Maturalni rad

poruka: 7
|
čitano: 1.380
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Maturalni rad, koju temu izabrati...

Evo imam mali problem oko maturalnog rada... Ne mogu se odlučiti koju temu izabrati, a hitno mi je.... 

Naime, teme smo trebali dobiti do 15.10. ali su naravno naši profesori kasnili i predali nam teme kasnije (kao što je to i red u našoj školi).

Bez obzira na to, rok za odabir je ostao 30.10. (jer očito nas učenike nitko ništa ne pita i nikoga nije briga). Ima par tema koje mi se ne čine lošima, i za koje mi je prijatelj rekao da misli da su oke, ali nisam siguran o kojoj temi se može pisati najviše...

 

3 teme: 

 

- Osnovni ulazno - izlazni podsustav (BIOS)

- RAID polje tvrdih diskova (ovo mi je prijatelj rekao da možda nije loše pa i to uzimam u obzir)

- Komparacija OS-a: Win 7 i Win 8 

 

Sad me zanima prema vašim procjenama, o kojoj se temi može pisati najviše (pošto mi je potrebno nekih 30-tak stranica za rad)...

Istraži bih sam na internetu, ali stvarno nisam imao vremena....

HVALA {#}

 

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Maturalni rad, koju temu izabrati...
prc12 kaže...

Evo imam mali problem oko maturalnog rada... Ne mogu se odlučiti koju temu izabrati, a hitno mi je.... 

Naime, teme smo trebali dobiti do 15.10. ali su naravno naši profesori kasnili i predali nam teme kasnije (kao što je to i red u našoj školi).

Bez obzira na to, rok za odabir je ostao 30.10. (jer očito nas učenike nitko ništa ne pita i nikoga nije briga). Ima par tema koje mi se ne čine lošima, i za koje mi je prijatelj rekao da misli da su oke, ali nisam siguran o kojoj temi se može pisati najviše...

 

3 teme: 

 

- Osnovni ulazno - izlazni podsustav (BIOS)

- RAID polje tvrdih diskova (ovo mi je prijatelj rekao da možda nije loše pa i to uzimam u obzir)

- Komparacija OS-a: Win 7 i Win 8 

 

Sad me zanima prema vašim procjenama, o kojoj se temi može pisati najviše (pošto mi je potrebno nekih 30-tak stranica za rad)...

Istraži bih sam na internetu, ali stvarno nisam imao vremena....

HVALA {#}

 

 

 

Možda najbolje ova Komparacija Win 7 i Windows 8, to ti nije baš komplicirano toliko, a imaš o čemu olala pisati. {#}

11 godina
neaktivan
offline
Re: Maturalni rad, koju temu izabrati...

Jeste sigurni ? Mislim, samo pitam... Tražio sam neki dan malo po internetu (pošto mi je to jedini izvor), i više manje svi samo govore o grafičkom sučelju windowsa 8 (točnije kako ništa ne valja u usporedbi sa sedmicom)... Nema baš nekih detaljnih usporedaba samih specifikacija ta dva windowsa... Jednom sam čuo da windows 8 troši manje radne memorije dok je idle-u od windowsa 7, al to nigdje nisam našao na internetu, a točno takve usporedbe mi trebaju, a ne one "gluposti" tipa, usporeba start meni-a tih windowsa, odnosno starta i metroa... Osobno "posjedujem" windows 8.1 i ne vidim skoro nikakvu razliku od 7-ice... (nadam se da sam u krivu, i da postoji puno razlika da mogu o čemu pisat, jer mi se tema čini zanimljivom). Mislim, to je samo moje nekakvo mišljenje i iskreno nadam se da sam u krivu... {#} 

11 godina
neaktivan
offline
Maturalni rad

Nitko ništa ? {#}

16 godina
neaktivan
offline
Re: Maturalni rad, koju temu izabrati...
RAID... imas mnostvo varijanti koje mozes opisat, prednosti i mane, a tako slozis i prezentaciju... prijatelj ti je da dobru sugestiju
16 godina
online
Maturalni rad

Još jedan glas za RAID. Ima dosta materijala, zanimljivo je i može se sastaviti korektan rad bez spuštanja na neki isuviše stručan nivo. Napišeš par strana uvoda, šta je RAID, istorijat, zatim opišeš sve moguće modove koje nađeš (ovo bi uglavnom bio copy/paste, uz prevod i malo uobličavanja), naglasiš koji se više ne koriste, a koji su i dalje aktuelni, ubaciš malo brojki o performansama i poneki grafikon i završiš sa onim što je trenutno najmodernije ili što tek treba da se pojavi.

 

BIOS je ok, mada bi to bilo malo tehničkije.

 

Poređenje Windows 7 i 8 - ne znam kako bi to na kraju izgledalo. Ako hoćeš da se fokusiraš na performanse i hardverske zahteve, bilo bi zanimljivo da nađeš neke tri (ili barem dve) konfe različite snage i napraviš sam seriju testova tipa boot time, zauzeće RAM-a, nešto CPU i GPU benchmarka...

11 godina
neaktivan
offline
Maturalni rad

Oke, super... zahvaljujem se... Ići ću sa RAID-om... Hvala još jednom 

{#}

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice