Spajanje dva kompjutora na internet

poruka: 11
|
čitano: 1.897
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Spajanje dva kompjutora na internet

Večer svima!Cura u stanu ima dva PC a . Ima pristup jednom lan kabelu tj istovremeno samo jedna PC moze na internet.To sam mislio rijesiti kupnjom prikljucka za lan koji ima jedan lan ulaz i dva izlaza.No medutim danas sam to spajao i cim spojim jedan lan kabel u taj steker radi,a cim spojim oba odmah crkne internet.Inace taj sam adapter kupio u ducanu kod cibone i imam slike i nikako se ne snalazim.Svaka pomoc je dobrodosla.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Spajanje dva kompjutora na internet

Kupi neki ruter za 50 kn, spoji jedan komp sa ruterom te uđi u config i ugasi DHCP. Zatim uštekaj u njega LAN kabel od interneta i drugi kompjuter.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Spajanje dva kompjutora na internet

To mi zasad nije mogucnost do sutra,ai imati cu na umu ovaj tjedan.Da li sam kupio krivu stvar ova sto je na slici? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Spajanje dva kompjutora na internet

Jesi. To je meni se čini običan ADSL splitter.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Spajanje dva kompjutora na internet

meni treba lan splitter ili ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Spajanje dva kompjutora na internet

Treba vam ovo već napisano. Ako možete uzmite ruter sa wirelessom pa se možete spajati i bežično na njega.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Spajanje dva kompjutora na internet

a lijepo sam u ducanu dva puta naveo jer sam dva puta kupovao da zelim dva kompjutora povezati .Hvala cim nabavim srediti cu ako ne postoji nek drugi nacin

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje dva kompjutora na internet

Glupost,ako želiš samo preko žice,onda kupi lan switch. Kompliciranje s ruterom i DHCP-om ti nije baš pametno ako se nimalo ne kužiš u mrežu.

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
1 0 hvala 0
14 godina
online
Spajanje dva kompjutora na internet

A kakvo je to kompliciranje ugasit jednu opciju? Još dobije i wifi ako želi. Njuškalo i za 50 kn riješen problem.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2016 23:04 (SolidSnakeCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Spajanje dva kompjutora na internet

mrežni swich je odgovor, router je opcija (skuplje i za sad nepotrebno, ali može.. +router s WAN portom, ne treba ništa podešavati, radi outofbox).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2016 23:16 (ihush).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Spajanje dva kompjutora na internet

Također ti savjetujem mrežni switch. Ukoliko ne trebaš gigabitnu vezu imaš relativno jeftinih 5portnih switcheva. Znači u jedan port ubodeš ovaj LAN kabel, a u druga 2 kablove koji vode na računala. I to je to. Pis of kejk. Ukoliko budeš želio wireless onda će ti trebat neki acess point ali to je već druga priča. Ovaj adapter koji su ti prodali služi za dijeljenje telefonskog signala i ne spada u mrežnu opremu.

Zora puca, biće dana ...
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice