MaxTV i internet u dvije zasebne stambene jedinice

poruka: 30
|
čitano: 7.640
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
MaxTV i internet u dvije zasebne stambene jedinice

Pozdrav,

 

Nadam se da pisem na pravom mjestu i da cu kao neznalica uspjeti objasniti situaciju, ono sto me zanima i razumjeti Vase odgovore.

 

Imam dvije odvojene stambene jedinice (jedan stan na 4. katu stambene zgrade i drugi na 2. katu).

Kao dugogodisnji korisnik na 4. katu imam MaxTV na 3 prijamnika (prva dva su u upotrebi a treci bi volio spojiti u stanu na 2. katu) uz mnogo programskih kanala, internet i telefon.

Stanovi su medusobno povezani podatkovnim kabelom jer sam imao zamisao posluziti se opcijama koje imam na 4. katu.

 

1. Hoce li MaxTV prijamnik koji zelim spojiti na 2. katu funkcionirati? Bio bi izravno povezan podatkovnim kabelom koji ide iz modema na 4. katu u MaxTV prijamnik na 2. katu.

 

2. Postoji li opcija da se stanu na 2. katu osigura dovoljno dobar Wi-Fi signal? Wi-Fi mi je potreban za osnovno surfanje ali trenutno nije dostupan u svim dijelovima stana.

 

 

Zahvaljujem

 

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: MaxTV i internet u dvije zasebne stambene jedi

Nisam neki strucnjak ali koliko shvacam ti zelis provuc kabal 2 kata dolje i tamo spojit jos jedan maxtv, pa teoretski tu ti je najveca preparaka dovest taj kabal, ne zna max tv na kojem je katu bitno da je kabal tamo. Ako imas mogucnost provuc kabal mozes slicnu stvar napravit za WiFi, postoje zasebi access pointi na koje spojis kabal iz svog rutera te on istvaraju novu pristupnu tocku, takoder mozes koristiti i mesh sustave (https://www.bug.hr/savjeti/sto-su-mesh-wi-fi-sustavi-i-kako-mogu-poboljsati-vas-kucni-wi-fi-13869).

 

EDIT: Krivo procitao.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.9.2023 16:08 (Šima99).
13 godina
offline
Re: MaxTV i internet u dvije zasebne stambene jedi
Pa piše da su stanovi već povezani kablom. Ili krivo nešto shvaćam.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: MaxTV i internet u dvije zasebne stambene jedi
Hexfire kaže...
Pa piše da su stanovi već povezani kablom. Ili krivo nešto shvaćam.

 Citam a ne razmisljam, upravu si!

12 godina
neaktivan
offline
MaxTV i internet u dvije zasebne stambene jedinice

Kabel je provucen kroz okno lifta tako da fizicka veza postoji.

 

Vjerovao sam da ce MaxTV raditi jer su dva postojeca MaxTV uredaja spojena na isti nacin kako bi bio spojen i ovaj u drugom stanu.

 

Postojeci modem ima 4 izlaza. U ovoj konfiguraciji su svi zauzeti i nemam gdje ukopcati dodatni kabel koji bi koristio za Wi-Fi u donjem stanu.

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
MaxTV i internet u dvije zasebne stambene jedinice

Na stranicama T-Coma sam naisao na njihovu opremu:https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/premium-smart-wi-fi

 

Da li je bolje ici na njihovu opremu koja sigurno nije kvalitetna poput neke koju bi sam odabrao?

Ne znam moze li njihov sustav funkcionirati premo nekog drugog uredaja.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: MaxTV i internet u dvije zasebne stambene jedi
Kupiš bilo koji switch za 15 eura kako bi proširio broj lan portova na modemu.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: MaxTV i internet u dvije zasebne stambene jedi
Oprema je izuzetno kvalitetna ali je trenutno nema na stanju, nije poznato kada opet bude dostupna.
4 godine
offline
Re: MaxTV i internet u dvije zasebne stambene jedi
Wontay kaže...
Kupiš bilo koji switch za 15 eura kako bi proširio broj lan portova na modemu.

 Ček malo, ja mislim da su mu ti switcheri samo bacanje para, jer dobro se zna da na većini HT routera postoje posebni LAN portovi za MAXtv prijemnik (obično zadnja 2), a ako spoji switcher na jedan od tih onda neće provoditi i net i TV istovremeno, već samo signal za TV, tak da mu to nebu radilo ak misli na taj switcher spajati još neki gadget, recimo Smart TV ili PC

 

 

Bolja mu je solucija da na TV na donjem katu instalira MAXtv To Go app ak mu je taj drugi TV Smart i kompatibilan (na Telekomovoj stranici postoji popis kompatibilnih Smart TV-a) ili ak taj stan iznajmljuje, da dopusti podstanarima da uzmu bilo kojeg operatera po želji, zapravo ova vuča kablova po zgradi i nije loša, ali pitanje je da li može to izvesti uz dopuštenje susjeda

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
12 godina
neaktivan
offline
Re: MaxTV i internet u dvije zasebne stambene jedi

Tocno. Ne mogu koristiti switch. Nasao sam to na jednoj od tema.

 

Dolje samo zelim jedan MaxTV (koji vec imam i placam u sklopu ugovora za stan na 4. katu) a sve ostalo (smartphone i laptop) na Wi-Fi.

 

Vjerujem da je TV kompatibilan jer je nedavno kupljen (mislim da je LG C2) ali ne bi volio povecavati mjesecni racun. 3. MaxTV prikljucak placam skoro 2 godine i koristenjem istoga bi dobio pristup svim kanalima.

Ne znam kako to ide sa MaxTV to go. Da li bi se moglo samo ici na zamjenu obicnog za njega i da li je to skuplja opcija.

 

Stan nije za iznajmljivanje a sa provlacenjem kabela su upoznati svi ukljucujuci i firmu koja odrzava lift. Jedna cvrsta vodilica je spustena po samom kutu okna kroz koju je kasnije provucen i kabel.

4 godine
offline
Re: MaxTV i internet u dvije zasebne stambene jedi
Sylvester1 kaže...

 

Vjerujem da je TV kompatibilan jer je nedavno kupljen (mislim da je LG C2) ali ne bi volio povecavati mjesecni racun. 3. MaxTV prikljucak placam skoro 2 godine i koristenjem istoga bi dobio pristup svim kanalima.

Ne znam kako to ide sa MaxTV to go. Da li bi se moglo samo ici na zamjenu obicnog za njega i da li je to skuplja opcija.

 Mislim da se obična MAXtv usluga ne može zamijeniti za to go uslugu, kako ti je kolega dolje objasnio besplatno ju aktiviraš uz uslugu i koristiš ju na C2, naravno ju moš koristit i na mobu, tabletu ili bilo kojem gadgetu

 

A i čudan si mi malo, imaš 2 stana na 2 kata Zar ti provodiš po vremena u jednom, a po u drugom?

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.9.2023 22:13 (Vavoom).
11 godina
offline
Re: MaxTV i internet u dvije zasebne stambene jedi
Idemo redom.
U stanu na 4. Katu imaš 3 MaxTv.
2 su ti spojena i koristiš a 3.nije nigdje spojen?
Pa jesu ti iz T-Coma kad si ugovarao tu 3.uslugu rekli kako da spojiš taj 3. Max Tv?
Ajde ih nazovi(SZK 08009000) pa pitaj kako da konzumiraš uslugu od 3 Max Tv u jednom stanu.
Ne spominji ovu opciju sa drugim stanom. To je sad nebitno.
Koliko je meni poznato samo su 2 LAN izlaza na T -Com routeru za IPTV. Eventualno ako su tebi otvorili 3 LAN port.

Ali, ako nisu, onda ih pitaj zašto plaćaš 3 usluge ako ne možeš koristiti.

Kad riješiš to, onda ćemo dalje za internet u donjem stanu.
11 godina
offline
Re: MaxTV i internet u dvije zasebne stambene jedi
Ja koristim u jednom stanu Max Tv a u drugom stanu Max Tv to go na Android Tv.

Sve pakete koje imam u Max Tv imam i u to go.

Max Tv to go mi je besplatna, odnosno u sklopu paketa.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.9.2023 20:01 (Samarzija).
12 godina
neaktivan
offline
MaxTV i internet u dvije zasebne stambene jedinice

Stan na 4. katu je od roditelja sa kojima živim a stan na 2. katu sam kupio, uredio i živjeti ću u njemu. Ne radi se o iznajmljivanju.

 

Spojiti ću taj 3. MaxTV koji nikada nisam koristio i vidjeti funkcionira li. Ako ga nemam gdje spojiti, mogu li kupiti neki drugi modem sa više izlaza i na njega spojiti? Hoće li to funkcionirati?

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: MaxTV i internet u dvije zasebne stambene jedi
Sylvester1 kaže...

 

Spojiti ću taj 3. MaxTV koji nikada nisam koristio i vidjeti funkcionira li. Ako ga nemam gdje spojiti, mogu li kupiti neki drugi modem sa više izlaza i na njega spojiti? Hoće li to funkcionirati?

 Nažalost nikako, jer MAXtv može raditi isključivo ako je spojen sa original HT routerom (bar sam tako čito prije par godina), a ne neki koji nije HT domena, jedino nabavi neki 2 way splitter pa račvaš jedan od portova na koji su spojeni funkcionalni prijemnici, ili pak se dogovoriti sa SZK da ti nekak aktiviraju da ti MAX signal prolazi kroz neki drugi, ali za to ne znam, eventualno pitaj kolege koje se više razumije u DSL net

 

 

I još mi nije jasno kak si mogo od Telekoma iskukati treći MAXtv prijemnik, vjerovatno imaš paket s neograničenom brzinom ili pak radiš u Telekomu pa ti odoljavaju, a fino ti smo kolega Samarzija i ja napisali da su na njihovim routerima samo zadnja 2 porta za MAXtv signal

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.9.2023 22:23 (Vavoom).
15 godina
offline
Re: MaxTV i internet u dvije zasebne stambene jedi

Po svemu do sada napisanom mislim da ti je u slučaju da se MAX Tv ne može istovremeno koristiti na 3 uređaja sa jednom pretplatom, a u stanu na 4. katu moraju ostati dva TVa spojena na MAX TV, najjednostavnije uraditi ovako:

 

Podatkovnim kabelom dovedeš internet vezu iz rutera na 4. katu u stan na 2. katu.

 

Na 2. katu ubodeš podatkovni kabel u switch. Recimo ovaj:

https://www.links.hr/hr/switch-tp-link-ls105g-10-100-1000-mbps-5-port-060200004

Ne mora baš ovaj, to je samo primjer, ali gledaj da switch može ostvariti gigabitmu (1000 Mbps) vezu.

 

E sad imaš opciju da spojiš još do 4 uređaja (imaš switheve i sa više portova ako ti treba) kabelom na ovaj switch i da imaš izlaz na internet.

Recimo to mogu biti ruter ili AP uređaj koji će ti dati Wi-Fi u stanu, televizor, računalo ili bilo koji drugi uređaj.

 

Za Wi-Fi mrežu ti je možda najjeftinije da uzmeš ovo:

https://www.sancta-domenica.hr/pojacivac-signala-xiaomi-mi-wi-fi-range-extender-ac1200.html

Ubodeš u utičnicu i spojiš mrežnim kabelom na switch i podesiš da u AP modu baca Wi-Fi u stanu.

Možeš imati i 2.4 i 5 Ghz mrežu 

 

Tv spojiš ili kabelom na switch ili preko Wi-Fi koji si dobio na gore opisani način i instaliraš MAX Tv To Go aplikaciju na njega.

Tu imaš navedene uređaje na koje se MaXTV To Go može instalirati:

https://www.hrvatskitelekom.hr/podrska/pitanja-odgovori/televizija/maxtv-to-go/6414/Uredaji-na-kojima-je-dostupna-MAXtv-To-Go-aplikacija.html

 

Prijaviš se u aplikaciji sa svojim Telekom ID i lozinkom:

https://www.hrvatskitelekom.hr/podrska/pitanja-odgovori/televizija/maxtv-to-go/6157/korisnicki-podaci-za-maxtv-to-go.html

I imaš televiziju na TV na 2. katu preko aplikacije uz televiziju na dva TV na 4. katu na standardan način.

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: MaxTV i internet u dvije zasebne stambene jedi

Znači na ovaj način bi se zadržao na istoj cijeni i ne bi trebao sklapati ugovor za stan na 2. katu?

 

Gore bi zadržao 2 klasična TVa a dolje bi ga gledati putem aplikacije?

14 godina
offline
MaxTV i internet u dvije zasebne stambene jedinice

Od kud ti treći prijemnik? Mislim da HT ne omogućava više od 2 po priključku. 

 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: MaxTV i internet u dvije zasebne stambene jedi
Sylvester1 kaže...

Znači na ovaj način bi se zadržao na istoj cijeni i ne bi trebao sklapati ugovor za stan na 2. katu?

 

Gore bi zadržao 2 klasična TVa a dolje bi ga gledati putem aplikacije?

Samo bi te upozorio da HT sada radi neke preinake i da je novi app trenutno negledljiv na računalu , ukinuli su HD i sve je u SD rezoluciji . Ne znam kakva će biti aplikacija za smart tv ali ako naprave nešto slično možda ti slika bude katastrofa . Nadam se da će biti neka opcija da dodatno platiš HD jer je trenutno nova aplikacija teško smeće.

13 godina
offline
Re: MaxTV i internet u dvije zasebne stambene jedi
vsabljic kaže...

Od kud ti treći prijemnik? Mislim da HT ne omogućava više od 2 po priključku. 

 Rekli su da idu do max 4 odnosno jedan glavni i tri dodatna....

jednom davno mi je rekla teta na 08009000

12 godina
neaktivan
offline
MaxTV i internet u dvije zasebne stambene jedinice

Kroz sljedeći tjedan ću ispitati da li će 3. MaxTV raditi i kakva je situacija sa MaxTV ToGo.

Nakon toga ću znati šta dalje. Nije problem ni uzeti još jednu pretplatu ali ću to ostaviti kao zadnju opciju.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
MaxTV i internet u dvije zasebne stambene jedinice

Sad sam pitao na chatu:

- na bakru jedan dodatni uredaj 

- na optici dva dodatna uređaja 

 
1 0 hvala 3
12 godina
neaktivan
offline
MaxTV i internet u dvije zasebne stambene jedinice

Probati ću šta se može. Uvijek je opcija još jedna pretplata.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: MaxTV i internet u dvije zasebne stambene jedi
Vavoom kaže...
Wontay kaže...
Kupiš bilo koji switch za 15 eura kako bi proširio broj lan portova na modemu.

 Ček malo, ja mislim da su mu ti switcheri samo bacanje para, jer dobro se zna da na većini HT routera postoje posebni LAN portovi za MAXtv prijemnik (obično zadnja 2), a ako spoji switcher na jedan od tih onda neće provoditi i net i TV istovremeno, već samo signal za TV, tak da mu to nebu radilo ak misli na taj switcher spajati još neki gadget, recimo Smart TV ili PC

 

 

Bolja mu je solucija da na TV na donjem katu instalira MAXtv To Go app ak mu je taj drugi TV Smart i kompatibilan (na Telekomovoj stranici postoji popis kompatibilnih Smart TV-a) ili ak taj stan iznajmljuje, da dopusti podstanarima da uzmu bilo kojeg operatera po želji, zapravo ova vuča kablova po zgradi i nije loša, ali pitanje je da li može to izvesti uz dopuštenje susjeda

 Ti se opasno brukas na sve više tema.... Ajd prvo nije switcher vec switch a drugo svaki lan port moze biti ili net ili IPTV. Drugo je pitanje da li konkretan uredjaj koji dobijete omogućava da to sam podešavaš. Moj recimo omogućava na mtelu u BiH....Što se tiče samog switcha on će raditi i za net i za IPTV ali iptv neće radi ne radi switcha već radi samog uređaja za iptv. Switch je glupi uređaj i on ne zna šta sadrži signal koji prolazi kroz njega. Pričam o ovom od 15 EUR.....

l daj prestani spamati teme sa svoji neznanjem.....

 

5 godina
offline
Re: MaxTV i internet u dvije zasebne stambene jedi
maki040 kaže...

Sad sam pitao na chatu:

- na bakru jedan dodatni uredaj 

- na optici dva dodatna uređaja 

 Ovo je fizičko ograničenje bakrene parice...

 

14 godina
offline
MaxTV i internet u dvije zasebne stambene jedinice

Maxtv to go više nije u ponudi HT-a. Više se ne može aktivirati. Uskoro ide nova usluga.  Trenutno se na bakru mogu spojiti najviše dva prijemnika.

 

Max tv sada radi preko switcha i nije bitno u kojem je lan portu.

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: MaxTV i internet u dvije zasebne stambene jedi
Wontay kaže...

 

 

Max tv sada radi preko switcha i nije bitno u kojem je lan portu.

 

 Otkad sad to? Aj mi napiši gdje si to iskopo (da li si zvao SZK ili pročito na nekim drugim forumima) pa mi citiraj, ja sam mislio da oduvijek postoje posebni portovi za MAXtv (obično zadnja dva)

 

Ovom Posmatraču moram sve jedno te isto objasnit pošt je kod njega očito sve drukčije Ti uopće ne znaš da kod HT-a je sve drukčije nego u mtela, potonji vjerovatno daju da signal za njihov Open IPTV prolazi kroz switcher, dok je kod HT-a odavno poznato da MAXtv može raditi isključivo ak je spojen direkt sa njihovim origigi routerom, a ne nekim 3rd Party, ali vidim da su sve izmijenili odnedavno, ovo sam napiso sam da znate kak se on ponaša kad se ja svaki put javim u neku temu i pokušam samo dat pomoć

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.9.2023 16:03 (Vavoom).
14 godina
offline
MaxTV i internet u dvije zasebne stambene jedinice

I dalje mora biti ht oprema ali se promijenilo dosta toga u pozadini. Prije su morali biti rezerviranih portovi 3 i 4 za iptv promet no sada sve ide preko internet protokola.

 
1 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: MaxTV i internet u dvije zasebne stambene jedi
Vavoom kaže...
Wontay kaže...

 

 

Max tv sada radi preko switcha i nije bitno u kojem je lan portu.

 

 Otkad sad to? Aj mi napiši gdje si to iskopo (da li si zvao SZK ili pročito na nekim drugim forumima) pa mi citiraj, ja sam mislio da oduvijek postoje posebni portovi za MAXtv (obično zadnja dva)

 

Ovom Posmatraču moram sve jedno te isto objasnit pošt je kod njega očito sve drukčije Ti uopće ne znaš da kod HT-a je sve drukčije nego u mtela, potonji vjerovatno daju da signal za njihov Open IPTV prolazi kroz switcher, dok je kod HT-a odavno poznato da MAXtv može raditi isključivo ak je spojen direkt sa njihovim origigi routerom, a ne nekim 3rd Party, ali vidim da su sve izmijenili odnedavno, ovo sam napiso sam da znate kak se on ponaša kad se ja svaki put javim u neku temu i pokušam samo dat pomoć

 Znači priznaješ da si pogrešno napisao ali daljes TD meni ;)

Bas zrelo ponašanje. Brukaš se naveliko i pravi si primjer izreke "malo znanja je opasna stvar" ali i "svi zajebi su popločani dobrim namjerama"....

Upozoravaš na moje ponašanje? hahahahhah

joj dječak de odrasti ;)

 

12 godina
neaktivan
offline
MaxTV i internet u dvije zasebne stambene jedinice

Danas sam napokon spojio i treci prijamnik koji sam imao i sve radi.

 

Dakle na optici je moguce imati 3 MaxTV prijamnika.

 

Puno hvala svima na odgovorima.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice