DDNS i T-Comov Speedsport Smart 3

poruka: 10
|
čitano: 3.605
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
DDNS i T-Comov Speedsport Smart 3

Cijelo jutro se jebem da ovo proradi i jednostavno odbija proraditi. Probao sam koristiti NOIP i FreeDNS Afraid koji su oboje supportani od strane modema po defaultu ali jednostavno odbija funkcionirati. Kad upisem adresu u browser jednostavno kaze da je konekcija odbijena a na npr. NOIP siteu pise da destinacija nije konfigurirana za DDNS iako sam upisao i domenu, i user i pass. Stvarno ne kuzim.

 

Jel ima netko nekakav savjet ili zna u cemu je problem?

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
DDNS i T-Comov Speedsport Smart 3

Zovi T-COM i traži da ti ugase CGNAT, kao razlog navedi da želiš pristupiti nadzornim kamerama izvana. Možeš probat instalirati NO-IP klijent na računalo pa vidjeti.

Jesi probao to upisati sa računala koje je van tvoje mreže? Čemu uopće pokušavaš pristupiti? Ako želiš, nudim pomoć preko Anydeska ili Teamviewera da ti to posložim da radi kako treba. Javi se preko privatne poruke.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.10.2023 15:03 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: DDNS i T-Comov Speedsport Smart 3

Si siguran da je u ovom prvome problem? Jer u Zagrebu u stanu imam isto T-Com i najnormalnije radi DDNS.

 

Prva stvar koju sam napravio je instalirao NOIP klijent kad ovo nije radilo, updatealo je IP na noip sajtu i moglo se pingati.

 

Namjena je pristup unraid serveru

15 godina
offline
Re: DDNS i T-Comov Speedsport Smart 3

upisao si pogrešne podatke, nešto nije točno.. naziv-pass.. (user-pass-host).

-cgnat bi dao samo pogrešan wan-ip.. nije cgnat..

-tj radiš nešto pogrešno i zato ti ne rade noip-freedns.. jer bi inače radili.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
online
Re: DDNS i T-Comov Speedsport Smart 3
ormar kaže...

Namjena je pristup unraid serveru

Nikada nemoj otvarati pristup serveru bilo kakvom izvana. Tu treba podesiti OpenVPN server pa se spajanjem na njega spajaš na svoju mrežu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2023 19:59 (Valentin17).
12 godina
neaktivan
offline
Re: DDNS i T-Comov Speedsport Smart 3
ihush kaže...

upisao si pogrešne podatke, nešto nije točno.. naziv-pass.. (user-pass-host).

-cgnat bi dao samo pogrešan wan-ip.. nije cgnat..

-tj radiš nešto pogrešno i zato ti ne rade noip-freedns.. jer bi inače radili.

 Sve je u redu upisano i sroceno, router jednostavno ne salje svoje podatke DDNS servisu, ne znam koji vrag, prvi put se susrecem s ovim

12 godina
neaktivan
offline
Re: DDNS i T-Comov Speedsport Smart 3
Valentin17 kaže...
ormar kaže...

Namjena je pristup unraid serveru

Nikada nemoj otvarati pristup serveru bilo kakvom izvana. Tu treba podesiti OpenVPN server pa se spajanjem na njega spajaš na svoju mrežu.

 Imam WireGuard, nema straha.

13 godina
online
Re: DDNS i T-Comov Speedsport Smart 3
ormar kaže...

 Imam WireGuard, nema straha.

Svaka čast, još bolje od OpenVPNa.

ormar kaže...

 Sve je u redu upisano i sroceno, router jednostavno ne salje svoje podatke DDNS servisu, ne znam koji vrag, prvi put se susrecem s ovim

Možda da instaliraš NO-IP klijent u neku Linux virtualku ili kontejner ako je imaš pa da tako zabobiđeš ruter.

Hm, a druga opcija je možda da nakačiš neki ruter koji isto podržava NO-IP na postojeći ruter pa da on onda radi update IPa.

Joj kako bi dobro bilo kad bi se i sam kako uspio ogrepst za statički IP pa sam bez brige iako ja imam zakupljenu domenu preko NameCheap stranice, a iz nje je Nginx Proxy koji onda preusmjerava dalje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.10.2023 8:34 (Valentin17).
12 godina
neaktivan
offline
Re: DDNS i T-Comov Speedsport Smart 3

Slozio sam si DuckDNS container na unraid serveru (prima i salje IP updateove, to radi, barem nesto), portforward porta 51820 na adresu unraida gdje mi je wireguard docker iii.. nista. I dalje ne zeli spajat.

 

Stvarno ne kuzim koji vrag se desava, defektan router? Neki setting koji ne razumijem jer nisam mrezas?

15 godina
offline
Re: DDNS i T-Comov Speedsport Smart 3
ormar kaže...

..Neki setting koji ne razumijem jer nisam mrezas?

 -točno, pa ponovo.. mreža je jedna, pravila, pri čemu je svejedno koji od servisa koristiš kao ddns-noip.. rade isto, na isti način i tad ako nešto ne radi ne može fix biti neki treći servis, neka postavka, mreža, nešto što propuštaš-preskačeš pa do banalnog tipfelera u upisu juzer-pass i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice