DDR2 2GB 800MHz -Nestabilnost nakon svakih 20 dana

poruka: 12
|
čitano: 2.449
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
DDR2 2GB 800MHz -Nestabilnost nakon svakih 20 dana

Pozdrav

 

U kompu sam imao 2x 2GB DDR2 800Mhz. Nakon mjesec dana javila se nestabilnost sustava koja se sve više povečavala. Odmah sam posumnjao u memoriju de skinuo memtest86+, spržio ISO na cd, pokrenuo u dosu i pronašao više od 4000 erora. Zatim sam testirao jednu po jednu i ustanovio koja je neispravna. Nakon dva dana odlučio sam je još jednom testirat prije nego ju dam na reklamaciju, kad ono nema grešaka. Stavio i drugu (onu ispravnu) isto nema grešaka. Odlučio sam tako ostavit i sve radilo super. Nakon 20 dana opet ista stvar. Izvadio pločicu te ju vratio za jedan dan i opet sve OK. Nakon par puta mi dopiz**** i sad je vani. Moram napomenut da sam mijenjao soltove za memoriju svaki put te sam ih stavljaoi u dual chanel mod i u single, tako da mislim da u njima odnosno matičnoj nema problema.

 

Zanima me da li je ko imao ovakav problem i ima li neko nekakvo objašnjenje???

 

Nosio bi ju na reklamaciju, al ako ju oni krenu testirat nakon dan dva, bojim se da neće pronaći nikakve probleme i vratit mi istu.

Cijeli komp je kupljen u Technomaxu, a kučište je otvarano odmah, uz dozvolu technomaxa, pošto mi  jedna PCI kartica nije radila - nije bila dovoljno utaknuta (valjda transport + zagrebački šahtovi), tako da sam ga i otvarao kasnije zbog memorija.

 

Da ju samo odnesem na reklamaciju pa nek bude šta bude?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
DDR2 2GB 800MHz -Nestabilnost nakon svakih 20 dana

Stavi zadnji BIOS za Matičnu Ploču

Intel Celeron D331 2,66Ghz, 1GB DDR2-667Mhz RAM, nVIDIA GeForce 8400GS 256MB, Hitachi 80GB HDD, MBO MSI P4M900M2-L
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.10.2008 19:36 (UPDaTEa ŽeljaN).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: DDR2 2GB 800MHz -Nestabilnost nakon svakih 20
UPDaTEa ŽeljaN kaže...

Stavi zadnji BIOS za Matičnu Ploču

 Stavio najnoviju verziju kad se prvi put javio problem (u to vrijeme v1.8; sad je 1.9). Javlja se opet
Matična je inače MSI P35 Neo2 - FIR. Možda sutra probam stavit tu 1.9 verziju.
15 godina
offline
DDR2 2GB 800MHz -Nestabilnost nakon svakih 20 dana

Evo ga opet...  nakon 23 dana. Najprije mi nije snimljen dosje x Viče (program ostao zblokan, i naravno nije ugasio komp - radio cijelu noć), a onda se firefox srušio i odmah sam znao o čemu se radi.

Nosim ja nju na reklamaciju pa si je nek testiraju tih 20+ dana. Ako mi je vrate onda ću im je prepolovit pred nosomBelji se

***Stargate Atlantis*** Sheppard: All I have to do is climb up,and I'm in. Teyla: Climb the tower? Is that even possible? Sheppard: Sure! Batman did it all the time. Piece of cake. ***Stargate Atlantis***
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
DDR2 2GB 800MHz -Nestabilnost nakon svakih 20 dana

Koja je to memorija?

Koje napone si dao memoriji i NB?

C2Q Q9550@3825mhz@H2O,Asus P5Q Deluxe,Mushkin XP 2x2gb@1080mhz 5-5-5-15 Gainward radeon HD 4870,WD320gb+WD640gb-AAKS
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: DDR2 2GB 800MHz -Nestabilnost nakon svakih 20

A tko kaže da problem nije npr. u matičnoj ploči?

Može biti da ti oscilira voltaža na slotovima isl. pa memorija pošašavi kad se to pojavi.

15 godina
offline
RE: DDR2 2GB 800MHz -Nestabilnost nakon svakih 20
LUXX kaže...

Koja je to memorija?

Koje napone si dao memoriji i NB?


Napon nemogu mijenjat i on je 1.8V na MB MSI P35 Neo2, Latencije po def 5-5-5-18, probao stavit na 5-5-5-15 no nikakve koristi.
***Stargate Atlantis*** Sheppard: All I have to do is climb up,and I'm in. Teyla: Climb the tower? Is that even possible? Sheppard: Sure! Batman did it all the time. Piece of cake. ***Stargate Atlantis***
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2008 14:50 (BlackM).
16 godina
neaktivan
offline
DDR2 2GB 800MHz -Nestabilnost nakon svakih 20 dana

Dolazim na praznu stranicu.

Ajd nađi pravi link ili kopiraj podatke ovamo.

Koji napon imaš na NB

C2Q Q9550@3825mhz@H2O,Asus P5Q Deluxe,Mushkin XP 2x2gb@1080mhz 5-5-5-15 Gainward radeon HD 4870,WD320gb+WD640gb-AAKS
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: DDR2 2GB 800MHz -Nestabilnost nakon svakih 20
stef kaže...

A tko kaže da problem nije npr. u matičnoj ploči?

Može biti da ti oscilira voltaža na slotovima isl. pa memorija pošašavi kad se to pojavi.

 Mijenjao tu neispravnu iz solta u solt i nikakve koristi, stavio drugu i  sve OK! Neznam zašto bi voltaža oscilirala samo kad su dvije pločice gore. Jedna je bila gore 2 mj i nikakvih problema.
I ta neispravna memorija radi dobro, bez ijedne greške u memtest+ kad je dan dva izvan kompjutora. Naravno nekih 20+ dana
***Stargate Atlantis*** Sheppard: All I have to do is climb up,and I'm in. Teyla: Climb the tower? Is that even possible? Sheppard: Sure! Batman did it all the time. Piece of cake. ***Stargate Atlantis***
15 godina
offline
RE: DDR2 2GB 800MHz -Nestabilnost nakon svakih 20

Link: http://www.technomax.hr/Default.aspx?tabid=415

Piše samo: Memorija PQI DDR2 2GB 800MHz CL5 12*8

 

Naponi:

***Stargate Atlantis*** Sheppard: All I have to do is climb up,and I'm in. Teyla: Climb the tower? Is that even possible? Sheppard: Sure! Batman did it all the time. Piece of cake. ***Stargate Atlantis***
16 godina
neaktivan
offline
DDR2 2GB 800MHz -Nestabilnost nakon svakih 20 dana

Nisam mislio na napone preko everesta nego napon od Northbridge u biosu.

C2Q Q9550@3825mhz@H2O,Asus P5Q Deluxe,Mushkin XP 2x2gb@1080mhz 5-5-5-15 Gainward radeon HD 4870,WD320gb+WD640gb-AAKS
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: DDR2 2GB 800MHz -Nestabilnost nakon svakih 20
LUXX kaže...

Nisam mislio na napone preko everesta nego napon od Northbridge u biosu.

 NB: 1.25V, i tu vrijednost ne mogu mijenjat kao ni sve ostale, al sa strane piše da ide od 1.25V do 1.65V
***Stargate Atlantis*** Sheppard: All I have to do is climb up,and I'm in. Teyla: Climb the tower? Is that even possible? Sheppard: Sure! Batman did it all the time. Piece of cake. ***Stargate Atlantis***
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice