Mikrofon zuji ?

poruka: 17
|
čitano: 14.039
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Mikrofon zuji ?

Lijep pozdrav svima

 

Imam problem sa mikrofonom, uvjek mi zuji kad snimam nesto u bilo kom programu.

Znaci probao sam vise mikrofona i uvjek zuji isto, a kad ukljucim u laptop, nista ne zuji.

 

Citao sam nesto na internetu i kazu da je to problem do struje il nesto...pa me zanima da li mi neko moze pomoci ?

 

Isto sam procitao da je neki momak kupio neki "adapter za masu" i da to koristi i da mu je to rjesilo problem zujanja ( ova tema > http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/mikrofon-zujanje/185989.aspx )

 

Da li neko moze da mi pomogne ? 

Hvala

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Mikrofon zuji ?

SManji microphone boost.

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mikrofon zuji ?
Provjeri dali je uzemljen pc
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mikrofon zuji ?

Kako to da provjerim ? Kako da uzemljim uopste ? (Jer ne vjerujem da mi je uzemljen PC)

12 godina
offline
Re: Mikrofon zuji ?
TheSaka24 kaže...

Kako to da provjerim ? Kako da uzemljim uopste ? (Jer ne vjerujem da mi je uzemljen PC)

{#}

11 godina
offline
Mikrofon zuji ?

moraš ga držati na podu

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Mikrofon zuji ?

To ti je povezano vjerojatno sa strujom u kući/stanu. Ja imam problem kada pričam preko skypa na mobitelu i imam uključen punjač, druga osoba čuje zujanje, a kada ga isključim zujanja nema. Ista stvar je i sa kompom i zvučnicima, iz subwoofera se čuje zujanje kada je uključen, iako pretpostavljam da toga ne bi trebalo biti. I da napomenem tri punjača za mob ( uključujući i moj ) u obitelji su u roku 2 mj krepala ( sumnjam da je slučajnost ). Najbolje ti je pitati ako znaš nekoga tko se razumije u električne instalacije da ti provjeri sve u kući. Eto meni će u narednim danima doći provjeriti pa ću vas obavijestit koji je problem. 

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Mikrofon zuji ?

Jesi ti siguran da nije dio za smanjivanje glasnoce otisao ako se neka zica odvoiji ili bude hladni lem bude zujanje na mikrofonu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.11.2014 1:49 (ivanzu).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mikrofon zuji ?

@manutdsnak3 Racunar mi je na podu, oduvjek je i bio na podu.

 

@iAvenger Pa to i ja mislim da mi je neki problem sa strujom, kazem ti, zvao sam prijatelja da donese laptop da probamo mikrofon.

Ukljucim laptop na punjac i ukljucim mikrofon, zuji isto, Iskljucim punjac, nista ne zuji vise.

I ja cu zovnuti nekoga da meni isto provjeri, javi mi kako je proslo.

 

@ivanzu Novi racunar sam kupio prije 1-2 mjeseca, i od prvog dana mi je tako.I uvjek mi je isto zujalo na mikrofonu i sa drugim racunarima koje sam imao.

 

 

A zanima me zna neko sta je taj "adapter za masu", kako tacno izgleda, trazim na googleu,nema nista.

 

?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mikrofon zuji ?
TheSaka24 kaže...

@manutdsnak3 Racunar mi je na podu, oduvjek je i bio na podu.

 

@iAvenger Pa to i ja mislim da mi je neki problem sa strujom, kazem ti, zvao sam prijatelja da donese laptop da probamo mikrofon.

Ukljucim laptop na punjac i ukljucim mikrofon, zuji isto, Iskljucim punjac, nista ne zuji vise.

I ja cu zovnuti nekoga da meni isto provjeri, javi mi kako je proslo.

 

@ivanzu Novi racunar sam kupio prije 1-2 mjeseca, i od prvog dana mi je tako.I uvjek mi je isto zujalo na mikrofonu i sa drugim racunarima koje sam imao.

 

 

A zanima me zna neko sta je taj "adapter za masu", kako tacno izgleda, trazim na googleu,nema nista.

 

?

Vjerojatno utičnica na kojoj je pc nije uzemljena.

Najlakše češ to provjeriti ako s prstom kojeg malo lizneš popipaš malo kučište posebno dijelove s golim limom bez boje npr. kutove sa stražnje strane, jer je na prednjim vjerojatno plastična maska

Ako malo pecka onda nema uzemljenje.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Mikrofon zuji ?
Provjeri sa ispitivačem napona, pikni negdje na goli lim na kučištu i ako svjetli nije dobro.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mikrofon zuji ?

E uzeo sam, probao, nes vjerovati, svjetli.

Sta to znaci, jel uticnica ?

16 godina
offline
Mikrofon zuji ?

Krivi spoj uzemljenja. Negdje ti na uzemljenje dobija napon a uzemljenje ne odvodi. Ako i imaš "uzemljenje" nekako spojeno (nepropisno ili nepravilno), lako je moguće da na njemu imaš neki niski napon (da se provjeriti ispitivačem na utičnici na uzemljenju), ne mora biti da komp pravi napon na kućištu, moguće je da ga dobijaš kabelom od utičnice (da se tako prenosi do kompa).

 

Koristio sam komp godinama na utičnici bez uzemljenja i sličnih problema nisam imao. Dakle vjerojatno nije do nedostatka istog već krivog spoja istog.

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mikrofon zuji ?

OK, a zna li neko sta je taj adapter za masu ? Kako izgleda ? Valja to mozda probati...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Mikrofon zuji ?

Evo da obnovim temu, takodjer isti problem, ništa natezao, mrdao i slicno, sjedio igro sa frendom odjednom on "sta ti je sa micom zuji jako ?", onda sam probao snimit nesto da testiram, zuji, probao upaliti mikrofon da ga cujem na slusalice, zuji, stavim ruku na kuciste - mir, tj. bilo sta metalno. Ista stvar je na gitarama, samo sto u ovom slucaju nije tako jednostavno biti u konstantnom kontaktu sa metalom kako bi se hum rijesio :D, pa sam mislio ako bi se moglo bakrenom zicom kuciste uzemljit za neki metal ? Nije to neki napon da moze prouzrokovat nesto, planiram to probat ali prvo da pitam ako postoji prakticnije rijesenje. Opcenito mi je struja shit u kuci, kad palim lampe pucaju redovno, kada neko u drugoj sobi upali/ugasi svijetlo cuje se na zvucnicima etc... Ali me buni jedna stvar, imam prastari mikrofon koji je uzasno tih, i njega kad ustekam nema zujanja, sad neznam jer to sto je jako tih pa se ne cuje, ali vise mi smrdi na problem u headsetu. Sto je cudno jer sec. prije toga je radio perfektno a nisam nista ni nategnuo, nit je na podu kabl, nit se savija ni nista. Ista stvar je sa boost na 0 na +20 kako god, prednji panel/maticna utori - svejedno ista stvar.

Stare slušalice su mi bile spojene na prednji panel i isto je tako usred runde bfa samo vrisnuo mic. samo sto onaj nije davo nikakav zvuk uopce samo šuštanje, uopce nije hvatao zvukove, pa sam mislio da je zbog slabog napona prednjeg panela... ili je zbog struje postavljene u kuci za doba jugoslavije kad je naravno "sve bilo naj kvalitetnije !"

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Mikrofon zuji ?

Ako si stavio ruku na kućište, pa se zujanje smirlio, onda si ti svojim tijelom uzemljio računalo, znači vrlo vjerojatno je problem u uzemljenju. Provjeri možda da nisi pomicao kućište pa se nešto sblesiralo da ga nisi pomaknuo sa mjesta gdje je bio uzemljen ako ti već instalacije nisu nešto, ili možda odozada ako imaš kojekakav produžni kabal kao ja pa u njeme uštekano 4-5 adaptera možda i oni prouzrokuju zujanje. Meni je na ekranu slika treperila dok nebi kućište odmakao od toga produžnog sa adapterima, možda tako onda i tebi sa zvukom. Probaj :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Mikrofon zuji ?
kunoslav kaže...

Ako si stavio ruku na kućište, pa se zujanje smirlio, onda si ti svojim tijelom uzemljio računalo, znači vrlo vjerojatno je problem u uzemljenju. Provjeri možda da nisi pomicao kućište pa se nešto sblesiralo da ga nisi pomaknuo sa mjesta gdje je bio uzemljen ako ti već instalacije nisu nešto, ili možda odozada ako imaš kojekakav produžni kabal kao ja pa u njeme uštekano 4-5 adaptera možda i oni prouzrokuju zujanje. Meni je na ekranu slika treperila dok nebi kućište odmakao od toga produžnog sa adapterima, možda tako onda i tebi sa zvukom. Probaj :)

 Kažem sumnjam i ja na uzemljenje, probao sam odma ukopcat zasebno kabl od napajanja posebno u drugu uticnicu direkt u zid dok su ostale stvari (monitor, zvucnici...) ostali na produznom, ali i dalje isto. Morat cu sutra nesto pokusat

Battlelog: D3lBoy-00
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice