Ati Radeon 4850 by Gigabyte

poruka: 27
|
čitano: 5.661
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Ati Radeon 4850 by Gigabyte

Pozdrav svima!

 

Zanima me vaše mišljenje i viđenje problema koji imam s karticom navedenom u naslovu.

Naime, posjedujem tu karticu u jednom računalu i za sad sve radi ok, pod opterećenjem se ne pregrijava jer hladnjak radi na principu heatpipea (za sad), ali imam sumnje vezane za Zalman vf830 hladnjak koji je tvornički stavljen na karticu. Kartica po konfiguraciji zauzima prostor za dva utora u računalu, zbog veličine hladnjaka. Kod problematičnog računala problem je taj što hladnjak stoji nakrivo (vidjet ćete fotku), pa ne mogu iskoristiti niti drugi PCI utor koji se nalazi ispod kartice. Na prvoj reklamaciji mi je rečeno da je to "normalna" kartica i da je sve ok. Karticu je u računalo ugradio LINKS. Na moj zahtjev da mi pokažu drugu takvu rekli su da je nemaju na skladištu u Rijeci. Radio sam s dosta konfiguracija, složio nemali broj PC-a i nikad nisam vidio takvu karticu i tako postavljen hladnjak. Pisao sam i servisnoj podršci Gigabytea, servisu LINKS u Zagrebu, ali još nisam dobio odgovor. U međuvremenu me zanima i mišljenje ljudi i stručnjaka ovdje na forumu.

bad_ri
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2009 14:50 (bad_ri).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ati Radeon 4850 by Gigabyte

LOL ovo nikad nisam vidio, cooler bi trebao biti ravan, tj. paralelan s grafom Iznenađen

Klikni HVALA, tvoj jedan klik meni puno znači!
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2009 15:00 (Fićo_CoD 5).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Ati Radeon 4850 by Gigabyte

A gle možda je poseban cooler, kaj znas? jesi pogledao na njihovim stranicama na slikama jel takva? jesi u google upisao i potrazio slike?

Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! Bolje ispasti budala nego iz aviona...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ati Radeon 4850 by Gigabyte

Tvornicka pogreska sigurno. Ne može biti takva.

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ati Radeon 4850 by Gigabyte

Ja sam pretražio na Gigabyte-ovoj stranici i po netu i nijedan cooler nije tako zakrivljen... Pa kako se mogu tako "zeznuti"? Kaj oni misle da smo mi neke neznalice pa ćemo popušit takav "oštećen" cooler? Viče  

Klikni HVALA, tvoj jedan klik meni puno znači!
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2009 15:09 (Fićo_CoD 5).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Ati Radeon 4850 by Gigabyte
pajic3 kaže...

Tvornicka pogreska sigurno. Ne može biti takva.

Scythe katana 3.(ok nije za grafu, ali...)

 

Na grafičkoj kartici ni ja doduše nisam vidio takvog zakrivljenog coolera. Možda se smotalo. Probaj sam savit.Smijeh Just kidding, vjerovatno bi toplovodna cijev pukla i ode garancija. Neka to oni srede,ali dobro provjeri na internetu dali je to ovako ispravno.

 

 

EDIT: ODMAH NA SERVIS! -> http://www.ferra.ru/images/210/210461.jpg , http://f.imagehost.org/0213/imageview.jpg

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2009 15:34 (Hyperion).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ati Radeon 4850 by Gigabyte

Po svim fotografijama na siteu od proizvođača, cooler je ravan. Po riječima servisera Domagoja iz Linksa u Rijeci, takav mora biti (zakrivljen). Ja mu nisam rekao da sam također serviser računala, pa me valjda drži budalom. Stavio sam opis problema i na Linksov forum, pa čekam njihov odgovor.

bad_ri
14 godina
neaktivan
offline
Ati Radeon 4850 by Gigabyte

lol, 

ja imam istu graficku i ravan je hladnjak, nista ti drugo ne preostaje nego u servis i bacit u glavu prodavacu

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2009 15:46 (Jim Carrey).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Ati Radeon 4850 by Gigabyte
a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ati Radeon 4850 by Gigabyte

Nemam rijeci,sto se sve nece prodati,stari ja bih mu nabio tu grafu u nos,a ne da meni soli pamet "tako to mora biti",nema veze ostao bih bez grafe,zamisli idiota...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ati Radeon 4850 by Gigabyte

Stvarno blesavo rjesenje, ako se moze nazvati takvim. U koju svrhu bi koristio taj drugi PCI utor? Ja kad bih trebao koristiti taj drugi utor, opet bih otisao kod njih pa im rekao da oni rjese problem sa ugradnjom.

Meda
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ati Radeon 4850 by Gigabyte
Meda kaže...

Stvarno blesavo rjesenje, ako se moze nazvati takvim. U koju svrhu bi koristio taj drugi PCI utor? Ja kad bih trebao koristiti taj drugi utor, opet bih otisao kod njih pa im rekao da oni rjese problem sa ugradnjom.

kako u koju svrhu? hoću npr dvb-t karticu preko pci sučelja... ili hoću ubosti svoju EMU 1212m audio karticu u taj slot... razloga milijun, čak da i ne želim ništa staviti u taj slot, želim da mi grafa bude kako spada, po tvorničkim specifikacijama, dakle s ravnim coolerom i gabaritima za dual slot, ne triple.

bad_ri
14 godina
protjeran
offline
RE: Ati Radeon 4850 by Gigabyte
bad_ri kaže...
Meda kaže...

 

kako u koju svrhu? hoću npr dvb-t karticu preko pci sučelja... ili hoću ubosti svoju EMU 1212m audio karticu u taj slot... razloga milijun, čak da i ne želim ništa staviti u taj slot, želim da mi grafa bude kako spada, po tvorničkim specifikacijama, dakle s ravnim coolerom i gabaritima za dual slot, ne triple.

Idi i reci im, il' mi napravite kako treba ili hocu performanse da budu kao u 5870x2 (jest da nije tripple slot...).

 

edit:

 

Zato bi svi trebali imati 6200 grafu!!! (hladnjaci su za cudake). Šala

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2009 16:21 (Mentalist).
14 godina
neaktivan
offline
Ati Radeon 4850 by Gigabyte

Pozz da ne otvaram novu temu molim vaše mišljenje o ovoj kartici dobivam ju za 600 kuna isplati li se dali će moći vrtiti novije naslove igara poput MOHA,CRASYS,MW2,BC2 itd kartica je nova ne korištena http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/ati-hd-4850-gigabyte-zalman-hladnjak-oglas-1418551

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ati Radeon 4850 by Gigabyte

Ja imam navedenu karticu i vrtim sve navedene naslove bez problema, na high u 1280x1080.

Sad, ako imaš LCD vjerovatno ćeš moć sve to u medium-high detaljima vrtim pri pristojnim rezama. Al rađe štedi za novu generaciju kartica.

hmda
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ati Radeon 4850 by Gigabyte
Slash 666 kaže...

Ja imam navedenu karticu i vrtim sve navedene naslove bez problema, na high u 1280x1080.

Sad, ako imaš LCD vjerovatno ćeš moć sve to u medium-high detaljima vrtim pri pristojnim rezama. Al rađe štedi za novu generaciju kartica.

 znači ne isplati se uzeti

 

14 godina
neaktivan
offline
Ati Radeon 4850 by Gigabyte

Za 600 kuna da. Al probaj se cjenkat malo. Za 500 kuna. Nek ti argumenti budu da je to već zastarjela kartica, i da se hladnjaku nemože regulirat brzina vrtnje, te stoga nemožeš kontrolirat buku.

hmda
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ati Radeon 4850 by Gigabyte
Slash 666 kaže...

Za 600 kuna da. Al probaj se cjenkat malo. Za 500 kuna. Nek ti argumenti budu da je to već zastarjela kartica, i da se hladnjaku nemože regulirat brzina vrtnje, te stoga nemožeš kontrolirat buku.

 dali se može bolja graf.naći za tu lovu ,nova naravno

 

14 godina
neaktivan
offline
Ati Radeon 4850 by Gigabyte

Hmmm, evo, kud pukne da pukne, ali ja mislim da nemože. Mislim da je najbolje za te pare novo ATI 4670, a i samo ime ti govori da je slabija. Al rađe pitaj nekog iskusnijeg, nisam baš na ti sa novim hardwareom :D

hmda
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Ati Radeon 4850 by Gigabyte
CANABIS kaže...
Slash 666 kaže...

Ja imam navedenu karticu i vrtim sve navedene naslove bez problema, na high u 1280x1080.

Sad, ako imaš LCD vjerovatno ćeš moć sve to u medium-high detaljima vrtim pri pristojnim rezama. Al rađe štedi za novu generaciju kartica.

  znači ne isplati se uzeti

 

  Ma isplati se itekako , pogotovo ako je zbilja nova.

Tjera ta grafa sve igre na high a kamoli na medium.

Preporuka

14 godina
neaktivan
offline
RE: Ati Radeon 4850 by Gigabyte
Promatrač kaže...
CANABIS kaže...
Slash 666 kaže...

Ja imam navedenu karticu i vrtim sve navedene naslove bez problema, na high u 1280x1080.

Sad, ako imaš LCD vjerovatno ćeš moć sve to u medium-high detaljima vrtim pri pristojnim rezama. Al rađe štedi za novu generaciju kartica.

  znači ne isplati se uzeti

 

  Ma isplati se itekako , pogotovo ako je zbilja nova.

Tjera ta grafa sve igre na high a kamoli na medium.

Preporuka

Gle, to su gluposti. Da li posjeduješ navedenu grafu? Vidim po forumu ljudi pišu da takva grafa tjera BF BC2 na 1600x1200 na high? Mislim, s oproštenjem, al to je gomila sranja. Na 1280x1020 nema govora o high. I ja to znam, jer imam tu karticu.

Po nekima s foruma, ovo tjera na full hd sve na high ono -.-

hmda
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ati Radeon 4850 by Gigabyte
CANABIS kaže...

 dali se može bolja graf.naći za tu lovu ,nova naravno

 

Ne može.

Za 600 kn ili čak 500 kn ako uspiješ spustiti, biti će ti odlična!

 

EDIT: pogledao sam malo pažljivije, milsim da ima 512 MB, pa pripazi da ti to ne bude usko grlo.

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.8.2010 17:25 (godo).
15 godina
offline
Ati Radeon 4850 by Gigabyte

Slash666 nisu to nikakve gluposti, ja imam 5750 i igram na rezi 1680x1050.

Sve na high s AA 1x,a 4850 je malo sporija od 5750, pa ti vidi

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ati Radeon 4850 by Gigabyte
gledam i ne vjerujem
hmda
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ati Radeon 4850 by Gigabyte
Promatrač kaže...

Slash666 nisu to nikakve gluposti, ja imam 5750 i igram na rezi 1680x1050.

Sve na high s AA 1x,a 4850 je malo sporija od 5750, pa ti vidi

Pitanje je što igraš na takvim postavkama.

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
15 godina
offline
RE: Ati Radeon 4850 by Gigabyte
Slash 666 kaže...
gledam i ne vjerujem

Možda bc traži quada da bi išao bolje?

Tu grafu uzmi ako ima garanciju inače ne.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
15 godina
offline
RE: Ati Radeon 4850 by Gigabyte
godo kaže...
Promatrač kaže...

Slash666 nisu to nikakve gluposti, ja imam 5750 i igram na rezi 1680x1050.

Sve na high s AA 1x,a 4850 je malo sporija od 5750, pa ti vidi

Pitanje je što igraš na takvim postavkama.

  Pa trenutno BFBC2

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice