HDD krepao?

poruka: 22
|
čitano: 4.120
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
HDD krepao?

Imam problem sa PCem.. Jedno vecer sam bio na PCu i idem ga ugasiti prije spavanja... sjetim se za par minuta da moram nesto obaviti na PCu, i idem ja upaliti i BIOS stane na Auto Detecting SATA port 4 (u mom slucaju)

 

I istekao sam sve sata uredaje osim SSDa.. i noramlno se bootao, prikopcao sam i DVD.. opet se bootao, a kada sam prikopcao HDD opet stane na Auto Detecting Sata Port 4....

 

Nemogu nikako bootati PC sa HDD..  Sta da radim?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HDD krepao?

anyone?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HDD krepao?
account kaže...

Imam problem sa PCem.. Jedno vecer sam bio na PCu i idem ga ugasiti prije spavanja... sjetim se za par minuta da moram nesto obaviti na PCu, i idem ja upaliti i BIOS stane na Auto Detecting SATA port 4 (u mom slucaju)

 

I istekao sam sve sata uredaje osim SSDa.. i noramlno se bootao, prikopcao sam i DVD.. opet se bootao, a kada sam prikopcao HDD opet stane na Auto Detecting Sata Port 4....

 

Nemogu nikako bootati PC sa HDD..  Sta da radim?

Jedno glupo pitanje jesi li probao sve sata portove.A možeš otići i pod bios pa tamo vidjeti za sata port i enable sata port 4 i namjestiti hdd na ahci

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
14 godina
neaktivan
offline
HDD krepao?

probaj zamjenit sata kabel ...

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | origin: rebelszuka
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
HDD krepao?

Hvala, probao sam razlicite sata portove, nece nikako prodatiti, probat cu prebaciti sa IDE na AHCI sada

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HDD krepao?

UPDATE: zamjenio sata kabel i port, uspio bootati ali mi se HDD ne pojavljuje ni u my computer, ni u device manageru.. bas nigdje.. :/

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HDD krepao?
account kaže...

UPDATE: zamjenio sata kabel i port, uspio bootati ali mi se HDD ne pojavljuje ni u my computer, ni u device manageru.. bas nigdje.. :/

Jesi prebacio na ahci

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
13 godina
neaktivan
offline
HDD krepao?

DA... sada vise mi uopce nece prepoznati HDD, cak ni u biosu, probao sam vratit na IDE, RAID(blue screen of death mi se pojavi, nece se ni start upat windowsi), AHCI..

Komp se upali na IDE i AHCI ali kazem, ne prepoznaje HDD ni u biosu :/

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HDD krepao?
account kaže...

DA... sada vise mi uopce nece prepoznati HDD, cak ni u biosu, probao sam vratit na IDE, RAID(blue screen of death mi se pojavi, nece se ni start upat windowsi), AHCI..

Komp se upali na IDE i AHCI ali kazem, ne prepoznaje HDD ni u biosu :/

Pokreni chkdsk iz search možda je hdd krepao budući da su oni komponente koje najčešće krepavaju jer su najmobilniji.I još nešto koju marku imaš poslije provjeri disk s test toolom te marke npr Seagate podržava samo Seagate i Maxtor pa trebaš naći svoju verziju.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2012 22:16 (Ikarus01).
13 godina
neaktivan
offline
Re: HDD krepao?
Ikarus01 kaže...
account kaže...

DA... sada vise mi uopce nece prepoznati HDD, cak ni u biosu, probao sam vratit na IDE, RAID(blue screen of death mi se pojavi, nece se ni start upat windowsi), AHCI..

Komp se upali na IDE i AHCI ali kazem, ne prepoznaje HDD ni u biosu :/

Pokreni chkdsk iz search možda je hdd krepao budući da su oni komponente koje najčešće krepavaju jer su najmobilniji.I još nešto koju marku imaš poslije provjeri disk s test toolom te marke npr Seagate podržava samo Seagate i Maxtor pa trebaš naći svoju verziju.

Seagate Barracuda 7200.11 1TB Hard Drive - 7200RPM, 16MB, Sata II

 

chkdsk mi izbacuje warning:

 

http://i.imgur.com/dbGku.png

 

 

13 godina
offline
Re: HDD krepao?
account kaže...
Ikarus01 kaže...
account kaže...

DA... sada vise mi uopce nece prepoznati HDD, cak ni u biosu, probao sam vratit na IDE, RAID(blue screen of death mi se pojavi, nece se ni start upat windowsi), AHCI..

Komp se upali na IDE i AHCI ali kazem, ne prepoznaje HDD ni u biosu :/

Pokreni chkdsk iz search možda je hdd krepao budući da su oni komponente koje najčešće krepavaju jer su najmobilniji.I još nešto koju marku imaš poslije provjeri disk s test toolom te marke npr Seagate podržava samo Seagate i Maxtor pa trebaš naći svoju verziju.

 

 

Seagate Barracuda 7200.11 1TB Hard Drive - 7200RPM, 16MB, Sata II

 

chkdsk mi izbacuje warning:

 

 

http://i.imgur.com/dbGku.png

 

 

 

Zar nije to ona serija s lošim firmware-om?

Guglaj malo o tome, mislim da ćeš trebati stavit novi firmware

15 godina
odjavljen
offline
Re: HDD krepao?

Izbacio ti je upozorenje jer nisi dao chkdsk -f koji bi popravljao oštećene zapise. Sad samo čita i daje obavijest o greški, ne popravlja ih.

 

edit: tek sad vidio, koji klinac vrtiš chkdsk na disku kojeg nema??

 

Provjeri disk na drugom kompu. Dok se ne pojavi u BIOSu, nikakvi alati ti ne pomažu.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2012 22:57 (Sum_of_all_fears).
12 godina
neaktivan
offline
Re: HDD krepao?
account kaže...
Ikarus01 kaže...
account kaže...

DA... sada vise mi uopce nece prepoznati HDD, cak ni u biosu, probao sam vratit na IDE, RAID(blue screen of death mi se pojavi, nece se ni start upat windowsi), AHCI..

Komp se upali na IDE i AHCI ali kazem, ne prepoznaje HDD ni u biosu :/

Pokreni chkdsk iz search možda je hdd krepao budući da su oni komponente koje najčešće krepavaju jer su najmobilniji.I još nešto koju marku imaš poslije provjeri disk s test toolom te marke npr Seagate podržava samo Seagate i Maxtor pa trebaš naći svoju verziju.

 

 

Seagate Barracuda 7200.11 1TB Hard Drive - 7200RPM, 16MB, Sata II

 

chkdsk mi izbacuje warning:

 

 

http://i.imgur.com/dbGku.png

 

 

 

Chill bez brige to se i meni događa a sve radi tip top samo završi scan do kraja

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2012 22:56 (Ikarus01).
13 godina
neaktivan
offline
HDD krepao?

pa dovrsio se je scan.. samo nestane prozorcic, nestignem procitati zadnje

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: HDD krepao?

Upravo si skenirao sistemski disk, tj. ovaj sa kojeg si bootao.

 

Ovu barracudu ne možeš ni skenirati jer se ne vidi u BIOSu! Onda je ni windowsi ne vide.

 

Stavi je u neki drugi komp da isključiš MBO/kontroler i napajanje. Ako ni tamo ne radi, krepao je.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
13 godina
neaktivan
offline
Re: HDD krepao?
Sum_of_all_fears kaže...

Upravo si skenirao sistemski disk, tj. ovaj sa kojeg si bootao.

 

Ovu barracudu ne možeš ni skenirati jer se ne vidi u BIOSu! Onda je ni windowsi ne vide.

 

Stavi je u neki drugi komp da isključiš MBO/kontroler i napajanje. Ako ni tamo ne radi, krepao je.

ok probat cu na drugom PC pa cu vam javiti da li ga prepoznaje!

12 godina
neaktivan
offline
Re: HDD krepao?
account kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Upravo si skenirao sistemski disk, tj. ovaj sa kojeg si bootao.

 

Ovu barracudu ne možeš ni skenirati jer se ne vidi u BIOSu! Onda je ni windowsi ne vide.

 

Stavi je u neki drugi komp da isključiš MBO/kontroler i napajanje. Ako ni tamo ne radi, krepao je.

ok probat cu na drugom PC pa cu vam javiti da li ga prepoznaje!

http://forums.seagate.com/t5/Barracuda-XT-Barracuda-Barracuda/7200-11-falling-down-ST3500320AS-SD15-and-others-no-detect-in/m-p/13553

Taj model je jako puno ljudi krepao i svi se žale ovdje toliko je bilo nezadovoljnih kupaca da je tema ugašena.Pogledaj ljudi sve probali.Bradonja je dobro rekao firmware je problem.

http://knowledge.seagate.com/articles/en_US/FAQ/168595en ovdje je seagate stavio nekakav troubleshooting kao odaziv nezadovoljnim kupcima(a bogati ima ih i svi s istim problemom kao i ti).

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2012 23:49 (Ikarus01).
12 godina
neaktivan
offline
HDD krepao?

EDIT: replayano dok sam pisao komentar

Pro audio equipment
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2012 23:47 (Nikacc).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
HDD krepao?

Evo dosao sam iz skole i probao sam ukopcati HDD u drugi komp, takoder ga ne prepoznaje! 

 

Nema nade, ha? :/

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
HDD krepao?

Jedino ako možeš nabaviti takav isti hard i zamijeniti elektroniku...

Pro audio equipment
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: HDD krepao?
Nikacc kaže...

Jedino ako možeš nabaviti takav isti hard i zamijeniti elektroniku...

nevjerujem da cu naci isti... BTW

 

Kontaktirao sam DataSector (jedan forumas mi je poslao link u PP) ...

 

Objasnio sam im problem rekli su da je navjerojatnije problem u firmwareu.

 

 

 

 

P.S. hvala svima :)

15 godina
offline
HDD krepao?

Nakon 4godine rada krepao i moj Seagate 7000.11 od 500gb.

Nevidi se niti u biosu niti na windowsima. Isto je slučaj kao i kod večine da se fw syebao.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice