Sony Xperia U

poruka: 40
|
čitano: 20.887
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony Xperia U".
16 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

stvar ukusa,ali sto se tice ovog cjenovnog segmenta.... 2.299kn.. pun pogodak.  osobno obozavam ovas sony dizajn.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2012 23:44 (torrente).
 
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

imali sony xperia u podršku za 3d igre

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U

uzeo sam experiu U,u pocetku i nisam bio zadovoljan nesto,al sad kad vidim koje probleme ljudi imaju s htc-om ,mogu biti zadovoljan ,kvaliteta izrade je ok,samo me iritira tako los zvucnik,e sad hoce li novi ics sta pomoc ,cisto sumnjam,mogli su staviti malo bolji zvucnik .ostalo ok.no nije mi jasna tipka za kameru ,ako ko ima isti mob ,moze li se s tom slikom odma otvoriti kamera i slikati ,jer moja to ne radi,samo zumira al nikako da okine..

15 godina
offline
Sony Xperia U

Pa ta tipka ima dva hoda, stisneš do pola onda zumira a onda stisneš do kraja i slika.

Only the brave
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

Imam ja taj XU. Tipku od kamere moraš ili jako stisnut do kraja ili s noktom pogodit točku po sredini gumba kamere da ju pritisneš normalnom jačinom.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U

je ,hvala ti ,bas sam jucer malo stisnuo jace s noktom(jako neprakticno) i sve radi ok,,inace mob mi se sve vise svidja ,samo malo mi je zao zvucnika koji je po meni losiji nego sta bi trebao biti.

11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

Do 01. 06. pratio sam postove o SE LWW jer sam bio ziher da ću ga uzet. Kad se ukazala prilika za XU malo sam gruntao i platio 400 kn više nego za LWW. Nadam se da će nas sa XU-om bit svakim danom sve više, zasad najviše postova o XU sam našao na http://talk.sonymobile.com/community/support/xperia_2012_family/xperia_u

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

Imam x8 i vec mi je dosadio 2.1Android pa sad cu kupovat drugi.. jedini mobiteli koji su sukladni sa svojom cjenom su XU i XRay + odličan dizajn, veličina i sve(mozda da je ekran mal širi).. pa me zanima sta je bolje.. i jer kod XU se moze nekako iskljuciti ono svjetlo ili barem promjeniti da svjetli samo jedno..:PP Hvala!

7 XU
1 XRay
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U
myl3 kaže...

Imam x8 i vec mi je dosadio 2.1Android pa sad cu kupovat drugi.. jedini mobiteli koji su sukladni sa svojom cjenom su XU i XRay

Ako ti ne smeta što Xperia U ne podržava SD kartice onda nju.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U
i jer kod XU se moze nekako iskljuciti ono svjetlo ili barem promjeniti da svjetli samo jedno ako misliš na transparent bar postoji app. screen filter kojom se to iskljući
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

Hvala vam, što se tiće SD kartice nije mi bitno. Važno mi sam da imam 2GB(ak se nevaram) za apps i 2GB za glazbu. a ostalo mi netreba puno. vidio sam kod nekog lika mob nes je radio i svjetlilo mo ono dugine boje,pa nisam gay. I još me nešto zanima malo prije cito da je zvuk loš?! Pa me zaima jer to istina i ako je po cemu..(tih?preglasan?sumi?losa kvaliteta)

NoMercy1711+
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

Po meni zvuk je ok. Ak ti treba mob koji svira glasno na vanjski stero zvučnik onda uzmi LWW. Transparent bar mijenja boju ovisno o displayu, nešto ko philipsov ambilight. Ima 4 GB za muziku, filmove...

Može se spojit vanjski stik na njega samo treba imat kabl micro usb na ženski usb.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2012 23:38 (5k3t4r).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U

ma ne smeta. uzet cu XU mislim da cu napravit dobar potez. {#} A što se tiće vanjskog stika gdje bi mogo kupit kabl?!(za svaki slucaj ak budem iso negdje da si mogu natrpat filomova)

NoMercy1711+
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U
myl3 kaže...

 uzet cu XU mislim da cu napravit dobar potez.

Za te novce dobar uređaj.. {#}

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U
myl3 kaže...

ma ne smeta. uzet cu XU mislim da cu napravit dobar potez. {#} A što se tiće vanjskog stika gdje bi mogo kupit kabl?!(za svaki slucaj ak budem iso negdje da si mogu natrpat filomova)

  u tele2 dučanu oko 40 kn

14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U
Nisam još kupio kabl al zato mobitel jesam i jako sam zadovoljan. Za tu cijenu je mrak. Bolji je od onih skupih ogromnih htc-ova koji koštaju i do 3500kn. ;-)
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

Može se nabaviti u bonbonu za 1700kn (link), a posto ga ja namjeravam nabaviti, zanime me ekran, trenutno ima LWW, i koliko vidim XU ima veci ekran 3,2 vs 3,5, pa me zanima ako je netko imao LWW i presao na XU da li se sta primjeta ta razlika u velicini? Citao sam da je ekran dosta uzak, kako je onda tipkati na njemu?

Korisnik bonbona? Imas smarthpone koji pokreće android?, onda šta čekas -> http://www.probonbon.net
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U

ja sam imao LWW  a sad imam eperiu U..i mogu ti rec s obzirom na novac i sve da mi je SWW bolji,

1 ima siri ekran,ovaj je stvarno malo uzak kod experie U,i ja imam tanke prste al opet grijesim slova.

2.zvucnik (sta je meni bitno je 10 puta bolji kod LWW

3.bolje u ruci stoji LWW  ,i sveukupna kvaliteta plastike je tu negdje podjednaka,,

4,Po meni jedna razlika u korist experie U  je kvaliteta slike na ekranu koja je bolja  u odnosu na SWW ,Iako ni on nije los...

ukratko..

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U

ali ima 2 gb za aplikacije i igre, 4 gb za ostalo i 2gb za anroid

14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U
leoncropro kaže...

ali ima 2 gb za aplikacije i igre, 4 gb za ostalo i 2gb za anroid

 

Koliko ja znam xperia U nema 8gb, nego 4GB, druge modeli (S i P) imaju više

Korisnik bonbona? Imas smarthpone koji pokreće android?, onda šta čekas -> http://www.probonbon.net
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U

Za aplikacije 2GB, a za glazbu (fotke i ostalo) ne 2 nego 4GB.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U

Na klikni.hr za 1990.00 kn.

Tipka se bez problema, ima fenomenalan swype sa odabirom brojnih jezika uključujući hrvatski i vrhunski prepoznaje riječi. Uzak ekran stvarno nije problem (a ako nekome je - okreneš u horizontalu i pišeš).

Dvojezgreni pocesor šiba k'o lud, stvarno je sve fluidno i jako, jako brzo.

A ekran (ako 3 incha nekome nisu premalo) je čudo, kristalno čist sa 280 ppi.

Imam ga 3-4 tjedna, prije toga sam koristio iPhone i Galaxy 2, a sa Xperiom U sam prezadovoljan pa i to jako puno govori. Istina, fizička tipka za kameru ima preplitki hod, lakše je koristiti ekransku.

Peproručujem svima osim onih kojima treva više od 4GB za glazbu, fotke i ostalo. Ako vam to nije bitno, za ovu se cijenu ne može naći bolje. (naravno, sve je stvar ukusa jer ne postoji najbolji smartphone nego onaj koji određenom korisniku najviše odgovara).

Ja sam, ponavljam, prezadovoljan, a poprilično sam zahtjevan korisnik. Od neta, preko twittera, fb-a, brda aplikacija, foto-aparata (novinar sam, Xperijine fotke se bez problema objavljuju), maila...

Preporuka!

Pozz

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U
5k3t4r kaže...

Po meni zvuk je ok. Ak ti treba mob koji svira glasno na vanjski stero zvučnik onda uzmi LWW. Transparent bar mijenja boju ovisno o displayu, nešto ko philipsov ambilight. Ima 4 GB za muziku, filmove...

Može se spojit vanjski stik na njega samo treba imat kabl micro usb na ženski usb.

Ženski usb? Što je to?

DannyRi kaže...

 

 

A ekran (ako 3 incha nekome nisu premalo) je čudo, kristalno čist sa 280 ppi.

 

 

 

Zapravo, ima 3.5'' {#}

U hvastavih ljudi udarci znadu baš veliki stići i pod starost nauče trijeznima biti.
11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

Može netko provjeriti radi li aplikacija Droid48 na Xperiji U

 

Probao sam je instalirati na mob izložen u T-mobile centru ali nisam je mogao pokrenuti.

{#}

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

Da li se uz Xperiu U kupljenu u Tmobile dobije i ovaj drzac ispod svjetlosne trake i koje druge boje osim roze ? 

 

Ako nekog zanima kupnja navedenog uredaja, novog zapakiranog, nek mi se javi na pp :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U

vidim da malo raspravljate o xperiji u. mene interesira jel netko imao problema sa njime. ja sam ga kupio i svako mmalo se izblesira pa se onda smrzne i tak. ima li netko takvih iskustava. pozz.

14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

Ja ga imam cca 10tak dana.
Nakon posljednje Xperie (NeoV) mogu reći da je zapravo po vanjskom izgledu jedan od lošijih mobitela koje sam imao,(barem zadnjeg poklopca). Istina ovaj se ljepše skida, (ne "ljušti" se nego se guranjem odvoji kao na "normalnim" mobitelima) međutim lakiran je nekom lošom mat bojom na bazi vode. Izgleda kao da su ga vrtićka djeca prefarbala temperama. Nema onog štiha koji daje metalik ili kvalitetna plastika koja čak ni netreba biti prefarbana. Ova je reciklirana pa su je trebali obojati, ali.. Imam osjećaj da bi se lako ogrebao ako ga stavimo u džep sa kojom metalnom kunom ili ključevima.
Moj je bijeli, neznam kakav dojam ostavlja crni. (možda bolji)
Onaj dolje dio ispod illumination bara škripi na dodir. Nakon par skidanja i stavljanja mislim da će se početi klimati. Uglavnom na prvu opći dojam nije baš nešto što se izgleda tiče.

Illumination Bar je priča za sebe. Svjetli kako mu se hoće i gasi se kada mu se hoće...
Nije baš usklađen 100%. Već mi se dogodilo u par navrata da sam nakon korištenja uređaja ostavio da se sam displej ugasi (ne pritišćući tipku power) a taj bar je ostao svjetliti... i svjetli sve dok ponovno ne otključam mob i pošaljem ga u "sleep mod". U stock romu nema nikakve apliakcije kojom bi taj bar mogao kontrololirati ili bilo što podešavati. No aplikacijama Screen Filter, ili Night Mode sa Marketa se dade u njihovim opcijama markirati te se isključi aktivnost dioda.
Postoji još jedna dobra apliakcija Illumination Bar Notification kroz koju možemo podesiti svjetlosnu notifikaciju za propuštene poruke ili pozive. (korisna opcija)
Taj Illumination Bar zapravo ljepše izgleda na reklamama nego uživo. Noću smeta, a ne da koristi.

Slušalice i općenito glazbeni player ne koristim pa nemogu uspoređivati ni sa čime, te ni dati svoj sud.

Baterija.. hm. ja je punim sa punjačem od xperie X10i koji je snage 700 mA (ovaj koji dolazi sa uređajem je nešto jači)
Uglavnom nikad nisam mjerio koliko vremena treba za napuniti do kraja, a zapravo nikada ni ne praznim bateriju ispod recimo 30%. A često kada intenzivnije koristim uređaj i imam utičnicu blizu stavim ga na punjač. Pretežno uz neko umjereno korištenje može izdržati cca 2 dana. Uglavnom trajanje baterije mogu izjednačiti sa trajanjem na Neo V.

Fotografije su relativne. Sa automatskim podešavanjem bijele boje i okidanjem flasha u uvjetima smanjenog osvjetljenja ima dosta (puno) šuma. Ovdje je jedna fotografija potpuno bijelog zida fotografiranog kasno popodne uz slabu svjetlost izvana te se vidi distorzija na slici. Fotografije napravljene za sunčana dana vani su dobre, ali kod takvih uvjeta svi uređaji daju dobre rezultate.

Sve fotografije mi vuku na neku narančasto crvenu boju. Prezasićene su crvenom.

Evo ako pogledate na engadgetu njihove fotografije vidi se da xperia U "voli" crvenu boju, ona je uvijek nekako najizraženija, dok ostale budu u drugome planu.Uglavnom imao sam nekoliko xperia uređaja i nekoliko HTC. Uspoređujući kamere iste rezolucije. (i 5 Mpix i 8 Mpix) nekako su mi na HTCima fotografije uvijek djelovale prirodnije a SE uvijek ima neku boju previše. (Neo mi je forsirao zelenu)
No sve u svemu, ok... nisu fotke za baciti, ali mislim da bi se trebalo malo pograti sa ručnim postavljanjem nekih parametara.
Evo to su bile mane... one me smetaju pa sam ih istaknuo.

Memorija: Ima 2Gb za instalaciju aplikacija, te još 4 za korisničke "bedastoćice" tipa, fotografije, video, glazba...
No vrlo lako je proširiti memoriju USB stickom prikopčanim na OTG kabel. Stvar radi savršeno. Kroz opcije u storage settings već ima "priprema" za USB storage tako da mobitel odmah prepoznaje priključen USB stick i kroz neki file explorer je moguće pregledavati sadržaj. Ja sam pokrenuo divix film sa sticka i vrti ga bez problema.
Koliko "velik" USB stick prepoznaje nebih znao reći jer ja imam najveći 8Gb.

Tokom razgovora sugovornika se jako lijepo čuje i začudio sam se kako je glasniji nego su bile druge xperie koje sam imao. Obzirom da dimenzije i masu uređaja moguće je i dulje imati mob prislonjen na uho, a da se ne počneš osjećati kao da držiš keramičku pločicu u ruci. Dajem velki plus za to.


Zapravo i nije loš uređaj. Po toj cijeni nema novog dvojezgrenog androida, a k tome i sa Mali-400MP grafičkim čipom. Da ima zaslon 3,7" bio bi pun pogodak, ovako je za trunku premali i fali to kod surfanja, no spašava ga visoka rezolucija pa su i najmanja slova vrlo čitka. U landscape modu nema problema sa pisanjem i postotak promašenih slova je gotovo zanemarujuć. Uređaj je zapravo uzak i stane u svaki džep. Prije njega sam imao Desire HD koji sam morao prodati jer mi je doslovno skidao hlače. Ovoga sad ni ne osjećam. {#}
Sve u svemu - zadovoljan sam telefonom.
Ako vas ne muče reciklirani komadi plastike i "tempere" onda slobodno razmišljate o tome telefonu.

Samo glupi i mrtvi nikad ne mjenjaju svoje mišljenje.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.7.2012 12:03 (84737).
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

ako ko hoce za 1200kn ima na bonbonu ali do ponoci pa se pozurite ako hocete, imaju akciju ka 30% popusta pa ko voli nek izvoli https://www.bonbon.hr/ducan/uredaji/smartphone/xperia-u

Come to the dark side.... we have cookies :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.8.2012 22:46 (alias_noname).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony Xperia U
Zna li netko USB OTG kabel koji provjereno radi na Xperii U
robimarko@gmail.com
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice