Wireless spajanje

poruka: 15
|
čitano: 9.448
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Wireless spajanje
pitanje

Početnik sam kad je wireless u pitanju. A problem je da mi se neda plaćati internet ako već relativno blizu rodjaka imamOsmijeh tj. na udaljenosti je nekih cca 100m.. I ja sam na svoju ruku otišao u prvi dućan i pitao za neko wireless pojačalo ili nekakvu antenu kojom bi uhvatio njegov signal. I ljubazni prodavač mi je dao sljedeće LINK i uistinu sam je se pokazalo poboljšanje jer zaključani wireless-i su sad imali bolji signal, ali i dalje nisam rodjin uhvatio. Pa neda mi se testirat te uredjaje i brdo njih pokupovat da bi rijesio svoje muke.

Jel imao netko od vas slično iskustvo? Šta mi je činiti? Unaprijed zahvaljujem na svakoj mogućoj pomoći

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless spajanje
sarma_men kaže...

Početnik sam kad je wireless u pitanju. A problem je da mi se neda plaćati internet ako već relativno blizu rodjaka imamOsmijeh tj. na udaljenosti je nekih cca 100m.. I ja sam na svoju ruku otišao u prvi dućan i pitao za neko wireless pojačalo ili nekakvu antenu kojom bi uhvatio njegov signal. I ljubazni prodavač mi je dao sljedeće LINK i uistinu sam je se pokazalo poboljšanje jer zaključani wireless-i su sad imali bolji signal, ali i dalje nisam rodjin uhvatio. Pa neda mi se testirat te uredjaje i brdo njih pokupovat da bi rijesio svoje muke.

Jel imao netko od vas slično iskustvo? Šta mi je činiti? Unaprijed zahvaljujem na svakoj mogućoj pomoći

 To što si kupio nije antena nego obični wirless stick isto kao wireless kartica.
Ili kupi neku wireless antenu ili je napravi (kantena ili slično). Jedini problem je što se nemože spojiti antena na taj stick, ali se može pojačati snaga sticka ako ga se stavi na sat antenu ili željeznu cjetku, nemam link ali pogledaj malo po forumu ili koristi google sigurno ćeš nešto naći.
15 godina
neaktivan
offline
Wireless spajanje

Teško da ćeš sa običnim stickom hvatati signal na 100 metara, za to ti trebaju pojačivači.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. ----------------------------- Intel E7200@3ghz,Gigabyte EP35-DS3,Gainward 8800GT OC,Segate Barracuda 500gb,2x 2 gb Kingmax MARS ram,Thermaltake Soprano, Corsair VX 450W
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless spajanje

jedan moj frend neznam kako hvata signal preko antene. pokazu mu se udaljenosti svih rutera od preko 500 metara.i naravno oni koji nisu zakljucani wep key-om spoji se na njih i surfa. samo sto tako ne moze skidat nista,neznam zasto. ali surfat netom moze. e kad bi tako svi mogli,a ne preko t-scama placat glupih 170 kn za pisljivih 200 kb/s downlaod...

 

 

hehe

16 godina
neaktivan
offline
Wireless spajanje

Mislim da ti treba nešto ovog tipa ;)

 

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=9152

Kublach
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless spajanje
Kublach kaže...

Mislim da ti treba nešto ovog tipa ;)

 

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=9152

 Tako može i plaćati sam svoj internet. Najjeftinije riješenje je dvi kantene jedna kod tebe, a jedna kod njega, a u slučaju da ima optičke vidljivosti mogla bi biti dosta i samo jedna.
Napiši u google izrada kantene pa probaj napraviti nemožeš ništa izgubiti.
16 godina
neaktivan
offline
Wireless spajanje

Izrada kantene

 

http://tinyurl.com/7jftwa

 

Izrada YAGI antene

 

http://tinyurl.com/8tdsr7

 

*NAPOMENA* – Izrada antena iziskuje veliku preciznost te mora biti sve u milimetar točno.

Kublach
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.1.2009 19:01 (Kublach).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Wireless spajanje

Mozes i od Pringles Chips Okrugle kutije napraviti usmjerenu antenu, al ti Adapter na obadvije lokacije mora biti s izlaznom antenom gdje ces ustekat ove antene, te ih usmjeris jedan ka drugom i eto sve radi.

Edit: Ukoliko se odlucis na vec gotovo rijesenje, oda moras imat i odgovarajuci WiFi adapter.

Zlo i Naopako
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.1.2009 23:24 (bestia).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Wireless spajanje

Ja sam takodjer kentrao nesto ovih dana oko tog wirelessa, i pravio sam te kantene, i razna sranja, sto samo oduzimaju vrijeme, a ne daju bolji signal, no pomoglo mi je na kraju kupnja antene u prodavaonici, istina platio sam masno, ali kolko para tolko muzike. Tebi ako imas opticku vidljivost treba antena od cca 5dbi, no ovo je samo ako imas opticku vidljivost, no ako ti nemas, bilo sta se naslo na putu do te kuce, nista manje od 12dbi ti nece pomoc. Uz antenu ces trebati kupiti i karticu u koju ces ukopcat antenu, no ja bih ti preporucio da umijesto kartice kupis neki jeftini AP, jer ako imas laptop, ili neki drugi uređaj sa wirelessom, spojis se tim uređajem na ap i takodjer surfas, dok sa samo wireless karticom mozes na net samo preko compa

Intel q6600 mbo asus P35 8gb DDR2 ATI 3870 512mb 1TB WD Samsung 2232bw Logitech G15 Logitech G7 Logitech X530 5,1 Laptop, acer 5730zg
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Wireless spajanje
autorov komentar

A kakav je učinak kantene sačinjene od neke konzerve tipa razrjeđivač i u nju na mjesto gdje igla ide postavljen wireless stick?

Po meni je to ista stvar?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless spajanje
Kublach kaže...

Mislim da ti treba nešto ovog tipa ;)

 

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=9152

 

 

nisi mogao nac nesto skuplje?

 
Mcx Rexxar
15 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless spajanje

a dali umjesto slaganja konzervi mogu spojiti obicnu tv antenu? komad aluminija ko komad aluminija..

bar bi trebalo biti...

Mcx Rexxar
16 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless spajanje
Escudo kaže...

a dali umjesto slaganja konzervi mogu spojiti obicnu tv antenu? komad aluminija ko komad aluminija..

bar bi trebalo biti...

 NE... Jer ne rade na istim frekvencijama...
Kublach
15 godina
neaktivan
offline
Wireless spajanje

pozzzz....ja neamam...wireles...al neznam gdje da se obratim u vezi svog problema....ja imam dva kompa u kuci...oba mogu da koriste net u isto vrijeme....mene interesuje kako da ja njih umrezim da mogu da igram igara preko LAN-a..ko cod2 age of empires3...itd....i jos nest...cesto mi pada konekcija.....

intel-core 2 duo e8500 3.16 ghz -palit gf9800gt 1 gb ddr-3 -3 gb ram kingston 800mhz -wsd 320gb hdd -anet gamer 500w -thermaltlake soprnao vb1000bws case -sasmung 225mw 22" wide
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Wireless spajanje

Ja imam wireless problem i molio bih za pomoć. Imam T-comov Speed Touch router i D-link USB mrežnu karticu. Kad spojim router na računalo žicom brzina mi je stalno oko 200 kB/s, ali kad spojim bežično brzina mi je oko 80 kB/s. Router i mrežna kartica su udaljeni oko pola metra. U čemu je problem? Zašto nemam maksimalnu brzinu na wirelessu?

 

PS: Taj problem imam samo na windowsima 7 beta, na XP-u mi je brzina uvijek maksimalna.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.2.2009 17:25 (Igor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice