Kompjuter se upali i nakon sekundu/dvije ugasi

poruka: 78
|
čitano: 14.183
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Kompjuter se upali i nakon sekundu/dvije ugasi

Pozdrav,

 

imam problem sa PC-om u zadnje vrijeme. Do subote navečer je sve radilo super bez ikakvih problema, u nedjelju ga više ne mogu upalit. Stisnem power gumb, on zasvjestli da kreće paljenje, čujem zvuk da se nešto dešava, vidim ventilator kreće radit i na ekranu se pojavi obavijest "računalo" (to izbaci uvijek kad palim taj PC, znači TV spojen preko hdmi-a ga uredno prepozna da kreće paljenje) i nakon sekundu/dvije se ugasi. I onda doslovno kreće niz paljenja/gašenja u nedogled dok ga ne isključim iz struje..

 

Evo snimio sam sinoć kako to izgleda iznutra (bočni ventilator je ugašen)

https://streamable.com/jrmv4g

Ono što sam probao u međuvremenu

 

- druga utičnica

 

- ištekao sve moguće "nepotrebne" stvari iz kompa od zvučnika, tipkovnice, miša, usb kartica, dodatnih hdd-a (ostao jedan ssd koji sam isto probao zamijeniti za drugi)

 

- uzeo napajanje iz drugog pc-a i zamijenio ga sa ovime

 

- ram memoriju (dvije su) vadio van, probao samo sa jednom (obje isprobane same), probao na drugim ulazima (matična ima 4 ulaza)

 

- čistio prašinu na svim djelovima i oko ulaza, u biti sve sam očistio osim skidanja ventilatora sa procesora jer nemam termalnu pastu da ga vraćam natrag

 

Apsolutno ništa nije dovelo do ikakve razlike, tako da je moj zaključak da je napajanje ok, ram memorija je ok, diskovi su eliminirani a ssd koji je unutra je isproban i sigurno je ok. Što još mogu napravit, isprobat? Kupio bi i tu termalnu pastu pa probao očistit taj dio al nekako imam dojam da neću ništa dobiti a bacit ću 10tak eura za jednu kapljicu. Ne znam kako isprobati procesor i matičnu (ne pašu mi za drugi komp), i i ima li nešto još da bi moglo biti osim procesora i matične a da nisam isprobao?

 

Zahvaljujem svima na na pomoći

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2023 10:00 (erste).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kompjuter se upali i nakon sekundu/dvije ugasi
Ako si siguran da je RAM u redu, smrdi mi na MBO.
Probaj sve izvaditi iz kućišta, anulirati dugme za paljenje i odvijačem spoji kontakte za paljenje na sekundu.
Ako se ugasi opet, mislim da nema pomoći. Da li si probao zamijeniti GPU?
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti, prodane duše! Crni vragovi, a i žuti i zeleni, ne samo da se nude, već bi i prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
0 0 hvala 1
3 godine
offline
Kompjuter se upali i nakon sekundu/dvije ugasi

Otisla je mbo 99,9%, grafu i rame probaj kod frenda, cpu tesko da je riknuo iako su simptomi isti kao i za mbo ako nemas zvucne signale koji mogu javiti dali nesto ne stima s procesorom.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Kompjuter se upali i nakon sekundu/dvije ugasi

- po opisu i probanom otišla matična ili napajanje..

- posljednji test koji možeš napraviti, odspojiti sve, samo matična, cpu, napajanje, sve ostalo odspojiti (ram, svi kablovi, grafička.. sve znači sve pa čak izvaditi iz kućišta i raditi na stolu.)

- matična obično ima pc-zvučnik za beep-alarme ili display za status s nekim brojevima..

- reset biosa-cmosa.

- paljenje radiš kratkim spojem na jumper-pin npr šarafcigerom i pratiš slušaš .. zvučnik ili display i po tome tad zaključiš što je problem, tj u tom paljenju ako je cpu+mbo+napajanje ispravno će se javiti alarm-greška, jer nema osnovnih dijelova kao ram (i vga ako nema integriranu u mbo-cpu)... tad na pc zvučniku čuješ nekoliko beepova kraćih-dužih i tad postoji šansa da je matična ispravna ili barem 'na pola'.. ako nema razlike tad je nešto od tog neispravno, 90% matična, 9% napajanje, 1% cpu.. i to ne možeš isprobati osim na drugom računalu koje radi i kompatiblno za cpu-mbo tj jedino napajanje možeš probati na drugom računalu i zaključiti gdje je problem jer ako je mbo ispravna ona upravlja-kontrolira napajanje i ako je napajanje neispravno mbo to detektira i ne dozvoljava paljenje, pa postoji šansa da je samo napajanje.

- simptom-opis, kad probaš paljenje i neće dok ponovo ne odsopojiš-spojiš struju to znači da je negdje došlo do prenapona (pregoreno) ili u napajanju pa njegov osigurač-automatika 'izbacuje' ili mbo ulazni stabilizacija... teoretski možda električar s voltmetrom otkrije točno mjesto-kvar no naponi nisu isti kad se nešto spoji-pali ili kod samog mjerenja pa bez podataka koje napone treba neki dio dati to ispada na ćoravo.. tj to može zaključiti električar koji se time bavi kao servis no pc se ne popravlja baš i vrlo malo je takvih servisera..

 

-ako nešto radi, ako se čuje beep-alarm ili na displayu neki brojevi različiti od nule 00 .. (obično je nula=ok).. tj bez rama mora biti neki alarm ako je ostalo ispravno, tad imaš šanse.. tad dodaš jedan modul rama u prvi utor, u drugi, itd.. izvadiš-ponoviš paljenje-gašejne i ako je mbo-cpu-napajanje ispravno, tj ako nije u njima kvar (što vjerojatno je) tad će vjerojatno u nekom pokušaju s ramom beep-alarm biti drugačiji, više-manje beepova.. ne identično kao bez rama.. ako je isto, tad je nešto od onih tri osnovnih, ako je različito nastaviš, posotji šansa.. ali i tad je možda crknuta matična.

-nakon tog ako je beep-alarm različit, dodaš grafičku i spojiš monitor.. paljenje i beepovi opet moraju biti drugačiji ako je ram ispravan tj bios-boot-post procedura tad ide do idučeg dijela i ako je problem u gpu tad ćeš po tome zaključiti po beepkodu ili display broju. .. tad možeš potražiti error kodove, beepkodove za svoju mbo i zaključiti što znače tj potvrditi ako je problem ram-gpu.. ako računalo ima integriranu grafičku tad se može probati s njom..

-kad je spojen monitor i ako nekim čudom nešto prikaže kao bios-post.. (tv možda nije primjeren za test, tj ovisi kako detektira signal na ulazu i koliko vremena mu treba da se 'upali-prebaci' tj možda je 'prespor' za vidjeti prve poruke na ekranu a to može biti važno ..

+ tad ako nešto radi, spojiš tipkovnicu-miša i u resetovima pokušaš ući u bios, većinom tipka DEL.. ili f1-f2.. googlaš kao za beepkod ako nisi siguran... i možda čak uđeš u bios, tad je 90% osnvova računala ispravna tj mbo-cpu-napajanje-ram-grafička.. npr može biit kratki spoj u disku-kablu i ako se nakon tog problem ponovi kao što je sad opisano tad je kabel ili disk prboblem, ako je u mbo-chipsetu-kontroleru (sata) tad će biti jednako kao do sad tj neće biti promjene i već prije u proceduri pokušaja možeš odustati..

 

-pasta nema veze s tim, beskorisno za probu..

-najvjerojatnije kvar mbo a ako imaš sreće tad je samo napajanje, ostalo su daleko manje šanse i vjerojatno bi već u onom što si probao nešto upalio, ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Kompjuter se upali i nakon sekundu/dvije ugasi
Prvo si trebao resetirati bios, kratko spojiš dva pina kada je PC isključen iz utičnice, imaš u uputama za matičnu koja su to dva pina ili izvadiš bateriju pa vratiš.
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Kompjuter se upali i nakon sekundu/dvije ugasi

slične simptome sam ja imao kad je cooler previše pritiskao cpu (na am3 konfi)

 

čisto još jedna stvar za probati

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Kompjuter se upali i nakon sekundu/dvije ugasi

Hvala ljudi na savjetima, napravio sam neke od navedenih. Provjerio sam GPU na drugom kompjuteru - radi i ispravan je, resetirao sam bios vadeći bateriju i onu plastiku na matičnoj - nema razlike. Ventilator sigurno ne pritišće CPU jer ova konfiguracija je skoro 10tak godina i sve je super radilo, znači nije moglo krenut pritiskat od jednom ničim izazvan. Za ostale stvari, spajanje žica i osluškivanje nisam toliko stručan pa ne bi ulazio u takve stvari da nešto ne skurim. I ja mislim da je matična na kraju jer napajanje, ram, grafička, disk sve je provjereno i ispravno 100%. Znači ostalo je samo mbo ili cpu, pošto to dvoje nemam kako provjeriti razmišljam odnijet komp sutra u servis, nemam kako drugačije a to su skuplje i teže dobavljive zamjenske stvari da ih kupujem "na slijepo".

 

Kad smo kod matične, u pitanju je Asrock H97 Pro4, vidim da nema više iste takve za kupit kod nas a niti na njuškalu, ima vani ali to ne namjeravam uzimat jer mi treba čim prije. Može savjet za neku što sličniju matičnu da je dostupna u dućanu ili na njuški polovna i da će pasati na ostatak konfiguracije. Neko veliko ulaganje i veće promjene osim MBO ne trebam jer trenutna konfiguracija je i više nego dovoljna za moje potrebe.

 

i7-4790 3.6GHz/1150 Haswel

ASRock H97 PRO4

DDR3 16Gb Kings 1866 FY

Samsung SSD 250Gb 840 Ser, 5x Seagate 12TB SATA3

ASUS GTX750TI-OC-2GD5

Corsair VS550, 550W, 230V 

Fractal Design Define R5 Titan

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kompjuter se upali i nakon sekundu/dvije ugasi

Obzirom na cpu koji nije K uzmi neku B85 matičnu, imaš ih na njuškalu i stavi tu na tržnicu da kupuješ, ako si na pce forumu stavi i tamo pod kupujem, nebi trebao biti problem sa tim, te mbo su po 30tak eura

 

 

Baci oko i na h87  z87 i z97

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2023 20:46 (Wiz3m4n).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Kompjuter se upali i nakon sekundu/dvije ugasi

Taj b85 koji god pogledam ima samo 4 sata3 ulaza a ja imam 6 diskova, platio bi koji euro više ako ima koja matična sa 8 sata3 ulaza jer u kučištu imam 8 diskova pa stalno prrštekavam, no na manje od 6 nikako ne idem. Još jedna stvar koja bi eventualno bila dobra ako ne košta puno je integrirana 2.5 gbps lan kartica na matičnoj, trenutno imam svoju 2.5 gbps karticu jer stara matična ima 1gbps lan, no zauzima mi samo slobodno mjesto pa bi je izbacio rado ako može bit na matičnoj.


(Imam 2Gbps optiku)

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2023 21:15 (erste).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kompjuter se upali i nakon sekundu/dvije ugasi

Mali update, nisam stigao do servisa jer izgleda da niti jedan ne radi u blizini poslije 17h tako da odustajem od njih, no našao sam gotovo identičnu matičnu na njuškalu za 50 eura i planiram je uzeti. Samo jedna sitnica ako mi može netko potvrdit prije konačnog da i uzimanja. Pošto grafičku karticu nisam mogao u potpunosti istestirat na drugom kompu jel ispravna ili nije, ukoliko jednostavno izvadim u potpunosti grafičku iz PCa - matična (da je ispravna) bi trebala normalo radit, tj. PC bi se trebao BAREM upaliti bez te nje, ne? Pitam jer i kad maknem grafičku u potpunosti PC i dalje se resetira, znači mogu je u potpunosti eliminirati kao mogući izvor problema, ne? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2023 20:54 (erste).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Kompjuter se upali i nakon sekundu/dvije ugasi

Da!

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Kompjuter se upali i nakon sekundu/dvije ugasi

Provjeri da li je RAM memorija ispravna na drugom PC. Imao sam identičan problem (konstantni restart) sa starom konfiguracijom i na kraju se pokazalo da su memorijski slotovi iz čista mira na matičnoj otkazali, a i memorija je postala mušičava.

 

 

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Kompjuter se upali i nakon sekundu/dvije ugasi

Ram-a imam dva komada po 8gb, vadio sam ih, čistio ulaze od prašine, stavljao u druge nikad korištene ulaze, isprobavao sa samo jednim aktivnim ... i nikakve razlike, tako da mislim da nije ram. Jedino ako sam baš takve sreće da su oba riknula u isto vrijeme.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2023 6:53 (erste).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kompjuter se upali i nakon sekundu/dvije ugasi
Pa moguće je, ako ih je nešto ošinulo. Trebao bi probati s jednim “keksom” koji nije bio u toj konfi, a siguran si da je ispravan. Mada niti tada nisi siguran, jer mogu otići i slotovi, ali to već spada pod domenu neispravne MBO.
Koketiranje s Njuškalom, za mene je uvijek bila lutrija ili ruski rulet, pogotovo kad su polovnjaci u pitanju.
Ipak, radi se o svega 50£ vrijednosti, pa možeš riskirati…
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti, prodane duše! Crni vragovi, a i žuti i zeleni, ne samo da se nude, već bi i prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Kompjuter se upali i nakon sekundu/dvije ugasi

Ako gledaš da ima minimum 6 sata portova onda gledaj Z97 ploče, glupo zvuči no probaj izvaditi cpu iz socketa i staviti nazad, sve kablove poištekati pa nazad spojiti, ram također nutra van i ono najbizarnije probaj staviti novu bateriju na mbo   Koliko god smješno zvuči desilo mi se da zamjena baterije riješi stvar kod ne butanja/reset biosa nije pomagao/ ili da sam samo maknuo cpu iz socketa i stavio ga nazad. Možeš probat i sa drugim hardom da vidiš hočeš li dobiti POS screen. Elektronika je čudna biljka, ako to ništa ne pomogne onda traži novu mbo.

Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Kompjuter se upali i nakon sekundu/dvije ugasi
Wiz3m4n kaže...

Ako gledaš da ima minimum 6 sata portova onda gledaj Z97 ploče, glupo zvuči no probaj izvaditi cpu iz socketa i staviti nazad, sve kablove poištekati pa nazad spojiti, ram također nutra van i ono najbizarnije probaj staviti novu bateriju na mbo   Koliko god smješno zvuči desilo mi se da zamjena baterije riješi stvar kod ne butanja/reset biosa nije pomagao/ ili da sam samo maknuo cpu iz socketa i stavio ga nazad. Možeš probat i sa drugim hardom da vidiš hočeš li dobiti POS screen. Elektronika je čudna biljka, ako to ništa ne pomogne onda traži novu mbo.

 Ovo sa baterijom je ful česta stvar!

NULL!=NULL
13 godina
offline
Kompjuter se upali i nakon sekundu/dvije ugasi
BlackMoon kaže...
Pa moguće je, ako ih je nešto ošinulo. Trebao bi probati s jednim “keksom” koji nije bio u toj konfi, a siguran si da je ispravan. Mada niti tada nisi siguran, jer mogu otići i slotovi, ali to već spada pod domenu neispravne MBO.

 

Eh sad, samo tako pronaći DDR3 memoriju koja nije bila u PC-u, kad bi imao sve rezerve dijelove bilo bi najlakše pronaći grešku, no rezervni ram definitivno nemam.. sa ova dva sam isprobao sve moguće kombinacije i nije bilo nikakve razlike.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kompjuter se upali i nakon sekundu/dvije ugasi
Wiz3m4n kaže...

Ako gledaš da ima minimum 6 sata portova onda gledaj Z97 ploče, glupo zvuči no probaj izvaditi cpu iz socketa i staviti nazad, sve kablove poištekati pa nazad spojiti, ram također nutra van i ono najbizarnije probaj staviti novu bateriju na mbo   Koliko god smješno zvuči desilo mi se da zamjena baterije riješi stvar kod ne butanja/reset biosa nije pomagao/ ili da sam samo maknuo cpu iz socketa i stavio ga nazad. Možeš probat i sa drugim hardom da vidiš hočeš li dobiti POS screen. Elektronika je čudna biljka, ako to ništa ne pomogne onda traži novu mbo.

 
Z97 Pro3 sam na kraju i uzeo, 50€ stiže is Splita idući tjedan, gotovo je identična mojoj staroj, sitnica neka razlika - 3100+(OC), ostalo identično..

 

stara

https://www.asrock.com/mb/intel/H97%20Pro4/

nova

https://www.asrock.com/mb/intel/Z97%20Pro3/

 

Ove stare nema nigdje u HR, ima na ebayu polovna iz nekog servisa iz Berlina sa poštarinom bi me ispala 100€ tako da je ova iz ST bolja opcija

 

Ali isprobati ću i ovo sa baterijom što si rekao. Vadio sam je kad sam resetirao bios ali sam natrag vratio staru. Kakvu bateriju tu da uzmem?

 

Što se HDD tiče - zar ne bi trebala matična raditi i bez HDD, mislim barem da prikaže NEŠTO na ekranu, jer sad u zadnjim testovima sam skroz povadio sve HDD-ove ...

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2023 10:17 (erste).
10 godina
offline
Re: Kompjuter se upali i nakon sekundu/dvije ugasi
erste kaže...

 

Ali isprobati ću i ovo sa baterijom što si rekao. Vadio sam je kad sam resetirao bios ali sam natrag vratio staru. Kakvu bateriju tu da uzmem?

 

 

kupi neku poznatije marke (duracell, phillips, varta, maxell, panasonic, ...) CR2032 model (3V)

zaobiđi ove iz Lidla i Spara po mogućnosti

 

nisam se uopće sjetio da bi baterija na staroj ploči mogla davati ove simptome (čest slučaj i na starijim laptopima, pogotovo onima koji dulje vrijeme nisu radili) - tako da se nadam da bi ti nova baterija pomogla... ako ništa - to ti je najjeftinija opcija za pokušati i to...

16 godina
offline
Kompjuter se upali i nakon sekundu/dvije ugasi

Javi nam u svakom slučaju, baterija kako je kolega rekao, no pa piše ti sve na staroj 

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Kompjuter se upali i nakon sekundu/dvije ugasi
erste kaže...
Wiz3m4n kaže...

Ako gledaš da ima minimum 6 sata portova onda gledaj Z97 ploče, glupo zvuči no probaj izvaditi cpu iz socketa i staviti nazad, sve kablove poištekati pa nazad spojiti, ram također nutra van i ono najbizarnije probaj staviti novu bateriju na mbo   Koliko god smješno zvuči desilo mi se da zamjena baterije riješi stvar kod ne butanja/reset biosa nije pomagao/ ili da sam samo maknuo cpu iz socketa i stavio ga nazad. Možeš probat i sa drugim hardom da vidiš hočeš li dobiti POS screen. Elektronika je čudna biljka, ako to ništa ne pomogne onda traži novu mbo.

 
Z97 Pro3 sam na kraju i uzeo, 50€ stiže is Splita idući tjedan, gotovo je identična mojoj staroj, sitnica neka razlika - 3100+(OC), ostalo identično..

 

stara

https://www.asrock.com/mb/intel/H97%20Pro4/

nova

https://www.asrock.com/mb/intel/Z97%20Pro3/

 

Ove stare nema nigdje u HR, ima na ebayu polovna iz nekog servisa iz Berlina sa poštarinom bi me ispala 100€ tako da je ova iz ST bolja opcija

 

Ali isprobati ću i ovo sa baterijom što si rekao. Vadio sam je kad sam resetirao bios ali sam natrag vratio staru. Kakvu bateriju tu da uzmem?

 

Što se HDD tiče - zar ne bi trebala matična raditi i bez HDD, mislim barem da prikaže NEŠTO na ekranu, jer sad u zadnjim testovima sam skroz povadio sve HDD-ove ...

 Na bateriji ti pise na primjer CR2032,CR2051 to su oznake(tip baterije) identicnu kupi i ne brini

 

Edit:Nisam vidio da je kolega vec objasnio oznaku CR, zanemari...

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2023 10:23 (Hazzard From da Hood).
13 godina
offline
Kompjuter se upali i nakon sekundu/dvije ugasi

Isto se i meni dogadjalo na Gigabyte Elite B450 ploci.

Probao sam sve mijenjati, nije bilo nikakve razlike. Poslao sam ju u servis i nakon dijagnostike dobio povrat novca.

Prije toga je ok radila cca 6 mjeseci

Cini mi se da je bio memorijski kontroler u pitanju

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kompjuter se upali i nakon sekundu/dvije ugasi
Da li netko zna šta bi ovdje mogao biti problem. Komp se upali i dalje od ovog ne ide.
 
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Kompjuter se upali i nakon sekundu/dvije ugasi
tutanjkamen kaže...

Isto se i meni dogadjalo na Gigabyte Elite B450 ploci.

Probao sam sve mijenjati, nije bilo nikakve razlike. Poslao sam ju u servis i nakon dijagnostike dobio povrat novca.

Prije toga je ok radila cca 6 mjeseci

Cini mi se da je bio memorijski kontroler u pitanju

 Inače memorijski kontroler na toj platformi se nalazi u procesoru a ne na ploči.

lola25 kaže...
Da li netko zna šta bi ovdje mogao biti problem. Komp se upali i dalje od ovog ne ide.

 Lijepo piše, disk boot failure a gore iznad na slici nedostaje disk (none), kontroler ga ne vidi, najvjerojatnije je crko disk.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2023 12:26 (notloB).
9 godina
offline
Re: Kompjuter se upali i nakon sekundu/dvije ugasi
Jel se nekako može preko "safe mode" pogledati. Imam windows 10 i ne znam gdje se ulazi u safe mode
 
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Kompjuter se upali i nakon sekundu/dvije ugasi
lola25 kaže...
Jel se nekako može preko "safe mode" pogledati. Imam windows 10 i ne znam gdje se ulazi u safe mode

 Kako ćeš ući u safe mode kad ti matična ne vidi disk? Disk ne radi, ne može s njega čitati winse, niti safe mode niti ništa.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2023 13:55 (notloB).
9 godina
offline
Re: Kompjuter se upali i nakon sekundu/dvije ugasi
Preko ovog
 
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Kompjuter se upali i nakon sekundu/dvije ugasi
lola25 kaže...
Preko ovog

 

 Pa probaj , To ti je opcija u biosu koja umjesto posta prikazuje logo proizvođača s opcijama

Stisni f12 boot menu, vidi hoće li prikazati boot disk s kojega pokrećeš windowse...

 

 

 Možeš otvoriti računalo i pogledati jesu li kabeli koji povezuju disk s matičnom i napajanjem dobro uštekani u disk i matičnu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2023 14:20 (notloB).
10 godina
offline
Re: Kompjuter se upali i nakon sekundu/dvije ugasi
lola25 kaže...
Da li netko zna šta bi ovdje mogao biti problem. Komp se upali i dalje od ovog ne ide.

 isss koliko dugo nisam vidio ovakav boot ekran :) to je neki prastari komp?

 

ugl. nešto ti ne valja sa sistemskim diskom, ili je crko ili ti se nešto u bios-u poremetilo pa ga ne prepoznaje kao boot disk...

 

u Windows safe mod isto tako ne možeš ući, kolega je opisao i zašto, a ovo "Safe" što ti piše na boot ekranu od matične ploče je vjerojatno samo neka safe opcija za boot-anje koja vraća bios na defaultne/fail-safe postavke (nek me netko slobodno ispravi, imao sam Gigabyte ploče u starim kompovima, ali nisam to koristio nikad pa pretpostavljam)

 

16 godina
offline
Re: Kompjuter se upali i nakon sekundu/dvije ugasi
lola25 kaže...
Da li netko zna šta bi ovdje mogao biti problem. Komp se upali i dalje od ovog ne ide.

 BIOS ne očitava disk, moguće da nevalja SATA kabal, provjeri da li se malo olabavio, ako ga opet ne prepoznaje zamijeni ga sa novim ispravnim. Ukoliko ni sa zamjenskim sata kablom ne prepoznaje onda je moguće da se disk pokvario. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice