SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivanog

poruka: 86
|
čitano: 18.749
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
tnakir kaže...
toncro kaže...

Moji rezultati isto malo osciliraju, ali ništa pretjerano čini mi se

Tvoj disk bi trebao biti brzi od mog. Jel ti radi u AHCI modu?*

Da, podešeno je na AHCI mod. Mislim da bi nam brzine driveova trebale biti jednake, a vjerojatno ovise i o drugim faktorima, matična ili što drugo.

15 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
toncro kaže...
tnakir kaže...
toncro kaže...

Moji rezultati isto malo osciliraju, ali ništa pretjerano čini mi se

Tvoj disk bi trebao biti brzi od mog. Jel ti radi u AHCI modu?*

Da, podešeno je na AHCI mod. Mislim da bi nam brzine driveova trebale biti jednake, a vjerojatno ovise i o drugim faktorima, matična ili što drugo.

Da ali 40 MB razlike nije malo... to je oko 25%. Mislim da tu nesto drugo nije u redu. Moja maticna je stara gigabyte P35-DSL... Ti bi trebao imat rezultate u najgoru ruku iste kao i ja.

I'm going woo woo
14 godina
neaktivan
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
tnakir kaže...
toncro kaže...
tnakir kaže...
toncro kaže...

Moji rezultati isto malo osciliraju, ali ništa pretjerano čini mi se

Tvoj disk bi trebao biti brzi od mog. Jel ti radi u AHCI modu?*

Da, podešeno je na AHCI mod. Mislim da bi nam brzine driveova trebale biti jednake, a vjerojatno ovise i o drugim faktorima, matična ili što drugo.

Da ali 40 MB razlike nije malo... to je oko 25%. Mislim da tu nesto drugo nije u redu. Moja maticna je stara gigabyte P35-DSL... Ti bi trebao imat rezultate u najgoru ruku iste kao i ja.

Ne znam kako si došao do tih 25%. Ako gledaš da je tvoj prosjek čitanja 242 MB/s, a moj 223 MB/s ispada razlika oko 10 %. Ne zabrinjava me to previše.

 

 

 

15 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
toncro kaže...
tnakir kaže...

Da ali 40 MB razlike nije malo... to je oko 25%. Mislim da tu nesto drugo nije u redu. Moja maticna je stara gigabyte P35-DSL... Ti bi trebao imat rezultate u najgoru ruku iste kao i ja.

Ne znam kako si došao do tih 25%. Ako gledaš da je tvoj prosjek čitanja 242 MB/s, a moj 223 MB/s ispada razlika oko 10 %. Ne zabrinjava me to previše.

 

 

 

Eh ta matematika :) Svejedno bi tvoj trebao ici brze. Jel to G2 serija?

 

Ma sve 5. Svejedno juri. 10 gore, 10 dole... 

I'm going woo woo
15 godina
offline
SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivanog

evo i moj odgovor iz servisa sam dobio

 

 

Poštovani, evo odgovora inženjera iz OCz-a:

We don’t quote specs based on HD Tune. Please suggest that he tests with ATTO. Be sure to set the benchmark to run in Queue Depth 10. That should give him maximum read/write scores at or very close to 285/275.Not all benchmarks are the same. Its not realistic or reasonable to expect to hit the same numbers in every one. HDTune is not a bad tool, but it runs in queue depth 1 and generally scores lower than other tools.For peak performance it’s critical that the platform is also setup correctly. AHCI in the BIOS is good, but also make sure the drives are connected to the southbridge (ICH10 as example), rather than an add on controller down on the motherboard (Marvell 9128 is a good example that should be avoided for performance). Windows Vista or Windows 7 offer better scores than XP, although XP can generally get there. We recommend the Intel RST drivers (if using an Intel chipset) for peak performance.

Intel Core i7 920 @3.8 GHZ, Asus P6T, 6 GB DDR3 1333, Asus NVIDIA 295 GTX, 2*1 TB HDD WD, Samsung T260, Antec Skeleton Case + Asus 550W Power Supply [img]http://img301.imageshack.us/img301/8008/horn
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
tnakir kaže...
toncro kaže...
tnakir kaže...

Da ali 40 MB razlike nije malo... to je oko 25%. Mislim da tu nesto drugo nije u redu. Moja maticna je stara gigabyte P35-DSL... Ti bi trebao imat rezultate u najgoru ruku iste kao i ja.

Ne znam kako si došao do tih 25%. Ako gledaš da je tvoj prosjek čitanja 242 MB/s, a moj 223 MB/s ispada razlika oko 10 %. Ne zabrinjava me to previše.

 

 

 

Eh ta matematika :) Svejedno bi tvoj trebao ici brze. Jel to G2 serija?

 

Ma sve 5. Svejedno juri. 10 gore, 10 dole... 

G2 serija je i moj, :-)

16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano

SSD ti je super nemas se cega bojati ili vracati ga nazad. Marketingasi iz OCZ-a su fino lepo pisali  UP TO  i imaju pravo posto ne znaju gdje ce njihov disk zavrsiti (chipset, driveri, OS..)

 

Zato i preporucaju ATTO benchmark. Ako ti je utjeha onda pogledaj ovo Slow speeds with Vertex 2 60gb ??

██████████████████████
15 godina
offline
SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivanog

Ma SSD je najbolji upgrade kojeg sam napravio u zadnjih nekoliko godina. Sve sto god da sam upiknuo u komp (extra ram, nova grafa, novi proc) nisu dali ovakav boost performansama koliko ih je dao SSD

I'm going woo woo
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano

Evo rezultata sa Atto

atto atto
Intel Core i7 920 @3.8 GHZ, Asus P6T, 6 GB DDR3 1333, Asus NVIDIA 295 GTX, 2*1 TB HDD WD, Samsung T260, Antec Skeleton Case + Asus 550W Power Supply [img]http://img301.imageshack.us/img301/8008/horn
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2010 13:18 (Horned Reaer).
16 godina
offline
SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivanog

Ja ti imam ocz vertex le 60gb, isto mi dosta varira u hd tune,ali opet zavisi koliko mi je popunjen disk.

Kod svjeze instalacije win crta mi ide ravno,a  sada mi varia kao i tebi.

Inace ja sam prezadovoljan sa diskom.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano

ajd molim te pokreni bench u hd tune pro da vidim kako ti ide crta i koje ti je min - max i avarage... napokon da se netko javio sa vertexom 2 :)

Intel Core i7 920 @3.8 GHZ, Asus P6T, 6 GB DDR3 1333, Asus NVIDIA 295 GTX, 2*1 TB HDD WD, Samsung T260, Antec Skeleton Case + Asus 550W Power Supply [img]http://img301.imageshack.us/img301/8008/horn
13 godina
protjeran
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano

HORNED DA TI BUDEM ISKREN I JA SAM MISLIO AKO KUPIM SSD DA ČU DOBIT NEZNAM TI JA KOJU BRZINO A ONO ŠTANGA,,,,DODUŠE JA SAM KUPIO KINGSTON OD 30 GIGA,ups izvinite na caps lock,,platio sam ga 900 kn a kod bootanja nevidim neku preveliku razliku,čak nikakvu a na win expiriensu mi je 5,9 ko kad sam imao samo hdd hitachi od 320 giga ,,,,Plač

15 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano

koji model si uzeo...ovaj moj u radu radi odlično...ja sam oduševljen sve u sekundi otvara windowse bootam za cca 25 sek i sa manje od 20 su operativni dakle već mozes kliktati i to sve počet raditi

 

 

isto kad radim restart ili shutdown sve bude u par sekundi gotovo, photoshop u 2-3 sekunde otvara, Ps. taj index i microsoftov benchmark je meni totalna glupost

Intel Core i7 920 @3.8 GHZ, Asus P6T, 6 GB DDR3 1333, Asus NVIDIA 295 GTX, 2*1 TB HDD WD, Samsung T260, Antec Skeleton Case + Asus 550W Power Supply [img]http://img301.imageshack.us/img301/8008/horn
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2010 17:31 (Horned Reaer).
15 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
gamer37 kaže...

HORNED DA TI BUDEM ISKREN I JA SAM MISLIO AKO KUPIM SSD DA ČU DOBIT NEZNAM TI JA KOJU BRZINO A ONO ŠTANGA,,,,DODUŠE JA SAM KUPIO KINGSTON OD 30 GIGA,ups izvinite na caps lock,,platio sam ga 900 kn a kod bootanja nevidim neku preveliku razliku,čak nikakvu a na win expiriensu mi je 5,9 ko kad sam imao samo hdd hitachi od 320 giga ,,,,Plač

Ja sam sa intelom 80 GB dobio ogroman boost.

I'm going woo woo
13 godina
protjeran
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
tnakir kaže...
gamer37 kaže...

HORNED DA TI BUDEM ISKREN I JA SAM MISLIO AKO KUPIM SSD DA ČU DOBIT NEZNAM TI JA KOJU BRZINO A ONO ŠTANGA,,,,DODUŠE JA SAM KUPIO KINGSTON OD 30 GIGA,ups izvinite na caps lock,,platio sam ga 900 kn a kod bootanja nevidim neku preveliku razliku,čak nikakvu a na win expiriensu mi je 5,9 ko kad sam imao samo hdd hitachi od 320 giga ,,,,Plač

Ja sam sa intelom 80 GB dobio ogroman boost.

vjerujem ti jer svi gameri su mi rekli da intel od 80 giga je odličan,,,zato košta oko 1,800 kn ,a moj kingston 900,,,lol

 ovo dolje je od mog kingstona 30 giga

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2010 18:21 (gamer37).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivanog

Jos jedan korak prema boljim performansama na SSD. Ukljucivanje TRIM "funkcije" Windowsa [ustvari ovo je komanda]. Na zalost (ili na srecu) TRIM je podrzan samo na Windows 7 i Windows Server 2008 R2

 

The TRIM command has been designed to counter the performance drops of Solid State Drives over time. TRIM basically allows the operating system to notify the SSD about data blocks that are no longer in use so that they can be wiped.

 

Ostatak na ghacks-u

██████████████████████
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano

testiraj u Atto disk benchmarku pa stavi rezultate

Intel Core i7 920 @3.8 GHZ, Asus P6T, 6 GB DDR3 1333, Asus NVIDIA 295 GTX, 2*1 TB HDD WD, Samsung T260, Antec Skeleton Case + Asus 550W Power Supply [img]http://img301.imageshack.us/img301/8008/horn
13 godina
protjeran
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
Horned Reaer kaže...

testiraj u Atto disk benchmarku pa stavi rezultate

misliš -file benchmark

16 godina
offline
SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivanog

Moj je inace vertex limited edition

Inace je jako brz, sada me iznenadio ovaj burst rate inace je oko 170,

Sve opet zavisi koliko imas slobodnog, 45gb mi je zauzeto.

Kada sam testirao odmah iza cite instalacije win crta je bila puno bolja.

 

Max Read up to 285MB/s
Max Write up to 275MB/s
Sustained Write up to 275MB/s
Random Write 4k 15,000 IOPS
Max 4k IOPS 50,000
Seek Time .1ms
Dimensions 99.8 x 69.63 x 9.3mm
Weight 77g
Operating Temp. 0°C ~ 70°C
Storage Temp. -45°C ~ +85°C
Low Power Consumption 2W in operation, .5W in standby
MTBF 1.5 million hours
Compatibility Windows XP, Vista, 7, and Linux
Contents OCZ 60GB Vertex Extended Limited Edition 2.5 Inch SATA II SSD

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2010 18:42 (vava).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
gamer37 kaže...
Horned Reaer kaže...

testiraj u Atto disk benchmarku pa stavi rezultate

misliš -file benchmark

evo

15 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano

ma ne program se tako zove kažu da je mjerodavniji za mjerenje ssd diskova... atto disk benchmark

 

http://www.techpowerup.com/downloads/1137/atto_disk_benchmark_v2.34.html

Intel Core i7 920 @3.8 GHZ, Asus P6T, 6 GB DDR3 1333, Asus NVIDIA 295 GTX, 2*1 TB HDD WD, Samsung T260, Antec Skeleton Case + Asus 550W Power Supply [img]http://img301.imageshack.us/img301/8008/horn
15 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano

da graf u hd tune pro je sličan mome i rezultati u atto disk benchmarku su isto slični...dakle dolazim do zaključka da mi je disk ispravan te da svi vertex 2 daju loše rezultate u hd tune pro (samo ne znam odakle im u reviewsima na netu onaki grafovi al hajd ) ,no zato u atto su kako treba i sve 5!!

Intel Core i7 920 @3.8 GHZ, Asus P6T, 6 GB DDR3 1333, Asus NVIDIA 295 GTX, 2*1 TB HDD WD, Samsung T260, Antec Skeleton Case + Asus 550W Power Supply [img]http://img301.imageshack.us/img301/8008/horn
16 godina
offline
SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivanog

Ne znam zasto je takva razlika, ali ima razlike izmedju 60gb i recimo 100gb, i to dosta.

budem istestirao prazan hard pa cu vidjet kako ce crta ici, trebala bi biti bolja.

Kod mene se desava kada je puniji hdd onda gubim na performansama u testovima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
vava kaže...

Ne znam zasto je takva razlika, ali ima razlike izmedju 60gb i recimo 100gb, i to dosta.

budem istestirao prazan hard pa cu vidjet kako ce crta ici, trebala bi biti bolja.

Kod mene se desava kada je puniji hdd onda gubim na performansama u testovima.

probao sam ja dok je disk prazan isto je bilo sa oscilacijama bez ravne crte

Intel Core i7 920 @3.8 GHZ, Asus P6T, 6 GB DDR3 1333, Asus NVIDIA 295 GTX, 2*1 TB HDD WD, Samsung T260, Antec Skeleton Case + Asus 550W Power Supply [img]http://img301.imageshack.us/img301/8008/horn
15 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
Lazarus Long kaže...

Jos jedan korak prema boljim performansama na SSD. Ukljucivanje TRIM "funkcije" Windowsa [ustvari ovo je komanda]. Na zalost (ili na srecu) TRIM je podrzan samo na Windows 7 i Windows Server 2008 R2

 

The TRIM command has been designed to counter the performance drops of Solid State Drives over time. TRIM basically allows the operating system to notify the SSD about data blocks that are no longer in use so that they can be wiped.

 

Ostatak na ghacks-u

Intel ima HW trim.

I'm going woo woo
15 godina
offline
SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivanog

U hebote sto ovaj tvoj brzo pise... evo mojih rezultata:

 

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano

Zakaj ti SSD tak sporo pise...

Moj WD 640Gb Blue ima skoro iste brzine pisanja

 

http://www.speedtest.net/result/837433126.png
15 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
Intel&ATI kaže...

Zakaj ti SSD tak sporo pise...

Moj WD 640Gb Blue ima skoro iste brzine pisanja

 

I meni je cudno... hmmmm...

I'm going woo woo
15 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
tnakir kaže...
Intel&ATI kaže...

Zakaj ti SSD tak sporo pise...

Moj WD 640Gb Blue ima skoro iste brzine pisanja

 

I meni je cudno... hmmmm...

ma koliko kontam svaki benchmark trubi nešto svoje...bitno da nama to brzo radi i da smo zadovoljni :)

Intel Core i7 920 @3.8 GHZ, Asus P6T, 6 GB DDR3 1333, Asus NVIDIA 295 GTX, 2*1 TB HDD WD, Samsung T260, Antec Skeleton Case + Asus 550W Power Supply [img]http://img301.imageshack.us/img301/8008/horn
16 godina
offline
SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivanog

Evo rez formatiranog diska ,prazan

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice