Wifi u stanu preko istog izvora

poruka: 8
|
čitano: 4.000
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Wifi u stanu preko istog izvora
Pozdrav.
Molim vas za savjet. Imam optiku koja je prikljucena u stan i na nju se moze spojiti preko vise uticnica mreznim kablom. Htio bih se spajati preko wifija, medjutim zbog oblika stana i polozaja uticnica, ne mogu idealno pozicionirati jedan uredjaj koji bi emitirao wifi.
Kako mogu instalirati 2 uredjaja koja bi emitirala istu mrezu, a laptopi, mobiteli, tv bi se spajali na njih ovisno o udaljenosti, odnosno jacini signala?

Jos jedno pitanje: imate li ideju zasto se ne mogu s laptopom spojiti na odredjenu wifi mrezu? Drugi laptopi se mogu spojiti, mobitel moze, te se moj laptop moze spojiti na druge wifi mreze.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wifi u stanu preko istog izvora

-bilo koji dodatni AP ili router (u ap modu), to im je svrha, + ovisno o zidovima-smetnjama može i powerline (kroz strujne žice).. dok je idealno provući mrežni kabel na željena mjesta.

-preporučljivo je pogledati novije uređaje koji podržavaju mesh ... pametniji način rada (kao roaming-bešavno..).

 

-spajanje.. sve ovisi o standardu-kompatibilnosti i signalu-smetnjama ili kvar, pogrešan pass i sl. .. stariji uređaji ne podržavaju novije standarde, brzina-brže.. ili bugovito dok je bilo u razvoju.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Wifi u stanu preko istog izvora
Moguće da je wifi signal 5 GHz kojeg wifi kartica na tvom laptopu ne podržava.
9 godina
protjeran
offline
Re: Wifi u stanu preko istog izvora
robogo kaže...
Moguće da je wifi signal 5 GHz kojeg wifi kartica na tvom laptopu ne podržava.

 Ima i za to rjesenje.

Samo kupi externu usb adapter. 

Moze i sa antenom i bez, sta kome odgovara.

Evo ja sam na Linuxu stavio usb adapter sa vecom antenom da mogu i na vecoj daljini hvatati signal.

3 godine
neaktivan
offline
Wifi u stanu preko istog izvora

Riješio s AP i sve radi uredno, a u betonskom dijelu Powerline. Taj dio je zasad odličan.

 

Što se tiče ove nemogućnosti pristupa, svi drugi kompovi i mobiteli u uredu se mogu normalno spojiti osim mene. Nije vezano za frekvenciju.

 

Eventualno mi pada na pamet ograničenje u broju uređaja koji se spajaju na router. Moguće da je sve ostale zapamtio i nije ostalo mjesta za mene :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wifi u stanu preko istog izvora
Dobio si mozda već odgovor ali ne shvacas niti nudis detalje koji bi pomogli.
Vidis li mrezu na listi dostupnih mreza laptopu? Ako da, da li upisivanjem lozinke (ili sto vec radis) samo javi da nije uspjelo, ili sto se desi?
Kakva je to mreza na koju se spajas, wifi standard(i) koji je omogucen (bg,n, itd)?
Da li laptop wifi podrzava 802.11 n, wifi 5/6?
Koji windowsi uopce?
Najmanje osnovno sto mozes sam provjeriti je da na routeru provjeris koja enkripcija se koristi za wifi (npr. wep,wpa2-psk, wpa-psk itd.) kod dijela gdje se postavlja lozinka, te provjeris na laptopu kod ručnog postavljanja bezicne mreze da li se nudi ta ista enkripcija.
○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
5 godina
offline
Re: Wifi u stanu preko istog izvora
Koeficijent kaže...

Riješio s AP i sve radi uredno, a u betonskom dijelu Powerline. Taj dio je zasad odličan.

 

Što se tiče ove nemogućnosti pristupa, svi drugi kompovi i mobiteli u uredu se mogu normalno spojiti osim mene. Nije vezano za frekvenciju.

 

Eventualno mi pada na pamet ograničenje u broju uređaja koji se spajaju na router. Moguće da je sve ostale zapamtio i nije ostalo mjesta za mene :)

 Samo jedna rijec. MESH

15 godina
offline
Re: Wifi u stanu preko istog izvora
Koeficijent kaže...

Riješio s AP i sve radi uredno, a u betonskom dijelu Powerline. Taj dio je zasad odličan.

 

Što se tiče ove nemogućnosti pristupa, svi drugi kompovi i mobiteli u uredu se mogu normalno spojiti osim mene. Nije vezano za frekvenciju.

 

Eventualno mi pada na pamet ograničenje u broju uređaja koji se spajaju na router. Moguće da je sve ostale zapamtio i nije ostalo mjesta za mene :)

 -vjerojato nije ograničenje (to se ne ponaša tako..) .. nego nešto drugo-treće, najbanalnije stara postojeća postvaka-pass.. obriši konekciju i kreiraj novu s točnim passom.

-za nagađanje što je uzrok problema treba barem malo iskustva-znanja.. početnik u pravilu ne pogodi, ni slučajno tj kao na lotu veća je šansa da ono što pretpostavljaš nije točno-uzrok a za znati više treba info-podatke-stanje.. ne radi se to na ćoravo čarobnim grahom i u tome je važan juzer koji treba dati info... ili majstor koji će doći i znati-vidjeti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice