Netstat-ano

poruka: 1
|
čitano: 2.423
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Netstat-ano

Jedno pitanje za profesionalce. :) 

 

Šta se sve može raditi preko Command Prompt konzole sa jednog od računara koji je jedan od računara u jednoj poslovnoj mreži, sa nalogom domenskog administratora... ?

Interesuju me naredbe koje se unose preko CMD konzole, kao što je recimo "netstat -ano", za koju neznam uopšte čemu služi?

Volio bih malo više naučiti o tome, a vjerujem da ima još njih koji bi htjeli znati sve ovo, pa ako ima neko da zna neka piše.

 

Recimo, preko CMD konzole, ukoliko nemate FTP klijenta možete se povezati na bilo koji FILE Server, bilo gdje na Internetu ukoliko znate kredencijale i raditi sa fajlovima na tom serveru. Jednostavno upišete FTP pa ENTER, upišete USERNAME i PASS i konektovani ste... 

 

Kako iskoristiti Command Prompt i naredbe: "netstat, net, netch..." ili neke druge za koje Vi znate, naravno u kombinaciji sa switchevima "-a, -b, -c....", ili kako to več ide...

 

Ov je sada več programersko pitanje, ali ako neko zna može odgovoriti. Kako u stvari funkcioniše CMD konzola. Kada upišem naredbu i stisnem enter pozivam neki program koji se izvršava... Ili, se kao u kodiranju ta naredba kompajlira u binarni kod koji ide u RAM memoriju da bi ga pročitao i izvršio procesor...

 

Nije sramota pitati ako neznaš... Ako sam potavljao i glupa pitanja, nije zbog gluposti nego zbog neznanja... :)

 

Hvala u naprijed na svakom odgovoru!!!???

Znam puno, ali ne i dovoljno...
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice