Mobilni net 4g greška u ruteru ili SIM kartica

poruka: 4
|
čitano: 2.040
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
18 mjeseci
offline
Mobilni net 4g greška u ruteru ili SIM kartica

Pozdrav,

 

Uzeo sam neki dan od T-Coma mobilni net, imao sam A1 dok nisu turisti dosli. A1 je radio ok, al su brzine znale bit ne najbolje pa htio probat T-Com na par mjeseci. Sve to bez ugovora uzimam.

Sad T-Com, prvi dan sve radi, drugi dan cijelo vrijeme mi daje connected without internet. Preko zice i preko WIFI-a. Imam B535-333 huwei ruter.

 

Kontaktirao sam T-Com i dobio sam standardne odgovore:

- Restartat cemo SIM karticu, nije popravilo

- Restartaj ruter i tvornicke,  odradio to sam al ajd probao ponovno i opet ništa.

- Stavi bliže prozoru ruter, imam pun signal al ajd stavi izvan prozora opet ništa.

- Ubaci drugu SIM karticu i probaj. 

 

Ovo zadnje je bilo rješenje, moja Tomato SIm radi bez problema, međutim kad sam je izvadio i stavio T-Com nazad i ona je proradila.

 

Danas opet isto, nisam ih ni zvao, probao sam prvo restartat sam ruter, nije prordilo, onda sam izvadio sim vratio je nazad i restarto ruter i onda je proradilo.

 

Sad, zanima me ako je netko imao slično ili zna di bi bio problem, jel da kupujem novi ruter, novu SIM-icu trazim od T-Coma-a il da se pomirim s sudbinom.

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Mobilni net 4g greška u ruteru ili SIM kartica

Onda je do kartice.

Ako po njenim kontaktima vidiš da je počela oksidirati (pozlata višr nije svugdje zlatna nego je maglovita), možeš gumicom za olivku nježno pobrisati njenr kontakte dok ne budu čistiji.

Ako ne bude pomoglo, možeš u T-Com po novu karticu, samo traži neki u kojem nisu kilometarski redovi...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
13 godina
offline
Re: Mobilni net 4g greška u ruteru ili SIM kartica
Buraz57 kaže...

Pozdrav,

 

Uzeo sam neki dan od T-Coma mobilni net, imao sam A1 dok nisu turisti dosli. A1 je radio ok, al su brzine znale bit ne najbolje pa htio probat T-Com na par mjeseci. Sve to bez ugovora uzimam.

Sad T-Com, prvi dan sve radi, drugi dan cijelo vrijeme mi daje connected without internet. Preko zice i preko WIFI-a. Imam B535-333 huwei ruter.

 

Kontaktirao sam T-Com i dobio sam standardne odgovore:

- Restartat cemo SIM karticu, nije popravilo

- Restartaj ruter i tvornicke,  odradio to sam al ajd probao ponovno i opet ništa.

- Stavi bliže prozoru ruter, imam pun signal al ajd stavi izvan prozora opet ništa.

- Ubaci drugu SIM karticu i probaj. 

 

Ovo zadnje je bilo rješenje, moja Tomato SIm radi bez problema, međutim kad sam je izvadio i stavio T-Com nazad i ona je proradila.

 

Danas opet isto, nisam ih ni zvao, probao sam prvo restartat sam ruter, nije prordilo, onda sam izvadio sim vratio je nazad i restarto ruter i onda je proradilo.

 

Sad, zanima me ako je netko imao slično ili zna di bi bio problem, jel da kupujem novi ruter, novu SIM-icu trazim od T-Coma-a il da se pomirim s sudbinom.

 

Hvala.

 Buraz57

Jesi promjenio pristupne podatke u ruteru na T-com-ove?

18 mjeseci
offline
Re: Mobilni net 4g greška u ruteru ili SIM kartica

Nisam, ne. Kad sam ubacio prvi put iz prve je radilo cijeli dan, drugi dan kad sam upalio vise nije. 
Kad udem u ruter, selektirano mi je ono auto select networks, i tu neki internet profili mi pise APN - internet.ht.hr pa je valjda to ok. Ako se ne varam prije sam tu imo neku a1 adresu. I nisam dobio nikakav setup guide osim onog telekom ID-a za aplikaciju.

 

U ruter se logiram ko inace kad sam imo A1. 

 

Pa nemam pojma jel trebam jos sta di nastimat. Trenutno šljaka sve, samo me zanima to kad na random pukne, mislim neka logika bi bila ako su pristupni podatci u banani da ne bi radio uopce, al to je iznad mog znanja.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice