Ultimativna antivirus tema - P&O izdvojena tema

poruka: 48.436
|
čitano: 6.672.010
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Jako korisno za znati kako hakeri kradu i mnogo ljudi nasjedne na foru jer scam izgleda kao legit...

GAMETAG: ANDIxHR
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
djigibao kaže...

nakon sto mi je istekla ESET licenca, koju mi je poklonio forumas sa ove teme

 Ta licenca je istekla, brzo proletila godina. Baš sam nekidan kupio burazu novu licencu na 3 godine, samo jedan uređaj, moja još vrijedi do 17.12.2024 te ću uzeti i sebi na 3 godine.

LOL: Crobrother
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Tko voli nek' izvoli. Ja se držim Windows Defendera i to samo koristeći bazu virusnih potpisa, Cloud i sva ostala sranja isključena, uključujući i SmartScreen. Meni je to i više nego dovoljno. A u pregledniku klasika, uBlock Origin i Google Safe Browsing.

Eto ti tvojeg Defoltnog žutanjka, pretučenog ili zaključanih Windowsa od stane tri godine starog Ramsomware alata.Zato je žuto obično smeče, isključi ili zaboravi pa eto recimo instaliraj taj prokleti neizbježni Kaspersky Free=instaliraj i zaboravi nema potrebe za nikakvim dodatnim postavkama.

 

 

Nema se tu kaj dalje raspravljat, "Mikrošuft i sigurnost ili robustan AV alat" to je kao Krava na tečaju baleta.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.3.2024 17:39 (rambox).
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Svi ti "testovi" uključuju baš traženja malicioznih programa. Kolike su zaista šanse da pokupiš ransomware ako se držiš neke logike i osnovne stvari kod korištenja računala? Ravno 0%.

 

Ako ne skidaš sadržaj sa sumnjivih stranica, ako ne pokrećeš sumnjive programe, ne otvaraš privitke i poštu koja dolazi iz sumnjivih izvora, doslovno nemaš nikakvih razloga za brigu.

 

To ti govori čovjek koji je godinama surfao bez ikakvog antivirusnog programa, samo s Google Safe Browsing u pregledniku i uBlock Originom. I nikada, ama baš nikada nisam dobio ransomware, pa niti kada su bili najintenzivniji ransomware napadi.

 

Ovo što ti radiš, u paranoji, je instaliraš Kaspersky koji ti bez veze stoji na računalu i nepotrebno ga opterećuje. Šanse za zarazu su stvarno 0% ako imaš imalo mozga u glavi. Ako Defender ništa ne valja, upitaj se zato je forum nekada bio krcat upitima kako se riješit malware, a danas takvih upita više nema. Zašto su prije stalno bile teme tipa "zaključane datoteke na računalu", a danas više nema niti jedne. 

 

Uostalom, niti tvoj Kaspersky nije toliko neprobojan kao što misliš. Ako baš želiš zaraziti računalo, zarazit ćeš ga nebitno koji ti antivirusni program imao. Jer niti jedan ne štiti 100%; apsolutne sigurnosti nema.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.3.2024 18:39 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

 

To ti govori čovjek koji je godinama surfao bez ikakvog antivirusnog programa, samo s Google Safe Browsing u pregledniku i uBlock Originom. I nikada, ama baš nikada nisam dobio ransomware, pa niti kada su bili najintenzivniji ransomware napadi.

 

Ovo što ti radiš, u paranoji, je instaliraš Kaspersky koji ti bez veze stoji na računalu i nepotrebno ga opterećuje. Šanse za zarazu su stvarno 0% ako imaš imalo mozga u glavi. Ako Defender ništa ne valja, upitaj se zato je forum nekada bio krcat upitima kako se riješit malware, a danas takvih upita više nema. Zašto su prije stalno bile teme tipa "zaključane datoteke na računalu", a danas više nema niti jedne. 

 

Uostalom, niti tvoj Kaspersky nije toliko neprobojan kao što misliš. Ako baš želiš zaraziti računalo, zarazit ćeš ga nebitno koji ti antivirusni program imao. Jer niti jedan ne štiti 100%; apsolutne sigurnosti nema.

To ti meni pričaš, kad si eto zaboravil kaj smo pisali 2015 godine fučkaj ga sad.Pa nisam niti ja koristil nikakav klasičan AV, i to čak šest godina bez takvog alata.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/sigurnosni-softver/ultimativna-antivirus-tema-po/12723.aspx?page=1195&jumpto=4621650&sort=asc&view=flat

 

Kaspersky Free koristim reda radi, ja ga ne osjetim na ovakvom modernom PC hardveru. Kaspersky kao da niti ne postoji po pitanju trošenja resursa, pogotovo kad golim okom vidiš kolko može biti rastrošan razni drugi softver na Windowsima.Nek Kaspersky vrti i radi, neprimjetan je na PC resursima. Ali zato svaki dan koristiš Browser kao Chrome, koji je itekako primjetan jer ždere sistemske memorije kao pajcek.

 

Ako več koristiš klasičan AV, onda koristi najbolje rješenje ili najbolje optimiziran softver.Windows Defender je krš, znamo da nije dobar i znamo da itekako može biti rastrošan.

 

Pogleč kakav cirkus Mikrošuft radi sa Windowsima, ili sa raznim trulim Update smečem. Sad ti očekuješ kaj zapravo, da se po pitanju sigurnosti ljudi eto lagodno oslone na njihov AV.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/windows/windows-10-problemi/228866.aspx?page=220&jumpto=6721134&sort=asc&view=flat

 

Bitdefender Free je onako, kvaliteta softvera+dizajn kao malo bolja očerupana kokoš. Ne fala od mene nema preporuke za takav siromašan AV alat, bez obzira na detekciju gamadi itd.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/sigurnosni-softver/ultimativna-antivirus-tema-po/12723.aspx?page=1589&jumpto=6084175&sort=asc&view=flat

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.3.2024 22:21 (rambox).
15 godina
online
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Koristio sam Bitdefender Total Security 2 godine i nije tako loš. Jedina stvar je što sam prilično oprezan pa se antivirus gotovo nikada ne pojavljuje.

Od svih antivirusnih programa, Acronis Cyber Protect izgleda najgori po pitanju performansi, jer usporava računalo i to poprilično, a u posljednje vrijeme ga guraju u IT tvrtkama.

Have you tried turning it off and on again?
2 godine
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
rambox kaže...
 Ali zato svaki dan koristiš Browser kao Chrome, koji je itekako primjetan jer ždere sistemske memorije kao pajcek.Ako več koristiš klasičan AV, onda koristi najbolje rješenje ili najbolje optimiziran softver.Windows Defender je krš, znamo da nije dobar i znamo da itekako može biti rastrošan.

 

Ti ga znaš namljeti gluposti kao četverogodišnje dijete.

To se odnosi i za Chrome i WD.

 

合氣道
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2024 10:16 (Zaporožac).
4 godine
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Svi ti "testovi" uključuju baš traženja malicioznih programa. Kolike su zaista šanse da pokupiš ransomware ako se držiš neke logike i osnovne stvari kod korištenja računala? Ravno 0%.

 

Ako ne skidaš sadržaj sa sumnjivih stranica, ako ne pokrećeš sumnjive programe, ne otvaraš privitke i poštu koja dolazi iz sumnjivih izvora, doslovno nemaš nikakvih razloga za brigu.

 O tome tako možeš pisati jedino kod sebe doma i vezano uz svoj kompjuter. Kada radiš s više ljudi i kada dijelite javne kompjutere za neke aktivnosti, šansa za širenje bilo kakvog virusa je ogromna. Pa je i Windows Defender bolji od nikakve zaštite. Doma nisam nikada imao veći problem povezan s bilo kojim virusom, na poslu bogme jesam, zbog toga jer ljudi nemaju baš nikakvo znanje o virusima i zaštiti. Pa je bolje imati ikakvu nego nikakvu zaštitu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2024 11:34 (zelenapaprika).
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

U ovoj temi govorimo isključivo i rješenjima za privatne korisnike, ne i za poslovne korisnike. U poslovnim okruženjima situacija je često vrlo drugačija. Recimo, koriste se kompletna sigurnosna rješenja; ne samo na razini softvera nego i mreže, čak i hardverska poput hardverskog vatrozida. Zbog toga što je poslovno okruženje puno ozbiljnije, upravlja se s velikim brojem računala i sve je povezano u jednu mrežu, računala je potrebno dodatno zaštititi.

 

Ali čak i Microsoft Defender je dovoljan za zaštitu tih računala. U poslovnim okruženjima se obično koristi Enterprise verzija Windowsa koja je bogatija postavkama od obične Home/Pro, dostupne nama. Također, Microsoft Defender koji mi koristimo i koji se koristi u poslovnim okruženjima su potpuno drugačiji proizvodi, a dostupni su u dvije verzije: Microsoft Defender for Business i Microsoft Defender for Endpoint.

 

Isto tako valja napomenuti da je besplatni antivirusni softver često zabranjeno koristiti u poslovne svrhe prema odredbama licence.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2024 11:58 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Ivan M. kaže...

Koristio sam Bitdefender Total Security 2 godine i nije tako loš. Jedina stvar je što sam prilično oprezan pa se antivirus gotovo nikada ne pojavljuje.

Od svih antivirusnih programa, Acronis Cyber Protect izgleda najgori po pitanju performansi, jer usporava računalo i to poprilično, a u posljednje vrijeme ga guraju u IT tvrtkama.

Reci šefu da očeš samo ESET ili Kaspersky, pa pljuni+lupi šakom po stolu i reci da daješ otkaz ako ne pristanu na zamjenu.

 

Tko to gura, opet nekakvi uhljebi ili mito ili korupcija plačena od čupavih Acronis lobista.

AMD,........is that Epyc or what?
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Svi ti "testovi" uključuju baš traženja malicioznih programa. Kolike su zaista šanse da pokupiš ransomware ako se držiš neke logike i osnovne stvari kod korištenja računala? Ravno 0%.

...

Ovo što ti radiš, u paranoji, je instaliraš Kaspersky koji ti bez veze stoji na računalu i nepotrebno ga opterećuje. Šanse za zarazu su stvarno 0% ako imaš imalo mozga u glavi. Ako Defender ništa ne valja, upitaj se zato je forum nekada bio krcat upitima kako se riješit malware, a danas takvih upita više nema. Zašto su prije stalno bile teme tipa "zaključane datoteke na računalu", a danas više nema niti jedne...

 

 A čuj, jedno je što bismo mi radili i što je nama logično i što znamo jer smo upoznati s tom tematikom.

Mnogim ljudima PC je samo alat i ne zanima ih uopće kako radi niti ih je puno briga. Nisu nužno općenito glupi, ali isto kao što mene ne zanimaju neke druge teme, njih ne zanima IT.

Ransomware je globalno još uvijek itekako prisutan i ljudi se zaraze s njime.

 

Tema nije nužno o tome što samo mi koristimo, nego preporuke za druge neiskusne korisnike.

 

Svojim roditeljima sam stavio Bitdefender free jer je bio install & forget još od one minimalističke verzije. Sad koriste naravno ovu novu updateanu verziju.

 

Btw. koliko sam vidio neke testove prije par godina, Kaspersky i neki drugi AV-ovi su bili lakši na resursima od WD-a.

 

Ne pratim ostale teme u ovom podforumu, ali barem u ovoj temi je većina postova bila o testovima AV-ova, ali ne možemo ni to u nedogled. Dosadilo ljudima vrtiti testove. Ne jer je WD spasitelj, nego općenito se ljudi koji su to prije ovdje radili zasitili i imaju druge stvari u životu kojima su se posvetili.
Stranice kao što su AV-Comparatives i AV-Test već dugo ne pratim i već sam prije jednom komentirao, kod njih su skoro svi AV-ovi dobri u testovima (pogotovo AV-Test.org je smeće u tom pogledu), a nezavisni testovi pokažu nešto drugo, da razlika itekako postoji. Određeni pobjednici i gubitnici se kristaliziraju.

 

rambox kaže...
Kaspersky Free koristim reda radi, ja ga ne osjetim na ovakvom modernom PC hardveru. Kaspersky kao da niti ne postoji po pitanju trošenja resursa, pogotovo kad golim okom vidiš kolko može biti rastrošan razni drugi softver na Windowsima.Nek Kaspersky vrti i radi, neprimjetan je na PC resursima..

 

Bitdefender Free je onako, kvaliteta softvera+dizajn kao malo bolja očerupana kokoš. Ne fala od mene nema preporuke za takav siromašan AV alat, bez obzira na detekciju gamadi itd.

 ...

 

 

Na mom PC-u se Kaspersky također ne primjeti, čak i na starom PC-u.

 

Bitdefender free ima novo sučelje već nekoliko godina, nije više onaj minimalistički kao što si linkao.

 

 

Oba su vrlo dobra po detekciji. Kaspersky malo bolji sveukupno po zaštiti. Ali ako ga neko ne voli, Bitdefender je također dobra opcija. Svakako bolji od WD-a

Istina WD se može konfigurirati i ojačati, ali to je posve nebitno za obične korisnike, ne možemo im preporučiti da skinu 3rd party alat i nešto namještaju o čemu nemaju pojma. Hoće install & forget, a defaultni WD nije toliko jak kao neki drugi AV-ovi.

Za nas može biti dovoljan, za neiskusne nebih nužno preporučio. Oni hoće kliknuti na sve i svašta. Mogu proći bez zaraze, ali je šansa povećana u odnosu na Kaspersky, Bitdefender itd.

Ali tu temu smo već nekoliko puta prožvakali.

4 godine
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

U ovoj temi govorimo isključivo i rješenjima za privatne korisnike, ne i za poslovne korisnike.

Joj Marko, evo tebe i u ovoj temi. :-D

 

Vidim da si stručnjak i u antivirusnoj zaštiti. :-D

Koristim poslovni laptop ali nemamo plaćenu zaštitu. Jer postoji Windows Defender. Puf! Ode duh zvani Marko...

 

 

 

13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
njonji kaže...
Marko :D kaže...

Svi ti "testovi" uključuju baš traženja malicioznih programa. Kolike su zaista šanse da pokupiš ransomware ako se držiš neke logike i osnovne stvari kod korištenja računala? Ravno 0%.

...

Ovo što ti radiš, u paranoji, je instaliraš Kaspersky koji ti bez veze stoji na računalu i nepotrebno ga opterećuje. Šanse za zarazu su stvarno 0% ako imaš imalo mozga u glavi. Ako Defender ništa ne valja, upitaj se zato je forum nekada bio krcat upitima kako se riješit malware, a danas takvih upita više nema. Zašto su prije stalno bile teme tipa "zaključane datoteke na računalu", a danas više nema niti jedne...

 

 A čuj, jedno je što bismo mi radili i što je nama logično i što znamo jer smo upoznati s tom tematikom.

Mnogim ljudima PC je samo alat i ne zanima ih uopće kako radi niti ih je puno briga. Nisu nužno općenito glupi, ali isto kao što mene ne zanimaju neke druge teme, njih ne zanima IT.

Ransomware je globalno još uvijek itekako prisutan i ljudi se zaraze s njime.

 

Tema nije nužno o tome što samo mi koristimo, nego preporuke za druge neiskusne korisnike.

 

Svojim roditeljima sam stavio Bitdefender free jer je bio install & forget još od one minimalističke verzije. Sad koriste naravno ovu novu updateanu verziju.

 

Btw. koliko sam vidio neke testove prije par godina, Kaspersky i neki drugi AV-ovi su bili lakši na resursima od WD-a.

 

Ne pratim ostale teme u ovom podforumu, ali barem u ovoj temi je većina postova bila o testovima AV-ova, ali ne možemo ni to u nedogled. Dosadilo ljudima vrtiti testove. Ne jer je WD spasitelj, nego općenito se ljudi koji su to prije ovdje radili zasitili i imaju druge stvari u životu kojima su se posvetili.
Stranice kao što su AV-Comparatives i AV-Test već dugo ne pratim i već sam prije jednom komentirao, kod njih su skoro svi AV-ovi dobri u testovima (pogotovo AV-Test.org je smeće u tom pogledu), a nezavisni testovi pokažu nešto drugo, da razlika itekako postoji. Određeni pobjednici i gubitnici se kristaliziraju.

 

rambox kaže...
Kaspersky Free koristim reda radi, ja ga ne osjetim na ovakvom modernom PC hardveru. Kaspersky kao da niti ne postoji po pitanju trošenja resursa, pogotovo kad golim okom vidiš kolko može biti rastrošan razni drugi softver na Windowsima.Nek Kaspersky vrti i radi, neprimjetan je na PC resursima..

 

Bitdefender Free je onako, kvaliteta softvera+dizajn kao malo bolja očerupana kokoš. Ne fala od mene nema preporuke za takav siromašan AV alat, bez obzira na detekciju gamadi itd.

 ...

 

 

Na mom PC-u se Kaspersky također ne primjeti, čak i na starom PC-u.

 

Bitdefender free ima novo sučelje već nekoliko godina, nije više onaj minimalistički kao što si linkao.

 

 

Oba su vrlo dobra po detekciji. Kaspersky malo bolji sveukupno po zaštiti. Ali ako ga neko ne voli, Bitdefender je također dobra opcija. Svakako bolji od WD-a

Istina WD se može konfigurirati i ojačati, ali to je posve nebitno za obične korisnike, ne možemo im preporučiti da skinu 3rd party alat i nešto namještaju o čemu nemaju pojma. Hoće install & forget, a defaultni WD nije toliko jak kao neki drugi AV-ovi.

Za nas može biti dovoljan, za neiskusne nebih nužno preporučio. Oni hoće kliknuti na sve i svašta. Mogu proći bez zaraze, ali je šansa povećana u odnosu na Kaspersky, Bitdefender itd.

Ali tu temu smo već nekoliko puta prožvakali.

Prosječni korisnik neće instalirati sam aplikacije i koristi računalo za surfanje internetom, konzumiranje medija i to je više manje to. Isto kao i što prosječni korisnik Androida neće instalirati aplikacije mimo Google Playa. Zbog toga, čak i prosječnom korisniku Microsoft Defender je i više nego dovoljan. Nekoč davno sam znao isprobavati razne antivirusne programe, godinama prije nego što je Defender bio norma i Microsoft nikako nije mogao ući u igru sigurnosnih alata. Ali sve se zapravo promijenilo na bolje od Windows 10 kada je Microsoft skužio da je trenutno stanje sigurnosti u Windowsima očajno i da moraju nešto poduzeti.

 

Svi pljuju Defender jer ne štiti dovoljno, a jedini razlog zašto ne štiti dovoljno jest jer korisnici sami pogase određene module zaštite. Windows po zadanim postavkama dolazi upaljen sa SmartScreenom koji radi odličan posao (iako ga ja osobno odbijam koristiti). Osim toga ima i modul zaštite od ransomwarea koji je uključen i ne može se isključiti. Može ga se jedino dodatno pojačati da štiti mape koje sam odabereš. Ima ugrađenu i zaštitu od exploita, ima čak i pametnu kontrolu aplikacija. Tu je još izolacija jezgre kako nikakav malware ne bi mogao dirati kernel ili se ubaciti neki maliciozni kod u memoriju.

 

Relativno mali broj mojih poznanika stvarno dobro zna na računalo. Nekoč su njihova računala bila prepuna adwarea i kojekakvog malwarea, danas svi imaju čisto računalo s zadanom konfiguracijom Defendera. Zato i tvrdim da je Defender dovoljan za sve. I kažem, ako želiš zarazit računalo, zarazit ćeš ga i s Bitdefenderom, i s Kasperskyjem, i s Defenderom. Nema tog antivirusnog programa koji će moći čovjeka zaštititi od ljudske gluposti. 

 

Jedina mana Defendera je što baš i nije najprivatnije rješenje i masovno prikuplja podatke. Ali ni drugi antivirusni programi nisu med i mlijeko, ima ih koji skupljaju i više. Bitdefender i Kaspersky, oboje, primjerice, zahtjevaju da se registriraš za račun inače ne možeš koristiti antivirusni program. Microsoft to još uvijek ne zahtjeva.

 

Ali najveća prednost Defendera je kompatibilnost. Defender apsolutno nikada ne izaziva probleme; da nešto je teži, ali na modernom hardveru to se ne osjeti. Antivirusni programi trećih strana znali su izazivati velike probleme, a bilo je čak i slučajeva kada se Windowsi nisu mogli ažurirati radi njih.

zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

U ovoj temi govorimo isključivo i rješenjima za privatne korisnike, ne i za poslovne korisnike.

Joj Marko, evo tebe i u ovoj temi. :-D

 

Vidim da si stručnjak i u antivirusnoj zaštiti. :-D

Koristim poslovni laptop ali nemamo plaćenu zaštitu. Jer postoji Windows Defender. Puf! Ode duh zvani Marko...

Pa da znaš da i jesam. Od malih nogu sam se bavio temom antivirusnih programa, malicioznih programa i općenito sigurnosti na računalima. Ova tema ti sad ima 1.614 stranice; od trenutka kad sam se registrirao na ovaj forum, aktivan sam u ovoj temi. Ali otkako je Defender pokorio tržište sigurnosnih programa, ista je zamrla i izgubila svoj čar.

 

Što se tiče tvog poslovnog laptopa bez plaćene zaštite, to je problem tvoje firme. Tvoja firma je odgovorna za taj laptop i kao takva bi ti morala osigurati zaštitu istog. Jer koristiš li besplatan softver na poslovnom laptopu, kršiš pravila licence antivirusne tvrtke. To u prijevodu znači da dođe li BSA do tebe u firmi i vidi instaliran besplatan Kaspersky ili Bitdefender, jao si ga tebi i tvojoj firmi. 😉

4 godine
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Što se tiče tvog poslovnog laptopa bez plaćene zaštite, to je problem tvoje firme. Tvoja firma je odgovorna za taj laptop i kao takva bi ti morala osigurati zaštitu istog. Jer koristiš li besplatan softver na poslovnom laptopu, kršiš pravila licence antivirusne tvrtke. To u prijevodu znači da dođe li BSA do tebe u firmi i vidi instaliran besplatan Kaspersky ili Bitdefender, jao si ga tebi i tvojoj firmi. 😉

Kakva plaćena zaštita koja nije plaćena? :-) Defender dolazi s OS-om, licenca je individualna, kupljena s laptopom.

 

13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Mislio sam da si ti jedan od korisnika antivirusa treće strane. 😄

4 godine
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Mislio sam da si ti jedan od korisnika antivirusa treće strane. 😄

 Jesam, ali doma, na kućnm PC-u. A to plaćam, godinu za godinom. Bitdefender.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2024 21:29 (zelenapaprika).
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...
...

Svi pljuju Defender jer ne štiti dovoljno, a jedini razlog zašto ne štiti dovoljno jest jer korisnici sami pogase određene module zaštite. Windows po zadanim postavkama dolazi upaljen sa SmartScreenom koji radi odličan posao (iako ga ja osobno odbijam koristiti). Osim toga ima i modul zaštite od ransomwarea koji je uključen i ne može se isključiti. Može ga se jedino dodatno pojačati da štiti mape koje sam odabereš. Ima ugrađenu i zaštitu od exploita, ima čak i pametnu kontrolu aplikacija. Tu je još izolacija jezgre kako nikakav malware ne bi mogao dirati kernel ili se ubaciti neki maliciozni kod u memoriju.

...

 

Nebih baš rekao da je to jedini razlog niti glavni razlog. Ili da većina ikada mijenja postavke.

Ima Defender svakakve module zaštite, ali ih malware zaobilazi.

Ima zaštitu od ransomwarea, ali pogledaš testove na youtubeu, ransomware svejedno kriptira podatke.

Čini mi se da su to nekako statične zaštite, behaviour protection mu je dosta slab.

 

Naravno da je bolji nego prije i to je dobro. Ali neki drugi su još bolji uz čak nešto manje opterećenje resursa, pa eto tko voli nek izvoli

Nisam dosada nikada imao BSOD ili nešto tako zbog AV-a, tako da me to ne brine baš.

Ja bih mogao i sa Defenderom proći svakodnevno, ali svojim roditeljima nebih to baš preporučio.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2024 21:11 (njonji).
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Pošto ste se zakačili oko Defendera, evo vam za njega User Interface od tvoraca VoodooShielda koji će vam olakšati njegovo konfiguriranje i otključati mnoge skrivene sigurnosne značajke i biti će skoro dobar kao i Kaspy i BitDef. 

DefenderUI

link

GAMETAG: ANDIxHR
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2024 22:47 (andi.cro).
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Evo zašto je važno imati zaštitu na browseru...

 
 

GAMETAG: ANDIxHR
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
andi.cro kaže...

Evo zašto je važno imati zaštitu na browseru...

Evo, ja baš za vas mimoze išao posjetiti stranicu. Ništa specijalno, nikakav phishing kako Bitdefender kaže nego obična fejk stranica koja redirecta na drugu za gledanje filmova s trailerima. Zadnju nisam ni išao dalje, nije mi se dalo, a i blokirao ju je uBlock Origin, odnosno 1Hosts (Pro).

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2024 23:09 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
andi.cro kaže...

Evo zašto je važno imati zaštitu na browseru...

  

Luk i voda+stranica je na pola šuplja. Nema tu ništa bitno, ili kaj marljivi UblockOrigin sam po sebi brzo ne zgromi.

 

https://www.virustotal.com/gui/url/5bd2d85cda7787c8b835184af8c578f7f8bc9525011e4822d36bda07dee16673

 

Oprez kad se Windows Updejta, tu te vreba puno veča opasnost fučkaj ga sad.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.3.2024 2:10 (rambox).
14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

 

rambox kaže...

 To sam naveo kao primjer kako te može neki link na Fejsu navući na opasno mjesto a ti si samo npr. želio pogledati trailer nekog filma.

Možda ova stranica i nije neka velika opasnost ali zasigurno ih ima koje te na sličan način privuku...

 

Želim reći da je vrlo korisno imati neku zaštitu na browseru jer ne znaš koji link je dobar a koji nije!

GAMETAG: ANDIxHR
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Ne treba ti nikakva zaštita, samo zdrav razum. Ti si ovdje godinama na forumu, a družili smo se jako puno puta i u ovoj temi. Ti kao bar netko tko se razumije u računala bi trebao prepoznati da na tom linku nema apsolutno ništa što bi te moglo zanimati. Sve iz screenshota koji si postao ovdje u temi ukazuje kako se radi o tipičnom spamu, uključujući i samu adresu stranice. 

14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Ne treba ti nikakva zaštita, samo zdrav razum. Ti si ovdje godinama na forumu, a družili smo se jako puno puta i u ovoj temi. Ti kao bar netko tko se razumije u računala bi trebao prepoznati da na tom linku nema apsolutno ništa što bi te moglo zanimati. Sve iz screenshota koji si postao ovdje u temi ukazuje kako se radi o tipičnom spamu, uključujući i samu adresu stranice. 

 Ja sam to znao procijeniti ali mnogi ne bi znali. Zato sam se i odlučio postat oko toga, da ukažem na takve opasnosti a i kako te zaštita na browseru može upozoriti na opasne stranice i svakako preporućujem staviti zaštitu na browser jer je to prva linija obrane!

GAMETAG: ANDIxHR
7 tjedana
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

AD Guard doživotna licenca za 3 uređaja je trenutno na akciji - 50 eura. Za komp mi realno ne treba kraj Origin ekstenzije ali dal je to po vama najbolja opcija na nerutani mobitel i tablet (Android i Apple) radi blokiranja reklama na Youtubeu i u aplikacijama?

Akagi, Kaga, Sōryū, Hiryū, Shōkaku, Zuikaku
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2024 11:30 (Kido Butai).
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Imas za 9€

 

https://www.kinguin.net/category/91652/adguard-premium-personal-key-lifetime-3-devices

 

Blokira reklame svugdje osim u YOUTUBE, moze i u YT ali treba sherat video u Android app...neprakticno

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2024 14:07 (djigibao).
7 tjedana
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
djigibao kaže...

Imas za 9€

 

https://www.kinguin.net/category/91652/adguard-premium-personal-key-lifetime-3-devices

 

Blokira reklame svugdje osim u YOUTUBE, moze i u YT ali treba sherat video u Android app...neprakticno

 Ok hvala ti asu , ovo je brutalno jefitno. Ma bitno mi npr. da u aplikacijama za vijesti i slicno nemam vise usrane reklame. Kupim ovo odmah.

Akagi, Kaga, Sōryū, Hiryū, Shōkaku, Zuikaku
15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Imam taj AdGuard na ajfonu još od 2018. godine, kupljen na Storeu, tada za 40-tak kuna, jer sam posebno alergičan na bilo kakve reklame.
Radi odlično svoj posao, redovito se ažurira i reklame na mobu su za mene nepoznat pojam. Plaćena verzija blokira i reklame u aplikacijama, ako ih ima.
Na retardiranom Google Play Storeu mislim da su ga uklonili, ili im je najveće zlo današnjeg interneta zvano Google dopustio, uz zabranu blokiranja reklama na svom usranom smeću od preglednika zvanom Chrome!
Ako koristite Samsung browser, radi!
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i prodane duše! Crni vragovi, a i oni drugi, žuti i zeleni, ne samo da se nude, već bi i prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2024 15:50 (BlackMoon).
16 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

...uz Adguard obavezno i Brave FTW 

 

 ...a za Youtube treba za svaki video koji se zeli gledat treba kliknuti na Dijeljenj/Share pa onda odabrati AdGuard Player

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2024 16:31 (djigibao).
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
BlackMoon kaže...
Imam taj AdGuard na ajfonu još od 2018. godine, kupljen na Storeu, tada za 40-tak kuna, jer sam posebno alergičan na bilo kakve reklame.
Radi odlično svoj posao, redovito se ažurira i reklame na mobu su za mene nepoznat pojam. Plaćena verzija blokira i reklame u aplikacijama, ako ih ima.
Na retardiranom Google Play Storeu mislim da su ga uklonili, ili im je najveće zlo današnjeg interneta zvano Google dopustio, uz zabranu blokiranja reklama na svom usranom smeću od preglednika zvanom Chrome!
Ako koristite Samsung browser, radi!

Što očekuješ od tvrtke koja zarađuje prodajom oglasnog prostora? Da dopuste bilu kakvu aplikaciju za blokiranje oglasa, pa to bi bio pucanj sebi u nogu. Na Androidu bar možeš instalirati aplikaciju mimo Play Storea i time zaobići Google-ove restrikcije.

djigibao kaže...

...uz Adguard obavezno i Brave FTW 

 

 ...a za Youtube treba za svaki video koji se zeli gledat treba kliknuti na Dijeljenj/Share pa onda odabrati AdGuard Player

Ili jednostavno instaliraš YouTube ReVanced i gledaš sadržaj kao gospodin...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice