Preopterecenje rama

poruka: 30
|
čitano: 9.564
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Preopterecenje rama

Imam jedan problemcic. Ram mi je u funkciji uvijek oko 50-60%, a ja nemam nista otvoreno osim Chroma, ili barem mislim da nemam nista otvoreno? Zna netko u cemu je problem? Hvala

bas tako :D
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Preopterecenje rama

Napravi restart pa će ti se vratiti u normalu. Meni zna koji put tako zaglaviti.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Preopterecenje rama
Micek kaže...

Napravi restart pa će ti se vratiti u normalu. Meni zna koji put tako zaglaviti.

Vec probano

bas tako :D
15 godina
offline
Re: Preopterecenje rama

-bez podataka (OS, količina RAMa, .. i ostatak) nema odgovora. Ovako može biti dobro, loše, normalno.. ili nešto treće.

Ako je sedmica, do 2GB RAMa, tad je to normalno. Antivirus, AERO, razni utilsi, update.. pa i chrome, svi troše svoj dio, problem je kad RAMa nema dovoljno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Preopterecenje rama

Sedmica, 4gige rama :/

bas tako :D
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Preopterecenje rama
MatijaCH kaže...

Imam jedan problemcic. Ram mi je u funkciji uvijek oko 50-60%, a ja nemam nista otvoreno osim Chroma, ili barem mislim da nemam nista otvoreno? Zna netko u cemu je problem? Hvala

Vjerovatno imaš dosta pozadinskih procesa, od start up programa koji se pale sa OS-om.

Pogledaj malo u Task Manageru koliko procesa imaš, a mogao bi se poslužiti i sa besplatnim Glary Utilities koji ima opciju Optimize & Improve, Startup Manager pa pogasi nepotrebne servise.

Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
offline
Re: Preopterecenje rama

- za upaljen PC s 4GB bi zauzeće RAMa trebalo biti oko 1.2Gb. Naravno, može biti neki update, defrag, AVscan.. ali u odnosu na prosjek cca 1Gb je potrošen više (to je puno).

- može biti agresivan cache (superfetch) ili media stream.. sto raznih sitnica ali i trojanci.

- zato, poskeniraj za viruse, i provjeri što je sve upaljeno (u task manageru, show all user process).. sortiraj ih po zauzeću.

 

boxer kaže...
.. Startup Manager pa pogasi nepotrebne servise.

-točno, ali prije treba znati što čemu služi. Bez tog može jednako napraviti problem. (jer za sad PC radi normalno..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2011 0:15 (ihush).
16 godina
offline
Re: Preopterecenje rama
ihush kaže...

boxer kaže...
.. Startup Manager pa pogasi nepotrebne servise.

-točno, ali prije treba znati što čemu služi. Bez tog može jednako napraviti problem. (jer za sad PC radi normalno..)

Ma neće zeznuti ništa, neka baci SS da vidimo kako izgleda i možemo mu reći što mu je nepotrebno da se podiže sa sistemom i što će ugasiti.

Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
13 godina
neaktivan
offline
Preopterecenje rama

evo dvije slike

bas tako :D
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Preopterecenje rama
MatijaCH kaže...

evo dvije slike

Ajme kolko taj chrome guta, onda ljudi nešto govore za mozzilu..

 

Uglavnom pogasi chrome, o ti guta dosta memorije.

13 godina
neaktivan
offline
Preopterecenje rama

s ukljucenim chromom 50-54% a bez njega 32%
sad cu pokusat skenirat racunalo 

bas tako :D
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Preopterecenje rama

WTF? ili sam ja čorav ili vidim 12 instanci Croma pokrenutih?

čemu ?zašto? pogasi to...

 

btw ,meni je zauzeće memorije oko 25% ,sa nekih 7 desktop gadgeta i upregnutim Nightlyjem (sa oko 10tak + tabova)

i par pozadinskih programa (AV , Logi centar ,Aida ,itd...)

napokon dočekao DNF!
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2011 8:57 (vrx).
Moj PC  
0 1 hvala 1
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Preopterecenje rama
vrx kaže...

WTF? ili sam ja čorav ili vidim 12 instanci Croma pokrenutih?

čemu ?zašto? pogasi to...

  Svaki tab pokrece po jedan chrome.exe. Slicno je i sa Int. Explorerom

Max Headroom
13 godina
neaktivan
offline
Preopterecenje rama

skenirano racunalo, nije nista naso :S

bas tako :D
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Preopterecenje rama
Pa reci bar s cim si skenirao
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Preopterecenje rama

da ,tek sam sad vidio...

hebiga ,navika kad vidim od ffoxa samo jedan proces al je isti vrag na kraju ,bitnije je zauzeće memorije.

 

oću reć da mu je tih 50tak% možda i je normalno ,ovisno o količini background programa i koliko popapa AV...

ali se nebi trebao toliko time zamarati ako sve ok radi i nema problema ...

kaj očekuje , win7 ,aero ,AV +3 pozadinska i preglednik da iskoriste sam 1 GB?

to nebi dobio niti sa XP-om...

 

i da , naslov nema veze sa temom {#}

napokon dočekao DNF!
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Preopterecenje rama
MatijaCH kaže...

evo dvije slike

 .. sve je OK. tj. imaš nekoliko (nepotrebnih) stvari pokrenutih. xfire, razni toolbarovi itd.

- to sve troši koristi RAM.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Preopterecenje rama

nije baš ok,osim tih toolbara koje treba deinstalirati,avg i mcafee security scanner ?
pa taj pando media booster koji se možda uvalio bez znanja korisnika
ima tu dosta posla da se to dovede u red
ili držati tako i ostaviti manje resursa za igre

edit:sad vidim da ima 4 gb rama,pa si može dopustiti takav šlamperaj
možda malo pregrubo,ali može se taj windows dovesti u bolji red,i načelno pripaziti kad se nešto instalira,šta se nudi pride i to odčekirati
i odakle se skida..

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2011 11:03 (seneka).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Preopterecenje rama
seneka kaže...

nije baš ok,osim tih toolbara koje treba deinstalirati,avg i mcafee security scanner ?
pa taj pando media booster koji se možda uvalio bez znanja korisnika
ima tu dosta posla da se to dovede u red
ili držati tako i ostaviti manje resursa za igre

edit:sad vidim da ima 4 gb rama,pa si može dopustiti takav šlamperaj

pando ti se instalira sa League of Legends i sa još nekih par igara tako da mislim on nije problematičan.

zašto bi to bio šlamperaj?

potrošnja od 1,5gb(cca30%) do 2gb i nije tako loša ako uzmemo u obzir da ima samo 4gb!

 

opet ponavljam,ako nema problema u radu sa kompom ,bolje da ne gasi procese ili da prčka išta....samo može napravit veće sra*nje...

napokon dočekao DNF!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Preopterecenje rama
vrx kaže...

 

opet ponavljam,ako nema problema u radu sa kompom ,bolje da ne gasi procese ili da prčka išta....samo može napravit veće sra*nje...

editirao sam post, zašto uz avg i taj mcafee link scanner ?,babylon toolbar se vjerovatno može deinstalirati preko browsera u upravljanju addonima
o tome pričam,to nije neki veliki zahvat

14 godina
offline
Re: Preopterecenje rama
seneka kaže...
vrx kaže...

 

opet ponavljam,ako nema problema u radu sa kompom ,bolje da ne gasi procese ili da prčka išta....samo može napravit veće sra*nje...

editirao sam post, zašto uz avg i taj mcafee link scanner ?,babylon toolbar se vjerovatno može deinstalirati preko browsera u upravljanju addonima
o tome pričam,to nije neki veliki zahvat

slažem se ,ja sam mislio na prčkanje ili po registry-ju ili da se sa kojekakvim programima gase procesi za startup ili aktivni...

 

Kolega Matija ,napravi uninstall raznoraznih toolbara , duplih AV i općenito programa koje ne koristiš ,malo počisti , napravi Defragment diska .

da je memorija zauzeta tipa 60-70 i više % i da komp "šteka" ,a par programa upaljenih  ,

onda bi savjetovao gašenje raznih procesa i "nepotrebnih" win aplikacija ,ali ovak i nemaš velike brige....zasada :)

napokon dočekao DNF!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Preopterecenje rama
vrx kaže...

slažem se ,ja sam mislio na prčkanje ili po registry-ju ili da se sa kojekakvim programima gase procesi za startup ili aktivni...

 

ma ne, to što si naveo i obična optimizacija startup-a preko npr ccleanera gdje se to vrlo elegantno napravi,jednostavno se onemoguće stavke koje se nepotrebno dižu s windowsima,ako baš nešto i usfali stavi se ponovno na enable
evo slike za autora teme,pa neka se pozabavi s tim ako želi

 
 

14 godina
offline
Re: Preopterecenje rama

Ma sve je uredu meni isto win7 4gb rama firefox i winamp 48% ram-a stoga da radi i utorrent i jos nekoliko stvari u pozadini i  vec 2 godine nisam rusio windowse!

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2011 12:03 (CroVandal).
14 godina
offline
Re: Preopterecenje rama
seneka kaže...
vrx kaže...

slažem se ,ja sam mislio na prčkanje ili po registry-ju ili da se sa kojekakvim programima gase procesi za startup ili aktivni...

 

ma ne, to što si naveo i obična optimizacija startup-a preko npr ccleanera gdje se to vrlo elegantno napravi,jednostavno se onemoguće stavke koje se nepotrebno dižu s windowsima,ako baš nešto i usfali stavi se ponovno na enable
evo slike za autora teme,pa neka se pozabavi s tim ako želi
 
 

ok ,sa ccleanerom se to vrlo lako odradi ,pod uvjetom da je svijestan i da razumije šta gasi.

CroVandal kaže...

Ma sve je uredu meni isto win7 4gb rama firefox i winamp 48% ram-a stoga da radi i utorrent i jos nekoliko stvari u pozadini i  vec 2 godine nisam rusio windowse!

time se i vodim : If it ain't broken , don't fix it! {#}

napokon dočekao DNF!
15 godina
online
Re: Preopterecenje rama
Pozdrav...ja imam slican problem sam kaj se meni radio 512mb rama na xpu...oko70 posto je u uporabi no imam oko 20ak pokrenutih istanci svchosta i svaki trosi po 5mb... o cdmu je rijec ?
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Preopterecenje rama
Mitch kaže...
Pozdrav...ja imam slican problem sam kaj se meni radio 512mb rama na xpu...oko70 posto je u uporabi no imam oko 20ak pokrenutih istanci svchosta i svaki trosi po 5mb... o cdmu je rijec ?

ako nemaš virus nakačen gore,onda se radi o hrpi ( i nepotrebnih) servisa koji imaju ime svchost.exe u task manageru,a o tome se vjerovatno i radi,optimizacija startup-a i gašenje servisa bez kojih xp radi bez problema

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2011 12:49 (seneka).
15 godina
offline
Re: Preopterecenje rama
Mitch kaže...
Pozdrav...ja imam slican problem sam kaj se meni radio 512mb rama na xpu...oko70 posto je u uporabi no imam oko 20ak pokrenutih istanci svchosta i svaki trosi po 5mb... o cdmu je rijec ?

 - normalan XP s AV i osnovnim sys-utils.. 'troši' cca 250 (160-250, ovisi o optimizirnosti).

- Sve iznad je vjerojatno višak, moguće smeće-malware... ipak, možda i neki normalni procesi (npr defrag, update..).

- pogledaj u task-manageru, vidi koji procesi .. može npr ProcessExplorer ili neki drugi alat. (CC, Glary..)

.. Ali ako nema problema, jednostavnije je prepustiti posao čistačima kao:

MBAMom, S&Dom ... (još će netko nabaciti..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Preopterecenje rama

Uredu, hvala ljudi :) ako bude nekih problema s racunalom znat cu gdje zatrazit pomoc :)

bas tako :D
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Preopterecenje rama
seneka kaže...
Mitch kaže...
Pozdrav...ja imam slican problem sam kaj se meni radio 512mb rama na xpu...oko70 posto je u uporabi no imam oko 20ak pokrenutih istanci svchosta i svaki trosi po 5mb... o cdmu je rijec ?

ako nemaš virus nakačen gore,onda se radi o hrpi ( i nepotrebnih) servisa koji imaju ime svchost.exe u task manageru,a o tome se vjerovatno i radi,optimizacija startup-a i gašenje servisa bez kojih xp radi bez problema

4 programa se pokrecu s winsima (avast, rainmeter, realtek i phonemypc), jos ima 3 koja su potrebna za winse...

 

radi bez problema komp, za surfanje idealan (torrent masina :D) no kad udem u chrome, ovi svchost ko da se krizaju medusobno lol

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Preopterecenje rama
Mitch kaže...

4 programa se pokrecu s winsima (avast, rainmeter, realtek i phonemypc), jos ima 3 koja su potrebna za winse...

 

radi bez problema komp, za surfanje idealan (torrent masina :D) no kad udem u chrome, ovi svchost ko da se krizaju medusobno lol

vjeruj mi,ništa osim avasta nije potrebno da se pokreće na tvom xp-u
na toj konfiguraciji

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.11.2011 7:33 (seneka).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice