Problem s paljenjem kompa

poruka: 18
|
čitano: 2.937
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Problem s paljenjem kompa

Bok svima. Imam jedan dosta veliki problem. Konfiguraciju sam prijatelju slagao prije godinu dana.

 

Intel Core2Quad Q6600 BOX, 4X2.4GHz, 1066

DDR2 4GB (2x2 kit) PC8000 (1000MHz) OCZ Platinum

Gigabyte EP35-DS4.

HDD Seagate ST 3640323AS 640 GB 32MB SATA-300

Fortron BlueStorm 500W, HQ, PFC

Gigabyte GF 8800GTS, 512MB DDR3

Pža LG i neko vulgaris kućište "harry" Smijeh

 

U početku nije imao apsolutno nikakvih problema. Nakon nekih pola godine, počeli su ti problemi s paljenjem.

Naime, kada ga on upali, sve se zavrti, napajanje, proc, grafulja.. ALI monitor blinka i ne prikazuje sliku...

Znači, čuje se ono ugodno zujanje al se komp ne miče s mrtve točke. Onda pokuša restartat, ali više ni gumb za restart ne radi. Onda mora divlje odozada ugasit...

Kada ponovo upali napajanje pa zatim komp, onda monitor pokaže sliku..

Komponente su kupljene u vemilu, gdje sam ga i odnio. Oni su mi rekli da njima radi sasvim ok..

Ako netko zna u čemu je problem, bio bih zahvalan. Jel moguće da je napajanje preslabo?? Nekaj sa strujom??

Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem s paljenjem kompa

Nosi ga nazad u vemil ako imas garanciju i dobro se izderi na nih i prijeti kako ces to ispricat na Potrosackom kodu! Smijeh

 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s paljenjem kompa

Ma nije to baš tak.. Imam garanciju na komponente. Al nisu mu ga oni slagali. Ja jamčim da nisam pogriješio ni sa čime, što su oni i potvrdili.

Na garanciju se nemrem vadit..

16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s paljenjem kompa

Ufff... takvi su problemi najgori, moze bit bilo kaj u kvaru   Neodlučan

Dost je tesko rec ovak na pamet. Bilo bi super kad bi se mogo recimo sa frendom mijenjat za komponente, das mu recimo svoju grafu i napajanje na dan-dva da vidi kak radi, jedino tak mozes otkrit kvar...   Nema ti druge nego mijenjat komponentu po komponentu i probat skuzit kvar... U Vemil nemoj nosit jer tam nece nis napravit (znam kak to oni rjesavaju jer sam radil tam)..   Ako otkrijes u cemu je kvar skuris tu komponentu da vise uopce ne radi i odneses u Vemil reklamirat, dobit ces novo jer oni to ne popravljaju, ili ako nemaju isto mijenjaju za slicno (po performansama) - u vecini slucajeva daju kupcu na izbor...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s paljenjem kompa

Ma to si i ja mislim... Al gledaj ovo.. kaj je najgore.. Imao sam sa svojim kompom isti identican problem. Nabavio duple komponente.. Napajanje, memoriju, grafičku.. Sve sam mjenjao (metoda eliminacije) ali ništa novo nisam saznao. Jedino nisam proc  i ploču mijenjao jer nemam duplikate.. Moj je AMD njegov Intel..

Sve u svemu, mislim da u procu i ploči nije problem.

Ništa, preporučit ću mu kupnju novog napajanja. 600 W pa ćemo vidjet..

15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s paljenjem kompa
Fowix kaže...

Nosi ga nazad u vemil ako imas garanciju i dobro se izderi na nih i prijeti kako ces to ispricat na Potrosackom kodu! Smijeh

to nek napravi i imat bit će mir!!!Smijeh

Punk's not dead!!!!
14 godina
neaktivan
offline
Problem s paljenjem kompa

Ako je Clockao, sigurno je preklokao, restartaj BIOS. Izvadi kabel od napona, fino izvuci bateriju i vrati je (malo pričekaj), to bi možda bilo riješenje.

((: sƃuılǝǝɟ pɹɐɥ ou (: ¡¡ǝʞɔɐdoɐu nɾɐʇıɔ ǝlɐpnq oɯɐs
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2009 22:37 (fijaka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s paljenjem kompa

Ma clockao nije. Jer nema pojma o pojmu.. Kaj da ipak probam s baterijom?

A kaj mislite za napajanje? Jel taj Fortron ok za te komponente?

I još nešto..Jel moguće da je kućište banana? Čisto sumnjam, al znale su se događat svakakve banalne situacije s kućištima..

15 godina
protjeran
offline
RE: Problem s paljenjem kompa

Hmm da li ima neko pistanje iz kompa na zvucnoj.Ako pisti garant je do procesora.Ja imam bolju ideju pokusajte ocistit komp od prasine i meni se to desavalo mnogo puta da mi se to desi tj da mi komp nece da se  upali upali se ali nema slike na monitoru i dvaput  zapisti komp na zvucnoj.Odnesi komp nek ti pregledaju i ociste.Do kucista tesko...

 

http://s3.ba.battle-knight.org/index.php?loc=hire&ref=MjAzNA==
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s paljenjem kompa

Hvala na savjetu i ideji. Jebi ga, teško da je to. Što se kompa tiče, veliki sam higijeničar. Čistim ga dosta često jer mrzim vidjet cooler zatrpan prašinom. Kad mi je on donio svoj komp, i njega sam prvo očistio. Za pištanje ću pogledat. Kak misliš sa kompa na zvučnoj?

16 godina
offline
RE: Problem s paljenjem kompa

Imao slican problem nedavno.

Nije pomogla metoda eliminacije komponenti. Na kraju se proc pregrijavao. Nova pasta i radi ko ura.

... ...sine spe
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2009 17:03 (threadNo245).
15 godina
protjeran
offline
RE: Problem s paljenjem kompa
Bianconero kaže...

Hvala na savjetu i ideji. Jebi ga, teško da je to. Što se kompa tiče, veliki sam higijeničar. Čistim ga dosta često jer mrzim vidjet cooler zatrpan prašinom. Kad mi je on donio svoj komp, i njega sam prvo očistio. Za pištanje ću pogledat. Kak misliš sa kompa na zvučnoj?

Mislim evo dat je link za beep kod ako poznajes engleski procitaj i slusaj sta ti pusta komp tj koje zvukove i odredit ces u cemu je frka.Ako je cist provjeri konekt kablove sve unutar centralke i naravno proc.Ako ti komp nije pod garancijom alat u ruke i skidaj dio po dio i dobro pamti kud sta ide i ponovo moguce da je proc ili pogledaj kabal od fan coolera na maticnoj koji hladi proc da li je prvijen ili pritisni ga malo da ulegne:)) to se meni desavalo.Probaj sve pa tek nosi na servis.Sto bezveze da dajes novac na nesto sto je mozda sitno a vjerujem da je sitno.Pogledaj da nije pregorila grafulja i to zna pustat beeepp iz kompa:)

http://s3.ba.battle-knight.org/index.php?loc=hire&ref=MjAzNA==
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s paljenjem kompa

Okej. Onda ću se usredotočit na proc. Moguće je da se zagrijava. Javim kak ej prošlo

14 godina
neaktivan
offline
Problem s paljenjem kompa

Otvorio sam malo kućište.. i vidio da se cooler uopće ne okreće. Je li moguće da gospoda u Vemilu uopće nisu ni pogledali što sa računalom ne valja??

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Problem s paljenjem kompa
Bianconero kaže...

Otvorio sam malo kućište.. i vidio da se cooler uopće ne okreće. Je li moguće da gospoda u Vemilu uopće nisu ni pogledali što sa računalom ne valja??

 

Ma sve je to moguce jos ukoliko im se zuri pa samo da ispuste iz ruku...Vidis da je nesto do proc...il se grije il je prljav.

http://s3.ba.battle-knight.org/index.php?loc=hire&ref=MjAzNA==
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s paljenjem kompa
Fowix kaže...

Nosi ga nazad u vemil ako imas garanciju i dobro se izderi na nih i prijeti kako ces to ispricat na Potrosackom kodu! Smijeh

 Deranjem neces nista postici... Lijepo popricaj s ljudima nisu oni nista krivi nerade oni konfiguracije oni su samo prodavaci... Zamoli ih i gotovo Ali odi sa nekom starijom osobom(ako si ti maldji)

14 godina
neaktivan
offline
Problem s paljenjem kompa

Ekipa stavio novu pastu.. Neku najobičniju.. Mislim da nema previše razlike u termalnim pastama. Ali komp se svejedno ne miče s mrtve točke..

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem s paljenjem kompa

Ja jednom kad sam cistio komp nisam dovoljno dobro pricvrstio procesor,

pogledaj dal nije to.

I reci mi dal se uopce pojavi kakva slika na monitoru kad upalis i dali se cuje onaj zvuk kod paljenja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice