Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.068.042
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

evo selo pokraj Virovitice silosi Vtc .... 15 h popodne....

tele2 tele2
-
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Spallato kaže...
Slažem se s tobom. Ja ne odustajem i idem na slijedeći korak, na višu distancu pa šta bude.


Višu distancu? Kamo? Nebu pod oblake? :-)

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ihush kaže...

nevažno je hoćemo li se mi složiti :) to je lako.. korisnik želi kvalitetnu uslugu, internet, ono što je platio da to i dobije. To je normalno, u normalnoj državi s normalnim pravilima-zakonima.

-problem je što je to sve novo, što se zakoni moraju uskladiti, praksa.. do tad ne možeš puno.

Znalo se od početka da će negdje biti gužva i da će broj korisnika smanjiti brzine. Pa nije to apsolutno ništa novoga. Tko pamti, sjetit će se početka 2000-ih, kada se na moru rijetko gdje navečer moglo telefonirati jer bi svi turisti svojim pozivima okupirali mobilnu mrežu. Nisi mogao uspostaviti poziv ni pod razno kao niti poslati SMS.

 

 

9 godina
protjeran
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav. Prodajem Huawei Router B315s_22koji sam dobio prosle godine u 4 mjesecu kada sam uzimao pokucni internet. Naravno, Router nema nikakvih ostecenja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2018 18:54 (DekiZG).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Spallato kaže...
Dobar dio onih korisnika koji imaju dobre brzine žive tamo gdje vuk poštu nosi. Ne trolam ja nikoga ali je činjenica da su oni s dobrim brzinama u manjini.

Dosta je bacit oko na razne forume i na Facebook Tele2, pametnom dosta!!

 Okolica Virovitice oko pol 9 navece...preko 50mbs...

-
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Niko vas ne tjera da koristite pokucni. Meni u gradu od 11k stanovnika, s okolnim mjestima 21k radi super, jedino navecer se malo osjeti opterecenje, ali i dalje se normalno da surfati, jer na tcomu 4/0.5 to nije moguce. A mobilna mreza je takva da 2 korisnika mogu opteretiti mrezu, nema tu nikakve price da je u vukojebini dobro, manje su sanse za imati opterecenu mrezu ali je opet ima. Kad je tek pocinjalo s neogranicenim netom od tele2, mogo sam uloviti bez problema140/45mbit, sad je max 100/45, al najcesce izmedu 30 i 60, sasvim solidno, nekoliko puta bolje od tcoma i prenosivo. Ak vam ne pase pokucni uzmite vip homebox koji nije opterecen jer za istu cijenu imate 100 giga
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
blackeagle29 kaže...
Niko vas ne tjera da koristite pokucni. Meni u gradu od 11k stanovnika, s okolnim mjestima 21k radi super, jedino navecer se malo osjeti opterecenje, ali i dalje se normalno da surfati, jer na tcomu 4/0.5 to nije moguce. A mobilna mreza je takva da 2 korisnika mogu opteretiti mrezu, nema tu nikakve price da je u vukojebini dobro, manje su sanse za imati opterecenu mrezu ali je opet ima. Kad je tek pocinjalo s neogranicenim netom od tele2, mogo sam uloviti bez problema140/45mbit, sad je max 100/45, al najcesce izmedu 30 i 60, sasvim solidno, nekoliko puta bolje od tcoma i prenosivo. Ak vam ne pase pokucni uzmite vip homebox koji nije opterecen jer za istu cijenu imate 100 giga

 tako je , ja svoj otkazao........ smijesno je ocekivat da telekomunikacije funkcioniraju u zemlji..... gdje ministar hvata signal da koristi email.....

 

na svu srecu tamo gdje jesam placam gigabitnu mrezu....( brzinu) i imam gigabitnu brzinu...

 

 

 

 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2018 22:16 (Robert_84).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Robert_84 kaže...

 tako je , ja svoj otkazao........ smijesno je ocekivat da telekomunikacije funkcioniraju u zemlji..... gdje ministar hvata signal da koristi email.....

 

na svu srecu tamo gdje jesam placam gigabitnu mrezu....( brzinu) i imam gigabitnu brzinu...

 

  

 e nismo svi te sreće da živimo pored optičkih vodova, zbijeni u zgradama. neki žive i u prigradu, na otocima, i drugim mjestima, okruženi šumom, morem, predivnim krajolikom. i eto tele2 nam ponudio da okusimo čari brzog intereneta. i vjerujem da su većinom uspjeli u tome.

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Samo ti vjeruj... ja sam siguran u obrnuto, da velika većina ima ili neupotrebljiv ili jedva upotrebljiv internet... samo poneki sretnik ima ono što je platio.
To govorim iz iskustva svih svojih prijatelja i znanaca, od kojih skoro svi imaju velikih problema s Pokućnim. Jedva čekaju da ima izađe ugovor, a do tada će se samo pogoršati, sigurno se neće poboljšati. A oni koji su pametno uzeli bez ugovorne obaveze su već odavno raskinuli ugovor i vratili se na bakar. Tamo dobiješ ono što piše, ne dešava se da kad svima (a onda i tebi) internet treba, brzina bude ispod 1 Mbit pa time neupotrebljivo...
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.5.2018 7:21 (Darko150).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ja živim u prigradskom naselju i, iako je u početku radio i brže, rijetko kad mi download padne ispod onog što sam imao na bakru, ali čak i onda imam bolju uslugu jer mi je na bakru upload bio ispod granice upotrebljivosti.

Naravno, i ja jedva čekam kad ću ga raskinuti, ali zato što će to biti kad dođe FTTC ili bolje.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
Robert_84 kaže...

 tako je , ja svoj otkazao........ smijesno je ocekivat da telekomunikacije funkcioniraju u zemlji..... gdje ministar hvata signal da koristi email.....

 

na svu srecu tamo gdje jesam placam gigabitnu mrezu....( brzinu) i imam gigabitnu brzinu...

 

  

 e nismo svi te sreće da živimo pored optičkih vodova, zbijeni u zgradama. neki žive i u prigradu, na otocima, i drugim mjestima, okruženi šumom, morem, predivnim krajolikom. i eto tele2 nam ponudio da okusimo čari brzog intereneta. i vjerujem da su većinom uspjeli u tome.

 Slažem se u potpunosti.Svi su to lopovi ali opet kada pogledaš ponudu pokućnog interneta,ovaj od tele 2 mi je daleko najbolja opcija koja mi omogućuje pristojne brzine.A t com nek se j*** u 21 stoljeću mi ne može dati brzinu veću od 0.2 mb/s putem žice.I da ne spominjem pljačku putem  max net mini-a koju sam koristio godinu i pol dana.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Grom kaže...

Ako se odlucim za pokucni, koji ruter je najbolje odabrat uz njega? Neki iz Tele2 ponude uz ugovor ili da kupim svoj?

 bump, osim asusa koji je najbolji izbor do cca 1000kn?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ako mi ne daju raskid bez plaćanja penalizacije prodat ću ti ja svoj router i antenu Iskra p56. 😂😂
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Spallato kaže...
Ako mi ne daju raskid bez plaćanja penalizacije prodat ću ti ja svoj router i antenu Iskra p56. 😂😂

 hahah tako pokazi ti njima..

-
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
A moram probat dobit raskid ugovora bez penalizacije. Danas sam kontaktirao Hakom i nije baš da sam bez izgleda, iako, ne nadam se previše.

Krajnja solucija je da prodam router i antenu i da platim penale.

Za koji dan konačno stiže Iskon😜
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Spallato kaže...
A moram probat dobit raskid ugovora bez penalizacije. Danas sam kontaktirao Hakom i nije baš da sam bez izgleda, iako, ne nadam se previše.

Krajnja solucija je da prodam router i antenu i da platim penale.

Za koji dan konačno stiže Iskon😜

 -ako platiš penale, tad nemaš razloga .. tj nelogično je tad prekidati, logičnije koristiti do isteka. (do the math..) :)

penali,.. pravila, imaš izbor, vratiti sve dobiveno ili plaćanje penala, biraš ti-korisnik ono što je tebi povoljnije. Pri isteku roka je plaćanje, na početku vraćanje dobivenog.

-što si dobio? .. spomeni to hakomu, ti im vrati :)

+ kad postoje opravdani razlozi, nema penalizacije. Klavilteta usluge je bitan razlog.

 

+na kraju, ne biti naivan, ovca i potpisivati svakakve ugovore, jer odrasla svjesna osoba ima i odgovornost, pa čak i kad je ugovor recimo protivan zakonu, .. procedura, pravila. Misliti prije, ne poslje, jer je tad sve teže i može biti presuđeno različito. Ako nisi siguran, ako nisi 'nevin'.. tad se s njima ne svađati, nego poklopiti po ušima i nastaviti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nemam namjeru ostati kod njih do isteka ugovorne obveze jer ovo šta trenutno imam je totalno neupotrebljivo.
Nisam dijete i znam šta sam potpisao ali vjeruj mi, ovo je ispod svakog minimuma (brzina), pogotovo u 21. stoljeću.

Iskreno, ne nadam se da će mi dati raskid bez penalizacije ali vrijedi pokušati, pogotovo nakon današnjeg razgovora s djelatnicom Hakoma (odjel za pritužbe na kvalitetu usluge).

Imam ja i drugih ponuda (preuzimanje ugovorne obveze) ali smatram da nisam dobio ono šta plaćam i želim da to priznaju.
U početku da, bilo je relativno dobro ali zadnjih mjesec dana sigurno ne.

Netko je spomenuo da mu ovo liči na situaciju sa CHF i složio bi se, čista navlakuša, odličan početak a kasnije pušing rođo.

Ja, kao korisnik, imam svoje obaveze prema njima i uredno ih ispunjavam. Uredno plaćam račune a usluga nikakva...

Vidit ćemo kako će sve završiti ali radije ću platiti penale, prijeći kod drugog operatera i uživati u svim blagodatima interneta nego gubiti živce, novce i ostati kod njih!
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Usluga mora biti zadovoljavajuća unutar razuma, dakle par mb definitivno ne spada pod razumno u današnje vrijeme. Pogotovo jer je streaming postao jedan od glavnih aktivnosti u kućanstvima.
 
0 2 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Svi se zalite kak je mala brzina a niko nije napisal koja vam je jacina signala...

A kolko je onda unutar zdravog razuma? 4/0.5mbit od tcoma je?
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ihush kaže...

 -ako platiš penale, tad nemaš razloga .. tj nelogično je tad prekidati, logičnije koristiti do isteka. (do the math..) :)

Penali su ostvareni popust - kupio je router od XY kuna, dobio ga za ZK kuna, u slučaju raskida plaća razliku, a router mu ostaje - dobio ga je po punoj cijeni, kao da ga je uzeo bez ugovorne obveze. Jedina situacija kad se ne isplati raskinuti ugovor za uslugu koju ne možeš koristiti jest kad je iznos preostalih pretplata manji od ostvarenog popusta jer onda taj iznos svakako plaćaš. Ili, druga situacija, ako imaš prijatelja ili člana obitelji koji može koristiti tu uslugu do isteka na tvoje ime, pa prebaciti na svoje.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
#blackeagle29

Gle, kad potpisuješ s bilo kojim operaterom za fiksni internet, on ti garantira minimalnu brzinu. Ti se složiš s time, ili se ne složiš. Ako je brzima manja od garantirane, možeš bez problema raskinuti ugovor.
No, Tele 2 ti ništa ne garantira. Kod mene je navečer brzina oko 1Mbit, neupotrebljivo, no to za njih nije razlog za sporazumni raskid.
Pa ti reci...
15 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Onaj tko je mislio zamijeniti zicni internet sa ovim je dobro navucen.

Ovo nikad nije ni bilo namjenjeno kao zamjena,vec dodatak postojecem prikljucku.

Eventualno se moze smatrati zamjenom u ruralnim mjestima.

 

Zamjeniti postojecu internet infrastrukturu u urbanom podrucju za 4G internet je smijesno. 

Ali razumijem potrebu,buduci da kvalitetan internet jos nije dosao u mnogim gradovima a zahtjevi se samo povecavaju.I ja bi vjerojatno nasjeo da mi nije dosla optika.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 8:23 (Abomb).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Moja priča... Bio sam na Iskonu, imao sam brzinu 30-50 i bio sam zadovoljan. S vremena na vrijeme pukla bi linija i ne bi imao uslugu po nekoliko dana. Tražio sam raskid ugovora bez penalizacije i odobrili su mi jer je problem bio do njih, na centrali.

Uzeo sam pokućni internet, krajem 10. mjeseca prošle godine. Tih 5 dana, koliko traje probni rok, sve je bilo ok, veza stabilna, brzine od 7-25. Signal samo s routerom 3/5 a s vanjskom antenom sam dobio 4/5.

U zadnje vrijeme uvijek neki problemi s baznom stanicom, pucanje veze, ne bi imao uslugu nekoliko sati, a brzine pale na neupotrebljivih 0.7-1.4. Turisti su počeli dolaziti i vjerojatno je došlo do još većeg opterećenja.

Internet mi je sada skoro pa neupotrebljiv, nebitno o kojem dobu dana se radi, a dolaskom većeg broja turista stanje će biti sve gore.

U međuvremenu su sredili problem na centrali i vraćam se na Iskon. U konačnici, plaćat ću 139 kn mjesečno, jeftinije od tele2 prevare, flat internet i brzina 50.

Sve stoji da oni ne garantiraju minimalnu brzinu ali opet, neki minimum mora postojati, bez obzira šta se radi o mobilnom internetu.
 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

MOže u inbox koja je cijena hvala

5 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Bio sam u Tele 2 ali kad uzimam pokućni bez internata onda je cijena 1000 kuna. Moželi se uzet neki drugi modem i samo njihova kartica. 

Ako može molim samo da mi javite koji da uzmem da znam tražiti. Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Belarofont kaže...

Bio sam u Tele 2 ali kad uzimam pokućni bez internata onda je cijena 1000 kuna. Moželi se uzet neki drugi modem i samo njihova kartica. 

Ako može molim samo da mi javite koji da uzmem da znam tražiti. Hvala

Naravno da može, router mora biti otključan.

Ja osobno koristim mikrotik LTE SXT 4G antenu i TP Link 850RE kao wifi extender i power source za Mikrotik.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 12:48 (zoharbizo).
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zoharbizo kaže...

Ja osobno koristim mikrotik LTE SXT 4G antenu i TP Link 850RE kao wifi extender i power source za Mikrotik.

 

ispravka radi čitatelja.....

 - taj SXT nije "antena" već  4G ruter a u istom kućištu je sa ugrađenom antenom od 9dBi te ima napajanje preko PoE adaptera  LAN priključkom .

 - TP Link 850RE nije "power source za Mikrotik" već običan wifi range extender i ne napaja strujom taj Mikrotik SXT 4G.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 14:21 (AF139).
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
AF139 kaže...

ispravka radi čitatelja.....

 - taj SXT nije "antena" već  4G ruter a u istom kućištu je sa ugrađenom antenom od 9dBi te ima napajanje preko PoE adaptera  LAN priključkom .

 - TP Link 850RE nije "power source za Mikrotik" već običan wifi range extender i ne napaja strujom taj Mikrotik SXT 4G.

SXT je router, da, sa utorom za SIM karticu običnoga formata, mini sim slot a ne mikro.

Nema WiFi već mu treba nekakva opcija za to, putem UTP-a i RJ45 konektora je spojen na extender koji je podešen kao AP(access point).

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 14:30 (zoharbizo).
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

evo brzine 21.30 za sve Tele ljubce.....

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Eto i moje brzine!!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice