Full multimedia PC - korak po korak :)

poruka: 91
|
čitano: 11.111
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)
8ax kaže...
ali nadogradit ces moc samo am3 platformu, intel vise nece izdavat p55 i x58 procesore, zaboravi lga1366 i 1156.

Retardirani pohlepni intel.

hehe kapitalizam šta ćeš

 

al de ti to meni objasni onak po naški ;)

Zivot je ono sto nam se dogadja dok smo zauzeti planiranjem!...j.lennon
14 godina
neaktivan
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)
intel za apsolutno svaku novu liniju procesora izdaje novi socket, sto znaci, ako zelis nadogradit racunalo novim procom, moras i kupit novu maticnu.

Nesto duze se zadrzao jedino lga775 (core2)
Imam 1000 postova! | MW2: N'Dorphin | Klan : [N]Team | UMP45 Red Dot - PP2000 Red Dot | Predator/Cobra/Apache | Merry Christmas and happy New Year!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)
8ax kaže...
intel za apsolutno svaku novu liniju procesora izdaje novi socket, sto znaci, ako zelis nadogradit racunalo novim procom, moras i kupit novu maticnu.

Nesto duze se zadrzao jedino lga775 (core2)

 haha koja su to govna (pardon na izrazu)

 

a šta kažu na to gospoda iz amd-a? jel kog njih budućnost nadogradnje blistavija?

Zivot je ono sto nam se dogadja dok smo zauzeti planiranjem!...j.lennon
14 godina
neaktivan
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)
da, moci ce se staviti am3+ procesori na am3 maticne uz neka ogranicenja (tehnoloska ogranicenja koliko znam), a ionaku su u planu samo high-end bulldozeri za am3+ socket.
Imam 1000 postova! | MW2: N'Dorphin | Klan : [N]Team | UMP45 Red Dot - PP2000 Red Dot | Predator/Cobra/Apache | Merry Christmas and happy New Year!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)

a reci iskreno, dal se vrijedi zamarat s tim za multimedijalno računalo?

koliki vijek trajanja bi imala npr. mitch-eva konf.?2,3,5 godina?{#}

Zivot je ono sto nam se dogadja dok smo zauzeti planiranjem!...j.lennon
13 godina
offline
Full multimedia PC - korak po korak :)

Pogledaj ovaj link. U jednoj drugoj temi Power user mi je preporučio ove nettopove. Izuzetno tihi i sposobni reproducirati bilo koju multimediju. xDinchx je napravio review jednog primjerka. Pogledaj možda ti bude dobar.

 

Sretna nova godina.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)
core i3+2gb ram+gts450 grafika bi za iskljucivo filmove trajala zauvijek, a za igre na medium-high oko 2-3 godine.
Imam 1000 postova! | MW2: N'Dorphin | Klan : [N]Team | UMP45 Red Dot - PP2000 Red Dot | Predator/Cobra/Apache | Merry Christmas and happy New Year!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)
mario.L_hr kaže...

Pogledaj ovaj link. U jednoj drugoj temi Power user mi je preporučio ove nettopove. Izuzetno tihi i sposobni reproducirati bilo koju multimediju. xDinchx je napravio review jednog primjerka. Pogledaj možda ti bude dobar.

 

Sretna nova godina.

s time da u ovom mom nettopu nema mjesta za dodatne kartice ;)

Tako da bih mu ja ipak, ako naravno ima mogućnosti, da ode na konfiguraciju od Mitcha...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)

za mario.L : najprije i tebi sve najbolje u novoj :)..puno ti hvala na doprinosu ovoj temi, pogledo sam tovj link, ali u ove kompove ne bim mogo ugurat dvb karticu i to odma stvara problem mog savršenog HTPC iliti multimedijalnog računala..

 

za 8ax: onda nema zime..ne vjerujem i da su zahtjevi odvih dvb kartica veliki..pa skystar 2 je na tržištu godinama hehe :)..

 

Zivot je ono sto nam se dogadja dok smo zauzeti planiranjem!...j.lennon
13 godina
offline
Full multimedia PC - korak po korak :)

Gle ovoga mitcha sta je bahat samo zato jer ima veci staz od mene- PREJADNO, I JOS SE se pravi vazan s ničim ahahah...

gle prijatelju mitch, ti nisi ni svjestan sta govoris, jer:

1) kazes da sam stavio core i5 i 6850, što nisam tak da daj bolje ti je šuti i ne prdi laži, 6850 jesam spomenuo ali u amd konfi , i jos sam naglasio da si uzme slabiji vaporx 5770! što nisi vidio , dakle jos si i slijep...ajde pokazi gdje sam stavio i5 pametnjakovicu jedan!

2) prdiš da mu ne trebaju 4 gige i pljujes po mojim konfama , a puno su bolje od tvojih, i to je dokazano, a i sam si mu stavio 4 gige, dakle ne znas sta govoris ali u redu

3) NIKAD, ALI BAS NIKAD se ne stAVlja caviar green za primarni hard jer to je najveća moguca pogreska, to je vjerojatno najsporiji hard, pa neka si onda uzme mnogo radije   2x wd caviar blue koji doduse mozda jesu do 300   kuna skuplji ali su i znatno brzi , čim si stavio green za hard, odmah se vidi da mi nemas sta prigovrati jer ocito znas jos manje od mene!

4) stavio si mu core i3 550 koji je čak 110 kuna skuplji od core i3 540, a razlika je 140 mhz, to mu se ne isplati, za to radije doda jos malo i ubode brzi hard... dakle, neporavdani i bzvz odabir procesara tvoj.

5) stavljas mu plocu sa h55 chipsetom koja je dokazano losija i slabija od p55 chipseta, a za 4500 kuna SVAKAKO mora ici p55 ploča ako ide na intel opciju.

6) sta se tice blueray playera, to mu jos ne treba jer su prokleto skupi, zasad neka stavi obicnu przilicu, blueray moze uvijek stavit, to mu nije potrebno jos u ovom trenutku, i samim time predstavlja nepotrebno bacanje novaca...

 

mislim da sam te sad u svemu pobio i da nema razloga da superjsko tebe poslusa jer da se u ista razumijes, vidio bi da se i u matx KUCISTE moze smjestiti ploča atx formata, samo to treba znati   izvesti, nije zvaka za seljaka LOL!

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.1.2011 14:29 (Caesar et Brutus).
Moj PC  
2 9 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)
Caesar et Brutus kaže...
3) NIKAD, ALI BAS NIKAD se ne stAVlja caviar green za primarni hard jer to je najveća moguca pogreska, to je vjerojatno najsporiji hard, pa neka si onda uzme mnogo radije   2x wd caviar blue koji doduse mozda jesu do 300   kuna skuplji ali su i znatno brzi , čim si stavio green za hard, odmah se vidi da mi nemas sta prigovrati jer ocito znas jos manje od mene!

 

mislim da sam te sad u svemu pobio i da nema razloga da superjsko tebe poslusa jer da se u ista razumijes, vidio bi da se i u matx KUCISTE moze smjestiti ploča atx formata, samo to treba znati   izvesti, nije zvaka za seljaka LOL

Ne znam za ostalo, ali za caviar green mogu potvrditi da je među najsporijima. S druge strane, jeftiniji su, tihi i pouzdani.

 

Ako ovo nije bilo ironično, na koji način stane atx ploča u matx kućište?

 

15 godina
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)
Caesar et Brutus kaže...

Gle ovoga mitcha sta je bahat samo zato jer ima veci staz od mene- PREJADNO, I JOS SE se pravi vazan s ničim ahahah...

gle prijatelju mitch, ti nisi ni svjestan sta govoris, jer:

1) kazes da sam stavio core i5 i 6850, što nisam tak da daj bolje ti je šuti i ne prdi laži, 6850 jesam spomenuo ali u amd konfi , i jos sam naglasio da si uzme slabiji vaporx 5770! što nisi vidio , dakle jos si i slijep...ajde pokazi gdje sam stavio i5 pametnjakovicu jedan!

2) prdiš da mu ne trebaju 4 gige i pljujes po mojim konfama , a puno su bolje od tvojih, i to je dokazano, a i sam si mu stavio 4 gige, dakle ne znas sta govoris ali u redu

3) NIKAD, ALI BAS NIKAD se ne stAVlja caviar green za primarni hard jer to je najveća moguca pogreska, to je vjerojatno najsporiji hard, pa neka si onda uzme mnogo radije   2x wd caviar blue koji doduse mozda jesu do 300   kuna skuplji ali su i znatno brzi , čim si stavio green za hard, odmah se vidi da mi nemas sta prigovrati jer ocito znas jos manje od mene!

4) stavio si mu core i3 550 koji je čak 110 kuna skuplji od core i3 540, a razlika je 140 mhz, to mu se ne isplati, za to radije doda jos malo i ubode brzi hard... dakle, neporavdani i bzvz odabir procesara tvoj.

5) stavljas mu plocu sa h55 chipsetom koja je dokazano losija i slabija od p55 chipseta, a za 4500 kuna SVAKAKO mora ici p55 ploča ako ide na intel opciju.

6) sta se tice blueray playera, to mu jos ne treba jer su prokleto skupi, zasad neka stavi obicnu przilicu, blueray moze uvijek stavit, to mu nije potrebno jos u ovom trenutku, i samim time predstavlja nepotrebno bacanje novaca...

 

mislim da sam te sad u svemu pobio i da nema razloga da superjsko tebe poslusa jer da se u ista razumijes, vidio bi da se i u matx KUCISTE moze smjestiti ploča atx formata, samo to treba znati   izvesti, nije zvaka za seljaka LOL!

 

  dobro pobjedio si (nisi), don't feed the troll, svaki post ti je spam, ti njemu slažeš gaming konfu umjesto htpc-a, stvarni si pametan kad bi stavljao atx ploču matx kućište, vidi se da ni čitat neznaš, caviar green su tihi i pouzdani diskovi iz wd-a, jer se rade na najduži (najkvalitetniji) način u cijelom pogonu, zbog čega jesu sporiji ali imaju najmanji kvar u postotku od svih diskova, stavio bi mu spinpointa od tb-a (2) no trenutno ga nema nigdje, blu-ray nije prokleto skup, jer on namjerava gledati HD filmove, što ti vjerojatno ni neznaš  šta je, pa će on po tebi na dvd stavljat 8 gb na više filmove, i da, moje konfiguracije su provjereno bolje od tvojih, stavio si mu 2mb-tnog athlona sa 4 jezgre, što su propali, rađe tu stavi neki phenom 955/965, stavio si mu blu his rame, što su najsporiji od 1600 mhz-nih, a općenito 1333 mhz-ni su na višoj kvaliteti od 1600-tnih, stavio si mu referentnu 6850 u v3 kućište sa slabim hlađenjem, čestitam, stavio si mu blue diskove koji troše više i hlade se više od green serije, a usto imaju istu brzinu (3gb/s), i da najveći tvoj fail :

 

H55 čipset vs p55 ajde ti meni reci kako možeš uspoređivati chipsete za i3 i i5 ?, samo po konektorima lol, i onda se ja čudim zašto se ljudi žale kad im netko kao ti djeli savjete

EDIT - imaš par ploča sa p55 (matx), no bile su nedostupne pa ih nisam napisao (http://www.nabava.net/trazilica.php?q=asrock+p55&x=0&y=0)

^^TROLLBUSTER^^ Xfire : mihovil13 Sretna Nova 2011. ! !
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.1.2011 15:10 (Mitch).
14 godina
neaktivan
offline
Full multimedia PC - korak po korak :)

ajde ajde dečki ova tema ne treba prepucavanja svako mišljenje je važno i sve konfiguracije ću dobro proučit samo da uhvatim slobodno popodne pa ću ih onda iskomentirat :)..za sada mi je, koliko sam vidio onak letimično najprivlačnija konfiguracija od mitch-a ali svima hvala na doprinosu :):)

 

nemojmo se svađat nego ajmo zajedno na sljedeći problem, a to je bučnost..koliko znam ventilatori su ti koji rade najviše buke, kako ih utišat?

Zivot je ono sto nam se dogadja dok smo zauzeti planiranjem!...j.lennon
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)
superjasko kaže...

ajde ajde dečki ova tema ne treba prepucavanja svako mišljenje je važno i sve konfiguracije ću dobro proučit samo da uhvatim slobodno popodne pa ću ih onda iskomentirat :)..za sada mi je, koliko sam vidio onak letimično najprivlačnija konfiguracija od mitch-a ali svima hvala na doprinosu :):)

 

nemojmo se svađat nego ajmo zajedno na sljedeći problem, a to je bučnost..koliko znam ventilatori su ti koji rade najviše buke, kako ih utišat?

  Mislim da za ovo trebaš izabrati što kvalitetnije kućište koje ima dobru izolaciju od buke...

15 godina
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)
superjasko kaže...

ajde ajde dečki ova tema ne treba prepucavanja svako mišljenje je važno i sve konfiguracije ću dobro proučit samo da uhvatim slobodno popodne pa ću ih onda iskomentirat :)..za sada mi je, koliko sam vidio onak letimično najprivlačnija konfiguracija od mitch-a ali svima hvala na doprinosu :):)

 

nemojmo se svađat nego ajmo zajedno na sljedeći problem, a to je bučnost..koliko znam ventilatori su ti koji rade najviše buke, kako ih utišat?

koji tip nakraju atx ili m-atx ?

Ako ideš na atx :

ATX kombinacija ATX kombinacija
Ta konfa + ovo (diskovi u raid 0,tuner je solidan, diskovi najbrži, a kućište izvrsno best buy !), još dodaj dvd ili blu-ray drive

ATX kombinacija ATX kombinacija
 

m-atx :

m-atx m-atx
+ ovo :
http://protis.hr/products/details/linkworld-72712c2128420w-micro-atx-ku-i-te-in-piano-glossy-crno-2--5-25-235--3xusb/29986

 

i jos neki tuner

 

To bi bilo to od mene, osobno imam kućište od lc - powera (atx kombinacija) i vrlo sam zadovoljan, samo kupiš još ventilatore (neke tihe) od 120 mm i 92 mm, disk je ocjenjen kao best buy (također imam), jedan od najbržih 1-no tb-tnih, sretno , mitch ;)

^^TROLLBUSTER^^ Xfire : mihovil13 Sretna Nova 2011. ! !
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.1.2011 16:12 (Mitch).
14 godina
protjeran
offline
Full multimedia PC - korak po korak :)

jel ti slazes htpc i standarni pc koji bi bio prilagoden multimedii?

 

na sta ces spojit taj pc?

 

lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)
superjasko kaže...

ajde ajde dečki ova tema ne treba prepucavanja svako mišljenje je važno i sve konfiguracije ću dobro proučit samo da uhvatim slobodno popodne pa ću ih onda iskomentirat :)..za sada mi je, koliko sam vidio onak letimično najprivlačnija konfiguracija od mitch-a ali svima hvala na doprinosu :):)

 

nemojmo se svađat nego ajmo zajedno na sljedeći problem, a to je bučnost..koliko znam ventilatori su ti koji rade najviše buke, kako ih utišat?

potenciometrom ili speed fanom, za grafe program za OC ili ati tools, potenciometar ti daje jos jedan "look" na kucistu,

^^TROLLBUSTER^^ Xfire : mihovil13 Sretna Nova 2011. ! !
14 godina
neaktivan
offline
Full multimedia PC - korak po korak :)

@ Toni93: taj pc je namijenjen samo multimediji, eventualno za neki word dokument ili surfanje (fejs)..za sve ostalo imam laptop, ne mijenjam ga ni za šta :)..moja želja je da si ga spojim na neku plazmicu, ali želje su jedno, mogućnosti drugo..imam trenutno par poslovnih prilika (ali i studentskih dugova..{#}) pa ćemo vidjet..ovo je za mene samo informativna tema da imam temelje za budućnost hehe a vjerujem da će i svima drugima koji žele isto puno pomoć

 

@ Mitch: bit će mATX, jer će se takvo kučište bolje uklapat u izgled a-v vitrine :)..hvala ti puno na konf. i savjetima..nažalost evo stižem samo letimično čitat, detaljno ću im se posvetit nadam se brzo, zaostale obveze s faksa me stišću heh

 

znači što se tiče tišine, dobro kučište i dodaci savjetovani od mitch-a? :)

Zivot je ono sto nam se dogadja dok smo zauzeti planiranjem!...j.lennon
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)
superjasko kaže...

@ Toni93: taj pc je namijenjen samo multimediji, eventualno za neki word dokument ili surfanje (fejs)..za sve ostalo imam laptop, ne mijenjam ga ni za šta :)..moja želja je da si ga spojim na neku plazmicu, ali želje su jedno, mogućnosti drugo..imam trenutno par poslovnih prilika (ali i studentskih dugova..{#}) pa ćemo vidjet..ovo je za mene samo informativna tema da imam temelje za budućnost hehe a vjerujem da će i svima drugima koji žele isto puno pomoć

 

@ Mitch: bit će mATX, jer će se takvo kučište bolje uklapat u izgled a-v vitrine :)..hvala ti puno na konf. i savjetima..nažalost evo stižem samo letimično čitat, detaljno ću im se posvetit nadam se brzo, zaostale obveze s faksa me stišću heh

 

znači što se tiče tišine, dobro kučište i dodaci savjetovani od mitch-a? :)

hmm ako nemaš tv možda bi bilo bolje da uštediš na kofiguraciji, a ostatak novca uložiš u tv...

 

Ja bih osobno odmah išao na Mitchevu konfu :)

13 godina
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)
superjasko kaže...

@ Toni93: taj pc je namijenjen samo multimediji, eventualno za neki word dokument ili surfanje (fejs)..za sve ostalo imam laptop, ne mijenjam ga ni za šta :)..moja želja je da si ga spojim na neku plazmicu, ali želje su jedno, mogućnosti drugo..imam trenutno par poslovnih prilika (ali i studentskih dugova..{#}) pa ćemo vidjet..ovo je za mene samo informativna tema da imam temelje za budućnost hehe a vjerujem da će i svima drugima koji žele isto puno pomoć

 

@ Mitch: bit će mATX, jer će se takvo kučište bolje uklapat u izgled a-v vitrine :)..hvala ti puno na konf. i savjetima..nažalost evo stižem samo letimično čitat, detaljno ću im se posvetit nadam se brzo, zaostale obveze s faksa me stišću heh

 

znači što se tiče tišine, dobro kučište i dodaci savjetovani od mitch-a? :)

Ako ti je primarna multimedija, onda stvarno mislim da trebaš uzeti u obzir nettopove koje sam ti preporučio. DVB karticu možeš riješiti putem USB-a (doma imam PixelView i rastura s kućnom antenom, isprobano na više lokacija).

 

Kod multimedijalnog računala je buka izuzetno važan faktor a ovi nettopovi su ti nečujni. Vjeruj mi sjetiti ćeš se toga kod gledanja filmova.

 

Mislim da za cijenu jednog nettopa teško da možeš dobiti bolju varijantu.

 

Pogledaj još jednom i razmisli (moj savjet).

16 godina
neaktivan
offline
Full multimedia PC - korak po korak :)

Ako je do nettopova ... svaka šuša u svijetu proizvođača matičnih ploča  je već predstavila svoj Zacate ITX komplet. Unutar mjesec dana će već sigurno biti dobavljivo. Mislim da se bolje od toga neće nuditi tijekom 2011., što se tiče potpuno integriranih low-power sitema.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.1.2011 21:20 (stef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)
superjasko kaže...

@ Toni93: taj pc je namijenjen samo multimediji, eventualno za neki word dokument ili surfanje (fejs)..za sve ostalo imam laptop, ne mijenjam ga ni za šta :)..moja želja je da si ga spojim na neku plazmicu, ali želje su jedno, mogućnosti drugo..imam trenutno par poslovnih prilika (ali i studentskih dugova..{#}) pa ćemo vidjet..ovo je za mene samo informativna tema da imam temelje za budućnost hehe a vjerujem da će i svima drugima koji žele isto puno pomoć

 

ako vec imas drugi komp onda ti je bolje ici na nekakav media player s ugradenom dvb-t karticom.na srecu takav postoji u hrvatskoj.nisam puno istrazivao al postoje i specefikacije od toga uredaja.mislim da postoje jos ovakvih uredaja al za to treba vise ode 10 minuta googlanja.smatram da je ovakvo rjesenje jednostavnije i jeftinije,manje se grije i buci od HTPC-a.imao sam slicnu zamisao stvaranja HTPC-a na kraju ispadne bolje u vecini aspekata posebni media player.vrlo vazan ti je i softver koje ce se okretati na tom HTPC-u

 

 

inace ako oces uvodno saznati o stvaranju HTPC-a mozes doznati u proslom bugu u kojem je sve detaljno objasnjeno.

lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
16 godina
neaktivan
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)
Toni93 kaže...
superjasko kaže...

@ Toni93: taj pc je namijenjen samo multimediji, eventualno za neki word dokument ili surfanje (fejs)..za sve ostalo imam laptop, ne mijenjam ga ni za šta :)..moja želja je da si ga spojim na neku plazmicu, ali želje su jedno, mogućnosti drugo..imam trenutno par poslovnih prilika (ali i studentskih dugova..{#}) pa ćemo vidjet..ovo je za mene samo informativna tema da imam temelje za budućnost hehe a vjerujem da će i svima drugima koji žele isto puno pomoć

 

ako vec imas drugi komp onda ti je bolje ici na nekakav media player s ugradenom dvb-t karticom.na srecu takav postoji u hrvatskoj.nisam puno istrazivao al postoje i specefikacije od toga uredaja.mislim da postoje jos ovakvih uredaja al za to treba vise ode 10 minuta googlanja.smatram da je ovakvo rjesenje jednostavnije i jeftinije,manje se grije i buci od HTPC-a.imao sam slicnu zamisao stvaranja HTPC-a na kraju ispadne bolje u vecini aspekata posebni media player.vrlo vazan ti je i softver koje ce se okretati na tom HTPC-u

 

 

inace ako oces uvodno saznati o stvaranju HTPC-a mozes doznati u proslom bugu u kojem je sve detaljno objasnjeno.

slažem se i preporučam WD TV Live. Gugl it :)

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
13 godina
offline
Full multimedia PC - korak po korak :)

Ova konfa mitch atx koju si slozio mi izgleda puno bolje od matx verzije, a glede blueraya, to moze uzet kad god hoce.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)
superjasko kaže...

 

a ovaj chipset p55, pa ne znam, jer koliko sam shvatio to je za nove intelove procesore, i ako budem poslije želio nadogradit svoj komp, pa zamijenit procesor..?..koje je vaše mišljenje?

mojr mišljenje i stav je - NE!

 

uzimaj komp u komadu i bez nadogradnji 2-5god (čak i više ako ti ne treba za zahtjevne radnje), a nakon toga uzmi opet novi komp.

iznimka su gameri, kojima je neisplativo uzeti sve novo, već mogu 2-3 puta jaču grafičku stavljati i jednom jači CPU, paonda opet novu matičnu+CPU+GPU+RAM.

 

ako uzimaš jeftiniji komp za multimediju/internet, onda se ne isplati nadograđivati jer će relativno slabo računalo zadovoljavati te potrebe više od 5god (ako se nešto ne pokvari u međuvremenu), a za 5 god će već biti stara krama, bez garancije i vjerojatno nećeš moći ništa nadograditi.

15 godina
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)
RaNzO kaže...
superjasko kaže...

 

a ovaj chipset p55, pa ne znam, jer koliko sam shvatio to je za nove intelove procesore, i ako budem poslije želio nadogradit svoj komp, pa zamijenit procesor..?..koje je vaše mišljenje?

mojr mišljenje i stav je - NE!

 

uzimaj komp u komadu i bez nadogradnji 2-5god (čak i više ako ti ne treba za zahtjevne radnje), a nakon toga uzmi opet novi komp.

iznimka su gameri, kojima je neisplativo uzeti sve novo, već mogu 2-3 puta jaču grafičku stavljati i jednom jači CPU, paonda opet novu matičnu+CPU+GPU+RAM.

 

ako uzimaš jeftiniji komp za multimediju/internet, onda se ne isplati nadograđivati jer će relativno slabo računalo zadovoljavati te potrebe više od 5god (ako se nešto ne pokvari u međuvremenu), a za 5 god će već biti stara krama, bez garancije i vjerojatno nećeš moći ništa nadograditi.

  p55 nikako uzimati u idućih mjesec dana, stari i5 (prije Sandy-a) neće imati više nadogradnji, p55 uzimati samo ako se ide na i7 860/875K.

AM3 je trenutno najbolja investicija uz phenom x4 955/965 (BE), slažem se sa idejom za media player, ima svojih mana no i puno prednosti (najveća je jednostavan softver i cijena naspram htpc-a)

 

Jedini media playeri koje bih preporučio su

http://www.ronis.hr/?mede8er/664/media-player-mede8er-med500x-hdmi-kabel/MEDE8ERMED500X

http://informatika.segar.hr/media-player-asus-o!play-hd2-50135.aspx

 

Bio je i test u bugu, jako su dobro ocijenjeni ;)

^^TROLLBUSTER^^ Xfire : mihovil13 Sretna Nova 2011. ! !
16 godina
neaktivan
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)

 

Jedini media playeri koje bih preporučio su

http://www.ronis.hr/?mede8er/664/media-player-mede8er-med500x-hdmi-kabel/MEDE8ERMED500X

http://informatika.segar.hr/media-player-asus-o!play-hd2-50135.aspx

 

Bio je i test u bugu, jako su dobro ocijenjeni ;)

i WD TV Live! :DD

još je čak i jeftiniji.

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
15 godina
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)
nailer kaže...

 

Jedini media playeri koje bih preporučio su

http://www.ronis.hr/?mede8er/664/media-player-mede8er-med500x-hdmi-kabel/MEDE8ERMED500X

http://informatika.segar.hr/media-player-asus-o!play-hd2-50135.aspx

 

Bio je i test u bugu, jako su dobro ocijenjeni ;)

i WD TV Live! :DD

još je čak i jeftiniji.

Nakon godinu dana korištenja sam ga super prodo na oglasniku, sva sreća da sam ga se riješio, neisplati se kad ne čita NTFS preko usb-a, a i ima puuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuno bugova sa wifijem, ovaj asus je izvrstan player, sva sreća da se za njega redovito nadograđuje softver, mede8er su se nedavno pojavili na tržištu i odmah su se pokazali kao best buy, od sada samo za media playere bježim od Lg-a, i Live serije od WD TV-a, obična nije toliko jeftinija ali je softverski bolje riješena

^^TROLLBUSTER^^ Xfire : mihovil13 Sretna Nova 2011. ! !
16 godina
neaktivan
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)
Mitch kaže...
nailer kaže...

 

Jedini media playeri koje bih preporučio su

http://www.ronis.hr/?mede8er/664/media-player-mede8er-med500x-hdmi-kabel/MEDE8ERMED500X

http://informatika.segar.hr/media-player-asus-o!play-hd2-50135.aspx

 

Bio je i test u bugu, jako su dobro ocijenjeni ;)

i WD TV Live! :DD

još je čak i jeftiniji.

Nakon godinu dana korištenja sam ga super prodo na oglasniku, sva sreća da sam ga se riješio, neisplati se kad ne čita NTFS preko usb-a, a i ima puuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuno bugova sa wifijem, ovaj asus je izvrstan player, sva sreća da se za njega redovito nadograđuje softver, mede8er su se nedavno pojavili na tržištu i odmah su se pokazali kao best buy, od sada samo za media playere bježim od Lg-a, i Live serije od WD TV-a, obična nije toliko jeftinija ali je softverski bolje riješena

hahahahha nečita ntfs?

Neznam koju si ti imao verzija i sa kojim bugom, ali ntfs radi normalno, kako bi inače gledao Inception od 11 GB :D

WD TV LIve stalno dobiva update-e i nisam imao nikakve probleme snjm, a pokretao sam mnogo različitih formata.

WD TV LIve nepodržava WiFi. evo specifikacija: http://www.wdtvlive.com/products/wdtv_live#/specs

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
14 godina
neaktivan
offline
Full multimedia PC - korak po korak :)

ovako, gledo sam ja već te meda playere, ali šta da radim s njima? nema dvb-t i dvb-s kartice (eventualno se u nekima nađe dvb-t)..

 

a meni treba uređaj s kojim neću morat kupovat eksterne diskove, eksterne dvd playere, eksterne sat. recivere..a tu je i card sharing opcija na dvb-s karticama :)

 

znači moj san je uređaj iz kojeg će izvirivati 4 kabla: napon, lan i video i zvučni signal..koji će obavljati sve navedeno i imat samo jedan daljinski..ne treba mi media player, pa onda moram kupovat sat. reciver, pa onda i to spajat na net..previše zezancija ;)

Zivot je ono sto nam se dogadja dok smo zauzeti planiranjem!...j.lennon
Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice