Kako do surround zvuka?

poruka: 7
|
čitano: 7.096
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kako do surround zvuka???

Pozdrav,

 

evo trebao bi pomoć Vas na forumu.

Imam WDTV i LCD Plasmu. Trenutno ih spajam HDMI kablom i tako gledam filmove. Znaci zvuk ide preko TV-a

 

Šta moram imat od opreme i kako spojiti to sve da bi mogao slušati u surround (5.1 - znači ac3 iz filma).

WD TV ima onaj optički izlaz za zvuk, ali tv nema nikakv optički ukaz.

Dali trebam kupit kakvo pojačalo sa takvim ulazom ili šta?? i Kako sve to spojiti?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako do surround zvuka???

 Što ti je to LCD Plasma, nikad čuo da tako nešto postoji ? Iznenađen

 

Što se zvuka tiče,  kvalitetno  ali i skuplje rješenje je kupnja nekog AV receivera (koji ima 5.1 ili 7.1 dekodere). Takvi se daju kupiti već od skoro 1500 Kn na dalje.  Onda ti treba još 5 zvučnika, a ponuda je tolika da nema smisla išta pisati.

 

Drugo jeftinije i lošije rješenje ( ali većini ljudi prihvatljivo) je kupiti neki gotovi  5.1 komplet , imaš toga po netu hrpu pa nađi koji ti odgovara cijenom.

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako do surround zvuka???
Pixel kaže...

 Što ti je to LCD Plasma, nikad čuo da tako nešto postoji ? Iznenađen

 

Što se zvuka tiče,  kvalitetno  ali i skuplje rješenje je kupnja nekog AV receivera (koji ima 5.1 ili 7.1 dekodere). Takvi se daju kupiti već od skoro 1500 Kn na dalje.  Onda ti treba još 5 zvučnika, a ponuda je tolika da nema smisla išta pisati.

 

Drugo jeftinije i lošije rješenje ( ali većini ljudi prihvatljivo) je kupiti neki gotovi  5.1 komplet , imaš toga po netu hrpu pa nađi koji ti odgovara cijenom.

Dobro kupim recimo taj AV reciver i zvučnike, i onda kako to spajam?

Na TV dalje sa HDMI a na AV sa optičkim kablom???? ili???

 

Probao sam spojiti moj stari DVD player (koji ima 5.1 sistem - kućno kino) sa onim crveno-bijelim-žutim kablovima na Tv (LCD je, pardon nije plazma...zabuna heh) i primjetio sam da ako slušam audio iz tih zvučnika na dvd-u - slika na TV-u nije sikronizirana sa zvukom kako treba....kao da kasni par milisekundi - dali bi mi to isto radilo i sa tim AV recieverom...ako da onda nebi ništa od toga uzimao i slušao dalje na stereo na tvu heh

15 godina
offline
RE: Kako do surround zvuka???
adryy kaže...
Pixel kaže...

 Što ti je to LCD Plasma, nikad čuo da tako nešto postoji ? Iznenađen

 

Što se zvuka tiče,  kvalitetno  ali i skuplje rješenje je kupnja nekog AV receivera (koji ima 5.1 ili 7.1 dekodere). Takvi se daju kupiti već od skoro 1500 Kn na dalje.  Onda ti treba još 5 zvučnika, a ponuda je tolika da nema smisla išta pisati.

 

Drugo jeftinije i lošije rješenje ( ali većini ljudi prihvatljivo) je kupiti neki gotovi  5.1 komplet , imaš toga po netu hrpu pa nađi koji ti odgovara cijenom.

Dobro kupim recimo taj AV reciver i zvučnike, i onda kako to spajam?

Na TV dalje sa HDMI a na AV sa optičkim kablom???? ili???

 

Probao sam spojiti moj stari DVD player (koji ima 5.1 sistem - kućno kino) sa onim crveno-bijelim-žutim kablovima na Tv (LCD je, pardon nije plazma...zabuna heh) i primjetio sam da ako slušam audio iz tih zvučnika na dvd-u - slika na TV-u nije sikronizirana sa zvukom kako treba....kao da kasni par milisekundi - dali bi mi to isto radilo i sa tim AV recieverom...ako da onda nebi ništa od toga uzimao i slušao dalje na stereo na tvu heh

 AV receiveri  imaju hrpu ulaza/izlaza pa na njih mozes spojiti gotovo sve.

 

TV spojis preko HDMI-a  na hdmi izlaz od receivera.

 

DVD playeri imaju na sebi opticki izlaz koji se onda optickim kabelom spoji na receiver (ako ima hdmi onda jos bolje jer i slika i zvuk idu zajedno preko jednog kabela) .  Ako nema HDMI sliku je najbolje spojiti preko komponentnog izlaza (ima tri konektora kao oni crveno-bijeli sto si spomenuo)

 

Zvučnici na dvd-u ne postoje, vjerojatno si mislio na audio izlaze.

DVD player nema kucno kino, pojam kucno kino obuhvaca cijeli sistem koji se sastoji od  AV receivera, 5 ili vise zvucnika i odgovarajuceg TV-a.

DVD player moze imati recimo analogne 5.1  izlaze (znaci mora biti 5 konektora  za zvuk) sto znaci da na sebi ima 5.1 (DD ili DTS) dekodere.

Ako ih nema onda ima samo opticki ili koaksijalni izlaz koji se spoji na AV receiver koji onda dekoditra signal.

 

Inace bolje je dekodiranje raditi na AV receiveru jer oni to rade daleko bolje, a i nemas sumu kablova spojenih na dvd player.

 

Tebi je zvuk kasnio vjerojatno jer na dvd playeru imas lose dekodere pa malo kasne u obradi signala.

 

A usporedba dvokanalnog zvuka koji se slusa preko tv-a (spojen na nacin kako si ti spojio)  i 5.1 zvuka preko optickog kabela na AV receiveru ( sa spojenih 5 zvucnika) se nemoze usporediti.  ovo drugo je neusporedivo bolji zvuk i dozivljaj. Veci da samo spojis 2 zvucnika na AV receiver, daleko je bolje od zvuka kojeg mogu dati zvucnici ugradjeni u TV.

15 godina
offline
RE: Kako do surround zvuka???
adryy kaže...

Pozdrav,

 

evo trebao bi pomoć Vas na forumu.

Imam WDTV i LCD Plasmu. Trenutno ih spajam HDMI kablom i tako gledam filmove. Znaci zvuk ide preko TV-a

 

Šta moram imat od opreme i kako spojiti to sve da bi mogao slušati u surround (5.1 - znači ac3 iz filma).

WD TV ima onaj optički izlaz za zvuk, ali tv nema nikakv optički ukaz.

Dali trebam kupit kakvo pojačalo sa takvim ulazom ili šta?? i Kako sve to spojiti?

 

Hvala

jesime dobro nasmijao,daj molimte pojasni na stosi mislio sa ovim LCD plasma

16 godina
offline
Kako do surround zvuka?

Najbolje rješenje ti je nabavit neki pristojan reciever (ne od 1.500 kn, takvi znaju bit i lošijeg zvuka od nekih samosalnih 5.1 sustava), ako već hoćeš malo bolje ja ti preporučam nekakvog Pioneera do 4.000 kn. Na njega spojiš 5 zvučnika i subwoofer.

 

HDMI izlaz sa WD TV-a spojiš u reciever, a iz recievera drugim HDMI kabelom u TV.

 

E sad, ovo je i dosta skupo rješenje. Nešto jeftinije možeš proć ako kupiš 5.1 set zvučnika (aktivnih, sa svojim pojačalom) sa optičkim ulazom, ali to su sve nešto skuplji modeli poput Logitecha Z-5500 (cca. 3.000 kn).

 

Na kraju opet ne znamo kojim budžetom raspolažeš.

Heal The World
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako do surround zvuka?

Postoji i opcija kupovine polovnih komponenti, tu se da naci za dosta male novce dobrih stvari. Recimo da dobar receiver dobijes u pola cijene u odnosu na novi.  Isto je i sa zvucnicima.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice