Windows se ne podiže/zamrznut ekran izdvojena tema

poruka: 16
|
čitano: 2.673
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Windows se ne podiže/zamrznut ekran

Pozdrav,

 

molim za pomoć, pokušao sam sve što sam mogao.

 

O čemu se radi?

 

Na Toshiba laptopu, priključim bluetooth zvučnik preko usb kabela. Budući da nije htjelo pokrenuti program za uparivanje za bluetooth, skinem novi program. I laptop se resetira i zašteka na windows logu. Nisam instalirao program ali sam priključivao bluetooth zvučnik.

 

Pokrenuo sam startup repair i odvrtio rješavanje ali nije pomoglo. Par puta mi je pokazivalo na ekranu neke greške u kodovima koje sam istražio a tiću se nagle promjene nekog hardwera.

 

Pokrenuo sam instalacijski disk, u BIOS namjestio da optički disk bude u first boot device.

 

Izvršio dugi startup repair pomoću repair opcije i ništa. Zašteka windows na logou.

 

Otiđem ovaj put za F8 stiskanjem na safe mode i last good known configuration, nekoliko puta sam ponovio radnju, no bezuspješno. 😭

 

Otiđem na command prompt naredbe i upisivam sve moguće naredbe za detekciju i repair hard diska, kao scannow bootrec itd.

 

Ni to nije pomoglo.

 

Hard disk ima 1 TB i podijeljen je u četiri particije.

 

Pomoću opcije create system image uđem u hard disk i prebacim sve bitne podatke na druge particije.

 

Budući da ništa nije pomoglo, odlučim se na reinstalaciju.

 

Pokrenem ponovo i kod opcije install windows pokrenem instalaciju. Međutim, sistemski disk se nije dao, windows nije htio instalirati na  tu particiju windows.

 

Odlučim se na format diska i formatiram particiju. I dalje nije htjelo instalirati windows. Prekinem instalaciju i restartiram.

 

 

I tu počinje moj problem.

  😨😨

Windows se ne podiže, čak nema ni logoa, samo se restartira sa crnim ekranom, ne skroz crnim.

 

Neda mi dalje da sa F8 pokrenem repair niti da očita dvd disk, iako je pogon u first boot deviceu.

 

Ipak, nekako sam ušao u BIOS i dalje detektira hard disk i sve ali se bezuspješno samo resetira.

 

Propala mi je i instalacija windowsa.😭

 

Molim iskusne da pomognu ako mogu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2024 2:54 (Citadel).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows se ne podiže/zamrznut ekran

u BIOSu laptopa potraži dijagnostiku i odradi, osobito fokus na disk i memoriju...

 

tek kad to 100% prođe, možeš dalje tražiti....

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Windows se ne podiže/zamrznut ekran

 

Pogledaj ovaj video.

Sličan problem sa toshibom.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows se ne podiže/zamrznut ekran

Da, u BIOS sam sve opcije isprobao. Windows neće da se boota. Nema ni Toshiba logotipa niti mogućnosti da se izvrši startup repair.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows se ne podiže/zamrznut ekran

Kopirao sam windows 10 na usb i napravio ga bootabilnim na drugom PC-u i pokrenuo da vidim funkcionira li, i da USB je bootabilan.

 

Prebacio sam ga i uštekao na laptop, stavio USB funkciju na first boot device u BIOS postavkama, i dalje ništa ne pokazuje. Samo se podiže i resetira bez mogućnosti da se nešto pokrene.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows se ne podiže/zamrznut ekran

Pokušaj ako več nisi da izvadiš iz laptopa HDD/SSD ne znam šta imaš trentno pa onda pokušaj, jer možda je neispravan pa zbog njega ne radi ni preko USB.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows se ne podiže/zamrznut ekran
Citadel kaže...

Da, u BIOS sam sve opcije isprobao. Windows neće da se boota. Nema ni Toshiba logotipa niti mogućnosti da se izvrši startup repair.

 Sad neznam što si sve dirao po BIOS-u , vidi se da si isključio logo u boot meni-u i ko zna što sve  ? ...možda i mod rada HDD.

Bios zna brljaviti i sam kad mu je cmos baterija pri kraju. Jesi li probao BIOS u default postavkama ?

5 godina
offline
Re: Windows se ne podiže/zamrznut ekran
Citadel kaže...

Kopirao sam windows 10 na usb i napravio ga bootabilnim na drugom PC-u i pokrenuo da vidim funkcionira li, i da USB je bootabilan.

 

Prebacio sam ga i uštekao na laptop, stavio USB funkciju na first boot device u BIOS postavkama, i dalje ništa ne pokazuje. Samo se podiže i resetira bez mogućnosti da se nešto pokrene.

 Sta znaci kopirao? Bukvalno copy paste? To ne radi. Skini rufus i originalni win sa ms stranice i napravi bootabilni usb

15 godina
offline
Re: Windows se ne podiže/zamrznut ekran
Posmatrač kaže...
Citadel kaže...

Kopirao sam windows 10 na usb i napravio ga bootabilnim na drugom PC-u i pokrenuo da vidim funkcionira li, i da USB je bootabilan.

 

Prebacio sam ga i uštekao na laptop, stavio USB funkciju na first boot device u BIOS postavkama, i dalje ništa ne pokazuje. Samo se podiže i resetira bez mogućnosti da se nešto pokrene.

 Sta znaci kopirao? Bukvalno copy paste? To ne radi. Skini rufus i originalni win sa ms stranice i napravi bootabilni usb

 Naravno da sam preko Power Iso USB napravio bootabilnim sa windowsom kopiranim preko njega. I laptop je pokrenuo windows tek kada sam odspojio hard disk. Nekidan je hard disk uredno radio, nije pao, nije oštećen ali se nešto očito pobrkao. U command promptu sam pokrenuo naredbe poput scannow i chkdsk i ostalo.

15 godina
offline
Re: Windows se ne podiže/zamrznut ekran
AF139 kaže...
Citadel kaže...

Da, u BIOS sam sve opcije isprobao. Windows neće da se boota. Nema ni Toshiba logotipa niti mogućnosti da se izvrši startup repair.

 Sad neznam što si sve dirao po BIOS-u , vidi se da si isključio logo u boot meni-u i ko zna što sve  ? ...možda i mod rada HDD.

Bios zna brljaviti i sam kad mu je cmos baterija pri kraju. Jesi li probao BIOS u default postavkama ?

 Pokretao sam BIOS i kao default, napravio nekih izmjena, ali ništa. U BIOS i nema puno toga. Također sam prethodno napravio nekoliko puta startup repair preko windows instalacije, kao i memorijsku dijagnozu, restore point koji nije htio itd 

10 godina
offline
Re: Windows se ne podiže/zamrznut ekran
Citadel kaže...
Posmatrač kaže...
Citadel kaže...

Kopirao sam windows 10 na usb i napravio ga bootabilnim na drugom PC-u i pokrenuo da vidim funkcionira li, i da USB je bootabilan.

 

Prebacio sam ga i uštekao na laptop, stavio USB funkciju na first boot device u BIOS postavkama, i dalje ništa ne pokazuje. Samo se podiže i resetira bez mogućnosti da se nešto pokrene.

 Sta znaci kopirao? Bukvalno copy paste? To ne radi. Skini rufus i originalni win sa ms stranice i napravi bootabilni usb

 Naravno da sam preko Power Iso USB napravio bootabilnim sa windowsom kopiranim preko njega. I laptop je pokrenuo windows tek kada sam odspojio hard disk. Nekidan je hard disk uredno radio, nije pao, nije oštećen ali se nešto očito pobrkao. U command promptu sam pokrenuo naredbe poput scannow i chkdsk i ostalo.

 Nema se što kopirati windowsi, radiš bootabilni stik za win 10 instalaciju na Microsoft stranici po uputama ili skineš ISO pa na nekom ispravnom PC u programu npr. Rufus  napaviš bootabilni stik sa kojeg možeš raditi instalaciju .

15 godina
offline
Windows se ne podiže/zamrznut ekran

Evo upravo sam spojio hard drive na drugo računalo preko sata kabela. Disk je očitan i vidljiv preko disk managmenta, i nelociran je, odnosno unallocated. I nije moguće ući u njega.

 

 

Pitanje je sada, kako saćuvati podatke.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows se ne podiže/zamrznut ekran

prvo si zapiši SVE čega se sjećaš o stanju diska - koliko particija je bilo, neki nazivi mapa..

 

najjednostavnije je ako je 1 particija s Windowsima i standardnim mapama:

 

Windows

Users

Program Files (x86)

Program Files

 

 

znači sve si zapiši da znaš "prosijavati" kroz spašene podatke...

 

 

skini si na to drugo, funkcionalno računalo program koji se tu spominje:

 

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/can-i-recover-an-unallocated-disk-without-losing/90f462b6-da87-47a8-9b93-5c31a5eb4bb4

 

tu ti je i osnovne upute kako raditi s njim...

 

 

ako ti taj program po skenu ne postavi natrag stanje particija i mapa kako je bilo, ostaje ti Quick Format i onda s nekim programom (ima i besplatnih kao Recuva, ali... kolk'o para, tolk'o muzike) spasiti što se da i rekontruirati po zapisu podatke...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Windows se ne podiže/zamrznut ekran

Problem s hard diskom riješen.

Instaliran novi windows i napravljen recovery data partition. Sve po starom.

 

Ali na drugom računalu, na kojem sam spajao svoj hard disk preko sata kabela, ne prikaziva jedan hard disk kad je windows podignut, kojeg sam morao ištekati da bih uštekao svoj.

 

Radim trenutno na otklanjanju kvara.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows se ne podiže/zamrznut ekran

Provjeri spojeve tj. kablove da li su dobro spojeni na taj disk.

Bilo je MBO koje su imale M.2 za SSD i ako se koristi npr. ne rade zadnji SATA 5 i 6 port.

12 mjeseci
offline
Re: Windows se ne podiže/zamrznut ekran

Szia,


Találtam ezt a bejegyzést, remélem, hogy segíthet neked
https://iboysoft.com/howto/windows-11-keeps-freezing.html

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice