Pc se čudno ponaša!!!!

poruka: 16
|
čitano: 2.467
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Pc se čudno ponaša!!!!
pitanje

Imam problem da svaki put kada bi upalio pc nakon 10 sekundi ili manje bi se zkasio, nakon toga bi se sam palio i gasio sve dok ga nebi ištekao iz struje!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pc se čudno ponaša!!!!

Jesu li ti dobro spojeni Shut down i Reset s matičnom pločom.

Koja pila? Naravno,motorka.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Pc se čudno ponaša!!!!
Koja_pila kaže...

Jesu li ti dobro spojeni Shut down i Reset s matičnom pločom.

 Nema to veze sa ovim problemom,te dvije tipke rade samo dok su stisnute,cim ih pustis nisu u funkciji i ne utjecu na daljnji rad racunala.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pc se čudno ponaša!!!!
alan_sk8 kaže...

Imam problem da svaki put kada bi upalio pc nakon 10 sekundi ili manje bi se zkasio, nakon toga bi se sam palio i gasio sve dok ga nebi ištekao iz struje!

 napravi reset biosa, ili stavi u biosu sve na default...
Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
15 godina
neaktivan
offline
Pc se čudno ponaša!!!!
autorov komentar

Napravio sam reset biosa i opet ništa, pa sam povadio grafičku, rame, pržilicu, hard i opet ništa

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pc se čudno ponaša!!!!
alan_sk8 kaže...

Napravio sam reset biosa i opet ništa, pa sam povadio grafičku, rame, pržilicu, hard i opet ništa

  Probaj one kabele od kucista , sta su spojeni na maticnu(power ,reset, hdd led itd...) istekat pa ponovno ustekat , mozda je tu nekakav kratki spoj...
15 godina
neaktivan
offline
Pc se čudno ponaša!!!!
autorov komentar

Probao i opet ništa

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pc se čudno ponaša!!!!

provjeri sve ako ti je dobro uštekano, svaki kabel i svaka žičica... uglavnom, neš mi smrdi na napajanje... a možda imaš i nekog malicioznog gada na kompu, pa kad se učita servis, onda se i restarta i radi kerefeke... uglavnom, jesi probao safe mode? ako nisi, probaj ući i ako se ne restarta baci malwarebytes i skeniraj, od pomoći je i program autoruns... uglavnom, potraži googleom...

 

sretno

15 godina
neaktivan
offline
RE: Pc se čudno ponaša!!!!
jel se podogne windows, il se resetira prije podizanja wina.

jel se pojavi desktop i onda se resetira?
16 godina
offline
Pc se čudno ponaša!!!!

Ja sam imao isti problemi i stvar je bila u tome što se kabel za napajanje monitora malo izvukao. Probaj i to mada je vjerovatno nešto drugo.

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pc se čudno ponaša!!!!

Koje napajanje i navedi usput komponente glavne (proc,grafa, koliko hardova)

Konfa: Phenom II x3 720BE@3,6GHz 1,45V/HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pc se čudno ponaša!!!!
autorov komentar

Provjerio sam i sve je dobro uštekano. Prije nego što mi pokaže i boot screen se zgasi. Nije u kabelu za monitor zato što imam od applea monitor. Evo konfiguracije: Matična:-XFX nForce 790i Ultra SLI Motherboard Socket 775,PCI Express 2.0, Grafička: - NVIDIA PNY QuadroFX 5800 Workstation Video Card 4GB DDR3, 240 Cores, Procesor: -Intel Core 2 Extreme QX9775, 12MB Cache, 1600MHz FSB,Quad-Core, -Ram: Corsair Dual Channel Dominator XMS3 4096MB DDR3 1800MHZ 2x(2048MB), -HDD:1. Western Digital VelociRaptor 300GB - 10K, 16MB, 2. Segate Barracuda 7200.11, 1TB, Napajanje: Zalman ZM850-HP 850W Power Supply- Dual Heatpipe, a i još imam od zalmana cooler controler.

                                                                                                         

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pc se čudno ponaša!!!!

Taj Seagate je problematičan, pisalo se o tome po forumu, ali pretpostavljam da ti je OS na WD-u. Inače takvo ponašanje sam nedavno vidio na jednom laptopu-otišao mu je hard. Istestiraj oba pa javi rezultate

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pc se gasi i pali sam od sebe
autorov komentar

Isprobao sam oba dva hard disca na drugom kompu i sve je normalno radilo

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pc se čudno ponaša!!!!

a sto ne probas ubaciti neki prazan disk u njega i pokusati instalirati onako radi probe neki os vistu ili xp ili ovaj win7 pa da vidis hoce li sve proci kako treba?

jer ako i tu bude pravio problema onda mozes iskljuciti da je do diska... mozda je do maticne , mozda memorije modza procesora... ali moras jedno po jedno eliminirati da bi skontao u cemu je problem...

hmmm...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pc se čudno ponaša!!!!
autorov komentar
prihvaćeno rješenje

Napokon sam skužio u čem je problem nakon što sam mu povadio sve djelove i isprobao ih sve posebno.Problem je bio u zalmanovom cooler controleru, na prikljčnici za cooler je bio neki kratki spoj.Sada sam ga izvadio i sve normalno radi.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice