Olympus PEN E-PL3

poruka: 4
|
čitano: 11.981
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Olympus PEN E-PL3".
14 godina
offline
Olympus PEN E-PL3

po meni velika štata što nema ugrađenu bljeskalicu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Olympus PEN E-PL3

Vidim, netko si ga je već uspio nabaviti, kad ga je i ocjenio. Ne kužim ljude koji imaju potrebu pljuvat ili dizat u nebesa proizvode koje nemaju i nisu nikad radili na njima. Mislim da je bit ocjene i recenzije, ovdje na forumu, a i inače, odraz kraćeg ili dužeg korištenja nekog proizvoda/usluge. A ne princip, pročitao sam specifikacije i sad sve znam... Mah.

 

Edit: ovo se ne odnosi na mile_st-a nego na ocjenu iz Bug digitalija ;)

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2011 17:01 (Videotape).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Olympus PEN E-PL3

Sve donedavno mi se činilo da jedino ja primjećujem brutalno neobjektivne ocjene za cijelu PEN seriju. Videotape-ov komentar ne da je na mjestu, nego je pogodio u samu žicu. Mišljenja sam da nitko od "ocjenjivača" uopće nema taj aparat i da se mahom radi o profi ili kvazi-profi full-frame DSLR korisnicima koji refleksno pljuju po svemu što nema barem APS-C senzor (a vjerojatno i tome), unatoč činjenici da se kvalitetom slike PEN aparati apsolutno mogu mjeriti s entry-level DSLR aparatima, a u rukama čovjeka koji zna kako ga koristiti mogu se postići zapanjujući rezultati, posebno ako ga se upari s boljim objektivom. Govorim iz vlastitog iskustva, jer i sam posjedujem "stariji" model E-PL2 u kombinaciji s Panasonicovim 20mm F1.7 objektivom. Bilo je ljudi koji gledajući slike nisu mogli vjerovati da se ne radi o full-frame DSLR-u, već tek o micro 4/3 sustavu. Stoji činjenica da su puno manji od DSLR-ova, ali i puno veći od kompakta - no s pancake objektivom to je već sasvim prijenosan uređaj koji neće izazivati na cesti šok i sklanjanje ljudi pred objektivom, a dat će izvanredne fotografije. Također fenomenalan kao rezervni aparat i za profesionalce kad im se recimo na more ne nosi mrcina od 1-2 kile...

 

Bit recenzije je imati uređaj i to dovoljno dugo da bi ga se moglo realno ocijeniti. Ove ocjene ne da su promašene, nego su čisto pljuvanje po uređaju. Kako drugačije objasniti činjenicu i da neki aparati koji su 5 klasa ispod ovoga imaju npr ocjenu 8... LOL.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Olympus PEN E-PL3

Nemam E-Pl3 ali imam E-Pl2. U usporedbi sa starijim E-Pl2 fale 2 stvari: bljeskalica i grip sa strane.

 

Dodao bi još i EVF, a najbitnija zamjerka je stari senzor. Vrijeme je za novu generaciju m43 senzora koji bi ispravio glavne nedostatke sadišnjih senzora: ISO osjetljivost i DR.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice