Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

poruka: 267
|
čitano: 163.356
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Info o DVB-T programima
16 godina
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
ajde kaže...

DVB-T prijemnik Qvision QV-521 ima USB, čita titlove i jeftin je. Jel zna netko jel valja taj prijemnik?

Jeftiniji, snima, bolji http://mke.hr/shop/product_info.php?manufacturers_id=31&products_id=540

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime

Qvision QV-521

 

Zanima me jel čita divx-e i avi filmove.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime

Hvala AG008, upravo sam kupio NB - 4001 T USB. Mislim stvarno da je to najbolji izbor. Izgleda kvalitetno, ima super hrvatski izbornik, USB i SD card utor. Jedini je problem što ga ne mogu isprobati jer sam to kupio za vikendicu, a kod kuće imam kablovsku.

Tek sutra odnosno od ponoći ide digitalni signal, tako da mi kaže da nema signala.

Međutim htio sam pogledati slike koje su u albumu na USB-u i ne prikazuje nikakav album sa slikama, probao sam spojiti fotoaparat preko USB-a i ništa se ne dešava, a također sam probao i umetnuti SD karticu iz fotoaparata u SD card utor i opet ništa.

Jel moram nešto sa software-om raditi ili instalirati nešto prije? Ajde pomozite, ako netko zna. Od uputstava nemam nikakve koristi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.5.2010 20:03 (ajde).
16 godina
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
Somebody kaže...

znam da sam se kasno ukljucio u razgovor, ali ne razumijem cemu takva strka oko tih prijemnika... Pa vecina ljudi ima kabelsku il satelitsku televiziju pa im to niti ne treba. Ispravite me ako grješim!

mislim da je baš suprotno.....većina je na analognom signalu bez kabelske i satelitske-možda je u večim gradovima tako,ali u manjim mjestima gdje nije infrastruktura razvijena pouzdano znam da su ljudi masovno gledali na analognom signalu tv

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
13 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
mali.ivica87 kaže...
mislim da je baš suprotno.....većina je na analognom signalu bez kabelske i satelitske-možda je u večim gradovima tako,ali u manjim mjestima gdje nije infrastruktura razvijena pouzdano znam da su ljudi masovno gledali na analognom signalu tv

  Upravo tako. U gradovima još i nekako je popularna kabelska. Satelitsku tko i ima, svejedno nema domaće kanale koji se svejedno najviše gledaju. Generalno ne treba suditi po svom društvu ili po ljudima sa forumima jer su oni/mi debela manjina ;).

Većina korisnika gleda samo domaće nacionalne kanale, kojih se nikako neće i ne žele odreći, a ako ne nabave prijemnike ili nove TV-e, svakako će morat se odreći njih.

14 godina
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

Meni je osobno digitalna televizija zemaljska donijela dosta dobrih stvari.Neke programe koje prije nisam mogao gledati sad su postali gledljivi i slika kristalno jasna,dok je na analognoj bilo svakako.Mnogi če dobiti dobre slike i programe gdje prije nisu mogli gledati.Smijeh

Zato mislim da je digitalna zemaljska jako dobra.Namigiva

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.6.2010 21:47 (TonyM).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

Da li se ikad kod nas misli prijeći na mpeg4? Da li mi netko može preporučiti jedan reciever koji ga podržava? Vidim da svi imaju usb portove, pa me zanima da li postoji uređaj koji može reproducirati mkv tipove tj. da može reproducirati većinu tipova podataka kao npr. neki današnji dvd playeri? Hvala, pozdrav

 

EDIT: Što mislite o ovome uređaju?

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2010 12:00 (username).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

Lijep pozdrav svima! Molim ako mi netko može pomoći u vezi ovog problema i ako se susreo s njim kako ga je otklonio...

 

Koristim "DVB-T RECEIVER QV-521", koji mi je počeo u početku prikazivati "nema signala/lošsig" no onda sam ga ugasio i upalio uređaj te je profunkcioniralo... Jučer mi je tokom cijelog dana prikazivalo "nema signala/lošsig" te sam uređaj vratio na tvorničke postavke, no međutim kada pokrenem automatsko traženje kanala izbaci mi poruku "DB prazna" i nakon te poruke više nemam nikako mogućnosti traženja novih kanala... Pa eto, ako se netko susreo s tim problemom molio bi ga da mi pomogne... unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime

Prijatelju, provjeri antenu, kablove, kako je sve spojeno, pa onda proskeniraj kanale. u kojoj si regiji, može biti sto stvari, pa eliminiraj jedno po jedno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.8.2010 12:50 (mikica1).
13 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

Antena mi se nalazi na tavanu, stoga bih krovište jedino moglo ometati signal, no kada mi se pojavio ovaj problem pokušao sam dvb-t uređaj instalirati na televizoru u sobi koji ima vanjsku antenu i opet mi se ista stvar dogodi(db prazna") :/

a što se tiče kablova sve je u redu spojeno pošto sam već gledao televizijske kanale, a sada mi se dogodi ovo sranje...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

Upravo sam kupio Vivax DVB-T 115 i sad pokušavam naći imali li novi firmware na internetu, ali ne mogu ništa naći. Ako postoji koji korisnik da ga je našao molim ga/ju da mi javi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

Strong necu kupiti vise nikada.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.9.2010 12:49 (Esc).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

 

imam prijemnik megasy 7000 ne cini mi se nes posebno
imam problem sve radilo do jucer a danas signal ispod 40 % i nemogu nis gledat

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

upravo mi se baka (koja ima mjesečno 400 kn za život) žali kako su ih preveslali za mpeg2 i 4 i kako im prije nisu rekli da će se prelazit na četvorku, pa sad ti pljuni opet za novi prijemnik :/

mobitel nije mobitel bez wifi-a :D
 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

Dobra neka baka kad zna sto je mpeg2, a sto mpeg4

The ONE and ONLY!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
PLASMAorLCD kaže...

Dobra neka baka kad zna sto je mpeg2, a sto mpeg4

  nije to doslovno rekla al je rekla "novu vrstu"

mobitel nije mobitel bez wifi-a :D
13 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

Jbg, kad je ovdje samo vazno nekoga prevariti.

 

 

Trebala je tebe pitati Belji se

The ONE and ONLY!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
Mikovic_xD kaže...

upravo mi se baka (koja ima mjesečno 400 kn za život) žali kako su ih preveslali za mpeg2 i 4 i kako im prije nisu rekli da će se prelazit na četvorku, pa sad ti pljuni opet za novi prijemnik :/

U vrijeme kad su regije koje su prve prestale emitirati analogni signal bile prilično pokrivene SD signalo, mpeg2 prijamnik je bilo toliko jefiniji od mpeg4 da za tu razliku u cijeni već sad možeš naći mpeg4 prijamnik. Da ne govorim o tome kojom će se brzinom vršiti pokrivanje mpeg4 signalom i probleme koegzistiranja analognog i HD signala (analogni mora za svaki program imati zasebni kanal koji se ne smije preklapati s niti jednim kanalom na okolnim odašiljačima, HD signal mora imati u svakoj regiji svoj kanal za svaki pojedini program, dok se kod SD signala emitira 4-5 programa na svakom kanalu).

Kad sve to uzmeš u obzir, mislim da se nitko ne treba osjećati prevarenim.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime

 

MrBlc kaže...
Mikovic_xD kaže...

upravo mi se baka (koja ima mjesečno 400 kn za život) žali kako su ih preveslali za mpeg2 i 4 i kako im prije nisu rekli da će se prelazit na četvorku, pa sad ti pljuni opet za novi prijemnik :/

U vrijeme kad su regije koje su prve prestale emitirati analogni signal bile prilično pokrivene SD signalo, mpeg2 prijamnik je bilo toliko jefiniji od mpeg4 da za tu razliku u cijeni već sad možeš naći mpeg4 prijamnik. Da ne govorim o tome kojom će se brzinom vršiti pokrivanje mpeg4 signalom i probleme koegzistiranja analognog i HD signala (analogni mora za svaki program imati zasebni kanal koji se ne smije preklapati s niti jednim kanalom na okolnim odašiljačima, HD signal mora imati u svakoj regiji svoj kanal za svaki pojedini program, dok se kod SD signala emitira 4-5 programa na svakom kanalu).

Kad sve to uzmeš u obzir, mislim da se nitko ne treba osjećati prevarenim.

Mislim da je OiV za iste pare mogao rentati 10 god. tri satelita da pokrivaju cijelu HR a u medjuvremenu pomalo nadogradjivati sve odasiljace mpeg4 opremom.Smijeh

dasHHa
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.10.2010 17:20 (dasHHa).
13 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

Da li cu sa ovom antenom Philips SDV 2230/10 bolje hvatat digitalni signal nego sa starom sobnom antenom.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

 

Studentica sam ,i živim kao podstanar .
Htjela bi gledati dig.programe a nemam niti vanjsku antenu niti prijamnik,a niti se kužim u to sve
Zanima me,
Dali mogu gledati digitalne programe bez digitalnog prijamnika,ako kupim samo kućnu antenu sa dvb-t signalom
Ili se ta natena mora spojiti na digitalni prijamnik?


 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
malabudala kaže...

 

Studentica sam ,i živim kao podstanar .
Htjela bi gledati dig.programe a nemam niti vanjsku antenu niti prijamnik,a niti se kužim u to sve
Zanima me,
Dali mogu gledati digitalne programe bez digitalnog prijamnika,ako kupim samo kućnu antenu sa dvb-t signalom
Ili se ta natena mora spojiti na digitalni prijamnik?


pozdrav. i mi smo nekad bili studenti-:)))) blago ti se, by the way.

e, sad da ti pomognemo.

ovako, da bi gledala digitalne programe moraš imati

  1. televiziju koja u sebi ima ugrađeni digitalni prijemnik(ajmo ih nazvati televizijama koje su novije + vanjsku antenu ili neku bolju unutarnju ili
  2.  stare televizije koje u sebi nemaju ugrađeni digitalni prijemnik=tada moraš kupiti digitalniprijemnik , odnosno dvb-t prijemnik koji imaš kupiti za nekih 150 kuna pa ćeš ga scart kabelom povezat + kućnu antenu, vanjsku ili unutarnju ( u svakom slučaju bolje neku vanjsku)

I da, zazovi nekog frenda da ti to spoji, ili kad nabaviš nešto od ovoga, slobodno se javi pa ćemo pomoći{#}

16 godina
odjavljen
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

šta se događa ovih dana sa signalom?...ne hvata mi nijedan program

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

Čini se da je opći krah odašiljača u državi. Jedni nemaju televiziju drugi telefon.

Mene zanima što je s onim novim kanalima/programima od rtl-a i nove.

Zar nisu već trebali početi s emitiranjem?

salary desire.... 3 million dollars.... cash
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
Gain kaže...

Čini se da je opći krah odašiljača u državi. Jedni nemaju televiziju drugi telefon.

Mene zanima što je s onim novim kanalima/programima od rtl-a i nove.

Zar nisu već trebali početi s emitiranjem?

napravio sam ponovni automatski skan i sad opet imam dok opet ne shebu

15 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

treba mi pomoć oko onog interaktivnog tv vodiča. prije par mjeseci mi je normalno pokazivao tv programe (još dok nisu totalno ugasili analogni signal), a sad mi prikazuje samo vrijeme kad bi trebala počet neka serija,film..... al umjesto naziva piše samo "Nema informacija". ne razumijem kak mi to odjednom više ne radi. imam ugrađeni digitalni prijemnik (samsung lcd tv), mislim mpeg2.

 

nadam se da razumijete pitanje. nisam trenutno doma pa ne mogu fotkat za primjer.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

vjerojatno antena, meni isto nekad EPG i TXT prikazuju kockice ili nema informacija pa poštelam antenu i dobro je

 

nego, moja soba je nekih 10-15 m od ceste i svaki put kad auto prođe ili sve kockasto ili nema nicega par sekundi ili šumi i sl. , imam sobnu antenu

 

Dali je to do antene ili prijamnika?

 

prijamnik je neki jeftini Nytrobox- direkt scart iz Peveca, mislim da ima grešku u priključku za antenu (preširoka rupa)

 

 

baš iritira, PA KUD BAŠ AUTO KAD NAVEČER GLEDAM IZETA ? :D

PUC GA MEDO
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
jurek95 kaže...

vjerojatno antena, meni isto nekad EPG i TXT prikazuju kockice ili nema informacija pa poštelam antenu i dobro je

 

nego, moja soba je nekih 10-15 m od ceste i svaki put kad auto prođe ili sve kockasto ili nema nicega par sekundi ili šumi i sl. , imam sobnu antenu

 

Dali je to do antene ili prijamnika?

 

prijamnik je neki jeftini Nytrobox- direkt scart iz Peveca, mislim da ima grešku u priključku za antenu (preširoka rupa)

 

 

baš iritira, PA KUD BAŠ AUTO KAD NAVEČER GLEDAM IZETA ? :D

vjerojatno zbog sobne antene,preslabe su

15 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

e kod mene je problem što cijela zgrada ima zajedničku antenu. nisam toliko spretan s antenama da ju sam idem štelat. izgleda da ću ipak morat ostat na "običnom" TXT.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

Zamolio bih vas za preporuku digitalnog prijemnika - DVB-T a da ima USB utor i podrzava .mkv i .avi (njega mislim da vecina podrzava).

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Info o DVB-T programima
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice