SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivanog

poruka: 86
|
čitano: 18.768
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano

Vertex 2 koristi SF-1200 kontroler.

 

Sada... Ili su svi živi benchevi na netu lažirani ili nešto nije u redu s SSDom. Naime, SF1200 bi morao pojesti X-25 M G2 (ovog što tnakir ima - testirao svoj, indentičan rezultat).

Every hole is a goal!
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2010 21:09 (Bukva).
15 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
Bukva kaže...

Vertex 2 koristi SF-1200 kontroler.

 

Sada... Ili su svi živi benchevi na netu lažirani ili nešto nije u redu s SSDom. Naime, SF1200 bi morao pojesti X-25 M G2 (ovog što tnakir ima - testirao svoj, indentičan rezultat).

koji je tvoj?

Intel Core i7 920 @3.8 GHZ, Asus P6T, 6 GB DDR3 1333, Asus NVIDIA 295 GTX, 2*1 TB HDD WD, Samsung T260, Antec Skeleton Case + Asus 550W Power Supply [img]http://img301.imageshack.us/img301/8008/horn
15 godina
offline
SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivanog

Mozda je kod mene problem jer je disk skoro pun?

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivanog

htio sam si uzeti corsair force od 60 gb,ali ga vise u protisu nema po 1300 kuna nego ga ima u drugim trgovinama po nekih 1500 i nest,kazu da ga uvoznik vise nema i neznaju da li ce ga imati.

sad sam vidio da ima taj ocz vertex 2 u protisu za nekih 1270 kuna ili malo vise,mislio sam ga naruciti vec sutra.gledao sam reviewove po netu za njega i bili su jako dobri i naletim na googlu na ovu temu :) na bug forumu, ali me ova tema sad razocarala malo i sad nemam pojma sta da radim :)

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.9.2010 20:50 (crozoki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
crozoki kaže...

htio sam si uzeti corsair force od 60 gb,ali ga vise u protisu nema po 1300 kuna nego ga ima u drugim trgovinama po nekih 1500 i nest,kazu da ga uvoznik vise nema i neznaju da li ce ga imati.

sad sam vidio da ima taj ocz vertex 2 u protisu za nekih 1270 kuna ili malo vise,mislio sam ga naruciti vec sutra.gledao sam reviewove po netu za njega i bili su jako dobri i naletim na googlu na ovu temu :) na bug forumu, ali me ova tema sad razocarala malo i sad nemam pojma sta da radim :)

 

nema te šta razočarati disk je brz i jedino saka u hd tunes pro benčmarku !! No ovako u radu je super brz i atto disk benhmark pokazuje rezultate koji su odlični dakle 285/ 275 to je to end of story ...kupuj :)

PS: kakav protis nes valjda tam uzeti ...

hd tune pro file benchmark hd tune pro file benchmark
Intel Core i7 920 @3.8 GHZ, Asus P6T, 6 GB DDR3 1333, Asus NVIDIA 295 GTX, 2*1 TB HDD WD, Samsung T260, Antec Skeleton Case + Asus 550W Power Supply [img]http://img301.imageshack.us/img301/8008/horn
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.9.2010 23:26 (Horned Reaer).
13 godina
neaktivan
offline
SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivanog

Zanima me s cim napraviti secure erase? Citao sam po forumima da se mogu malo vratiti performanse ako se to napravi, neka me netko ispravi ako grijesim....i koji program  za secure erase ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
tnakir kaže...

Mozda je kod mene problem jer je disk skoro pun?

 

Vrlo lako moguće.

 

 

Ja inače nikad ne bih stavljao OS na SSD, čisto zato jer ni W7 nije još 100% SSD optimiziran. No zato bih bez treptaja stavio svoje sample libraryje i virtualne instrumente na jedan (ili dva ili tri, kada bih bio bogatun!) jer prilično je korisno imati tako nizak access time i velike brzine čitanja prilikom streamanja semplova u realnom vremenu! (budući audio producent/kompozitor speaking here :P)

15 godina
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
EvilDragon kaže...
tnakir kaže...

Mozda je kod mene problem jer je disk skoro pun?

 

Vrlo lako moguće.

 

 

Ja inače nikad ne bih stavljao OS na SSD, čisto zato jer ni W7 nije još 100% SSD optimiziran. No zato bih bez treptaja stavio svoje sample libraryje i virtualne instrumente na jedan (ili dva ili tri, kada bih bio bogatun!) jer prilično je korisno imati tako nizak access time i velike brzine čitanja prilikom streamanja semplova u realnom vremenu! (budući audio producent/kompozitor speaking here :P)

Ma ja sam natrpao stvari na njega koje ne koristim cesto, a odovojio sam na obicnom disku particiju za takve programe, samo sam zaboravio tamo instalirat. Ovih dana cu napravit reinstall, cim uhvatim vremena...

I'm going woo woo
14 godina
neaktivan
offline
SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivanog

Prek memoryC mogu kupit isti s dostavom za 870kn, uzimat ili ne ? 

Nes slicnije kod nas tek za 1300kn tak da ovo mi zvuci jako primamljivo ..

 

Jel imao tko iskustva s kupnjom iz tog web ducana, jel carine to extra ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
n!Cola kaže...

Prek memoryC mogu kupit isti s dostavom za 870kn, uzimat ili ne ? 

Nes slicnije kod nas tek za 1300kn tak da ovo mi zvuci jako primamljivo ..

 

Jel imao tko iskustva s kupnjom iz tog web ducana, jel carine to extra ?

 

Bilo tko ?

16 godina
offline
SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivanog

ako mozes proci za samo 800 i nest kuna ili 900 kupi.

ili nek ti nekako kupi netko od npr.rodbine koji zivi u eu i posalje kao dar.darove ne carine,bar bi tako trebalo biti

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
n!Cola kaže...
n!Cola kaže...

Prek memoryC mogu kupit isti s dostavom za 870kn, uzimat ili ne ? 

Nes slicnije kod nas tek za 1300kn tak da ovo mi zvuci jako primamljivo ..

 

Jel imao tko iskustva s kupnjom iz tog web ducana, jel carine to extra ?

 

Bilo tko ?

Nije topik o prodaji ali ja ti nudim Colossus LT 120GB,koji je u biti 2x vertex2 od 60GB spojen u sendvic i raid 0 polje.Ako si zainteresiran javi mi se na PM ili 091/5314363

dasHHa
16 godina
offline
SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivanog

Kupio sam VERTEX2 120GB i brzina čitanja/pisanja je skoro pa idealna, ali samo u idealnom slučaju.

 

Stvarna brzina zapisaivanja je puno majna (60MB/s) i ono što reklamiraju je LAŽ. Kako druga slika pokazuje, pisanje niza podataka koji se ne može kompresirati je 60MB/s dok je niz koji se može kompresirati je 265MB/s.

 

Nije mi jasna ta tehnika zapisivanja? Što radi kontroler? Kako se ti podaci zapisuju ako ih kontroler kompresira i kolika je stvarna brzina čipova na memoriji?

čitanje/pisanje niza nula čitanje/pisanje niza nula
čitanje/pisanje random niza čitanje/pisanje random niza
I'm silicon-based life-form
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivanog

Oni reklamiraju brzinu sekvencijalnog čitanja/pisanja koja i nije toliko bitna u stvarnom radu (rijetko se događa) tako da ne lažu.

Bitnija je random read/write. Malo si se trebao raspitati ovdje na forumu, to se zna, a i pisalo se o tome u temi o SSD-ima mislim...

I'll f*ck you till' you love me! - Mike Tyson
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
kowach kaže...

Kupio sam VERTEX2 120GB i brzina čitanja/pisanja je skoro pa idealna, ali samo u idealnom slučaju.

 

Stvarna brzina zapisaivanja je puno majna (60MB/s) i ono što reklamiraju je LAŽ. Kako druga slika pokazuje, pisanje niza podataka koji se ne može kompresirati je 60MB/s dok je niz koji se može kompresirati je 265MB/s.

 

Nije mi jasna ta tehnika zapisivanja? Što radi kontroler? Kako se ti podaci zapisuju ako ih kontroler kompresira i kolika je stvarna brzina čipova na memoriji?

 A s kojim ti kompresiranim podacima radiš da ti je tako bitno što performanse padaju?

16 godina
offline
SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivanog

Nije li bio test u bugu gdje je kao minus OCZ-a bio rad sa kompresiranim podacima? Ili je to bio neki drugi, nemam bug uz sebe trenutno?

I'll f*ck you till' you love me! - Mike Tyson
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivanog

narucio sam u protisu SSD SATA II 120 GB OCZ Vertex 2, 2.5", OCZSSD2-2VTXE120G za  1276 kn.

Jel ga ima tko sa forum da podijeli iskustva? nazalost,danas sam malo isao dublje po netu gledati review-ove

korisnika,ima ih dosta nezadovoljnih zbog rikavanja,manjeg formatiranog prostoora (107 gb od 120) i manjih

brzina.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
BREITLING kaže...

narucio sam u protisu SSD SATA II 120 GB OCZ Vertex 2, 2.5", OCZSSD2-2VTXE120G za  1276 kn.

Jel ga ima tko sa forum da podijeli iskustva? nazalost,danas sam malo isao dublje po netu gledati review-ove

korisnika,ima ih dosta nezadovoljnih zbog rikavanja,manjeg formatiranog prostoora (107 gb od 120) i manjih

brzina.

itko?

11 godina
neaktivan
offline
SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivanog

Zasto imam malu brzinu na kingstonu?

 

Koliko je AHCI mod bitan, jer kad ga prebacim na AHCI u biosu dobijem crni ekran i konstantni reboot.

Tako da je na IDE trenutno, jel moguce da ga toliko smanji zbog toga?

 

 

Što hladnije to bolje...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivanog

bolja je trenutna odluka,kupiti brzi 7200 hdd,primjer WD black,nego ove trenutne SSD-ove..razlika realna u brzini i nije baš prevelika..

 
0 5 hvala 0
14 godina
offline
Re: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
redneck kaže...

bolja je trenutna odluka,kupiti brzi 7200 hdd,primjer WD black,nego ove trenutne SSD-ove..razlika realna u brzini i nije baš prevelika..

I onda je svizac zamoto čokoladu u omot!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
11 godina
neaktivan
offline
Re: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
Ivsa kaže...
redneck kaže...

bolja je trenutna odluka,kupiti brzi 7200 hdd,primjer WD black,nego ove trenutne SSD-ove..razlika realna u brzini i nije baš prevelika..

I onda je svizac zamoto čokoladu u omot!?

Da, neznam al me zanima koliko je AHCI bitan za brzinu SSD-a i kako ga mogu ukljuciti bez nove instalacije windowsa?

Što hladnije to bolje...
14 godina
offline
Re: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
redneck kaže...

bolja je trenutna odluka,kupiti brzi 7200 hdd,primjer WD black,nego ove trenutne SSD-ove..razlika realna u brzini i nije baš prevelika..

Ja nisam uhvatio kontekst ili si ti lupio totalnu glupost?

Praedator kaže...

Da, neznam al me zanima koliko je AHCI bitan za brzinu SSD-a i kako ga mogu ukljuciti bez nove instalacije windowsa?

Bitan je podosta.

 

1) Run the Registry Editor (regedit.exe)
2) Navigate to Registry Key: HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Msahci
3) Set the "Start" value to 0 (zero)
4) Navigate to Registry Key: HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Pciide
5) Set the "Start" value to 0 (zero)
6) Shut down
7) Start up again, but before Windows boots go into the BIOS configuration screens and change the disk mode to "AHCI". Save the new BIOS configuration and restart so that Windows boots.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
13 godina
online
SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivanog

Teško da budeš izvukao neku veliku brzinu iz tog Kingston SSDa, upravo zbog takvih problema sam svima u temi "Koji SSD" preporučivao da izbjegavaju taj SSD i da izdvoje koju kunu više za pošteni SSD kao što su OCZ Vector, Vertex 4, Samsung 840 pro, Intel 330 i 520.

Valentin
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivanog

Nakon promjene na AHCI vidljivo poboljsanje.

 

Što hladnije to bolje...
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: SSD OCZ VERTEX 2 60GB HDD spor ispod očekivano
Ivsa kaže...
redneck kaže...

bolja je trenutna odluka,kupiti brzi 7200 hdd,primjer WD black,nego ove trenutne SSD-ove..razlika realna u brzini i nije baš prevelika..

I onda je svizac zamoto čokoladu u omot!?

kako si ti kuuul...{#}.Ne znam,pitaj svizca{#}

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice