Evo TV izdvojena tema

poruka: 465
|
čitano: 472.985
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Evotv (Hrvatska pošta)
9 godina
offline
Re: Evo TV
Jel može preporuka za kućnu antenu za Evo TV.
Svaki vjetar mi pomakne antenu pa bi sad da kupim kućnu.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Evo TV
lola25 kaže...
Jel može preporuka za kućnu antenu za Evo TV.
Svaki vjetar mi pomakne antenu pa bi sad da kupim kućnu.

 Uzmi ključ i pritegni antenu kak se pripada!

15 godina
offline
Re: Evo TV
lola25 kaže...
Jel može preporuka za kućnu antenu za Evo TV.
Svaki vjetar mi pomakne antenu pa bi sad da kupim kućnu.

 to se naziva sobna (ne kućna, jer je kuća sve, sobna i krovna-vanjska..).

-s vanjskom-krovnom imaš problem vjetar, ptice.. i fizikalna oštećenja-trajanje, dok ćeš sa sobnom imati problem signala, zid-armatura i prozori (s i bez zavjesa).. dok tek kad probaš-vidiš možeš znati kako će kod tebe konkretno raditi, daleko teže nagađati nego s vanjskom i optičkom vidljivosti odašiljača... tako da preporuke nema ili što veća-jača dok pojačalo može pomoći ovisno o kvaliteti-snagi signala tj smetnjama-preprekama ili sreći. Kvaliteta nije čak direktno povezana s brandom ili cijenom, više sreća i svaka lokacija-stan je priča-slučaj za sebe.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Evo TV
Danas mi Evo TV uređaj krenuo u neki kao loop s updateom.
Stalno u loopu ažurira programe i neće se upaliti.
Vjerojatno je sam uređaj riknuo pa me zanima postoji li neka alternativa EvoTV-u tj. da telka ne mora biti povezana na net?
Znam da će mi ovi odmah zamijeniti uređaj, ali čisto da vidim postoji li neka alternativa.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Evo TV

evotv nema nikakve veze s mrežom.. naravno, ako nemaš mrežu tad ti ne rade servisi koji to traže kao netflix i sl. no to nema veze s evotv, zemaljskim antenskim signalom-sadržajem-tunerom.. tj fta+kodirani programi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Evo TV
Nisam dobro objasnio.
Pitam postoji li neka alternativa koja funkcionira baš tako kao EvoTV.
No mislim da ću ipak povezati TV s kablom na net, samo moram vidjeti od koga uzeti paket (EON ili nešto slično tome).
Nemam volje gnjaviti se sa svakakvim bezveznim IPTV listama (dosta mi je bilo gnjavaže prije s time).
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
offline
Re: Evo TV
win32 kaže...
Nisam dobro objasnio.
Pitam postoji li neka alternativa koja funkcionira baš tako kao EvoTV.
No mislim da ću ipak povezati TV s kablom na net, samo moram vidjeti od koga uzeti paket (EON ili nešto slično tome).
Nemam volje gnjaviti se sa svakakvim bezveznim IPTV listama (dosta mi je bilo gnjavaže prije s time).

 -i dalje ništa nije jasno... tj što bi bila alternativa i čemu.. tv-antenski program u živo, tv-prijenos, tv-prijemnik.. nemaju veze sa streaming servisima kao netflix, hbo.. dok operateri nude oboje, tv-iptv i komercijalne kanale kao hbo dok se netflix prodaje odvojeno od operatera tj nema veze s tim.. (roba koja može i ne mora biti u ponudi neke trgovine ili operatera)..

-slično? sve je to 'slično' .. i 'bezvezne' liste nisu iptv kao recimo maxtv.. tj to je alternativa takvom geldanju tv programa preko mreže-interneta, no evotv s tim nema nikakve veze jer nije preko mreže-interneta nego zemaljska antenska, kao što priključak za vodu nema veze s priključkom za struju.. tj internet možeš imati preko bakra-parice (stare telefonske linije), preko optike ili coaxa, preko satelita, preko mobilne mreže (mobiteli).. tj to su mreže, odvojene ili spojene, tj telefon-mobilna su 'iste' (slične), satelit kao starlink, tj sve je sad postala mreža, digitalizacija-izjednačavanje pa preko svake mreže može biti ponuđena usluga kao telefon, internet.. ali ne preko tv-antenskog sustava, jer naprosto nije dvosmjeran, tj ti imaš prijemnik-tuner, ne odašiljač.. i zato to nije i neće biti spojeno-izjednačeno, dok sadržaj može biti identičan, film, no nemaju veze mada su slični po tome ako gledaš tv ekran i kažeš 'isto je'.. :)

 

-svaki operater nudi isto-slično, fixna i mobilna mreža, evotv je odvojeno-zasebno, nije mreža jer je jednosmjerno itd.. mada može izgledati 'isto'-slično.. tj možda ti je sad jasnije što želiš pitati :)) ..

 

ili ovako.. preko tv-antenskog signala možeš primati tv progam, ali ne i imati 'internet'..

-preko intereneta-mreže možeš oboje, tj to je iptv.. kao i telefonska linija.

-eon, bilo koja takva streaming usluga traži da imaš internet.. evotv ne traži ništa, imaš prijemnik-antenu, to je to.

-u paketima koje netko nudi, kao npr maxtv imaš FTA zemaljske-domaće kanale + komercjialne-ostale kao hbo, cinemax, arena.. kabelska tv s time da može biti preko bilo kojeg kabla-mreže ili mobilne..

-antenski tv signal je samo za domaće antenske kanale, cca 15tak kao htv1-2-3-4, mreža, novatv, doma.. i lokalne, dok operater dodaje ostale tv kanale, i ukupno ih je ovisno o paketu 50-70-do cca 150 tv kanala.. koje naprosto ne možeš prenjeti tv odašiljačem jer nema dovoljno kanalne propustnosti-širine, ograničenja kao i podjela kanala po državama kao hr-italija-slo itd.. uz rezoluciju pa nije isto za hd, 8k .. tj koliko viša rezolucija toliko manje tv programa može stati u kanale..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2024 19:22 (ihush).
14 godina
offline
Re: Evo TV
Nismo se baš dobro shvatili, ali respect zbog posta. 🙂
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Evo TV
win32 kaže...
Danas mi Evo TV uređaj krenuo u neki kao loop s updateom.
Stalno u loopu ažurira programe i neće se upaliti.
Vjerojatno je sam uređaj riknuo pa me zanima postoji li neka alternativa EvoTV-u tj. da telka ne mora biti povezana na net?
Znam da će mi ovi odmah zamijeniti uređaj, ali čisto da vidim postoji li neka alternativa.

 Evo tv program emitira putem zraka, a ti signal hvataš obično zemaljskom antenom (vanjskom ili unutrašnjom). Nema veze s internetom.

 

 

4 godine
offline
Re: Evo TV
win32 kaže...
Nisam dobro objasnio.
Pitam postoji li neka alternativa koja funkcionira baš tako kao EvoTV.

 Ne. Sve ostalo je IPTV.

10 godina
offline
Re: Evo TV
lola25 kaže...
Jel može preporuka za kućnu antenu za Evo TV.
Svaki vjetar mi pomakne antenu pa bi sad da kupim kućnu.

 Kako reče kolega , bolje je učvrsti , a što se tiče sobne antene odustani jer ako se vanjska okrene pa izgubiš signal znači da je tv-odašiljač predaleko da bi sa sobnom antenom mogao imati dovoljno signala.

Usput provjeri stanje koaksijalnog kabla da nije "istrunio" od sunca i kiše pa zamjeni dio koji je vanka na krovu do antene i prilikom spajanja na antenu vidi da li u kutiju ulazi voda.

4 godine
offline
Re: Evo TV
win32 kaže...

Vjerojatno je sam uređaj riknuo pa me zanima postoji li neka alternativa EvoTV-u tj. da telka ne mora biti povezana na net?
Znam da će mi ovi odmah zamijeniti uređaj, ali čisto da vidim postoji li neka alternativa.

 Kao šta su ti kolege rekle, EVOtv je jedini payTV operater koji za prijenos usluge koristi zemaljski TV signal, jedino bi mogo uzet MAXtv satelitski ili bilo kojeg drugog DTH operatera...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.1.2024 18:54 (Vavoom).
9 godina
offline
Re: Evo TV

.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.2.2024 18:10 (lola25).
9 godina
offline
Re: Evo TV
Vavoom kaže...
win32 kaže...

Vjerojatno je sam uređaj riknuo pa me zanima postoji li neka alternativa EvoTV-u tj. da telka ne mora biti povezana na net?
Znam da će mi ovi odmah zamijeniti uređaj, ali čisto da vidim postoji li neka alternativa.

 Kao šta su ti kolege rekle, EVOtv je jedini payTV operater koji za prijenos usluge koristi zemaljski TV signal, jedino bi mogo uzet MAXtv satelitski ili bilo kojeg drugog DTH operatera...

 

.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.2.2024 18:12 (lola25).
9 godina
offline
Re: Evo TV
AF139 kaže...
lola25 kaže...
Jel može preporuka za kućnu antenu za Evo TV.
Svaki vjetar mi pomakne antenu pa bi sad da kupim kućnu.

 Kako reče kolega , bolje je učvrsti , a što se tiče sobne antene odustani jer ako se vanjska okrene pa izgubiš signal znači da je tv-odašiljač predaleko da bi sa sobnom antenom mogao imati dovoljno signala.

Usput provjeri stanje koaksijalnog kabla da nije "istrunio" od sunca i kiše pa zamjeni dio koji je vanka na krovu do antene i prilikom spajanja na antenu vidi da li u kutiju ulazi voda.

 

Skinuta i stavljena iza TV komode. Doslovno se i ne vidi a hvata signal kao da je vani.

Eto, sad nek puše koliko hoće 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Evotv (Hrvatska pošta)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice