moram uzeti baš neku "fensi-šmensi" televiziju tipa MaxTV, OptiTV ili slično...?

 

Totalno se ne kužim u takve stvari, pa se, eto, nadam da ima neka dobra duša da mi objasni kako najviše izvuč od navedenog TV-a!

 

Hvala!

Anyone...? {#}

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Yovitssa-2302/hero/17304910
12 godina
neaktivan
offline
4k rezolucija

Bojim se neče biti ništa od 4k,ni na evo tv,a ni drugdje(za sad).Naše oko ni ne može obraditi ,a ni razlučiti,te silne pixele. 4k je 4 puta veča rez,od trenutne 1920×1080.Da bi se uočila neka razlika,tv treba biti ekrana bar nekih 215 cm dijagonale,a gledanje sa najmanje od 15-20 m.

 

 

 

edit: krivo si me shvatio(ili ja tebe),a i ja premalo objasnio neke stvari,ali nema veze,neka se i drugi nadovežu

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.10.2014 22:43 (lukabo).
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4k rezolucija
lukabo kaže...

Bojim se neče biti ništa od 4k,ni na evo tv,a ni drugdje(za sad).Naše oko ni ne može obraditi ,a ni razlučiti,te silne pixele. 4k je 4 puta veča rez,od trenutne 1920×1080.Da bi se uočila neka razlika,tv treba biti ekrana bar nekih 215 cm dijagonale,a gledanje sa najmanje od 15-20 m.

Ma nisam ni mislio da bude telka radila neku vrstu pretvaranja signala u 4k, već se tim upscalingom "izvlači maksimum" iz dolaznog signala. Pa me zanimalo da li to vrijedi i za Evo TV...

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Yovitssa-2302/hero/17304910
9 godina
neaktivan
offline
Re: 4k rezolucija

Teško za povjerovati ali istina... Ima li tko objašnjenje/logiku?! Ispadne da "kineski" tablet bolje dekodira/reproducira 4K video od Google Nexus 10...

11 godina
neaktivan
offline
4k rezolucija

Evo da malo ozivim temu ... Jucer mi stigao LG 55UB820V. Dakle WOW! TV je ogroman, rub ekrana je maltene nepostojeci. Ekran sam podesio prema uputama s interneta za najbolju mogucu sliku. Srecom pa imam netflix koji sam odmah nadogradio na UltraHD opciju ... nasao show i upalio ...

Predobro! Ostro, fluidno, jasno ... razlika izmedju full i ultra vise nego uocljiva. HDMI sa PC-a sam spojio u 4K KDMI utor na TV-u ali mi windowsi i dalje nude max FullHD kao rezoluciju. S tim cu se morati malo pozabaviti danas, ali kako tv ima netflix klijent kao i dlna opcije ... ne zuri mi se sa podesavanjem media PC-a ...  

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice