Spajanje mobitela na laptop sa WIFI

poruka: 22
|
čitano: 55.162
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Spajanje mobitela na laptop sa WIFI

Imam laptop ASUS N73SV i spojen je na bezicno internet (kablom na antenu). Htjeo bi nekako napravit da mogu koristit laptop kao pristupnu tacku i mobitelom se spojit na laptop na kojem bi napravio WIFI pristupnu tacku.

Probo sam da sa Bridge Connections spojit Local Area Conbection i Wireless, i onda da napravim jos jednu Wireless konekciju ili sta vec koja pravi tacku i na koju se moze spojit mob. To napravim sve ali kad se spojijem mobom na tu tacku koju sam napravio, izbacuje DNS gresku, ne razumijem sta je to i u cemu je problem...

Znam da ako sam spojen sa laptopom na WIFI i onda napravim na laptopu WIFI tacku, to bi trebalo radit sve uredno.. Al me zanima da li je ovo sto sam ja pokuso uredu, da koristim ovaj internet kao WIFI koji bi dijelio na mob??

Ako to ne ide tako, zanima me na koji bi nacin mogo to uradit, jer znam da je moguce da na laptop spojijem WIFI, al mi laptop nije spojen na WIFI vec na net koji je zicom spojen na antenu??? Imal ko iskustva sa ovim?

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2011 15:59 (Cobralion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Spajanje mobitela na laptop sa WIFI

Kao prvo, laptop treba imati Windowse 7 instalirane.

 

 

1. Otvori start meni, i kućici gdje piše "Search programs and files", upiši "cmd", te istovremeno pritisni ctrl+shift+enter

 

 

2. U command promptu upiši :

 

netsh wlan set hostednetwork ssid=IMEMREŽE key=ŠIFRA keyUsage=persistent

 

 

( u ovo pod capsom, sam napišeš  što god želiš )

 

 

3. Odi na desktop, kreiraj 2 .txt filea ( notepad ). U jedan upiši "netsh wlan start hostednetwork", u drugi upiši "netsh wlan stop hostednetwork". Preimenuj ekstenzije iz .txt u .bat.

 

Da bi startao virtualni wlan, desni klik na prvi file, i "Run as administrator". To ti starta wlan. Ovaj drugi se koristi za gašenje wlana, te se može pokrenuti normalnim dvoklikom ( ne treba admin rights za njega ).

 

 

^ ovo sve gore je kako kreirati virtualni wlan na koji se može tvoj telefon spojiti

 

a za shareanje, odeš u properties od mreže koja ti daje internet, odeš na "Sharing" tab, i u padajućem izborniku koji ti daje izbor s kojom konekcijom želiš shareati, odabereš ime virtualne wlan konekcije ( najčešće se zove "Wireless Network Connection 2", jer rijetko kad PCevi imaju više od jednog wireless adaptera ;) )

 

 

Uživaj.

 
7 0 hvala 13
16 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje mobitela na laptop sa WIFI
ormar kaže...

Kao prvo, laptop treba imati Windowse 7 instalirane.

 

Uživaj.

  Hvala puno, i meni je trebala ista stvar, i sve sam uspio podesiti, radi k'o urica.

 

Lp

"Yesterday is a history, tommorow a mistery, but today is a gift. Thats why it's called present"
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje mobitela na laptop sa WIFI

OMG

evo drame kod mene. Nedavno sam ostvario svoj životni san i napokon dobio iPhone (vidi se da sam iber cyber), ugl., mi imamo nekakav internet od CARneta gdje ti preko WIFI routera se spojiš na njegov wlan klasika, ali na kompu moraš napraviti dial up tj. broadband konekciju gdje upišeš ono user name i pass., inače net ne radi. Na iPhonu to nikako. Ja znam da laptop može imat svoj net ali baš zbog te komplikacije nisam uspio proradit. I gle čuda, upravo mi je osvježio prognozu i otvorio na guglu pretragu "lol". Ne mogu vjerovat da radi. Lega, svaka čast, ali stvarno.

I de mi reci, zašto se to mora preko cmd komanda ? ili je to samo brži i lakši način ? Sve u svemu stvarno svaka čast na ovom. Izgleda da će mi laptop dugo bit uključen XD

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Spajanje mobitela na laptop sa WIFI

Napravim ja u cmd to sve i onda kreiram ta dva .bat fajla... Ukljucim WIFI tamo u Network Connections i moj laptop ptavi odma jos dvije Wireless Network Connection (tj. imam Wireless Network Connection, Wireless Network Connection 2, Wireless Network Connection 3).. to sam i prije imo... I ukljucim taj Wireless Network Connection 2 i odem na onaj sto imam net i Sharing na taj 2.

Odem na .bat za pokretanje i pokrenem kao administrator ( otvori cmd na nekoliko sec, ispis se nesto i zatvori se sam), i onda se nista ne desi.. Nemam upste se gdje spojit... evo slika iz Network Connections http://i53.tinypic.com/2isfw3n.jpg

 

Jedino kako moze je da preko Intel My WiFi Technology ( http://www.intel.com/content/www/us/en/wireless-products/my-wifi-technology.html ), gdje se napravim svoju Wifi tacku i na koju se spojim.. Sa ovim programom sam prije pokusavo al nisam znao za ovo Sharing.. I ovo mi je radilo, samo sam se jednom uspio spojit i vise nece, al mislim da ovo gore tvoje ne fukcionise, jer nakon pokretanja .bat nista se ne desi :/

 

Sad cu probad napravit isti naziv i sifru u cmd i u ovom Intel programu pa probat...

Nezz jel gdje grijesim u onom gore sto sam uradio, jer nikako mi sam ne otavara nikakav wifi pristup :/

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje mobitela na laptop sa WIFI
pbandov kaže...

OMG

evo drame kod mene. Nedavno sam ostvario svoj životni san i napokon dobio iPhone (vidi se da sam iber cyber), ugl., mi imamo nekakav internet od CARneta gdje ti preko WIFI routera se spojiš na njegov wlan klasika, ali na kompu moraš napraviti dial up tj. broadband konekciju gdje upišeš ono user name i pass., inače net ne radi. Na iPhonu to nikako. Ja znam da laptop može imat svoj net ali baš zbog te komplikacije nisam uspio proradit. I gle čuda, upravo mi je osvježio prognozu i otvorio na guglu pretragu "lol". Ne mogu vjerovat da radi. Lega, svaka čast, ali stvarno.

I de mi reci, zašto se to mora preko cmd komanda ? ili je to samo brži i lakši način ? Sve u svemu stvarno svaka čast na ovom. Izgleda da će mi laptop dugo bit uključen XD

  Zato jer se drukčije ne može, ta mogućnost je ugrađena unutar Windowsa 7, ali ne postoji grafički shell s kojim se može manipulirati sa svim tim opcijama ( osim ako recimo skineš program za tu namjenu, tipa Connectify, ali to je kompletno nepotrebno ). Ali s mojom solucijom ( 2 .bat filea ), imaš jednostavan on/off switch za wireless.

 

 

@ Cobralion

 

Nemam pojma, treba ti raditi baš kako sam ti ja rekao, jednostavno mora raditi. Pokušaj nanovo sve napraviti - a ako ti stvarno ne proradi, probaj skinuti Connectify i pogledaj da li ti radi s tim programom.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje mobitela na laptop sa WIFI
ormar kaže...
pbandov kaže...

OMG

evo drame kod mene. Nedavno sam ostvario svoj životni san i napokon dobio iPhone (vidi se da sam iber cyber), ugl., mi imamo nekakav internet od CARneta gdje ti preko WIFI routera se spojiš na njegov wlan klasika, ali na kompu moraš napraviti dial up tj. broadband konekciju gdje upišeš ono user name i pass., inače net ne radi. Na iPhonu to nikako. Ja znam da laptop može imat svoj net ali baš zbog te komplikacije nisam uspio proradit. I gle čuda, upravo mi je osvježio prognozu i otvorio na guglu pretragu "lol". Ne mogu vjerovat da radi. Lega, svaka čast, ali stvarno.

I de mi reci, zašto se to mora preko cmd komanda ? ili je to samo brži i lakši način ? Sve u svemu stvarno svaka čast na ovom. Izgleda da će mi laptop dugo bit uključen XD

  Zato jer se drukčije ne može, ta mogućnost je ugrađena unutar Windowsa 7, ali ne postoji grafički shell s kojim se može manipulirati sa svim tim opcijama ( osim ako recimo skineš program za tu namjenu, tipa Connectify, ali to je kompletno nepotrebno ). Ali s mojom solucijom ( 2 .bat filea ), imaš jednostavan on/off switch za wireless.

 

 

@ Cobralion

 

Nemam pojma, treba ti raditi baš kako sam ti ja rekao, jednostavno mora raditi. Pokušaj nanovo sve napraviti - a ako ti stvarno ne proradi, probaj skinuti Connectify i pogledaj da li ti radi s tim programom.

nadam se da nisi čitao onu masnu knjižurinu o windows sedmici kako bi to naučio XD

e i da, probo sam to isto na starom laptopu, i javi mi grešku nešto tipa "the selected resource is not available.." tak nešto. Uglavnom na tom latopu mi ne napravi wifi...

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
12 godina
neaktivan
offline
Spajanje mobitela na laptop sa WIFI

Ma ne, kad je izašao Win7 samo sam pogledao važnije promjene i vidio to.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Spajanje mobitela na laptop sa WIFI

Kad napravim sa cmd taj WIFI i kad kreiram .bat za on i off.. I sad kad pokrenem .bat za start, sta se inace treba desit? Jer ne vidim da mi ista izmijeni ili ukljuci sam wifi :/ sve opet sam moram, i kad ukljucim on mi inace i bez toga pravi jos dva ona Wirelessa kao gore na slici i ja enable onaj 2 i odem da sharing na taj, sa local network na taj 2 i opet mi nije ukljucena wifi tacka ? i opet kad probam start .bat nista se ne desi.. Tek ga ukljuci kad ja odem u Intelov program koji kreira tu pristunu tacku i u kojo se napravi naziv te tacke za pristup i pass kreira...

 

Uglavnom spojim se sa mobom i uspijem, ali je problem sto izbacuje neku DNS gresku na mobu i nece da otvara stranice a spojen je... Nezz da li bi mozda bio problem u netu i ping-u koji je kod mene problematican i visok?

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.9.2011 13:33 (Cobralion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje mobitela na laptop sa WIFI
Cobralion kaže...

Kad napravim sa cmd taj WIFI i kad kreiram .bat za on i off.. I sad kad pokrenem .bat za start, sta se inace treba desit? Jer ne vidim da mi ista izmijeni ili ukljuci sam wifi :/ sve opet sam moram, i kad ukljucim on mi inace i bez toga pravi jos dva ona Wirelessa kao gore na slici i ja enable onaj 2 i odem da sharing na taj, sa local network na taj 2 i opet mi nije ukljucena wifi tacka ? i opet kad probam start .bat nista se ne desi.. Tek ga ukljuci kad ja odem u Intelov program koji kreira tu pristunu tacku i u kojo se napravi naziv te tacke za pristup i pass kreira...

 

Uglavnom spojim se sa mobom i uspijem, ali je problem sto izbacuje neku DNS gresku na mobu i nece da otvara stranice a spojen je... Nezz da li bi mozda bio problem u netu i ping-u koji je kod mene problematican i visok?

 

DNS je sistem koji pretvara IP adrese u web adrese ( znači, 75.234.123.6 u www.štojaznam.com ), što znači da ti nikako nije problem u nikakvom lagu, lol.

 

Ti si prva osoba koja ima problema sa ovim postupkom, što znači da ili krivo nešto radiš, ili taj Intel softver se dira u to što radiš.

 

http://www.connectify.me/ <- skini to i probaj s tim

12 godina
neaktivan
offline
Spajanje mobitela na laptop sa WIFI

Probo sam i taj program i uspijem se spojit, al mi nece otvorit stranice na mobu i nema neta, mada pokazuje da je spojeno sve i izbacuje DNS greska :/

Ping sam naveo kao jedan od mogucih razloga :/ sta ja znam... jako je visok ponekad..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Spajanje mobitela na laptop sa WIFI

Imam ptanje...imam starije računalo udaljeno od modema pa me zanima ako mogu preko mobitela ulovit mrežu i preko usb-a se spojiti na računalo kako bi imao internet na računalu...mobitel bi mi služio kao modem koji bi primao signal za komp...pa me zanima ako se može to ...ja imam xperiu x8....hvala unaprijed

MK
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje mobitela na laptop sa WIFI
amd0404 kaže...

Imam ptanje...imam starije računalo udaljeno od modema pa me zanima ako mogu preko mobitela ulovit mrežu i preko usb-a se spojiti na računalo kako bi imao internet na računalu...mobitel bi mi služio kao modem koji bi primao signal za komp...pa me zanima ako se može to ...ja imam xperiu x8....hvala unaprijed

znam da iphone to može jer ima opciju internet sharing ili internet teethering. Može slati na komp putem bluetootha ili USB-a. Za ostale brendove nisam siguran ali provjeri u manualima. Tamo ti sigurno piše.

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje mobitela na laptop sa WIFI

Hvala  kralj si...

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.10.2011 23:59 (naki007).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje mobitela na laptop sa WIFI

Kako da na laptopu( windows xp )pretvorim adsl vezu u wirelles,....da mogu konektovati mobitel na wifi 

11 godina
neaktivan
offline
Spajanje mobitela na laptop sa WIFI

znači pri spajanju moba na wifi, pokazuje mi se greška iako je do nedavno radilo sve dobro.

zna li netko u čem je problem?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje mobitela na laptop sa WIFI
dogman kaže...

Kako da na laptopu( windows xp )pretvorim adsl vezu u wirelles,....da mogu konektovati mobitel na wifi 

skini program conectify hotspot, s njime to mozesd napravitit, al moras imat wireless adapter ukljucen u komp

16 godina
offline
Spajanje mobitela na laptop sa WIFI

@ anardef

 

Ne zna nitko! 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2013 10:29 (Sint1).
 
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje mobitela na laptop sa WIFI

Ja imam na kompu internet preko LAN kabela , komp se negasi dan ni noc. Kao što je kolega prije napomenuo , skini si tu Connectify Pro 3.5.1.24187 i konfiguriraj si . Ali moraš imati bilo kakvi usb wlan stick koji ce ti slati wlan signal s PC po stanu. Kod mene namjesteno da internet dolazi iz Nvidia LAN controlera tj LAN a internet šaljem preko D-link sticka. Staviš si po želji ime mreže i ključ. Spajam se s Samsung mobitelom preko wlan.  Može i s laptopom , ali moraš uštekat neki wlan stick . S unutarnjom wlan karticom loviš net s routera a s usb wlan sticka šalješ signal po stanu. Tu skini Connectify Pro 3.5.1.24187 . i imaš hot spot u stanu kao da imaš bežični router , s tim da ti pc mora biti uvijek ukljucen da bi s: mobitelom , laptopom ili tablets lovio wireless signal. Upravo nedavno tako podesio jednoj frendici u studenskom domu i radi perfektno. Isto možete podesiti da lovite mobilni internet preko sticka 3G ili 4G a preko wlan kartice šaljete signal na druge uređaje.

franc
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2013 12:31 (franc_32).
14 godina
online
Re: Spajanje mobitela na laptop sa WIFI
ormar kaže...

Kao prvo, laptop treba imati Windowse 7 instalirane.

 

 

1. Otvori start meni, i kućici gdje piše "Search programs and files", upiši "cmd", te istovremeno pritisni ctrl+shift+enter

 

 

2. U command promptu upiši :

 

netsh wlan set hostednetwork ssid=IMEMREŽE key=ŠIFRA keyUsage=persistent

 

 

( u ovo pod capsom, sam napišeš što god želiš )

 

 

3. Odi na desktop, kreiraj 2 .txt filea ( notepad ). U jedan upiši "netsh wlan start hostednetwork", u drugi upiši "netsh wlan stop hostednetwork". Preimenuj ekstenzije iz .txt u .bat.

 

Da bi startao virtualni wlan, desni klik na prvi file, i "Run as administrator". To ti starta wlan. Ovaj drugi se koristi za gašenje wlana, te se može pokrenuti normalnim dvoklikom ( ne treba admin rights za njega ).

 

 

^ ovo sve gore je kako kreirati virtualni wlan na koji se može tvoj telefon spojiti

 

a za shareanje, odeš u properties od mreže koja ti daje internet, odeš na "Sharing" tab, i u padajućem izborniku koji ti daje izbor s kojom konekcijom želiš shareati, odabereš ime virtualne wlan konekcije ( najčešće se zove "Wireless Network Connection 2", jer rijetko kad PCevi imaju više od jednog wireless adaptera ;) )

 

 

Uživaj.

napravio sam sve sta si reko i neradi mi ocu djelit vipov stick...i nista uopce nestvori mrezu virtualnu.... i imam win 8 ako to nesmeta?

Opali HVALA ↓↓↓
9 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje mobitela na laptop sa WIFI
ormar kaže...

Kao prvo, laptop treba imati Windowse 7 instalirane.

 

 

1. Otvori start meni, i kućici gdje piše "Search programs and files", upiši "cmd", te istovremeno pritisni ctrl+shift+enter

 

 

2. U command promptu upiši :

 

netsh wlan set hostednetwork ssid=IMEMREŽE key=ŠIFRA keyUsage=persistent

 

 

( u ovo pod capsom, sam napišeš što god želiš )

 

 

3. Odi na desktop, kreiraj 2 .txt filea ( notepad ). U jedan upiši "netsh wlan start hostednetwork", u drugi upiši "netsh wlan stop hostednetwork". Preimenuj ekstenzije iz .txt u .bat.

 

Da bi startao virtualni wlan, desni klik na prvi file, i "Run as administrator". To ti starta wlan. Ovaj drugi se koristi za gašenje wlana, te se može pokrenuti normalnim dvoklikom ( ne treba admin rights za njega ).

 

 

^ ovo sve gore je kako kreirati virtualni wlan na koji se može tvoj telefon spojiti

 

a za shareanje, odeš u properties od mreže koja ti daje internet, odeš na "Sharing" tab, i u padajućem izborniku koji ti daje izbor s kojom konekcijom želiš shareati, odabereš ime virtualne wlan konekcije ( najčešće se zove "Wireless Network Connection 2", jer rijetko kad PCevi imaju više od jednog wireless adaptera ;) )

 

 

Uživaj.

 

Radi savršeno na Win 8.1, hvala!!!

 

 Da li se ovo pod točkom 2 može ukloniti. I ako želim promijeniti ime mreže ili pass, da li to moram nekako izbrisati ili samo mogu ponovo upisati sa novim imenom/šifrom.

 

Da li je nužno svaki put prije gašenja kompa, gasiti wlan s .bat fileom koji smo napravili, jer ga on ionako ugasi kad se komp ugasi/restarta.

 

Unaprijed zahvaljujem!

Pozdrav!

9 godina
neaktivan
offline
Spajanje mobitela na laptop sa WIFI

Radi se o tome da kad se idem spojit na mobitel sa nekim mobitelom ili novije laptopom sve normalno radi,ali kada idem sa laptopom koji je stariji(nekih 6-7 godina),..upisem sifru i pise mi nesto kao da je sifra pre "laka",u bitovima nerazumijem se bas u to..kada maknem sifru,spoji se al na mobitelu ne pokazuje da je spojeno i neradi int na laptopu.molin pomoc.

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice