Dva problema..molim za pomoc...

poruka: 7
|
čitano: 2.093
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Dva problema..molim za pomoc...

Imam dva nevezana problema.

Prvi je taj  da mi je u petak umro 500gb hard sa preko 350gb podataka na njemu. WD je u pitanju star manje od godinu dana. Komp se nije htio ni pokrenuti cim bi hard bio prikopcan, pa sam ga jedva uspio pokrenuti sa WinPE, i uspio sam spasiti neke podatke, odnosno, on ih je uredno prebacio na drugi hard ali ih nemogu otvoriti.
Filovi imaju urednu ekstenziju i velicinu, no recimo wrod izbacuje nekakve zcudne znakove, pdf nece otvoriti uopce, kao ni slike ni muziku.
Jel tu ima kakva pomoc?
Trebalo mu je dobrih 15 sati da ocita disk i da uopce pronadje to sve. Naime, bad sektora koliko zelis :-(


Drugi problem je to sto sam isto u petak kupio novi laptop, Acer 5720Z i ima jedna cudna stvar koja mi se dogadja, a to je da se odjednom sam od sebe ugasi, bez nekakvog upozorenja ili pravila.
Ne zanm jel mozda nekakva njegova zastita od pregrijavanja ili slicno. Prvi put sam vlasnik laptopa pa ne znam ovakav nacin ponasanja al ipak mi je to cudno.
Ukopcan je u struju, pa nesto tipa baterije nije, a to se dogadja bez obzira na to je li ili ne ukopcan u struju.
Ipsrobao sam par minuta sa Everestom test stabilnosti i sve je bilo ok, al recimo jedan primjer, ustekam USB flash i on se ugasi ?!

Ima li netko s ovim iskustva???

Hvala svima...

 

http://alba-marketing.hr
http://vinkovci.com.hr
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.4.2008 23:46 (C_Davor).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dva problema..molim za pomoc...

Pa znas sta.... ako si ga dobio sa vec instaliranim windowsima tada nosi taj laptop nazad u trgovinu i ne slusaj savjete tipa napravi ovo, napravi i probaj ono.... jednostavno je neispravan.

 

Moze se gasiti iz bezbroj razloga, pregrijavanje, hardverska greska (obicno se windowsi gase kada je hardwerska greska), windowsi... ali nista od toga nije tvoja greska, osim ako nije neki spyware u sto cisto sumnjam, jer si spomenu da se ugasi kada probas ukljuciti usb stick...

 

 

A evo ti link za program koji je meni vratio poprilicno podataka nakon formatiranja diska LINK

No matter how fantastic your latest and greatest PC is, you will be able to buy it for half the price in 12 months
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.4.2008 0:06 (croart).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dva problema..molim za pomoc...
Nije dosao sa windowsima, vec sa linuxom, kojeg sam maknuo i instalirao windowse a sama instalacija je prosla bez greske.
16 godina
offline
Dva problema..molim za pomoc...

Ako mislis da imas bad sectore probaj ih popraviti sa hd regeneratorom, odlican program meni na jednom disku popravio sve bed sectore, a podatke ne brise.  Javi na pm ako ti treba link za skidanje hd regeneratora

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dva problema..molim za pomoc...

ima sigurno bad sektora. no evo mucim se tu s nekim alatima da probam spasiti podatke ali mi bas ne uspjeva.

Vidi ih uredno, ima naziv i velicinu, ali kad ih otvori onda se ili nista ne vidi, cuje ili recimo u wordu pisu kojekakvi znakovi.

A cudno mi je i to sto je sam maknuo neke particije, no sa ovim alatima ih uspije prepoznati.

Trebam samo odgonetnuti koji je dobar program pa da te podatke koje vidi stvarno i vrati ako je to uopce moguce.

Mislim da je bio Avast! bart cd koji je pri skeniranju diska pokazao dosta bad sektora...

Mislim, da je mehanicki kvar, onda pri svim ovim skeniranjima ne bih dobio nikakve rezultate?!

 

 


http://alba-marketing.hr
http://vinkovci.com.hr
16 godina
offline
Dva problema..molim za pomoc...

Pa popravi bed sectore sa hd regeneratorom pa onda probaj spasiti podatke

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dva problema..molim za pomoc...

Ovako... Za prvi problem... Vidim da si uspio spasiti podatke, ali ih ne možeš otvoriti... Pri pokretanju u windowse, uđi u Safe Mode (pritiskaš F8)... Zatim, kad si u već u SafeMode-u, ideš do podataka koje ne možeš otvoriti... Ovdje nastaju veći problemi, jer za svaki file moraš to posebno napraviti... Desni klik -> Sharing, dalje ćeš skužiti... Ako ne skužiš, onda samo napiši, jer neda mi se sad ići gledat u SafeMode kako to treba...

 

2. problem: Mislim da je stvar u napajanju laptopa. Otiđi na servis, s garancijom, i moraju ti zamijeniti laptop (naravno, ne odmah, ali ako se ne ustanovi greška)

 

Nadam se da sam pomogao.

 

Pozdrav!

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice