Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.064.582
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nema veze koja je gornja a koja donja a mogu biti i vodoravno. Ovako na oko izgleda mi da imaš preveliki razmak. Jel se popravio signal?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Nema veze koja je gornja a koja donja a mogu biti i vodoravno. Ovako na oko izgleda mi da imaš preveliki razmak. Jel se popravio signal?

 Razmak je 50cm signal je sad odlican -74dbm sinir varira izmedu 10 i 20 i rsrq od -3 do -8 brzina je preko 50mbs down ap je preko 40 kodmene za sada nema jos frekvencije 2100mhz

-
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Malo se još poigraj s razmakom probaj ga smanjiti i prati SINR I RSRQ dok ne dobiješ najbolje vrijednosti,  i da se malo smiri to veliko šetanje. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2019 15:42 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Chupo

 

Ne znam zašto tebi ne radi meni radi i preko Moj Tele2 portala i bez registracije.

 

Evo kako je bilo dalje...

 

Namjerno nisam nadoplatio bon prije isteka tarife Bezbroj GB da vidim sta ce se desiti i nakon toga je ovaj put bila aktivirana Osnovna tarifa s blokiranjem surfanja i dosla je SMS poruka:

 

Podatkovni paket iz tarife je potrosen. Ako je surfanje blokirano, molimo posjetite http://bit.do/razgovori ili aktivirajte 300 MB za 15kn ili 2 GB za 35kn slanjem SMS poruke sadrzaja 300MB ili 2GB na 13999. Ujedno, dodatni promet mozete kupiti i reaktivacijom svoje tarife. Ako surfanje nije blokirano, prvo provjerite stanje racuna slanjem SMS poruke sadrzaja STANJE na broj 13880 i prema potrebi aktivirajte podatkovne pakete na navedene nacine. Vas Tele2

 

ali navedeni link nisam mogao otvoriti jer je surfanje bilo blokirano :-)) pa sam opet kao i prvi put SIM karticu prebacio u mobitel i nadoplatio bon. Nakon toga se je tarifa Bezbroj GB reaktivirala sama* i onda sam probao ponovo otvoriti navedeni link http://bit.do/razgovori koji je napravio redirect na URL https://mobilnosurfanje.tele2.hr/bonovi/glasovna_tarifa/ gdje su bili ispisani ispravni podaci o mojoj SIM kartici (aktivna tarifa i stanje racuna) a na dnu tove stranice (koja se razlikuje od tvojih screenshot-ova) je i rubrika za nadoplatu racuna upisivanjem 13-znamenkastog broja s bona. Prema tome, sve to se razlikuje od informacija navedenih pod 'Cesto postavljana pitanja' koja sam komentirao ranije. Ne samo da se razlikuju navedeni URL-ovi nego nije tocna niti informacija koja kaze:

 

Kad se dogodi da potrošiš sve megabajte unutar svih paketa i tarife, blokirat ćemo ti surfanje i preusmjerit ga na besplatnu stranicu http://bit.do/gigabajtigdje ćeš moći odabrati želiš li aktivirati novu tarifu...

Niti se radi o tom URL-u (nego o onomu kojega sam naveo iznad), niti je surfanje preusmjereno, niti se nakon sta je surfanje blokirano stranica za nadoplatu moze (prije nove nadoplate) otvoriti.

 

(*)

Isto tako, informacija gdje pise:

 

Hoće li mi se tarifa automatski reaktivirati ako imam dovoljno novaca na računu?
Ne. Tarife 4Gb, 10GB i Bezbroj GB aktiviraju se isključivo na zahtjev korisnika. U slučaju da je istekao datum valjanosti tarife, one će se deaktivirati, a eventualni preostali promet će se izgubiti.

 

je potpuno pogresna!!

 

 

To zakljucujem na osnovu dva podatka:

 

1. Prije nego je tarifa Bezbroj GB istekla je dosla SMS poruka sadrzaja:

 

Iznos na racunu nije dovoljan za aktivaciju tarife/paketa. Aktivacijska naknada iznosi 199.00 kn, a stanje racuna provjerite biranjem *130# i pritiskom tipke za poziv. Molimo nadoplatite racun i ponovo posaljite kljucnu rijec na 13888. Vas Tele2

 

2. Cim sam bon nadoplatio se je tarifa Bezbroj GB reaktivirala automatski.

 

Prema tome, na Tele2 stranicama je teze naci informaciju koja je tocna nego onu koja to nije a sve sam to dokumentirao u zadnja 3-4 post-a u ovom thread-u. I ne samo da su pogresne informacije na Tele2 stranicama nego je pogresna informacija cak i u SMS poruci koja se od operatera dobije jer pise: 'Molimo nadoplatite racun i ponovo posaljite kljucnu rijec...', a kako sam rekao - kljucnu rijec nisam morao poslati :-))))))))

 

BTW, na kojem principu server nakon otvaranja URL-a https://mobilnosurfanje.tele2.hr/bonovi/glasovna_tarifa/ 'zna' koja je SIM kartica u router-u s kojim je posjecen taj URL? Trenutno mi pada na pamet jedino da se query nad bazom podataka napravi na osnovu IP adrese a u bazi je prilikom spajanja IP povezan s ID-om/IMEI-om SIM kartice - ali ako se ne varam netko je napisao da nemaju svi ljudi 'vanjsku' IP adresu nego da neki dobiju 'lokalnu' koja se dijeli izmedju vise korisnika za koje je onda 'vanjski' IP svima isti pa u tom slucaju onda takav nacin ne bi mogao raditi? Preko cookies-a ne vidim nacina da bi se doslo do ID-a SIM kartice preko koje je korisnik konektiran a na navedenom linku se ocito ispravno ispisu informacije za upravo SIM karticu preko koje je konekcija ostvarena.

 

 

Chupo
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2019 2:37 (Chupo).
16 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Koga briga udavio si čitav forum sa glupošću.

Moj PC  
0 3 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Chupo kaže... 

 

BTW, na kojem principu server nakon otvaranja URL-a https://mobilnosurfanje.tele2.hr/bonovi/glasovna_tarifa/ 'zna' koja je SIM kartica u router-u s kojim je posjecen taj URL? Trenutno mi pada na pamet jedino da se query nad bazom podataka napravi na osnovu IP adrese a u bazi je prilikom spajanja IP povezan s ID-om/IMEI-om SIM kartice - ali ako se ne varam netko je napisao da nemaju svi ljudi 'vanjsku' IP adresu nego da neki dobiju 'lokalnu' koja se dijeli izmedju vise korisnika za koje je onda 'vanjski' IP svima isti pa u tom slucaju onda takav nacin ne bi mogao raditi? Preko cookies-a ne vidim nacina da bi se doslo do ID-a SIM kartice preko koje je korisnik konektiran a na navedenom linku se ocito ispravno ispisu informacije za upravo SIM karticu preko koje je konekcija ostvarena.

 

 

 

Isto kao što znaju s kojeg subscribera skinuti potrošeni promet kad otvaraš bilo koju drugu stranicu.

 

Morao bi znati dosta toga o arhitekturi pokretne mreže da bi mogao shvatiti.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
Enigmus-zg kaže...

Moze pitanje za vas koji imate B525 - ima li ova verzija softvera od Tele2 mogucnost rada u bridge modu (u originalnom softveru se opcija nalazi pod settings/security/bridge mode)? 

 

Ako ne, da li je moguce instalirati originalni softver ili su i to zakljucali?

 B525 sa Tele2 FW nema opcije bridge mode. Može se instalirati bilo koji FW drugog operatera a i orginalni FW!

 Ima li negdje mozda nekakav tutorial kako staviti orginalan firmware?

 

Hvala!

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
icanic kaže...
DDavorin kaže...
Enigmus-zg kaže...

Moze pitanje za vas koji imate B525 - ima li ova verzija softvera od Tele2 mogucnost rada u bridge modu (u originalnom softveru se opcija nalazi pod settings/security/bridge mode)? 

 

Ako ne, da li je moguce instalirati originalni softver ili su i to zakljucali?

 B525 sa Tele2 FW nema opcije bridge mode. Može se instalirati bilo koji FW drugog operatera a i orginalni FW!

 Ima li negdje mozda nekakav tutorial kako staviti orginalan firmware?

 

Hvala!

 Mislim da ima na nekom poljskom forumu. Ako nisi baš upućen u postupak bolje se ne upuštaj u to, jer routeri B serije(525 618 715....)  moraju se otvoriti i brikati kontakti na matičnoj ploči da bi ušao u boot mode i tek onda imaš osnovnu pripremu za flash.  525 i 618 sam uspješno flash-ao idući tjedan mi stiže B715 pa ako neću biti zadovoljan FW možda ga i flash-am. Sve u svemu dosta velik rizika ako ne uspiješ.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2019 20:54 (DDavorin).
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

mene zanima ima li netko upute kako stavit orig sw na b315s?

TiONiO
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
wAlpha kaže...

 

Isto kao što znaju s kojeg subscribera skinuti potrošeni promet kad otvaraš bilo koju drugu stranicu.

 

Morao bi znati dosta toga o arhitekturi pokretne mreže da bi mogao shvatiti.

 

Dobro, taj dio gdje se komunikacija neke SIM kartice koja ide preko neke bazne stanice povezuje s konkretnom SIM karticom mi je jasan ali me zanima kako server side program koji generira stranicu na kojoj se ispisuju informacije o SIM kartici s kojom se je stranici pristupilo tu informaciju dohvaca. Recimo, jedan nacin bi bio da se u sustavu u slucaju da se tom URL-u pristupi preko Tele2 SIM kartice u nekoj bazi setira flag i spremi ID konkretne SIM kartice i IP adresa koja joj je trenutno dodijeljena pa onda server side skripta kod pristupanja stranici provjeri da li se u bazi trenutno nalazi tova IP adresa s koje se URL-u pristupa i da li je flag setiran - pa ako je, onda iz baze procita i ID kartice na osnovu kojega moze pristupiti informacijama o toj SIM kartici a na kraju session-a jednostavno resetira flag ili cak i obrise unos iz baze (ali to, kako sam rekao, ne bi radilo u slucaju da svaka SIM kartica ne dobije 'vanjsku' IP adresu). Ili mozda u sustavu postoji neki filter koji omogucava da skripta na tom URL-u, u slucaju da ga se posjeti s uredjaja koji internetu pristupa preko Tele2 SIM kartice, dobije informaciju o ID-u SIM kartice na osnovu kojega onda moze iscitavati informacije. Jasno je da je implementiran nekakav mehanizam koji to omogucava ali to bi se moglo rijesiti na puno nacina a mene zanima na koji je to od mogucih nacina realizirano. Npr. kada se tom URL-u pristupi s fixne linije onda se (sta je i logicno) servira drukcija stranica a ne vjerujem da server side skripta gleda samo IP adresu nego od nekud mora dohvatiti informaciju da li je URL otvoren s uredjaja koji je spojen preko Tele2 SIM kartice i tu me zanima na osnovu koje informacije server side program identificira konkretan URL request kao onaj koji je ostvaren preko SIM kartice. Takva bi se funkcionalnost mogla ostvariti na puno nacina a mene znaci zanima ako netko zna vise detalja o tome kako je to i stvarno rijeseno.

Chupo
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2019 7:15 (Chupo).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Tionio kaže...

mene zanima ima li netko upute kako stavit orig sw na b315s?

  Evo uputa javi kako je prošao flash FW

 

7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Koristim tarifu Raspali i paket Bezbroj GB  pretplata na mobu bez ugovora,

dakle interesira me ovaj router ZTE MF920V Mobile WiFi 4G Router

dali ga netko koristi i kakav je u radu dali bi sa njim dobio veću brzinu D i U ,naime u Crikvenici u centru je odnedavno 

 DO 90 mbps UP 50 mbps

ali ja sam od centra istočno 1,5 km gdje mi je i to ujutro ili do podne D 20 a U 5 mbps a navečer pada D na 10 i još manje a do nedavno je bilo i lošije od ovog.

A što će tek biti ljeti kad se nasadi još korisnika, dakle dali bi nešto

dobio  sa ovim routerom na bateriju jer sam primjetio da u stanu kad se pomaknem par metara je bolji signal i veća brzina.

Nešto su u Crikvenici radili na baznim stanicana ali to je poboljšanje za centar u krugu od par sto metara a iatočno i zapadno od centra 

užas.

Evo rezultata.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2019 21:11 (MUĆAK).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ispao sam tele i ugovorio prošle godine u 7. mjesecu pokućni, kao bit će dobro, 4g ide do 150, a i na godišnjem odmoru u Lici ćemo imat internet. Samo prva dva mjeseca sam imao koliko toliko tolerantne brzine od 8-10 Mbps ali ono mislim si pa možda je ovo možda je ono (možda je vlada, možda masoni...).

Nakon toga naravno u 9. mjesecu su se svi vratili u Zagreb, i kreće pakao. Pjesmu na youtubeu od 4:35 gledam 15 minuta

 

 

Travno, Novi Zagreb, Kopernikova ulica brzina 0,82 Mbps na 300 metara zračne linije (preko parka) od bazne postaje ZGB1807

 

Na telefonu im rade studenti pekari i slastičari koji ne znaju apsolutno ništa o tehnici (naivno sam ih pitao možda mogu nešto u samom ruteru promijeniti ili ažurirati firmware) koji mogu samo proslijediti nekom u misterioznu tehniku. Broj od tehničke podrške ne postoji.

Na FB smo zajedno ovce pasli pa smo odjednom na TI i uredno brišu komentare da drugi naivci ne nađu prigovore.

 

A nakon dva dana mi se javio i student iz "tehničke službe" koji je žalosno ustanovio da mi ne može pomoći nikako osim da me zamoli za strpljenje dok oni kupe još malo spektra pa će kroz koju godinu napravit još baznih postaja. S tim spektrom me dotukao.

Mogu li dobiti raskid ugovora zato što usluga ne odgovara onome što je reklamirano? - Ne jer mi ne garantiramo koju brzinu će te vi imati

Jel vama normalno da usred Zagreba imam brzinu ispod 1 Mbps? - A nije, al eto ne možemo mi tu ništa

Pa što da radim? - Strpite se... Mislim možete platit penale za prijevremeni raskid pa ste onda slobodni.

 

Muk i nevjerica. Mora postojat neki zakonski okvir po kojem se ovakva nepoštena praksa može razvrgnut.

 

Pitanje za vas sve, jel iko ikad uspio prigovorom na kvalitetu usluge dobit prijevremeni raskid ugovora bez penala?

 

Unaprijed hvala!

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...

Nema šanse 20dB jedino ako zbrojiš 10 jedna 10 druga jedino tako 20dB i tako su iskre isto tu u toj dobiti ali jeftinije. Ja koristim grid antene i daleko najbolja dobit

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ober kaže...

Ispao sam tele i ugovorio prošle godine u 7. mjesecu pokućni, kao bit će dobro, 4g ide do 150, a i na godišnjem odmoru u Lici ćemo imat internet. Samo prva dva mjeseca sam imao koliko toliko tolerantne brzine od 8-10 Mbps ali ono mislim si pa možda je ovo možda je ono (možda je vlada, možda masoni...).

Nakon toga naravno u 9. mjesecu su se svi vratili u Zagreb, i kreće pakao. Pjesmu na youtubeu od 4:35 gledam 15 minuta

 

 

Travno, Novi Zagreb, Kopernikova ulica brzina 0,82 Mbps na 300 metara zračne linije (preko parka) od bazne postaje ZGB1807

 

Na telefonu im rade studenti pekari i slastičari koji ne znaju apsolutno ništa o tehnici (naivno sam ih pitao možda mogu nešto u samom ruteru promijeniti ili ažurirati firmware) koji mogu samo proslijediti nekom u misterioznu tehniku. Broj od tehničke podrške ne postoji.

Na FB smo zajedno ovce pasli pa smo odjednom na TI i uredno brišu komentare da drugi naivci ne nađu prigovore.

 

A nakon dva dana mi se javio i student iz "tehničke službe" koji je žalosno ustanovio da mi ne može pomoći nikako osim da me zamoli za strpljenje dok oni kupe još malo spektra pa će kroz koju godinu napravit još baznih postaja. S tim spektrom me dotukao.

Mogu li dobiti raskid ugovora zato što usluga ne odgovara onome što je reklamirano? - Ne jer mi ne garantiramo koju brzinu će te vi imati

Jel vama normalno da usred Zagreba imam brzinu ispod 1 Mbps? - A nije, al eto ne možemo mi tu ništa

Pa što da radim? - Strpite se... Mislim možete platit penale za prijevremeni raskid pa ste onda slobodni.

 

Muk i nevjerica. Mora postojat neki zakonski okvir po kojem se ovakva nepoštena praksa može razvrgnut.

 

Pitanje za vas sve, jel iko ikad uspio prigovorom na kvalitetu usluge dobit prijevremeni raskid ugovora bez penala?

 

Unaprijed hvala!

 

 Tebi je upload 20 puta veći od downloada što bi bio znak da ima jako puno jahača na baznoj stanici a njena jačina nikakva.

 

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Tebi je dostupna optika, a ti koristiš 4G... 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Optika je inače prenosiva prilikom selidbe ili odlaska na GO i veoma praktična u gornjem slučaju? Čitati sa razumijevanjem

 

 

 

 

 

 

 

Why so serious?
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2019 0:51 (Cesc).
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Cesc kaže...

Optika je inače prenosiva prilikom selidbe ili odlaska na GO i veoma praktična u gornjem slučaju? Čitati sa razumijevanjem

Kao prvo, selidba se nigdje ne spominje. A kao drugo, za vrijeme godišnjeg odmora moj fiksni internet ostaje kod kuće i na moru koristim mobilni internet. Ako živi u zgradi i ne planira se seliti jednostavno ne vidim zašto ne bi uzeo optiku.

 

Zar stvarno misliš da većina ljudi ili ne ide na godišnji ili svaki puta prije odlaska odjavljuju uslugu kod operatera?

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2019 5:57 (Marko :D).
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Slažem se, nikako ne razumijem ljude koji uz dostupan izvrsni fiksni internet uzimaju to sranje od pokućnog... i onda plaču po forumima...
9 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jel se poboljšalo što od kad su dobili onih 10MHz? Gledam sad već pomalo što ću uzeti kad ću ići na more u Tribunj, pa gledam dal će bit bolje dat 50 kuna više za mjesec dana Homeboxa ako radi bolje. Jest da je 100gb, ali jbg, kaj mi vrijedi neograničeno ako je 2 megabita.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da poboljšalo se rasteretio se 1800 tamo gdje su nadogradili 2100 sa tim blokom, a dok ne isprobaš na mikrolokaciji dotad  su samo predpostavke

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Na mojoj lokaciji jos uvjek band3 1800mhz ko sto je bilo. nez kad misle ukljucit i 2100mhz 

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo mojih nekih današnjih iskustava. Postavio panoramu vani na odušnik od plina usmjerio je prema odašiljaču i brzina downloada 10mb dok je upload tu oko 45mb, a u sobi sa unutarnjim štap antenicama preko 20mb.

Zakrenem panoramu od smjera odašiljača za jedno cca 20 stupnjeva i gle vraga digla se brzina downloada.

Ako budu i kod mene pustili 2100mhz bit će mrak i ovako sam zadovoljan, na mojoj lokaciji bakar nejde brže od 10 mb i ima dosta šuma u liniji tako da je iptv gotovo negledljiv.

Neznam dali dwr-921 može popratiti rad i na 1800 i na 2100 mhz ali huawei b528 sigurno hoće(čekam da mi dođe oko uskrsa kupljen je na kleinanzeigen za 25 eura )

http://www.speedtest.net/my-result/d/69ec4936-6dbf-4dd3-ad53-3ebec52edf57

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...
Cesc kaže...

Optika je inače prenosiva prilikom selidbe ili odlaska na GO i veoma praktična u gornjem slučaju? Čitati sa razumijevanjem

Kao prvo, selidba se nigdje ne spominje. A kao drugo, za vrijeme godišnjeg odmora moj fiksni internet ostaje kod kuće i na moru koristim mobilni internet. Ako živi u zgradi i ne planira se seliti jednostavno ne vidim zašto ne bi uzeo optiku.

 

Zar stvarno misliš da većina ljudi ili ne ide na godišnji ili svaki puta prije odlaska odjavljuju uslugu kod operatera?

 Ne, ne spominje se, no kod nas je selidba realna opcija. Zašto bi itko uzimao fiksni internet ukoliko ne plaća stambeni kredit? Za 3 mjeseca ti može uletiti ponuda za bolji/veći/jeftiniji stan pa se ti zezaj sa plaćanjem penala i raskidom ugovora. Uostalom, ovo je Hrvatska, imaš slučajeva da stanodavac ili predstavnik stanara jednostavno ne pokazuje interes za optikom jer mu to nije bitno.

 

Super, ako si ti zadovoljan takvim načinom pristupa, meni je drago. Prođi malo starom cestom u Lici ili Slavonijom izvan većih mjesta pa javi dojmove kakav je mobilni internet.

 

S obzirom da smo u Hrvatskoj, gdje većina ljudi radi na ugovor na određeno, četvrtina stanovništva je u mirovini, 300 tisuća je blokirano (ima zaštićene račune).... nekako naginjem prvoj opciji sa dodatkom kako vide more jedino kad ispeglaju kartice.

Why so serious?
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Cesc kaže...

Ne, ne spominje se, no kod nas je selidba realna opcija. Zašto bi itko uzimao fiksni internet ukoliko ne plaća stambeni kredit? Za 3 mjeseca ti može uletiti ponuda za bolji/veći/jeftiniji stan pa se ti zezaj sa plaćanjem penala i raskidom ugovora. Uostalom, ovo je Hrvatska, imaš slučajeva da stanodavac ili predstavnik stanara jednostavno ne pokazuje interes za optikom jer mu to nije bitno.

Realna opcija je, ali da li se ljudi sele svaka 3 mjeseca kada im nešto (privremeno) jeftinije uleti? Cijene stanova u Zagrebu (i to ne samo u Zagrebu; bilo ti je na vijestima nekoliko puta) konstatno bujaju, a iznajmljuje se gotovo sve; tako da sumnjam kako bi netko pronašao nešto jeftinije. Uostalom, internet se može uzeti i bez ugovorne obveze.

 

Koliko mi je poznato, u Novom Zagrebu optika postoji još od 2011. godine. Dostupna je optika od A1, Hrvatskog Telekom-a i Iskon-a. Optička infrastruktura je skroz provedena i već je sve riješeno sa predstavnicima stanara.

Cesc kaže...

Super, ako si ti zadovoljan takvim načinom pristupa, meni je drago. Prođi malo starom cestom u Lici ili Slavonijom izvan većih mjesta pa javi dojmove kakav je mobilni internet.

I što time hoćeš reći, da je mobilni internet bolji od optike? Ako mi je dostupna optika, logično je da ću uzeti stabilan internet s sigurnom internetskom brzinom prije nego 4G na kojem ljudi praktički dijele internetsku brzinu. Znam da je u selima i mjestima s manje stanovnika 4G odličan i da su brzine visoke, no ovdje govorimo o Zagrebu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2019 17:03 (Marko :D).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lord22 kaže...

Evo mojih nekih današnjih iskustava. Postavio panoramu vani na odušnik od plina usmjerio je prema odašiljaču i brzina downloada 10mb dok je upload tu oko 45mb, a u sobi sa unutarnjim štap antenicama preko 20mb.

Zakrenem panoramu od smjera odašiljača za jedno cca 20 stupnjeva i gle vraga digla se brzina downloada.

Ako budu i kod mene pustili 2100mhz bit će mrak i ovako sam zadovoljan, na mojoj lokaciji bakar nejde brže od 10 mb i ima dosta šuma u liniji tako da je iptv gotovo negledljiv.

Neznam dali dwr-921 može popratiti rad i na 1800 i na 2100 mhz ali huawei b528 sigurno hoće(čekam da mi dođe oko uskrsa kupljen je na kleinanzeigen za 25 eura )

http://www.speedtest.net/my-result/d/69ec4936-6dbf-4dd3-ad53-3ebec52edf57

 

 Imao bi i veće brzine da imaš bolje antene ova panelka ako ima 6db(možda i manje) dobiti i oduzmi gubitke u kablu... Jesi si i naručio adaptere za antenu da možeš spojiti na B528?

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

 Imao bi i veće brzine da imaš bolje antene ova panelka ako ima 6db(možda i manje) dobiti i oduzmi gubitke u kablu... Jesi si i naručio adaptere za antenu da možeš spojiti na B528?

 Naravno da sam naručio adaptere bez toga nejde investicija od 2 dolara. Imam Yagice one daju nekih 12db i imaju samo 2m kabla a izgled da bi i njih trebao zakreniti od odašiljača jer očigledno ima neka refleksija dok direktno usmjerene nedobijam dobre download vrijednosti.

Ako I ostane 3db u signalu kroz kabl to je sasvim dovoljno na udaljenost od odašiljača od 1,5 km zar ne?

 

10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ako je to crna "X" panorama deklariraju je na 4dBi sa 2m RG174 smećem.

https://www.cdxa.org/calculator_coax_lineloss.php

 

- Odaberi koaks (RG174) na listi (Line Type:)

- 2 (Metra)  ...a ne feet-a.

- 1800 (MHz)

- 2 (SWR) ..iako mislim da je i gori na toj "anteni" (idealno je 1:1).

- ostavi 100W  ili stavi 1W snage rutera , svejedno je...vidi se razlika u rezultatu.

- <Calculate>

Pogledaj desno rezultat pa ponovi samo promjeni npr. freq. na 2100 ili malo bolji koaks RG141A.

Jednako je gušenje (-dB)  koaksa u predaji i na prijemu.

15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Hvala za ovu stranicu za izračun gušenja db u kablu.

Znam ja da ta antena nije sad neka revolucija platio sam je jeftino preko ebay 12 eura (praktički jedna runda pića sa društvom), ali ona radi http://www.speedtest.net/my-result/d/e0809e8d-d1f4-4a94-92c1-97f22f74e5cc.

Tu u mom mjestu nitko nema brzine 60,70, 80 itd download ni u 3 ujutro nikada, tako da je ovo max a na tele2 sam od 05/2017.

 
1 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice