Telematika vs informatika na veleučilištu

poruka: 3
|
čitano: 12.343
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Telematika vs informatika na veleučilištu

Dakle situacija je sljedeća.

Trenutno sam na preddiplomskom studiju (Tehnologija i organzacija prometa) i planiram završiti i diplomski studij.

 

Zamislio sam da bih nakon tih pet godina upisao telematiku ili informatiku na veleučilištu.

Znam da je telematika možda logičniji izbor, ali me zanima kako kotira u odnosu na informatiku i da li i koliko obuhvaća programiranje i izradu web stranica i aplikacija za mobitele!

 

Također svi koji imaju bilo kakvu mišljenje, iskustvo i sl. sa jednim ili drugim smjerom slobodno se raspišite!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
14 godina
neaktivan
offline
Telematika vs informatika na veleučilištu
BUMP moze neko napisat razliku izmedju info i telematike i nesto vise napisat o telematici?? Hvala
12 godina
neaktivan
offline
Telematika na Veleučilištu u Rijeci

Kao osoba koja je dala sve ispite sa prve godine smatram da sam sposoban iznijeti koliko-toliko kvalitetni osvrt na ovaj smjer.

 

S obzirom da mi je ovo jedini fakultet na kojem sam studirao ne mogu reći dali je teško tj. dali je teži od npr. informatike na VeleRI ili Računarstva na RiTehu. Uglavnom kod nekih kolegija prolaznost bude jako mala (15/64).

 

Smjer pogodan za ljude iz tehničkih srednjih škola, iako ga upisuju i ekonomisti i ljudi iz hotelijersko-turističke, ali velika većina istih odustaje nakon prvog semestra ili prije, iako ima izuzetaka.

 

Prvi semestar:

 

Matematika

Nije zahtjevna ako se redovito uči (ne više od 3 sata tjedno), sve ovisi o predznanju iz srednje škole.

 

Elementi Telematike

Ove godine je prolaznost bila 15/64.

Za one koji su išli u elektro škole znati će kada kažem da se u 3 mjeseca obrađuje gradivo iz Osnova Elektrotehnike 1 i 2, Mjerenja u elektrotehnici, El. sklopova i El. strojeva. Za nekoga tko do sada ne zna razliku između ampera i volta i izmjenične i istosmjerne struje puno je posla poloviti sve pojmove u 3 mjeseca.

 

Osnove Informatike

Osnovne iz informatike (imaš skriptu, sjedi i nauči) + word i excel

 

Programiranje 1

Programiranje u C-u u DEV C++ 

Uči se doslovno od početka (Dijagrami toka i pseudokod) i progamiraju se zadatci

 

Internet komunikacija 

Mreže. 

Na teoriji se uči protokoli, slojevi i ostala teorija vezana uz računalne mreže.

Na vježbama se umrežavaju virtualna računala

 

TZK1

No Comment. 

 

Drugi Semestar:

 

Poslovna Organizacija

Kolegij pun učenja, po meni, nepotrebnih podataka za ovu struku

 

Osnove Marketinga

Pročitaj opis iznad.

 

Algoritmi i Strukture Podataka

Drugim riječima Programiranje u C-u 2

Naprednije i teže programiranje

Potrebno izraditi projekt kako bi se prošao kolegij. 

Meni osobno najinteresantniji kolegij u godini

 

Teorija Signala

Ne znam previše, bio sam samo na prvom predavanju i ne znam što me spriječilo da ne zaspem. 

Skratio i naučio skriptu napamet

 

Osnove Poslovne Komunikacije

Uglavnom za prolazak na kolegiju umjesto kolokvija se izrađuju prezentacije i seminar na zadanu temu. Stjecanje znanja prezentiranja

 

Tehnika Komunikacije

Interesante vježbe

Gradivo je veoma široko od računalnih mreža do radiokomunikacija

 

TZK2

No Comment.

 

Nadam se da sam malo razjasnio ovaj smjer jer ja o njemu nisam previše znao kada sam ga upisivao osim predmeta koje sam pronašao na stranici.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2016 20:37 (TabInvader).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice