[Izazov za forumase] Najjeftiniji PC?

poruka: 13
|
čitano: 2.594
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
[Izazov za forumase] Najjeftiniji PC????

Pozdrav,

 

Danas sam malo listao internetom i na ideju mi je doslo koliko bi kostao najjeftiniji PC koji se može složit, naravno da ne bude za gaming, uređivanje ili slično, već ono osnovno(internet, mail itd.). Pa evo svi koji se kuže u konfiguracije i imaju želju pokazati svoje znanje, neka slože nešto pa da to svi zajedno prokomentiramo i pokušamo složiti još jeftinije, pa da vidimo do kuda ćemo doći. Evo ja ću započeti...

 

Podrazumijeva se da sve komponente moraju biti funkcijonalne i naravno nema varanja kao "Pa ja tu maticnu imam doma pa ju ne moram kupit", nećemo tako već sve komponente moraju biti nove ili polovne. I naravno možete se koristiti svim web stranicama, oglasnicima, internet shopovima, ali pod uvijetom da dostavljaju u Hrvatsku i u završnu cijenu moraju biti uključena i davanja(uvoz,poštarina i šta već ide).

 

Konfiguracija bez periferije i Windowsa:

 

  • CPU: AMD A6-3500 BOX - 50kn(Njuškalo)
  • MBO: MSI A55M-P33 FM1 - 400kn(Njuškalo)
  • RAM: DDR3 G.SKILL 2X2 Gb 1600 Mhz - 200kn(Njuškalo)
  • HDD: WD Caviar 160GB SATA - 100kn(Njuškalo)
  • CASE + PSU: Kučište za stolno računalo sa napajanjem LC-8400 BTX 400W - 80kn(Njuškalo)

 

Ukupno: 830kn

 

Nije nešto ultra posebno, ali vjerujem da može i jeftinije.

 

Sretno!

Find me here |||: Steam: LollyTheGoat // CROVitaly ||| Origin: MasterNerdx ||| Uplay: CRO_Vitaly ||| Diablo 3: Pršut#2139 ||| Proud to be Mrcina www.mrcine.org
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 2:31 (Skillzor70).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Moj PC  
6 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: [Izazov za forumase] Najjeftiniji PC????
Na onih 839 kn dodaj monitor misa tipkovnicu zvucnike i wifi i dosao si do 1500 kn a imas stari krameraj. A za vec 1700 kn zna biti na ekupi snizenje na laptope i to sa oem windowsima 10 ( koji su u ducanu 700 i vise kn ).
 
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: [Izazov za forumase] Najjeftiniji PC????
bunkermax kaže...
Na onih 839 kn dodaj monitor misa tipkovnicu zvucnike i wifi i dosao si do 1500 kn a imas stari krameraj. A za vec 1700 kn zna biti na ekupi snizenje na laptope i to sa oem windowsima 10 ( koji su u ducanu 700 i vise kn ).

 Da slazem se, novo je ipak novo. Ali poanta ovoga je složiti najjeftiniji PC na forumu

Find me here |||: Steam: LollyTheGoat // CROVitaly ||| Origin: MasterNerdx ||| Uplay: CRO_Vitaly ||| Diablo 3: Pršut#2139 ||| Proud to be Mrcina www.mrcine.org
10 godina
protjeran
offline
Re: [Izazov za forumase] Najjeftiniji PC?
Treba vrebati akcije i tada mozes dobiti laptop sa org windowsima po cijeni za koju bus tesko sam slozio komponente za upotrebljiv pc. A i u lapu imas bateriju dok bi za pc jos morao dokupiti hardveraja za tu funkciju...

A i ne zaboravi cijenu winsa jer ni oni nisu free kao ni hardveraj , ako vec slazemo pc od nule... Ako ciljamo linux onda treba vise paziti pri izboru komponenti...
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
[Izazov za forumase] Najjeftiniji PC?

Ma za 0 kn, samo pogledaš što ljudi bacaju, sve su to odlični kompovi.

 

Evo mojog trenutačnog.

Otvoreno kučište Otvoreno kučište
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
[Izazov za forumase] Najjeftiniji PC?

Nije definirano što je PC, pa predlažem da bude: da se mogu instalirati barem 32-bitni x86 Windows XP kao i pokrenuti barem 32-bitne Windows aplikacije, i mora biti kompletno u smislu da se može koristiti (npr. nema smisla da fali tipkovnica ili monitor).

 

Ployer Momo7w tablet, ispod 500 kuna po srednjem tečaju HNBa, shipping sa dealextremea besplatan; za carinu ne znam.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
[Izazov za forumase] Najjeftiniji PC?

Mislim da bi najviše fer bilo da imaju neka pravila i više kategorija.

Kategorija gdje sve komponente moraju biti nove, ili polovne, kategorija sa SSDom i slično.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
[Izazov za forumase] Najjeftiniji PC?

tema nema smisla, za mail i internet se da nać kanta za 200-300kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
[Izazov za forumase] Najjeftiniji PC?

Ako je za internet/mail bolje uzeti tablet za to lovu, zar ne?

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
[Izazov za forumase] Najjeftiniji PC?

Tablet tipa ovog kojeg ima svuda u HR!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: [Izazov za forumase] Najjeftiniji PC?
Xtr Zodiac kaže...

Tablet tipa ovog kojeg ima svuda u HR!

 

 

Kad vidim quad core na 512mb rama pozli mi. 

 

 

12 godina
offline
Re: [Izazov za forumase] Najjeftiniji PC?
amd freak kaže...
Xtr Zodiac kaže...

Tablet tipa ovog kojeg ima svuda u HR!

 

 

Kad vidim quad core na 512mb rama pozli mi. 

 

 

 slažem se u potpunosti, takve i smartphoneove prodaju pod maglu XD oc meanIT Q4, Q5 hardware ugl kompatibilan tj. identičan je kao i u ovome tabletu

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice