Problemi s kablovima za internet kroz kucu

poruka: 1
|
čitano: 1.683
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Problemi s kablovima za internet kroz kucu

Pozdrav,

 

Imam malih problema s instalacijama po kuci u vezi interneta. Imao sam brzinu otprilike 70/40, te je prošlo ljeto majstor kablu presudio pa sam ga zakrpo i to je palo na 50/20 otprilike, te evo baš danas majstor presudi kablu opet na drugom mjestu i to je sad sve palo na 20/18 te je to krajnje loša brojka trenutno bar za moje potrebe. E sad pošto je to cirkus kolorado s kablovima i oni idu od HPT kutije sve do tavana pa nazad do rutera, mogu li ja to jednostavno skratit maksimalno te probit od HPT kutije negdje rupu u spavacu stavit tu utikac za telefon i spojit ruter i kraj problemu? Ovo je stanje u kutij, kabal HT-a ide od stupa do ovdje i tu se spajaju na naše kablove koji su trenutno oronuli. Provuc kabal po staroj ruti je gotovo nemoguca misija jer je na puno mjesta i zabetoniran, izgletan, preljepit plocicama. Ako mogu radit po navedenom pitanju, koji kabal uzet? Jer na pola puta je deblji bakarni kabal na pola je naizgled srebrni te je u cijelom tom cirkusu par vrsta kabla nastukano jedan na drugi.

 

UPDATE: Sve sređeno radi ko sat.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.9.2023 17:48 (Šima99).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice