Random shutdown

poruka: 18
|
čitano: 2.724
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Random restart

Evo prije dva dana mi PC poceo se sam restartavat. Ventovi pocmu jako brujat 3-4 sekunde te se zatim komp restarta. Pomislio sam da je do prašine te sam ga danas otvorio i detaljno očistio, promijenio termalnu pastu očekivajući da će to riješit problem no isto se događa. Pc je star nekih 8 mjeseci, ako mozete navest neke uzroke te moguća rješenja bio bih zahvalan.

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Random shutdown

Kakvi su naponi? Testiraj napajanje, najvjerovatnije da je ono uzrok.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Random shutdown

Optereti PC i stavi sliku temp. na forum.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Random shutdown

OK, ustanovio sam da se PC gasi samo kad je u nekoj grafički zahtjevnoj igri te da se to jako vrte ventovi grafičke kartice pa je vjerojatno u njoj problem. No što je problem? nisam je nikad probavao otvarat nit nesto čistit, mozda je to uzrok.

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Random shutdown

Eto sam si dao odgovor. Očisti od prašine hladnjak grafičke kartice, hladnjak procesora i dobro produvaj napojnu jedinicu. http://www.bug.hr/forum/topic/benchmark/temperature-vasih-pc-grijalica/26857.aspx

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Random shutdown

Evo mjerio temperaturu u igri max 82C. Probao sam odšerafit grafu al nemogu, bar ne sa ovim jadnim malim odvijačem kojeg imam.

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Random shutdown

Nemoj na silu samo ćeš nešto još da polomiš. Zovi prijatelja koji zna to riješiti ili nosi u servis.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Random shutdown

Nosio komp na servis, oni ocistili grafu, radilo jedno tjedan dana sve normalo, potom se isto pocelo ponavljat no sad mi nakon restarta se pojavi izvjesce od bsoda.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Random shutdown

Ako si išta mijenjajo u postavkama grafe,nemoj,vrati na default.Uradi i update drivera.Ako se i dalje javi problem 116,može biti i greška hardwera.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Random shutdown
phoenix2003 kaže...

Kakvi su naponi? Testiraj napajanje, najvjerovatnije da je ono uzrok.

Kako to testirati? I ja imam sličan problem: http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/racunalo-se-izgasilo-nedugo-imao-problema-graf/211483.aspx?page=0&jumpto=4269336&sort=asc&view=flat

12 godina
neaktivan
offline
Random shutdown

Napravio update drivera, samo sam jednom probao oc-at grafu preko msi afterburna no odmah sam vratio na default. sad mis e shutdown dogodi i tjekom normalnog rada umjesto samo u igrama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Random shutdown
Cholee kaže...

Napravio update drivera, samo sam jednom probao oc-at grafu preko msi afterburna no odmah sam vratio na default. sad mis e shutdown dogodi i tjekom normalnog rada umjesto samo u igrama.

Uploadaj dmp fajlu na neki servis i link zalijepi ovdje.

12 godina
neaktivan
offline
Random shutdown

http://www.filedropper.com/070314-5163-01  Izvolite.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Random shutdown
Cholee kaže...

http://www.filedropper.com/070314-5163-01  Izvolite.

Problem je u driveru za GPU. Stavi neku drugu verziju.

Također pogledaj temperature GPU-a.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.7.2014 20:29 (softwaremaniac).
12 godina
neaktivan
offline
Random shutdown

Nakon nekoliko tjedana normalnog rada učinilo mi se da se problem rjesio. No ponovno se pojavio, restarta bi se komp te bih dobio onu poruku za bsod. Instalirao sam WhoCrashed da vidim te dmp-ove i svi su govorili isto:

This was probably caused by the following module: NVLDDMKM.SYS (nvlddmkm+0x98BD1C)
Bugcheck code: 0x116 (0xFFFFFA800BFD6010, 0xFFFFF8800FC5ED1C, 0xFFFFFFFFC000009A, 0x4)
Error: VIDEO TDR ERROR
file path: C:\Windows\system32\DRIVERS\nvlddmkm.sys
Bug check description: This indicates that an attempt to reset the display driver and recover from a timeout failed.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: nvlddmkm.sys .

 

Malo sam tražio po netu, svi govore update driveri. Jučer update na nove, pa vratio na neke stalne, sve pobrisao, instalirao u safe modu, ništa nije pomoglo. A danas se počeo komp restartat bez bsoda, tj nema nikakvih izvješća.

Neznam šta da radim, da nije do hardwera?

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Random shutdown

Kolega softwerem ti ja sve rekao,ali očito ga ovdje na forumu ne "obožava",pa stoga TD.Znači "stabilni" driveri.Očisti dobro grafu,prati temp...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Random shutdown

Za svaki slučaj formatirao ssd i nove windowse stavio. Restarta se komp opet, al mislim da nije bsod jer nema izvješća. Mislim da sam imao dva problema koji su restartali komp, jedan je bio videodriveri al sad što je ovo drugo. Sad se samo random restarta i mislim da vise nije uzrok grafička. Što to još može uzrokovat; napajanje, matična?

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 13:20 (Cholee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Random shutdown

Pobrisao sam sve drivere sa kompa. Sad valjda radi PC na onboard grafi? Već par sati držim ovako i nemam restarte još. To znači da je stvarno problem u grafi ili driverima. No probao sam stavljat razne drivere, na razne načine i nijedni ne pomažu. Da nije grafička u kvaru?

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice