Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.067.153
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Mala je razlika, zanemariva. 😂😂
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Spallato kaže...
Mala je razlika, zanemariva. 😂😂

 Zalosno... al eto kod mene je super Virovitica okolica sa silosa idu Telci...

Evo ispod 50mbs nije Evo ispod 50mbs nije
-
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Odgovor za @spallato
Zašto za server prema kome mjeris brzinu koristiš dasto zona ?? To je provajder iz BIH koji ima ,kao , nacionalno pokrivanje cijele BIH ali isključivo preko wireless mreže na 5 GHz.
Tko zna kakvu oni imaju interkonekciju sa tele2 pogotovo ako još imaš neku skandinavsku ili estonsku IP adresu .
Mjeri sa službenom aplikacijom hakom-a ili izaberi server neki u Hrvatskoj ( probaj prvo tele 2 pa onda HT ili VIP
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 23:18 (goran0904).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
goran0904 kaže...
Odgovor za @spallato
Zašto za server prema kome mjeris brzinu koristiš dasto zona ?? To je provajder iz BIH koji ima ,kao , nacionalno pokrivanje cijele BIH ali isključivo preko wireless mreže na 5 GHz.
Tko zna kakvu oni imaju interkonekciju sa tele2 pogotovo ako još imaš neku skandinavsku ili estonsku IP adresu .
Mjeri sa službenom aplikacijom hakom-a ili izaberi server neki u Hrvatskoj ( probaj prvo tele 2 pa onda HT ili VIP

 da baš sam i ja to uočio. meni kad uvali Mostar ip adresu obavezno ping ode na 70-80 i spadne mi brzina za 30-40%, ping mora bit 18-20, ili je kriva adresa poslana. reset rutera.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Mjerio sam i preko Hakom-a i ista je stvar. Čak i ne trebam mjeriti više jer kojom "brzinom" se otvaraju stranice znam kakvo je stanje.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Spallato kaže...
Mjerio sam i preko Hakom-a i ista je stvar. Čak i ne trebam mjeriti više jer kojom "brzinom" se otvaraju stranice znam kakvo je stanje.

 prijatelju jel vidiš da imaš upload veći od downloada? teško da iko ima veći upload od downloada ,a da mu je sve ispravno.jednostavno informiraj se i šta je najvažnije zovi ih stalno,dosađivaj,gnjavi i traži novi ruter.Ili ako ima ko od tvojih prijatelja ruter pa posudi i probaj sa njim mjeriti brzinu downloada.Za početak reset napravi i ako to ne popravi stvar pokušaj u postavkama rutera.

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
funny games kaže...
Spallato kaže...
Mjerio sam i preko Hakom-a i ista je stvar. Čak i ne trebam mjeriti više jer kojom "brzinom" se otvaraju stranice znam kakvo je stanje.

 prijatelju jel vidiš da imaš upload veći od downloada? teško da iko ima veći upload od downloada ,a da mu je sve ispravno.jednostavno informiraj se i šta je najvažnije zovi ih stalno,dosađivaj,gnjavi i traži novi ruter.Ili ako ima ko od tvojih prijatelja ruter pa posudi i probaj sa njim mjeriti brzinu downloada.Za početak reset napravi i ako to ne popravi stvar pokušaj u postavkama rutera.

 Waaat? To samo znaci da je bazna na koju je spojeni preopterecena dok sam ruter nema veze s time

Battlenet - TheProdigy#2234
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zemljanin kaže...
funny games kaže...
Spallato kaže...
Mjerio sam i preko Hakom-a i ista je stvar. Čak i ne trebam mjeriti više jer kojom "brzinom" se otvaraju stranice znam kakvo je stanje.

 prijatelju jel vidiš da imaš upload veći od downloada? teško da iko ima veći upload od downloada ,a da mu je sve ispravno.jednostavno informiraj se i šta je najvažnije zovi ih stalno,dosađivaj,gnjavi i traži novi ruter.Ili ako ima ko od tvojih prijatelja ruter pa posudi i probaj sa njim mjeriti brzinu downloada.Za početak reset napravi i ako to ne popravi stvar pokušaj u postavkama rutera.

 Waaat? To samo znaci da je bazna na koju je spojeni preopterecena dok sam ruter nema veze s time

 Pa bilo je iskustava po forumu što se tiče većeg uploada od downloada i nekima je pomoga čak reset rutera.Zašto ne probati se poigrati nekim detaljima možda mu se popravi download.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Resetirao sam ruter 100 puta i nikakve promjene, također sam zamijenio sim karticu i ista stvar.
Na istoj poziciji (adresa prebivališta), iste su mi brzine i na mobu (tele2 pretplata).

Oprećena je bazna stanica i mislim da tu nema pomoći.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pa jel znate vi kak se dijeli brzina interneta na mobilnom internetu?? Kak da daju minimalnu brzinu? I da ogranice da imaju svi korisnici max 5mbit download, 50 ljudi se spoji i eto ti opet padne brzina ispod 5 mbit. Jednostavno je nemoguce garantirati minimalnu brzinu na mobilnom netu. Naravno da je bolje imati stalnih 30-50mbit, ali s obzirom na to da u centru grada je maksimum 4mbit download, naravno da je pokucni ili vip homebox bolja opcija. Cak i da bude 2mbit download, upload nisam vidio da padne ispod 10mbit i sigurno bi bilo brze kod surfanja nego tcom 4/0.5. Kome je dobra brzina nek koristi, kome nije nek ne koristi i gotovo. Upravo zato se placa promet, a ne brzina.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Spallato kaže...
Resetirao sam ruter 100 puta i nikakve promjene, također sam zamijenio sim karticu i ista stvar.
Na istoj poziciji (adresa prebivališta), iste su mi brzine i na mobu (tele2 pretplata).

Oprećena je bazna stanica i mislim da tu nema pomoći.

 Kada je veći upload od downloada to je pokazatelj opterećenja bazne stanice i nikakvi ruteri tu ne mogu pomoći. Jedino, što mi sada pada na pamet, je da pokušaš u postavkama rutera promijeniti da staviš 3G only. Tj. da se baš mora spojiti na 3G mrežu. Nekima je to pomoglo kod ovakvih drastičnih padova brzine downloada jer su dobili barem 20tak Mbps. Probaj, ništa te ne košta.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Probao sam i to, samo 3G. Prije mi je pomoglo malo ali više ne pomaže ni to.
Opterećenje je u pitanju i nema tu pomoći.
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Kako su im noćas od cca 1:25 do 2:25 pale i 3G i 4G mreža u Zagrebu. Zadnje sam oko tih 1:25 imao mrežu na okretištu Borongaj. Skenuvši prema Zvonimirovoj gubim 4G pokušavam uloviti 3G mada mora prebaciti automatatski jel. U statusu vrsta mreže UMTS status povezivanje. Dobro debelo nakon dolaska na trg bana svako malo pokušavajući već je prošlo tih sat vremena. I eto konačno 4G. S tim tele 2 nikad dosadno.
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ekipa, ako je netko zainteresiran za kupnju routera Huawei B315s-22 i antena Iskra p56 neka se javi u inbox?!
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.5.2018 16:53 (Spallato).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Funny games oprosti ali pišeš gluposti. Može se itekako imati veći upload od downoloada i to da stojiš na cesti i gledaš u baznu stanicu kao ja npr. Navečer kada je zagušenje na baznoj download mi je 5 a upload 45. Znači nikakve fizičke prepreke nemam. Vidim je ili vidim ih pošto ih je više gore na vrh nebodera. Ali je jedostavno previše ljudi spojeno odjednom a bazne nemaju toliki kapacitet. Ako si navečer u blizini probaj i sam radi se o baznim na vrh nebodera u Ivanićgradskoj ZG.
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
love2ml86 kaže...
Usluga mora biti zadovoljavajuća unutar razuma, dakle par mb definitivno ne spada pod razumno u današnje vrijeme. Pogotovo jer je streaming postao jedan od glavnih aktivnosti u kućanstvima.

 Nisu svi takvi. Ti jesi, ja jesam, ali nisu svi takvi. Neki samo pogledaju e-mail, pročitaju vijesti i gotovo. Oni su blagodat mreže jer ju posebno ne opterećuju.

9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Drustvo kaj velite na ovo...

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Kaj bi ti velio osim da sam ja još gori trenutno. Hihi.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Isti pad mreže u Rijeci isto oko 01:30 do 02:30

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
A je? Znači stvarno im je pala mreža na sat vremena. Vrsta mreže UMTS, status povezivanje ali nikako da se poveže. Dakle super je njima ta ideja ali im je izvedba katastofa.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Eto za funny games. Gledam u bazne. Gužva.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
S druge južne strane na uglu Vukovarske i Ivanićgradske stojim pored crkve. Isto vidim bazne gore na vrhu istog nebodera. Tu ima zgrada vjerojatno vuče ekipa iz zgrada pojma nemam.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Funny games oprosti ali pišeš gluposti. Može se itekako imati veći upload od downoloada i to da stojiš na cesti i gledaš u baznu stanicu kao ja npr. Navečer kada je zagušenje na baznoj download mi je 5 a upload 45. Znači nikakve fizičke prepreke nemam. Vidim je ili vidim ih pošto ih je više gore na vrh nebodera. Ali je jedostavno previše ljudi spojeno odjednom a bazne nemaju toliki kapacitet. Ako si navečer u blizini probaj i sam radi se o baznim na vrh nebodera u Ivanićgradskoj ZG.

 Meni upload nije nikada bio veci od downloada.niti kad sam imao max net mini od tcoma,a ni sada sa tele2.zapravo brzina mi je uvijek oko 25 -30 i nikada nisam jos imao problema sa ruterom.u splitu u varosu  k0d prijatelja brzina doseze nenormalne brzine preko 100 mbs uvijek.tako da me nije jasno sta se to kod vas tako lose dogadja.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Događa se previše korisnika po jednoj baznoj. Djelimo brzinu bazne stanice. Što više korisnika na jednoj baznoj to svima manja brzina. Ujutro dok velika većina spava ja ću isto imat preko sto megabita. Ili bar blizu sto.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Da ali to ne znači da se taj tren nešto poboljšalo. Ljudi su se jednostavno skinuli s interneta i otišli spavati. I sad ja imam i svoju i njihovu brzinu i dođem i ja do tih sto. Problem je kad nas je puno istovremeno spojenih na istu baznu.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Da ali to ne znači da se taj tren nešto poboljšalo. Ljudi su se jednostavno skinuli s interneta i otišli spavati. I sad ja imam i svoju i njihovu brzinu i dođem i ja do tih sto. Problem je kad nas je puno istovremeno spojenih na istu baznu.

 evv kod me sad....leti Telac...

-
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Eto. Kod vas sad ima brat bratu dva spojena na tu baznu. E a kod mene nas ih ima valjda 30 na toj baznoj pa ti podijeli. Zato se za velika urbana područja zakupi spektar na 2600 MHz doduše nema velik domet ali ima brzinu i kapacitete. Kod nas to još ne radi.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Za 2600 MHz već treba postavljati bazne u gušćem rasporedu. Što veća frekvencija to manji domet ali veće brzine i kapaciteti. Što se tiče spektra 800 MHz on najbolje pokriva ima nasuprotno tome najveći domet ali manje brzine i kapacitet. E sad na 5G koji dolazi na još većim frekvenccijama od 3700 MHz do spektra na 6 GHz zahtjeva duplo gušće postavljene bazne nego što su sad. Ima još manji domet ali tu govorimo o kapacitetu bazne u gigabitima. Spektar na 6 GHz ako se ne varam ima kapacitet bazne 88 gigabita. Pa ti sad vidi koliko tu možeš podijeliti brzine na broj korisnika u odnosu na danas sa ovih jadnih 150 megabita po baznoj. Eto.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Eto. Kod vas sad ima brat bratu dva spojena na tu baznu. E a kod mene nas ih ima valjda 30 na toj baznoj pa ti podijeli. Zato se za velika urbana područja zakupi spektar na 2600 MHz doduše nema velik domet ali ima brzinu i kapacitete. Kod nas to još ne radi.

 Bas da su 2 nebi reko silosi pokrivaju grad Viroviticu i nekolko prigradskih naselja...

-
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Za 2600 MHz već treba postavljati bazne u gušćem rasporedu. Što veća frekvencija to manji domet ali veće brzine i kapaciteti. Što se tiče spektra 800 MHz on najbolje pokriva ima nasuprotno tome najveći domet ali manje brzine i kapacitet. E sad na 5G koji dolazi na još većim frekvenccijama od 3700 MHz do spektra na 6 GHz zahtjeva duplo gušće postavljene bazne nego što su sad. Ima još manji domet ali tu govorimo o kapacitetu bazne u gigabitima. Spektar na 6 GHz ako se ne varam ima kapacitet bazne 88 gigabita. Pa ti sad vidi koliko tu možeš podijeliti brzine na broj korisnika u odnosu na danas sa ovih jadnih 150 megabita po baznoj. Eto.

  A slusaj prijatelju jedino si ti ode napravio glupost kupivsi pokucni internet,a imas opciju za normalni zicani internet.ja sam kupio ovo jer nemam nikakvu drugu alternativu.ti meni objasnjavas stvari koda sam neznam  sto je problem mobilnog interneta,a sam sebi radis sranje sa istim.i da te obavijestim o mojoj bazn0j stanici...udaljena je preko 5 km zracne linije i nalazi se u lozovcu kod nacionalnog parka krka koji je preko ljeta nakrcan turistima koji surfaju i zagusuju mrezu sa istim.a sada drugi je problem ako je mene dopala novija infrastruktura koja mi omogucuje bolju brzinu jer znam sigurno 5 ljudi koji imaju isti intermet i svima nam isto radi.ti i dalje budi pametan i koristi mobilni pored zicanog interneta.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice