Hdd wdc wd50 00aakx-001ca0

poruka: 4
|
čitano: 1.808
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Hdd wdc wd50 00aakx-001ca0

Pozdrav svima. Zanimaju me iskustva sa WDC WD50 00AAKX-001CA0 diskom ako ga netko ima. Naime imam nekih specifičnih problema pa ču ih probati objasniti. Što se tiče samog diska radi odlično ali ima jedna iritirajuča mana bar kod mene, naime disk prilikom rada kao da konstantno ubrzava i usporava (na primjer: kad da se ne vrti konstano na 7200rpm,nego recimo pada na 7000 pa na 7200...) te vibracije prenosi na kučište i isto to kao usporavanje i ubrzavanje se osijeti ako stavim ruku na disk. Promijenio sam dosta konfiguracija, diskova... ali nikad nisam imam takvih problema, pa ako je netko imao sličnih problema zanima me kako ih je riješio ili ako netko ima nekakvo riješenje ???

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Hdd wdc wd50 00aakx-001ca0

preporucam ti da na hirens cd pokrenes WDC-ov alat koji ce ti analizirat disk i pokazat u kakvom je stanju,imali gresaka .... {#}

...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hdd wdc wd50 00aakx-001ca0

Evo sve sam probao, sve moguče i nemoguče raznorazne alate, ali ti diskovi WD5000AAKX su takvo smeče s kojima se nisam susreo od kad sam kupio svoj prvi pc koj je bio AMD 350mhz... . Evo moja iskusva s tim diskovima. Imam dva WD5000AAKX disk koja poprilično vibriraju, smart testovi i svi ostali testovi pokazuju da je disk ispravan i da nema grešaka, pa ti diskovi vibriraju i taj zvuk je toliko iritantan da je to za poludit, a da nepričam kad nešto zahtjevnije radiš onda tek toliko vibriraju da se cijelo pc kučište hoče raspast. Probao sam stavljat diskove na gume i takve razno razno stvari ali sve to previše ne pomaže. I još da spmenem da su preformanse tih diskova nikakve, juče se odlučim skinut te diskove i kopirat sve šta mi treba na moja druga dva diska SAMSUNG 322HJ koji su sata II, dok sam kopirao raznorazne dokumente sa WD-a na Samsunga prijenos podataka je konstatno bio između 150-100 mb/s, dok je recimo bilo kakav prijenos kod WD diskova koji su SATA III bio prvih 5-10 sec pa 280 i onda pade na 30-50 mb/s. Sve u svemu sad kad sam skinuo to WD smeče pc se i nečuje koda si na groblju,divota... Još da spomenem da sam se obratio direktno WD-u i da od njihove pomoči ništa i nakon par tjedana prepucavanja s njima rekuli su da mogu vratit ili zamijenit diskove ( je kad bih imao račune...), ali nakon sve te agonije sa tim diskovima i tih iritantnih zvukova i što su mi jeli živce mijesecima odlučio sam im se osvetiti te su oba juče završila na panju i nemogu vam opisat koliko sam bio sretan dok sam ih razbijao....

15 godina
offline
Re: Hdd wdc wd50 00aakx-001ca0

ja imam dva taka u kompu i rade super i tiho i normalno... ili si imo defektne diskove ili ti napajanje nije baš svoje.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice