Mijenjanje svijeta, na bolje, naravno.

poruka: 39
|
čitano: 4.775
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Mijenjanje svijeta, na bolje, naravno.

Pozdrav svima koji su toliko glupi da ovo čitaju.


No, nema veze, jer i ja sam glup, čak toliko glup da mislim kako jedna osoba, koja sam očito ja, koja dolazi iz Hrvatske, u doba najveće krize, može promijeniti svijet.

Ipak, to ne mogu učiniti sam.

 

Stoga tražim osobu, dovoljno ludu da odbaci sva mišljenja ovog svijeta, da odbaci sve predrasude, i krene sa mnom na put života. 

 

Imam ideju, koju sam ne mogu realizirati, jer nemam potrebno informatičko znanje za to. A ideja je velika. Znate onu, million dollar idea... Ovo je veće. 

 

Ako mislite kako možete raditi noć i dan, zajedno sa mnom na ovoj ideji, molim Vas, javite se. Da će biti lagano, neće. Da ćemo htjeti odustati svaki dan, hoćemo. Ali da ćemo uspjeti, to Vam obećajem. Bit ću toliko glup da nam nikad neću dopustiti da odustanemo, bit ću toliko lud da ću raditi dva posla, i studirati, samo da imamo dovoljno novaca za daljnja potrebna ulaganja.

 

Pošto ja imam ovu vrhunsku ideju, ja imam pravo na odabir suradnika. Puno ću ljudi odbiti, ali kad dođe prava osoba, prepoznat ću je, zato javite se slobodno, jer možda ste ta osoba baš VI.

 

Podrazumijeva se, naravno, da morate imati znanja na području informatike, programiranja, web dizajna...

 

Sean Parker, Mark Zuckerberg, Steve Jobs, samo su neka imena koja su uspjela na ovom području, a imamo potencijala biti veći i od njih, i u tome nas ne sprečava baš ništa. 

Good luck and Godspeed.

 

 
22 10 hvala 5
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mijenjanje svijeta, na bolje, naravno.

{#}  dobar..

 

12 godina
neaktivan
offline
Mijenjanje svijeta, na bolje, naravno.

SVAKA ČAST! :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Mijenjanje svijeta, na bolje, naravno.
Kako glasi ideja ?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mijenjanje svijeta, na bolje, naravno.
mile1989 kaže...
Kako glasi ideja ?

Pa da ju je stavio mogli bi je ukrast, jel.

OT:  Mislim sve Ok, nadam se da uspijes u svom naumu.

LoL acc THCJoshi
13 godina
offline
Mijenjanje svijeta, na bolje, naravno.

Samo treba paziti da se dobro organiziraju da nebi bilo kao s Mujom na grupnjaku ("Hajmo se organizirati, ja već treći pu zaredom p:ušim").

Stručnjak za odmaganje...
 
10 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Mijenjanje svijeta, na bolje, naravno.

Ako nista uspio si nas nasmijat {#} 

the quieter you become the more you are able to hear
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Mijenjanje svijeta, na bolje, naravno.
Pa mora rec ideju da vidim ocu li mu bit partner
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mijenjanje svijeta, na bolje, naravno.
Jonja kaže...
mile1989 kaže...
Kako glasi ideja ?

Pa da ju je stavio mogli bi je ukrast, jel.

OT:  Mislim sve Ok, nadam se da uspijes u svom naumu.

 

Evo samo nekoliko random pitanja OP-u:

1. Imaš li razrađen plan ulaska na ciljano tržište?

2. Znaš li koje je tvoje tržište?

3. Možeš li ga opisati brojkama?

4. Koliko tog tržišta je dohvatljivo?

5. Zašto bi itko na tom tržištu kupio tvoj proizvod?

6. Po čemu si bolji od konkurencije?

7. Može li te konkurencija kopirati?

...Itd. Itd.

 

Ljudi, dajte molim vas shvatite nešto: vaše ideje kao ideje ne vrijede baš ništa. Jedna velika nula.

 

Ja sada mogu ispričati barem 15 svojih super-über-cool ideja... I što s tim?

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
11 godina
neaktivan
offline
Mijenjanje svijeta, na bolje, naravno.

Zahvaljujem svima koji su mi se javili u privatnim porukama, odaziv je zaista veći od očekivanog. Odgovorit ću svima što je prije moguće.


Isto tako, hvala svim ostalima koji su poslali poruke podrške i vjere u mene, moj projekt, i viziju, iako nemaju nikakve podatke o kakvome se projektu radi, a što me jako veseli jer pokazuje veliki  optimizam u ovo krizno doba.


Zamolio bih sve samo još, ako ste u mogućnosti da prenesete "riječ na ulicu" , kako se traži osoba velikog informatičkog znanja, da zajedno sa mnom pokori svijet. 

Planovi su veliki, početni kapital je osiguran, i sad krećemo u daljnje pregovore sa investitorima. 



I have often wondered how it is that every man loves himself more than all the rest of men, but yet sets less value on his own opinions of himself than on the opinions of others. MA

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Mijenjanje svijeta, na bolje, naravno.

Pa dobro,daj bar reci-je li riječ o softveru,hardveru ili usluzi?

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Mijenjanje svijeta, na bolje, naravno.

Odličan naslov teme!!! {#}

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Mijenjanje svijeta, na bolje, naravno.

Pa čitav dan tražim nešto na Youtubeu da mi podigne raspoloženje i ništa, a onda se pojaviš ti {#}

 

Evo ti par motivacijiskih postera za million dolar and above ideju...

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
3 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Re: Mijenjanje svijeta, na bolje, naravno.
Svaka cast na svemu i zelim da uspijes u svom naumu, ali neznam kako ces svijer promjenit na bolje, nestat ce ratova , zla i gladi?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mijenjanje svijeta, na bolje, naravno.
Harvey kaže...

 


1.Zamolio bih sve samo još, ako ste u mogućnosti da prenesete "riječ na ulicu" , kako se traži osoba velikog informatičkog znanja, da zajedno sa mnom pokori svijet. 

2. Podrazumijeva se, naravno, da morate imati znanja na području informatike, programiranja, web dizajna.

 

1. Daj mi molim te dočaraj svoju viziju osobe s velikim informatičkim znanjem. 

 

2.  Objasni podcrtani dio

 

3. Ako se kužiš u IT (osobno mislim da se ne kužiš, možda se varam) trebao bi znati da ako tražiš ovo gore navedeno a želiš vrhunskog stručnjaka to su ti minimalno 3 osobe, jer je ovo gore toliko široko polje znanja da ne možeš dobiti u jednom čovjeku

 

{#}

 

 

 

15 godina
offline
Re: Mijenjanje svijeta, na bolje, naravno.
Harvey kaže...

 

Druže Tesla je promijenio svijet, ti samo hoćeš da zaradiš ogromne pare...

11 godina
neaktivan
offline
Mijenjanje svijeta, na bolje, naravno.

Hvala na novim komentarima, i molim vas komentirajte i dalje, jer iz svakog komentara naučim nešto novo što mi je potrebno, a što sam možda zaboravio, ili izostavio.

Kao što sam naučio iz prethodnog komentara, nisam bio dovoljno precizan pri opisivanju kvaliteta koje su potrebne u ovom poslu.


Gospodin je odlično primijetio kako je moje znanje o IT-u vrlo skromno, te ni sam u potpunosti ne znam opisati što tražim, pa ću vam to najbolje opisati na sljedeći način:


Osoba mora znati kreirati Facebook, i YouTube stranicu, sama, sa svim funkcijama koje tamo postoje. Naravno, u pitanju nije ništa slično, nego po mom mišljenju, naša stranica imati će neke slične funkcije kao navedene stranice. 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Mijenjanje svijeta, na bolje, naravno.
Harvey kaže...

Hvala na novim komentarima, i molim vas komentirajte i dalje, jer iz svakog komentara naučim nešto novo što mi je potrebno, a što sam možda zaboravio, ili izostavio.

Kao što sam naučio iz prethodnog komentara, nisam bio dovoljno precizan pri opisivanju kvaliteta koje su potrebne u ovom poslu.


Gospodin je odlično primijetio kako je moje znanje o IT-u vrlo skromno, te ni sam u potpunosti ne znam opisati što tražim, pa ću vam to najbolje opisati na sljedeći način:


Osoba mora znati kreirati Facebook, i YouTube stranicu, sama, sa svim funkcijama koje tamo postoje. Naravno, u pitanju nije ništa slično, nego po mom mišljenju, naša stranica imati će neke slične funkcije kao navedene stranice. 

 

Kao prvo, manje fantaziraj. Garantiram da kakvu god ti revolucionarnu ideju imao/skrivao to vec postoji.

Druga stvar kako ces ti nekome reci sto da napravi ako ni sam ne znas kako da to opises.

Trece, koliko si ti spreman platiti nekoga da to napravi i u kom vremenskom roku ocekujes da to bude gotovo.

 

12 godina
odjavljen
offline
Mijenjanje svijeta, na bolje, naravno.
Ako sam dobro shvatio, autor teme zeli napraviti drustvenu mrezu koja bi imala funkcije facebooka i youtubea te trazi jednu(???) osobu da mu to napravi.
Znaci trazi se web dizajner,web developer sa dodatnim znanjem u flashu,javascriptu te kreiranju cmsa za korisnike.

Kako da ne. Za to trebas tim od barem 6 osoba ako zelis taj projekt privesti kraju prije 2030-te.
Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
Moj PC  
5 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mijenjanje svijeta, na bolje, naravno.
vlad0 kaže...

Evo samo nekoliko random pitanja OP-u:

1. Imaš li razrađen plan ulaska na ciljano tržište?

2. Znaš li koje je tvoje tržište?

3. Možeš li ga opisati brojkama?

4. Koliko tog tržišta je dohvatljivo?

5. Zašto bi itko na tom tržištu kupio tvoj proizvod?

6. Po čemu si bolji od konkurencije?

7. Može li te konkurencija kopirati?

...Itd. Itd.

 

Ljudi, dajte molim vas shvatite nešto: vaše ideje kao ideje ne vrijede baš ništa. Jedna velika nula.

 

Ja sada mogu ispričati barem 15 svojih super-über-cool ideja... I što s tim?

e hebiga...ubit ćeš čovjeka u pojam

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.2.2013 15:37 (Harold).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mijenjanje svijeta, na bolje, naravno.
Harold kaže...

e hebiga...ubit ćeš čovjeka u pojam

 

Zapravo mu pokušavam pomoći da dovoljno rano (prije nego baci u vjetar hrpu vremena i novaca) shvati kako je zauzeo potpuno pogrešan start. A vrlo vjerojatno je i ideja loša, pa stoga...

 

Biti zaljubljen u svoju ideju je najgore što vam se može dogoditi. Jedino što je gore od toga je da tu ideju ljubomorno čuvate "kako vam je nitko ne bi ukrao".

 

Nikome ne treba vaša ideja. I nitko je neće ukrasti. A pogotovo ne ako je riječ o još jednom revolucionarnom social networking sajtu (ako sam dobro shvatio).

 

@OP

Evo jedan savjet koji generalno vrijedi: razvijati ideju u tajnosti u nekakav proizvod, a tek onda je pokušati prodati, je siguran put u propast. Pričajte što ranije s potencijalnim kupcima i saznajte prvo treba li njima uopće to što želite ponuditi. Pripazi: ne korisnicima već kupcima!

 

A ako su kupci oglašivači koji bi trebali kupovati oglasni prostor ili štogodveć... Onda te vrlo vjerojatno čeka puno lupanja glavom u zid. Zato prije nego napraviš bilo što drugo, istraži tržište! Vjeruj mi: učinit ćeš si veliku uslugu.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
14 godina
neaktivan
offline
Mijenjanje svijeta, na bolje, naravno.

Za razliku od većine ovdje, dečko (ili odrasli čovjek-nije bitno) ima volju da nešto napravi u životu. Za razliku od većine ovdje, on ne pljuje po vama kao vi po njemu nego dapače, zahvaljuje vam na tome što komentirate njegov post. Ako je voljan uložit u neki posao vjerojatno je i svjestan da može pored ogromne konkurencije i zaronit.

 

i Mark Zuckerberg je bio nitko i ništa a sada je na vrhu svijeta. Zašto? Zato jer vi nemate pametnijeg posla nego visiti na njegovom Fejsu i pričati gljuposti kao što pričate i ovdje.

 

Harvey je {#}  

Samo naprijed {#}

Moj PC  
5 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mijenjanje svijeta, na bolje, naravno.
ChillyBoy kaže...

Za razliku od većine ovdje, dečko (ili odrasli čovjek-nije bitno) ima volju da nešto napravi u životu. Za razliku od većine ovdje, on ne pljuje po vama kao vi po njemu nego dapače, zahvaljuje vam na tome što komentirate njegov post. Ako je voljan uložit u neki posao vjerojatno je i svjestan da može pored ogromne konkurencije i zaronit.

 

i Mark Zuckerberg je bio nitko i ništa a sada je na vrhu svijeta. Zašto? Zato jer vi nemate pametnijeg posla nego visiti na njegovom Fejsu i pričati gljuposti kao što pričate i ovdje.

 

Harvey je {#}  

Samo naprijed {#}

 

Ja mu zapravo pokušavam pomoći da dovoljno rano shvati koji su to pogrešni koraci koje će uskoro napraviti. Pod pretpostavkom da će nastaviti smjerom kojeg si je zacrtao u glavi. Ako prihvati moje dobronamjerne kritike, napravit će ih ipak puno manje. A samim time si automatski povećava i šanse za uspjeh.

 

"Care" i "Samo naprijed" navijanje je zapravo ono što mu NEĆE pomoći. Iako u ovoj fazi projekta ("Imam super genijalnu ideju") to zvući ohrabrujuće i podiže ego, u konačnici se ne živi od tapšanja po ramenu. A ako doista vjeruješ da ima toliko dobru ideju, kontaktiraj ga i uplati mu na račun npr. 20 ili 30 tisuća kn da čim prije krene u realizaciju. U zamjenu za mali udio u tvrtci. Stani iza onoga što tvrdiš.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.2.2013 17:29 (vlad0).
12 godina
protjeran
offline
Mijenjanje svijeta, na bolje, naravno.

Pozdravljam naum.

Bolje da čovjek fantazira o nečem "revolucionarnom" nego da krade.

Volim sve moderatorice i administratorice !
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Mijenjanje svijeta, na bolje, naravno.

Samo razmišanje nece platit HEP-u mjesecnih 500 kn

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Mijenjanje svijeta, na bolje, naravno.

da ne otvaram temu, predlozit cu neku svoju ideju koja mi je slucajno pala na pamet pa mi recite dali postoji nesto slicno, kolike su sanse da ideja postane uspjesna i koliko tesko bi to bilo za izradit

 

ja sam si to ovako nekako zamislio

Vi se nalazite negdje u svijetu, nebitno... recimo u australiji, i desi se neki trenutak(zalazak sunca, tornado, tsunami, pomrcina sunca, nlo bilo sta) koji bi htjeli podijeliti s svojim prijateljem, curom, zenom, mamom, tatom, bratom itd itd

 

vadite svoj smartphone koji bi u sebi imao neku kameru(recimo da bi se nalazila na vrhu smartphonea i kad je ukljucite onda bi se izvukla kao neka antena a na vrhu bi bila kugla na kojoj se nalazi kamera koja se moze kretati po cijeloj povrsini)

koja bi skenirala i snimila cijeli prostor oko vas(kao panorama samo sto bi to bio video i sto bi snimila sve oko vas, a ne samo jedan dio) kad to snimite posaljete nekome, uploadate na neki servis koji bi bio namjenjen iskljucivo za tu svrhu, nakon toga javite prijatelju, curi,..... da skine to, i kad on skine na slican nacin kao kamera izasao bi neki projektor koji bi projicirao sliku u svim smjerovima i tako vam dao dojam kao da se vi nalazite u sredistu tog dogadjaja i imate priliku prozivjeti isto to sto vam je prijatelj poslao.

 

To je ovako ugrubo, treba dosta izmjena, par crteza nabaciti i jos ideju razradit- al eto za pocetak je dosta pa da cujem vase komentare

 

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mijenjanje svijeta, na bolje, naravno.
vlad0 kaže...

Ja mu zapravo pokušavam pomoći da dovoljno rano shvati koji su to pogrešni koraci koje će uskoro napraviti. Pod pretpostavkom da će nastaviti smjerom kojeg si je zacrtao u glavi. Ako prihvati moje dobronamjerne kritike, napravit će ih ipak puno manje. A samim time si automatski povećava i šanse za uspjeh.

 

"Care" i "Samo naprijed" navijanje je zapravo ono što mu NEĆE pomoći. Iako u ovoj fazi projekta ("Imam super genijalnu ideju") to zvući ohrabrujuće i podiže ego, u konačnici se ne živi od tapšanja po ramenu. A ako doista vjeruješ da ima toliko dobru ideju, kontaktiraj ga i uplati mu na račun npr. 20 ili 30 tisuća kn da čim prije krene u realizaciju. U zamjenu za mali udio u tvrtci. Stani iza onoga što tvrdiš.

 

Ne razumijem gdje si pročitao da ja želim biti dio tog kolača. Samo želim da čovjek uspije u svojoj namjeri. Prvo i osnovno nemam novaca za takve poduhvate, a drugo nemam potrebno programersko znanje koje on traži. Ovdje je toliko "IT i ekonomskih stručnjaka" koji vole komentirati tuđe zamisli, da kad uđemo u EU, u idućih 20 godina unija će biti najveća IT velesila.

 

Uostalom tko kaže da čovjek nema potrebnu lovu? I što to ja "tvrdim" pa da mu moram dati 20-30.000 kn kako bi ospjeo? Žalosno je kako su ljudi licemjerni i ljubomorni kad osjete nečiju sposobnost i "eventualnu" laku lovu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Mijenjanje svijeta, na bolje, naravno.
ChillyBoy kaže...

Ne razumijem gdje si pročitao da ja želim biti dio tog kolača. Samo želim da čovjek uspije u svojoj namjeri. Prvo i osnovno nemam novaca za takve poduhvate, a drugo nemam potrebno programersko znanje koje on traži. Ovdje je toliko "IT i ekonomskih stručnjaka" koji vole komentirati tuđe zamisli, da kad uđemo u EU, u idućih 20 godina unija će biti najveća IT velesila.

 

Uostalom tko kaže da čovjek nema potrebnu lovu? I što to ja "tvrdim" pa da mu moram dati 20-30.000 kn kako bi ospjeo? Žalosno je kako su ljudi licemjerni i ljubomorni kad osjete nečiju sposobnost i "eventualnu" laku lovu.

 

Dakle ne nudiš čovjeku ništa osim bezrezervne podrške? OK, super. Ja recimo bezrezervno podržavam izležavanje na plaži na +30 s hladnim pivom u ruci. I još ću čak uložiti lovu i kupiti tu pivu.

 

Ajde da skratimo priču: tvoje želje su u cijeloj ovoj priči apsolutno nebitne. I znače jednako puno kao i npr. Facebook Like. To što ti načelno podržavaš neku ideju ili startup, u realnosti se transformira u jedno veliko ništa. Zato sam ti i rekao: ako misliš da je ovo genijalna ideja, stavi novac na stol. Ili svoje znanje. Ili vrijeme. Ili mu daj konkretan, iskoristiv savjet. To je vrlo jednostavan test s kojim uvijek možeš provjeriti koliko ti je do nečeg stalo. Ne želiš / nemaš ništa od toga? Oprosti, ali o čemu mi tu onda pričamo?

 

Ja ga kritiziram baš zato što mu želim pomoći. Ne želim uložiti svoj novac, znanje ili vrijeme u ovaj projek jer mislim da je bullshit. Ali dajem mu savjete kako da postavi priču da barem na prvu bude manje bullshit. Kad sam krenuo u svoj vlastiti startup, cijenio sam svaki takav savjet kojeg sam usput dobio. To što (uvjetno rečeno) pljujem po npr. nekoj tvojoj ideji ne znači da imam nešto protiv tebe osobno, nego ti želim pomoći da uvidiš gdje griješiš na poslovnom planu.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
16 godina
offline
Mijenjanje svijeta, na bolje, naravno.

Ne kuzim, pa ovo je ocito trollanje i zajebancija. Daj nemojte ovakve stvari shvaćat ozbiljno. Sa normalnog stajališta ovo je sve besmisleno.

FOR THE HORDE
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mijenjanje svijeta, na bolje, naravno.
Zoki kaže...

Ne kuzim, pa ovo je ocito trollanje i zajebancija. Daj nemojte ovakve stvari shvaćat ozbiljno. Sa normalnog stajališta ovo je sve besmisleno.

 

Nije toliko bitno radi li se o tome ili ne. I drugi ljudi čitaju ovo, pa možda se nekome i upali neka lampica.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice