Mrezni problemi kod kuce - koje rutere izabrati?

poruka: 17
|
čitano: 8.681
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Mrezni problemi kod kuce - koje rutere izabrati?
Trebam pomoć, ako je netko voljan dati savjet cak i usmeno,molimda me PMa. ....... Kod kuce imam t-comov siemens jedan od novijih rutera za maxtv (onaj bijeli, kao ciglica) iako ne trosim maxtv, samo kao internet modem i ruter za kompjutere doma. ....... E sad. Planiram nabaviti pioneerov receiver koji treba lan konekciju. Na mjestu pored TVa cetada biti - tv koji treba LAN port, av receiver koji treba LAN port, Popcornmedia player koji treba LAN port, a vjerojatno jos nekiuređaj koji će trebat lan port.. Dakle 3-4 prikljucka za lan. Pretpostavljam da na tom mjestu pored tva trebam i ruter s barem 4 porta jer nije opcija vući 4 kabla od modem-rutera s drugog kraja sobe do tamo, a bome nijeopcija ni jedan kabel tj. Bilo bi divno da se taj ruter wifijem spoji na modem... ......... Na mjestu pored telefona imam 2 kucna kompjutera, ponekad i 1 do 2 laptopa, te niz bezicnih uređaja - 3 iPhona, 1-2 iPada, 1 HP wireless printer, Wifi laptopima iz drugih dijelova stana koji je zidom podijeljen na vise prostorija itd...dolazi mi i polovni sonos i njegov bridge. ......... Pozeljno bi bilo na mjestu telefona da postavim NAS storage za lan, kad bi radio putem ftp pristupa s drugih lokacija u svijetu pomoglo bi... ........... Isto tako, dolaze mi gosti koji se vole bezicno spojiti kao guest accounti. ........... E sada. Da li za spajanje na t-com moram koristiti samo njihov modem ili mogu neki drugi? ............ Koliko sam skuzio, najbolje bi mi bilo kad bi imao dva wifi rutera, na mjestu kraj telefona i kraj TV a koji bi se mogli povezati wifi vezom veće brzine ( na popcorn media tank nekad stream-am hd video s kucnih PCa, a i av receiver cu koristiti za wifistream glazbe) ....."........ Koja dva rutera? Dal oba trebaju biti tako dobra kao dva asus ................ http://www.amazon.com/gp/product/B006QB1RPY/ref=cm_cr_asin_lnk ............... ............... Ili mogu nesto drugacije? Molim, molim pomoc...
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2012 15:12 (diablo2211).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mrezni problemi kod kuce - koje rutere izabrat
12 godina
neaktivan
offline
Mrezni problemi kod kuce - koje rutere izabrati?

:l

Jesus... Adeptus Mechanicus much?

 

Mogu pomoći jedino tako da ti kažem da ne postoji razlog zbog kojeg bi morao koristiti isključivo t-comov router, premda ne znam jesu li voljni i u stanju pružiti podršku koja je potrebna da ga namjestiš. Meni nisu bili u stanju prebaciti sa bridge na routing mod. Ne znam kako t-com više funkcionira, imaš li i modem i router ili samo router? Za namjestiti tako nešto trebaš biti stvarno dobro upoznat sa svakim detaljem posla ili biti fizički prisutan i eliminirati opcije dok ne nađeš problem ako do problema uopće dođe.

802.11n Netgear, Cisco ili Asus

Dva ista = manje glavobolje

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Mrezni problemi kod kuce - koje rutere izabrati?
imam problem kod spajanja compa s tv lcd,imam hdmi kabal ispočetka je radilo,ali sam morao promjeniti opcije ,odnosno naštimati na tv i onda je radilo.Sada uopće ne mogu više spojiti zv i comp nikako,što da radim??
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mrezni problemi kod kuce - koje rutere izabrat
iva74 kaže...
imam problem kod spajanja compa s tv lcd,imam hdmi kabal ispočetka je radilo,ali sam morao promjeniti opcije ,odnosno naštimati na tv i onda je radilo.Sada uopće ne mogu više spojiti zv i comp nikako,što da radim??

Potpuno drugačija tema. Što si radio kada je prestao funkcionirati? Je li kompjuter bio upaljen? model grafičke kartice? Model TV-a? Je li se javio kakav error na kompu? Je li kabel možda oštećen? Je li ulaz na tv-u/grafičkoj oštećen? Funkcionira li PC normalno?

 

Possibilities are endless, information is our friend.

13 godina
offline
Re: Mrezni problemi kod kuce - koje rutere izabrat
diablo2211 kaže...
Trebam pomoć, ako je netko voljan dati savjet cak i usmeno,molimda me PMa. ....... Kod kuce imam t-comov siemens jedan od novijih rutera za maxtv (onaj bijeli, kao ciglica) iako ne trosim maxtv, samo kao internet modem i ruter za kompjutere doma. ....... E sad. Planiram nabaviti pioneerov receiver koji treba lan konekciju. Na mjestu pored TVa cetada biti - tv koji treba LAN port, av receiver koji treba LAN port, Popcornmedia player koji treba LAN port, a vjerojatno jos nekiuređaj koji će trebat lan port.. Dakle 3-4 prikljucka za lan. Pretpostavljam da na tom mjestu pored tva trebam i ruter s barem 4 porta jer nije opcija vući 4 kabla od modem-rutera s drugog kraja sobe do tamo, a bome nijeopcija ni jedan kabel tj. Bilo bi divno da se taj ruter wifijem spoji na modem... ......... Na mjestu pored telefona imam 2 kucna kompjutera, ponekad i 1 do 2 laptopa, te niz bezicnih uređaja - 3 iPhona, 1-2 iPada, 1 HP wireless printer, Wifi laptopima iz drugih dijelova stana koji je zidom podijeljen na vise prostorija itd...dolazi mi i polovni sonos i njegov bridge. ......... Pozeljno bi bilo na mjestu telefona da postavim NAS storage za lan, kad bi radio putem ftp pristupa s drugih lokacija u svijetu pomoglo bi... ........... Isto tako, dolaze mi gosti koji se vole bezicno spojiti kao guest accounti. ........... E sada. Da li za spajanje na t-com moram koristiti samo njihov modem ili mogu neki drugi? ............ Koliko sam skuzio, najbolje bi mi bilo kad bi imao dva wifi rutera, na mjestu kraj telefona i kraj TV a koji bi se mogli povezati wifi vezom veće brzine ( na popcorn media tank nekad stream-am hd video s kucnih PCa, a i av receiver cu koristiti za wifistream glazbe) ....."........ Koja dva rutera? Dal oba trebaju biti tako dobra kao dva asus ................ http://www.amazon.com/gp/product/B006QB1RPY/ref=cm_cr_asin_lnk ............... ............... Ili mogu nesto drugacije? Molim, molim pomoc...

Po meni bi ti problem mogao riješiti sa 8-portnim GB switchem (uz TV) i wireles access pointom. Potegneš LAN kabel od routera do mjesta gdje će biti TV i ostala oprema. Tamo postaviš switch u kojeg ćeš priključiti svu opremu koja se nalazi tamo (putem LAN-a). Sam odluči da li ćeš AP priključiti u switch ili u router.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mrezni problemi kod kuce - koje rutere izabrat

Bit je u tome da ne bih želio imati LAN kabel koji ide po kući do TV lokacije.

Ovo da je najbolje da su jednaki sam čuo da daleko olakšava sve stvari u setupu, samo, što uzeti da sam siguran da će raditi?

 

Imate li preporuku koga od stručnjaka kontaktirati ili koja od trgovina ima nekog sposobnijeg za savjetovanje?

 

Hvala!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Mrezni problemi kod kuce - koje rutere izabrat
diablo2211 kaže...

Bit je u tome da ne bih želio imati LAN kabel koji ide po kući do TV lokacije.

Ovo da je najbolje da su jednaki sam čuo da daleko olakšava sve stvari u setupu, samo, što uzeti da sam siguran da će raditi?

 

Imate li preporuku koga od stručnjaka kontaktirati ili koja od trgovina ima nekog sposobnijeg za savjetovanje?

 

Hvala!

Mislim da ne možeš pogriješiti sa ciscom ili netgearom, oni su, prema mnogima, najbolji i najbrži na tržištu, a što se tiče stručnjaka za to, žao mi je ali stvarno nemam pojma gdje ga tražiti. Da sebi radim sam bi ali bi mi trebalo dan dva da sve dobro proučim.

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
16 godina
offline
Mrezni problemi kod kuce - koje rutere izabrati?

Da, fakat si zakomplicirao.

Najbolje da ti napraviš jedan mali dijagram da mi to vidimo na slici.

Znači udaljenosti, wireless opcije, lan opcije itd.

 

Štručnjaka imaš mnogo ali njih treba i platiti.

Ima ih dosta i na ovom forumu.

 

Ovo što ti trebaš je konfiguracija ozbiljne mrežne infrastrukture iliti napredne kućne mreže sa naglaskom na multimediu.

 

Pretpostalvljam da želiš i nekakav bandwith limiter ili QoS da ograničiš pojedine klijente?

Ne znam kolika ti je brzina neta?

 

Priloži sliku pa ćemo vidjeti.

Super Secret Secret Squirrel
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2012 0:57 (Exploder).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Mrezni problemi kod kuce - koje rutere izabrati?

Amen

Nekakav crtež bi dobro došao :)

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mrezni problemi kod kuce - koje rutere izabrat

malo sam si dao truda i sanjario i kombinirao s onim što imamo ili ćemo imati u obitelji od nas 7 članova (2 nas od 36 god, 1 od 20, 4 klinaca od 7,5,4,1 godinu....)

 

eo slikice, pa sad komntari i sugestije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2012 11:32 (diablo2211).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mrezni problemi kod kuce - koje rutere izabrat

izbor za sada je na trendnet setapu.

http://reviews.cnet.com/routers/trendnet-tew-692gr-450/4505-3319_7-34686092.html?tag=mncol;txt

alternative trendnet ruteru su :

Asus RT-N66Netgear WNDR4500 N900 Wireless Dual Band Gigabit Router

Read more: http://reviews.cnet.com/routers/netgear-wndr4500-n900-wireless/4505-3319_7-35017823.html#ixzz1jfUHb9Xj
Netgear WNDR3800 N600 Wireless Dual-Band Gigabit Router (Premium Edition)

Read more: http://reviews.cnet.com/routers/netgear-wndr3800-n600-wireless/4505-3319_7-34467812.html#ixzz1jfUNidlK
Cisco Linksys E4200 v2 Maximum Performance Dual-Band N900 router

Read more: http://reviews.cnet.com/routers/cisco-linksys-e4200-v2/4505-3319_7-35098697.html#ixzz1jfURTFFI
D-Link DIR-825 Extreme-N Dual-Band Gigabit Router
ovaj site ima dobre testove....
http://www.smallnetbuilder.com/wireless/wireless-reviews/31409-trendnet-tew-687ga-450mbps-wireless-n-gaming-adapter-reviewed?showall=&start=2

12 godina
neaktivan
offline
Mrezni problemi kod kuce - koje rutere izabrati?

Ok...

Ufff...

Znači, spajao bi TRENDnetov gaming adapter na trendnetov wireless router preko WiFi-a na koji bi također spajao readynas i sonos.

 

A čemu siemens gigaset? Planiraš sve imati spojeno preko wifi-a odjednom?Ili je to T-comov router?

Mislim da bi ga u tom slučaju mogao i maknuti s time da namjestiš trendnetov po t-comovim postavkama. Doduše, ne budu ti pružili izravnu podršku jer brijem da tamo nitko ni nema pojma ni da postoji takav router.

 

Čini se ok, ali definitivno odi na mrežni hardver podforum pa pitaj i tamo za mišljenje.

Također, ovaj trendnet gaming adapter već imaš ili taj planiraš uzeti?

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2012 11:59 (Immartu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mrezni problemi kod kuce - koje rutere izabrat

Ready NAS ide na ruter žicom u podrum. Isto sa žicom s rutera na Sonos bridge pored njega, a s bridga wirelessom na sonos zvučnike u spavaću sobu (ili pp odnijeti u dvorište za roštilj).

 

Siemens gigaset je od T-coma radi konekcije na Tcomovu MaxADSL liniju jer s rutera nema konektora za telefon (i ne vidim da se može koristiti kao adsl modem?).

 

Kako je na slici, najbrži WiFi je uglavnom za bridge od multimedijalnog dijela kojem je access point TrendNet gaming adapter do TrendNet rutera i obrnuto. Ostali što se na wifi spajaju su par laptopa i mobitela te printer (HP 1102w) koji odlično radi u wireless modu!!

 

Kako da Trendnet spojim na telefonsku žicu? Naime, svi ti ruteri iz SADa nemaju telf. konektor nego mrežni WAN konektor+4LAN+ev USB+wifi i to je to! Radije bih izbacio Tcomov gigaset, al nemam pojma kako i dal se to može?

 

Oba Trendneta nisam kupio ali sam od svih na tržištu koji dolaze u obzir (linkovi za druge opcije su ispod u postu) na kraju njih izabrao primarno zbog brzine i stabilnosti koju nesebično svi hvale.

U svakom slučaju bih uzeo i AP i ruter od istog proizvođača da smanjim mogućnost "kajanja" jer iz SADa bi mi došlo ovamo, a ako ne radi ne vjerujem da ću moći vraćati robu na servis ili povrat hehe.

 

Corss postat ću link na mrežni forum.

 

Meni je najbitnija stvar da znam

1. da li kod nas ruter može zamjeniti Tcom modeme za ADSL.

2. koji ruter i AP od ovih navedenih da odaberem, tj. koji bi za ovo sve bio najbolji. (Trendnet ima dva minusa, koliko sam skužio, da nema USB konektora za HDD i printer - ne treba mi jer je printer wifi, a HDD planiram na NAS staviti te da ne podržava ipv6 - za što mi ljudi kažu da sada i koju godinu neće biti bitno, a da se firmwareom može riješiti??)

 

Od ostalih koje sam analizirao su Asus 56U, 66U, Cisco linksys 4200, Netgear 4500, 3800, D-Link DIR-825.

 

Eto, među njima, koji bi bio najbolji za ove uvjete.

 

Hvala!!

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Mrezni problemi kod kuce - koje rutere izabrati?

Ništa, ne možeš micati siemensa, zaboravljam da ova čuda nemaju konekciju za tel. liniju.

 

Što se tiče ostatka, najbolje bi bilo da uzmeš dvije stvari od istog proizvođača. Kao što kažeš, hvale mu brzinu, a i cijena je neloša (premda, nešto mi govori da ti to i nije baš bitno ;) ). Za svaki savjet o tome što da uzmeš ćeš vjerojatno dobiti konfliktne informacije jer ljudi uvijek favoriziraju određene proizvođače. Osobno bi išao sa ciscom ili netgearom, ali ponavljam, ne nužno zato što su po defaultu bolji nego sam imao iskustva s njima.

 

Ne mogu ti točno reći hoće li biti problema jer, iskreno, u životu se nisam susreo sa ovako kompleksnim umrežavanjem. Ako nije izričito rečeno da jedna komponenta ne podržava drugu, onda bi sve trebalo biti ok po mojoj procjeni, ali opet, nisam vrhunski stručnjak da mogu sa sigurnošću govoriti.

 

Žao mi je što ne mogu više pomoći i nadam se da imaš stabilnu t-comovu liniju jer sam ih ja odj radi pucanja iste :)

In any case, good luck i ako se odlučiš uzeti i nešto ne štima, we'll do our best to help out :)

 

E, da, za IPv6 vrlo vjerojatno ne moraš brinuti jer jest samo firmware issue, a ne vjerujem da bi bili toliki š... ehm, toliko bezobrazni da zahtjevaju promjenu hardvera.

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2012 12:39 (Immartu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mrezni problemi kod kuce - koje rutere izabrat

Ma cijena u rangu 100$ po jednom od tih uređaja stvarno nije puno ako će mi par godina šljakat, a trebalo bi.

 

Za Netgear su ih nakitili kao svemoguće opcijama, a firmware je toliko loš bio da su ocjene koma, a i brzina na 2.4 nije nikakva...barem za sada, a i dosta ih se moralo vratiti jer od otpakiravanja nisu radili, kao ni asus 66u...

Linija u vinkovcima s T comom mrak. Mislim, odlična.

 

ako ne bude radilo, jadat ću se....hehe.

12 godina
neaktivan
offline
Mrezni problemi kod kuce - koje rutere izabrati?

Uvijek se nađe u košari jabuka jedna puna crva :)

Ali eto, mislim da si sam sebi riješio dileme ipak

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice