Phenom II X3 u X4

poruka: 12
|
čitano: 1.920
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Phenom II X3 u X4

Pozdrav svima!

imam jedno pitanjce...

razmišljam o kupnji AMD Phenom II X3 920 BE...i sad negdje sam pročitao da u tom procesoru postoji i četvrta jezgra koja se da otkljucat ali na samo nekim maticnima s specificnim čipsetom...

sad vise ne mogu naci taj članak al al neko ima pojma o čem pricam nek mi pomogne

hvala i pozdrav

P.S. molim bez onog: kupi si AMD Phenom X4 :))

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Phenom II X3 u X4
sare_077 kaže...

Pozdrav svima!

imam jedno pitanjce...

razmišljam o kupnji AMD Phenom II X3 920 BE...i sad negdje sam pročitao da u tom procesoru postoji i četvrta jezgra koja se da otkljucat ali na samo nekim maticnima s specificnim čipsetom...

sad vise ne mogu naci taj članak al al neko ima pojma o čem pricam nek mi pomogne

hvala i pozdrav

P.S. molim bez onog: kupi si AMD Phenom X4 :))

 

 Kupi si phenom X4.

Nije X3 920 BE , nego 720. Da može se otključati ,ali samo na nekim primjercima i trebaš matičnu tipa 790gx od asrocka,dfi-a,biostara,gigabyte-a,ali radi i na nekim drugima.
Trebaš pogledat na internetu.

Ta tema već postoji u rubrici PROCESORI I MBO

Mome x3 720 se da otključat 4.-a jezgra i stabilna je.
MSN i e-mail - drazen016@net.hr
15 godina
neaktivan
offline
RE: Phenom II X3 u X4
sare_077 kaže...

Pozdrav svima!

imam jedno pitanjce...

razmišljam o kupnji AMD Phenom II X3 920 BE...i sad negdje sam pročitao da u tom procesoru postoji i četvrta jezgra koja se da otkljucat ali na samo nekim maticnima s specificnim čipsetom...

sad vise ne mogu naci taj članak al al neko ima pojma o čem pricam nek mi pomogne

hvala i pozdrav

P.S. molim bez onog: kupi si AMD Phenom X4 :))

 

 Kao prvo nije phenom 920 x3 BE,nego phenom 720 x3 BE.
Tu imas sve o tome:
http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-phenom-ii-x3-720-be/17927.aspx?jumpto=271567&sort=asc&view=flat&page=2
14 godina
offline
RE: Phenom II X3 u X4

da sori to je 720 BE

 hvala!

14 godina
offline
RE: Phenom II X3 u X4

hvala ti

reci mi molim te dal si zadovoljan s tim proc.

u puno recenzija na na netu govore da je best buy, pa čak i da klokan šiba Inetlove četverojezgrene procresore...

meni bi trebao za igre jasno al i za editiranje velikih wordovih i excellovih dokumenata

15 godina
offline
RE: Phenom II X3 u X4
sare_077 kaže...

hvala ti

reci mi molim te dal si zadovoljan s tim proc.

u puno recenzija na na netu govore da je best buy, pa čak i da klokan šiba Inetlove četverojezgrene procresore...

meni bi trebao za igre jasno al i za editiranje velikih wordovih i excellovih dokumenata

 Za igre je odličan, a vjerujem da će i za te stvari biti super pošto ima 3 jezgre također se da dosta clockat, 1GHz garant.
MSN i e-mail - drazen016@net.hr
15 godina
protjeran
offline
RE: Phenom II X3 u X4

Pa na stocku je ovaj između E8200 i E8400.

moj je ero najbolji njega svaka cura voli xD
15 godina
offline
RE: Phenom II X3 u X4
neki_lik kaže...

Pa na stocku je ovaj između E8200 i E8400.

 U dekodiranju i tim stvarima je brži od oba. Većina igrica zasada mari više za clock procesora,a ne jezgr međutim postoji par igrica koje mogu iskoristiti više od dvije jegre kao GTA 4, COD 4, FARCRY 2, a uskoro i sve buduće. Tako da phenom u tim igricama ima prednost nad dualcima.
MSN i e-mail - drazen016@net.hr
16 godina
offline
Phenom II X3 u X4

Zavisi od situacije, u aplikacijama koje ne koriste kako treba više od 2 jezgra da, ali inače je brži (review, obratiti pažnju kako se u zavisnosti od testa menja odnos E8400, X3 720 i Q8200).

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2009 14:49 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Phenom II X3 u X4
Ivan(4) kaže...

Zavisi od situacije, u aplikacijama koje ne koriste kako treba više od 2 jezgra da, ali inače je brži (review, obratiti pažnju kako se u zavisnosti od testa menja odnos E8400, X3 720 i Q8200).

 Prema ovome E8400 na stock taktu (3GHz) razvaljuje u igrama, a sta tek radi kad se OC-a na 4,5+ GHz
Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
16 godina
offline
Phenom II X3 u X4

Pa jeste, igre su u principu primer aplikacija slabo koje koriste više od 2 jezgra i onda E8400 sa dobrom arhitekturom i visokim taktom ispada bolji ili ništa gori od većine quadova, mada se polako i to menja, da je u review bio uključen i GTA4, tu bismo videli drugačiju sliku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Phenom II X3 u X4
sare_077 kaže...

Pozdrav svima!

imam jedno pitanjce...

razmišljam o kupnji AMD Phenom II X3 920 BE...i sad negdje sam pročitao da u tom procesoru postoji i četvrta jezgra koja se da otkljucat ali na samo nekim maticnima s specificnim čipsetom...

sad vise ne mogu naci taj članak al al neko ima pojma o čem pricam nek mi pomogne

hvala i pozdrav

P.S. molim bez onog: kupi si AMD Phenom X4 :))

 

  Oćeš moć otključat najviše ovisi o primjerku koji te potrefi...
Za matičnu ti je jedino bitno da ima ACC (Advanced Clock Calibration). To ti imaju sve sa SB750.
Moja preporuka ti je Gigabyteica MA790X-UD4, dođe nekih 700kn ja mislim...
Imaš i Biostarku po 650kn, al se grije jako... 
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2009 16:42 (Sused).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice