Monstrum dual socket build

poruka: 2
|
čitano: 1.227
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Monstrum dual socket build

nakon par grešaka kod kupovanja djelova za dual socket 3647 build vise mi je dopi**** pa san se odluci sastavit monstruma pošto poto pa kako ispadne ispadne.

prvo san se zeznu s mbo, uze san koja ide u nestandardni case jer san misli da ce moc u eatx.
onda san se zeznu s cpu jer ista mbo nema bios krekani za es verzije s ebay-a.
onda hladnjake san naruci koji fizicki nemogu stat zbog velicine.
ajde ram san naša jeftino 12 stikova od 8 giga ecc, ništa specijalno.
nekad u međuvremenu mi je upalilo da necu moc lako spojit atx napajanje s nekim adapterom jer je nemoguce doc do sheme za ovaj njihov nestandardni konektor.
pa san nasa tvornicko napajanje relativno jeftino ali bez case-a tvornickog stoji u zraku, opet problem.

tako je to stalo nekih godinu ipo po kutijama i onda san nedavno naleti na par normalnih (ne es) procesora na ebayu i odluci se sastavit monsruma pod svaku cijenu, bez straha od manistre i slicnih trikova.

 

naravno tribalo je prvo složit nekakvo postolje za maticnu, to san slozi od bauštelskih djelova koje san ima pri ruci.
ploca je dosla s distancama koje san zalemi u rupi da se ne micu iako nije bilo potreba jer je ona rupa na "nosacima" taman da kliznu unutra kroz proširenje šta san bušilicon napravi na pocetku šine.
nakon pola dana pilanja napravi san par sranja s mjerenjem pa mi naravno fali 2 centimetra na jednoj strani, ali konzistentno pa cu to nekako drukcije zakrpit.

hladnjake sam iskrivi tako da nemaju onaj okomiti dio i da se "uštekaju" jedan u drugoga, malo je bilo zeznuto pogodit s oba cpu-a u isto vrime a ne slomit ništa, ali prošlo ok i sve radi i pcie i ramovi.

 

nasa san neko staro kuciste koje mi odgovara po svemu osim visine pa cu tu morat dodat dio koji fali.

napajanja su dva jer tvornicko treba specijalne kabele za spojit disk i gpu, mrzin lenovo.

ugl ako vec nije jasno ovo je rage build jer mi se neda više gledat djelove s kojima nemogu ništa.
vjerovatno ce ostat nakazno u nekoj mjeri ali cu se potrudit da bude bar 80% funkcionalno. u najgoru ruku ostat ce za pc u radioni da zamini core2quad koji je sad.

link na hwbot test od masine.

zivili.

Moj PC  
10 0 hvala 1
7 godina
offline
Monstrum dual socket build

drugi dan kemijanja, rastavi napajanje za dešifrirat di je šta spojeno na onom 24 pin konektoru njihovom, jedan red gnd drugi red 3 raila 12V, izmiri di šta ide na 4 pinskom na mbo koji je izlaz za hdd i iskemija kabele za spojit gpu i disk, izbaci drugo napajanje, prikroji kutiju.

sad vec imam nade da bi moglo od ovoga bit nešto, case je sad manji od drugog kompa u antec p100, a kad je vec kemija kemijat cu i za diskove nešto ima mista.

Moj PC  
5 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice