Samsung Galaxy Note 9

poruka: 909
|
čitano: 226.325
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Ja koristim maksimalnu.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

Sto napraviti ako na note9 kasne whatsupp poruke iskljucivo kafa sam spojen na wifi.primjerice doma korisitim wifi i ne dolaze mi poruke osim kad sam ne udem u whatsupp. Thx

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Kruno03 kaže...

Sto napraviti ako na note9 kasne whatsupp poruke iskljucivo kafa sam spojen na wifi.primjerice doma korisitim wifi i ne dolaze mi poruke osim kad sam ne udem u whatsupp. Thx

 Vidi u Battery settings da ti ju Usreo Doze nije uspavao, makar meni nekad sve kasni, od vibera do maila bez obzira na wifi 

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Zašto se sa Note 9 ne može kupiti više prostora na Samsung Cloud-u?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
sdomic kaže...
Zašto se sa Note 9 ne može kupiti više prostora na Samsung Cloud-u?

 Sto ce ti to, bolje si uzmi karticu i bok.

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
C3c1l kaže...
sdomic kaže...
Zašto se sa Note 9 ne može kupiti više prostora na Samsung Cloud-u?

 Sto ce ti to, bolje si uzmi karticu i bok.

 Možda imam dvije SIM kartice?

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
sdomic kaže...

 Možda imam dvije SIM kartice?

 e jbg da 

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9

Sorry kaj bi bilo usreo doze? Moze screen shoot!?thx

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Kruno03 kaže...

Sorry kaj bi bilo usreo doze? Moze screen shoot!?thx

 izrazio sam se zdravo seljacki pa me zato nisi skuzio, pogledaj si pod baterijom da ti nije ta aplikacija u stanju mirovanja..

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9

Thx..provjerio ali nema ni mail no viber ni whatsupp.

Sinox sam testirao i na note9 i na s9 wifi kasni ili dok ne udem u aplikaciju dok na mobilnim instant dolazi.

Da li je potrebno nesto drugo podesiti?ruter?reinstalirati aplikacije?

16 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

Moze neka preporuka zaštitnog stakla?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
blackdevil kaže...

Moze neka preporuka zaštitnog stakla?

Whitestone Dome najbolje ali preskupo bar meni hh,ja sam iz kine uzeo foliju jer bas ne volim stakla i iznenadio se prvi dan imao 20-tak mjehurica drugi dan nijedan i folija se uopce ne kuzi,ako zelis mogu dati link :)

7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Ja stavio ovakvo. Zadovolja. 150 kn s montažom
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Ja stavio ovakvo. Zadovoljan. 150 kn s montažom.
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2018 13:11 (Picpic).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
toma20 kaže...
blackdevil kaže...

Moze neka preporuka zaštitnog stakla?

Whitestone Dome najbolje ali preskupo bar meni hh,ja sam iz kine uzeo foliju jer bas ne volim stakla i iznenadio se prvi dan imao 20-tak mjehurica drugi dan nijedan i folija se uopce ne kuzi,ako zelis mogu dati link :)

 Kako skines taj dome glass ako se zaljepi uv lampom?

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9

da da definitivno moze link.

I meni je taj whitedome zapeo za oko al ga ne mogu naručit iz "vana" gledao sam po amazonima al niti jedan ne šalje u .hr :D

 

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
blackdevil kaže...

da da definitivno moze link.

I meni je taj whitedome zapeo za oko al ga ne mogu naručit iz "vana" gledao sam po amazonima al niti jedan ne šalje u .hr :D

 

 

nesto slicno

 

https://gizzmo.hr/premium-zastitno-staklo-optishield-lux-za-samsung-galaxy-note-9-in-uv-lampica-artikel-28568

8 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
4L4N kaže...
toma20 kaže...
blackdevil kaže...

Moze neka preporuka zaštitnog stakla?

Whitestone Dome najbolje ali preskupo bar meni hh,ja sam iz kine uzeo foliju jer bas ne volim stakla i iznenadio se prvi dan imao 20-tak mjehurica drugi dan nijedan i folija se uopce ne kuzi,ako zelis mogu dati link :)

 Kako skines taj dome glass ako se zaljepi uv lampom?

 Podignes ga jednostavno i odljepi se od stakla. Treba paziti da ides polako i bez naglih pokreta jer onda moze puknuti. Svo ljepilo ostaje na Whitestoneu i moze se skinuti prstima pa se whitestone moze ponovno aplicirati. Dodje s dvije mjerice ljepila u pakovanju.

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
blackdevil kaže...

da da definitivno moze link.

I meni je taj whitedome zapeo za oko al ga ne mogu naručit iz "vana" gledao sam po amazonima al niti jedan ne šalje u .hr :D

 

 Folija ponavljam jako zadovoljan sa folijom,mjehurici sta ostanu prvi dan preko noci nestanu sami od sebe,i da ovo staklo sa gizma je smece gledao sam negdje na netu pukne odmah,nije kao whitedome

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Izasao Android Pie beta za exynos modele za Indiju i Njemacku. Znaci uskoro ce bit flashanja :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
bi se to dalo kako preko vpn-a?
http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Ne. Moras imat njemacku ili indijsku karticu.

Sada vidim da je dostupno za download. Treba se prvo skinuti DBT ARK2 i flashati te nakon toga Pie. Nije tesko. Idem probat pa napisem uputstva ako bude radilo.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 16:01 (siljo90).
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
siljo90 kaže...
Ne. Moras imat njemacku ili indijsku karticu.

Sada vidim da je dostupno za download. Treba se prvo skinuti DBT ARK2 i flashati te nakon toga Pie. Nije tesko. Idem probat pa napisem uputstva ako bude radilo.

 

Jel radi? :)

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
ocekujemo izvjestaj
http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Nisam stigao jucer. Upravo idem sad.
12 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

Radi sve bez problema. Izgleda mi super samo nisam još dublje istraživao.

 

S ovom metodom gubite sve podatke s mobitela pa napravite backup. Ne odgovaram za brickane uređaje.

 

1. Skinete Odin OVDJE (skidate sa XDA tako da nije nešto bez veze)

2. Skinete SamFirm OVDJE (isto sa XDA, najbrže preuzimanje softwarea)

3. SamFirm pokrenuti kao Admin, pod model upisati SM-N960F (ako je EU verzija Notea9), pod Region upisati DBT i kliknuti na kvačicu Auto. Nakon toga Check Update i treba Vam se pojaviti ARK2 verzija. Stisnite download.

4. Raspakirati skinuti software

5. Mobitel staviti u download mode i flashati preko Odina (jednostavan je pa će te skužiti šta trebate ubaciti).

5.1 ako imate SD karticu, malo niže skinite update.zip, prebaciti to na SD karticu, mobitel staviti u recovery i odabrati update from SD card i odabrati update.zip i to je to. Ne morate skidati ADB drivere. Ja nemam SD pa sam radio preko ADB.

6. Skinuti adb OVDJE

7. Skinuti i instalirati ADB drivere ako ih nemate OVDJE

8. Skinuti Android Pie OVDJE (to je u biti update.zip)

9. Prebaciti update.zip u mapu gdje je ADB, mobitel staviti u recovery i odabrati apply update from ADB, pokrenuti CMD u toj mapi i utipkati adb devices. Ako Vam izbaci spojeni uređaj sve je u redu.

10. Utipkati adb sideload update.zip

11. Pričekati desetak minuta i to je to. Mob će se restartati i imate novi UI i Pie

 

EDIT: čitam da alarm ne radi sa tvorničkom apliakcijom odnosno neće zvoniti. Sleep as Android aplikacija bi trebala raditi pa čisto da ne zaspete na posao i tako to :)

EDIT2: možda mi je ipak sve nekako...ne znam...štekavo i prešareno (pogotovo postavke). Beta je pa se nadam da će se to popeglat. Stavio sam animacije na 0.5x ali mi je i dalje trzavo.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 16:04 (siljo90).
Moj PC  
4 0 hvala 3
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
siljo90 kaže...

Radi sve bez problema. Izgleda mi super samo nisam još dublje istraživao.

 

S ovom metodom gubite sve podatke s mobitela pa napravite backup. Ne odgovaram za brickane uređaje.

 


 

EDIT: čitam da alarm ne radi sa tvorničkom apliakcijom odnosno neće zvoniti. Sleep as Android aplikacija bi trebala raditi pa čisto da ne zaspete na posao i tako to :)

EDIT2: možda mi je ipak sve nekako...ne znam...štekavo i prešareno (pogotovo postavke). Beta je pa se nadam da će se to popeglat. Stavio sam animacije na 0.5x ali mi je i dalje trzavo.

 

 

 dakle napokon sam uhvatio vremena, i kao prvo ne gube se podatci ako se mobitel ne vrati na factory reset, s druge strane prije reseta je malo štekao nakon njega radi kao podmazan,

druga stvar, isprobao sam alarm i za sada se cini da je sve u redu

night mode je zakon, i sucelje je vrlo oku ugodno kada se ukljuci, sve u svemu i vise sam nego zadovoljan, pogotovo s novim gestama  umjesto tipki na dnu ekrana, i tako napokon imamo taj cijeli infinity ekran

http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Ne gube se podaci jedino ako se kod flashanja stavi home_csc. Inace se gube. Probao sam i ja alarm i meni radi ali opet kazem, par ljudi je prijavilo da ne radi pa za svaki slucaj...
S ovim gestama imam osjecaj kao da mi duze treba nego sa tipkama.
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
da geste su definitivno sporije, jedino sto se dobije taj osjevaj da imas jos veci ekran
http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note 9

Nakon problema s M20P i vračanja na Pixel 2 XL odlučio sam se za prodaju 2XL i kupovine nekog novog moba. 

Opcija je bio Mix 3, OP 6T, Note 9. Odluka je pala na Note 9., premala razlika u lovi između Note 9 i ostale dvojce., a ipak Note 9 nudi više.

 

Dizajn i dimenzije : Trebalo je malo privikavanja naspram Pixel 2 XL (Note 9 je izduženiji) ali sam se brzo navikao. Dizajn klasično odličan. U usporedbi s drugima…M20P je kompaktniji ali meni je osobno uzak i imao sam problem prilikom pisanja po tipkovnici. Kod Note 9 i Pixel nemam tih problema. Bez obzira poredak je : 1. M20P 2.Note 9 3.Pixel 2 XL.

 

Ekran : Suludo je tu išta pričat. Samsung ima vrhunski ekran i osobno vidim razliku naspram M20P i Pixel 2 XL. Uživancija je gledat u tako dobar ekran.

Poredak : 1. Note 9 2.M20P 3.Pixel 2 XL.

 

Software : Isto se sve zna – Samsung ima svu moguću prilagodbu svega i svačega i ja sam tu svoj na svome. Kod M20P je situacija slična, ali ipak postoje neka ograničenja namještanja. Pixel 2 XL – čisti android, nema puno mudrolije oko namještanja ali sve radi odlično. Note 9 ima S pen kojeg je uživancija koristit. Mislio sam da je to bedasto ali se brzo navikneš i vidiš da taj S pen ima smisla. Note 9 mi je i privatni i službeni mob zbog dual sima pa ću vidjet iskoristivost S pen u poslovne svrhe. Note 9 je fluidan i ne vidim iskreno razliku naspram Pixel 2 XL., dok M20P radi koplje brže jer nema animacija. AOD je kod Note 9 pun pogodak kao i edge aplikacija. Ja to sve koristim i bez obzira na brzinu M20P, Note 9 ima više prednosti i moj poredak je : 1. Note 9 2.M20P 3.Pixel 2 XL.

 

Baterija : Sot sam iskreno prestao pratit ali vidim da mi Note 9 drži dan i pol bez beda kao i Pixel 2 XL i M20P. Poredak : 1. M20P 2.Note 9 3.Pixel 2 XL. M20p sam stavio na prvo mjesto zbog bržeg brzog punjenja.

 

Kamera : E tu bi se moga raspisat ali ću biti kratak jer svi više-manje sve znamo.

Note 9 – to tvrdim duže vrijeme : Uz OIS i Dual Pixel AF ne možeš dobit lošu sliku u bilo koji uvjetima. Ista priča i kod Pixel 2 XL. Kod M20P zbog EIS i PDAF/Laser AF mi nakon završetka slikanja napiše da mi ruka bude mirna (valjda ispravlja neke stvari) što mi je išlo na k…

Ako snimaš svoje klince kako se igraju i sl i gdje trebaš brzinski okinut sliku, tu M20P zaostaje baš zbog EIS i PDAF/Laser AF

Prednost kod M20P je zoom od x3 i x5 gdje je to stvarno vrhunski napravljeno.

Video snimanje : Hvala kolegi @markozd koji mi je rekao da snimanje bez beda stavim na 4K 60fps. Znači video je nestvarno dobar. Tu uopće nema govora da se M20P može približit Note 9 u bilo kojim uvjetima što se tiče snimanja. Jednostavno opet OIS i Dual Pixel AF odrađuju bolji posao od EIS i PDAF/Laser AF.

Tko traži mob za snimanje i slikanje – obavezno mora biti ova kombinacija OIS i Dual Pixel AF  bez obzira koji proizvođač. Zbog toga je Pixel 2XL i da danas izvlačio vrhunske fotografije + HDR Google.

 

Zaključak : Uzeo sam Note 9 blue i dobio sam ga za 4500kn. Povoljna cijena naspram konkurencije a meni osobno daje više. Vratio sam se na proizvođača kojeg sam imao većinu vremena. Svoj na svome sam a prednosti S pena otkrivam.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 13:14 (R36).
 
3 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice