Problem sa Wi-fi driverom na aceru

poruka: 7
|
čitano: 3.019
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Problem sa Wi-fi driverom na aceru

Kupio sam acer laptop i sve je radilo super tjedan dana. Danas ga upalim kad odjednom WI-fi ne radi. Instalirao sam windows 11 na njega i skinuo driver sa službene acer stranice za taj model preko Serijskog broja. Tjedan dana radilo sad odjednom ne radi. Išao sam u device manager i kod drivera imam onaj trokutić. Pokušao sam sve od deinstalacije do reinstalacije, windows update doslovno sve i ništa nije uspjelo pa eto ako je netko imao slučajno sličan problem ili ako postoji neki univerzalni driver za wifi koji radi sa acerom, a da nije ovaj bio bi zahvalan. 

 

KAda ga povežem na zično na modem radi bez problema. Pokušao sam i update drivera kaže da je najbolji instaliran.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa Wi-fi driverom na aceru

acer stranica (isto ima i na ms-u... s više uputa-koraka za reg i sl.) s linkom za ms-katalog drivere..win11..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.7.2023 16:21 (ihush).
13 godina
offline
Re: Problem sa Wi-fi driverom na aceru

hvala probam pa javim jel radi

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.7.2023 19:14 (gamer88).
15 godina
offline
Re: Problem sa Wi-fi driverom na aceru

-radit će.. barem jednako-kratkoroćno :) problem nije driver nego neka postavka, vjerojatno powersaving ili overidanje postavki kad baterija padne ispod označenog minimuma npr 10% i sl. ..

-nešto isključi kontroler (karticu-čip-uređaj, svejedno što kao pravilo.. istina najčešće upravo wlan + na laptopima + zajedno s BT ..) i ne zna ga ponovo uključiti.. a za test možeš spojiti laptop na struju i vidjeti događa li se tad isto.. osim problema da to može biti vidljivo za više dana-mjesec, možda nakon nekog updatea i sl. tj to što će raditi par minuta-sati ne znači da si riješio problem 'disebliranja'.. kao i to da možda nije soft nego hard uzrok tj kvar.. (pa i to da se mrežni čipovi koriste u trgovinskim ratovima kina-eu-usa i neke stvari se moraju ažurirati firmware-bios i sl. jer ih inače ostatak zaštite kao antivirus može onesposobiti ili tko zna što.. pa do terorija zavjere :)) ..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Problem sa Wi-fi driverom na aceru

evo radi sa ovim...može biti da je štenja baterije, ali bio je spojen na punjač pa isto bduem pogledao u postavkama da li ima negdje da je nariktano na battery save mode. Za sada radi sa ovim što si stavio tako da hvala :D

5 godina
offline
Re: Problem sa Wi-fi driverom na aceru

start-edit power plan-change advanced power settings-wireless adapter settings-power saving mode-plugged in maximum perfomance

15 godina
offline
Re: Problem sa Wi-fi driverom na aceru
Posmatrač kaže...

start-edit power plan-change advanced power settings-wireless adapter settings-power saving mode-plugged in maximum perfomance

 + moguć problem tj razlika-uzrok.. za laptop i struju-bateriju, neovisno o postavkama, kad baterija padne ispod određenog postotka (podesivo, 5-7-10%..) to overida postavke i isključi uređaj, jer to je laptop dok identične postavke i uređaj-driver na desktopu nema taj problem + sve ostalo od uefi bios postvki koje mogu u međuvremenu biti izmjenjene-ažurirane i kad god se problem ponovo pojavi treba proći sve od biosa i svih power postavki-naprednih-dodatnih + treće strane upakirano kao oem-brand neki dodatak kao screensaver i sl. ili apps koja kontrolira nešto, npr ventilatore-temp na gpu (ok, ovo za wlan nije, samo kao primjer..). Tj kao što juzer može podesiti te postavke, može ih bilo što soft-treće jednako izmijeniti klik-nextanjem a da juzer ne vidi to ispod haube i to se može promijeniti-resetirati svakim većim ažuriranjem-upgradeom koje je do sad win gurao polugodišnje h1-h2 dok se sad treba to smanjiti na samo h2 jednom godišnje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice